Dog.bg Форуми : парвовироза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

парвовироза теста е положителен

#61 Потребителят е офлайн   Loverain Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-January 15
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2015 - 10:53 AM

Здравей! Моето куче се оправи. 6 дни след, като беше приет в клиника го изписаха. През тези 6 дни постоянно му вливаха системи и му даваха антибиотици и лекарства против повръщане. Надеждата дойде, когато престана да повръща и започнаха да му дават по малко храна. В момента, в който успя да задържи храната вече бях сигурна, че ще се оправи. Искрено се надявам и твоето кученце да оздравее...знам какво е да се бориш срещу тази гадна болест, но винаги има надежда. Успех!

#62 Потребителят е офлайн   nikolai-19 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 07 December 2015 - 07:20 PM

Здравейте , в събота си взех кученце на 2 месеца , голяма порода и много едро . Пристигна с куриерса фирма. Първия ден беше някак напрегнато , но се хранише и общуваше , но на следващата вечер не искаше да яде и на сутринта видях че е започнало да повръща и като го пуснах се скри и изака розова вода . Веднага го изпратих на ветеринар , но нямах начин да отида с него и родителите ми не са запомни ли какво са го лекували след като са установили с тест парвовироза . Само знаят , че са му били 3 инжекций и една глюкоза , утре пак ще го водим , но се притеснявам много от фатален край . Моля някой който е лекувал кучето си без да го оставя в клиника като в нашия случай да ми даде съвет какво да правя докато дойде време за следващия курс на лечение . Значи днес сутринта е повърнало стомашен сок с храна , а се е изакало само течност с розов цвят , от тогава до 17 ч не беше повръщало , нито акало , става и души всякаш търси храна , но към 16 ч пийна вода докато го премествах в една стая на долния етаж и след чаш беше повърнала или изакало само течност - мисля че е повърнала , защото ми изглежда суха отзад .
В интервал от сутринта до преди един час се изправя към 4-5 пъти и души все едно търси храна , после пак ляга на постелята , пуснах му печка , свило се е на кълбо , не се е отпуснало .
Притеснява ме , че родителите ми не са разбрали дали трябва да предприема нещо за времето докато е в нас . Моля за всякакви мнения !

#63 Потребителят е офлайн   Loverain Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-January 15
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2015 - 11:36 AM

Здравей! Тази болест е много опасна особено за двумесечно кученце. Моето кученце също беше на 2 месеца като се разболя и за много кратко време се влоши и нямаше начин да излезе от ветеринарната клиника. Важно е да се спре повръщането и диарията - за целта кученцето не трябва да яде. Също така трябва да приема много вода или да се хидратира със системи, тъй като и диарията и повръщането го обезводняват. Най-добре се обади в клиниката и питай какво точно са му били и се замисли дали не трябва кученцето да е под постоянно наблюдение от лекар. Успех!

#64 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 08 December 2015 - 02:11 PM

Аз първото си куче го загубих, заради тази гадост. После ми бяха казали, че парвовирозата остава като огнище там където е имало болно животно. Не знам дали това е така, но след като изгубих кучето, се разболя и друго, което взех след това. При второто реших да предприема някакво лечение сам, защото това беше преди около 25 години и ветеринарите не разполагаха или поне аз така си мислех с начини за лечение.

Купих глюкоза, рингер от аптеката и на всеки 2 часа му наливах в устата директно с шишето. Направо го задавях в целта да я погълне. Не знам дали заради това или заради друго, но го спасих.
По същият начин спасих и на дядо ми 4 месечно гонче.

Казвам това, но днес все пак всичко е доста по напред и докторите могат да му правят вливания директно във вените, само че веднъж дневно ми се вижда малко, все пак не съм лекар. По добре го остави в клиника.

#65 Потребителят е офлайн   nikolai-19 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 08 December 2015 - 02:51 PM

Здравейте и благодаря момчета . Loverain от вчера в 17 ч до сега не е повръщало , даже на сутринта ставаше и искаше да излезе като в 10 часа мина още един курс на лечение . Ветеринарите казват , че се оправя , ама не е минал риска . Да му дам кисело мляко и отделно вода за захранка - не знам !!! Сега е вързано пред вратата , защото в стаята иска да излезне и къса матрака и дращи вратата . Не е лягало днес , само се движи и иска да гони кокошките .
А колкото до лекарското наблюдение , ветеринарите не го вземат при тях , трябва да го вода всеки ден по едно и също време . Аз съм от провинцията , клиниката в града е с две клетки за спешни случи явно , не знам , но и едната и другата е празна , а след предложението ми да остане там отказаха . Поисках да ми дадът лекарствата да го лекувам в къщи (нашият ветеринар) да му продължи лечението , но трябвало да преценят и за това ще го водя и утре . Надявам се да се справим с тази болест , защото кучето ми е много ценно .
До shaolin
И аз взех рингер от хуманната аптека , но не смея да давам - за сега състоянието му върви към оправяне и се доверявам на лекарите .

#66 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 08 December 2015 - 03:25 PM

Не вярвам рингера да му навреди, но щом е по добре , не го тъпчи.

#67 Потребителят е офлайн   nikolai-19 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 09 December 2015 - 03:38 PM

Кучето е добре , пие и се храни , малка на режим , но успя да изяде на котките храната и нямаше влошаване на състоянието . Жизнено е , вдигнало е опашка и днес проявява агресия към котките . Не се спира като го пускам , иначе си лежи на мястото . Не се е изхождало изобщо от понеделник и корема му е малко твърд , но пишка нормално и изглежда весело .
Дадох му да пие и ренгер и оризова вода , захар също ... май ще живее .

#68 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2015 - 11:18 AM

Показване на мнениетоnikolai-19, в 09 December 2015 - 03:38 PM, написа:

Кучето е добре , пие и се храни , малка на режим , но успя да изяде на котките храната и нямаше влошаване на състоянието . Жизнено е , вдигнало е опашка и днес проявява агресия към котките . Не се спира като го пускам , иначе си лежи на мястото . Не се е изхождало изобщо от понеделник и корема му е малко твърд , но пишка нормално и изглежда весело .
Дадох му да пие и ренгер и оризова вода , захар също ... май ще живее .


НИКАКВА ЗАХАР!

Захрани го с леки бульони с ориз и пасирани картофи, след третия ден може и пасирано пилешко...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#69 Потребителят е офлайн   nikolai-19 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 10 December 2015 - 12:47 PM

Благодаря !

#70 Потребителят е офлайн   nikolai-19 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 15

Публикувано: 13 December 2015 - 09:05 AM

Здравейте , 6 дни вече кучето е добре , все едно никога не е било болно .
Благодаря на момчетата за споделеното !
П С При първи признаци съветвам за незабавно лечение , за да има шанс кучето .

#71 Потребителят е офлайн   mmmimmma Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-October 16

Публикувано: 07 October 2016 - 10:18 PM

Здравейте! Преди 2 дни ми подариха кученце на 4месеца.Първият ден беше весел,но вчера не ядеше и вече беше унил,имаше разтройство.Закарах го на ветеринар веднага и той му би витамини и антибиотик и каза,ако няма промяна днес да идем пак.И така и стана!Пусна му система би му няколко инжекции и направи теста за парвовироза, и за съжаление беше положителен! Кученцето само спи,Един път е пишкало и пило вода днес. Моля ,който е бил в това положение да разкаже, да даде съвет и информация как се е чувствало вашия любимец. Благодаря предварително

#72 Потребителят е офлайн   Виолета Цвет Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-January 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 October 2016 - 09:25 AM

Здравейте, относно паровирозата мога да кажа следното. Имахме кутре на 7м с паровироза.Всичко започна от там ,че не е било ваксинирано с първата ваксина, въпреки ,че имаше в паспорта лепенка от ветеринар. Кутрето както си беше ок за 2-3 дни тотално залиня, да не кажа и ,че се вмириса.Освен ,че спря да яде след първия ден спря и да пие вода.На 3тия ден направо изака на бърза струя много тъмна течност.До този момент според ветеринара кутрето е изстинало, даваше му глюкоза , витамини, а също и антибиотик, но за съжаление кутрето не се повлияваше. И така след 3 дни системи с глюкоза, антибиотик и витамини най-накрая ме изпратиха до клиника / чието име не знам дали мога да цитирам тук, но може да ми се обадите и ще Ви кажа точно коя е/ и му взеха с 300 мъки капка кръв. Едвам стигна за проба , отговора беше ПАРОВИРОЗА.
Решението беше да рискуваме, защото никой за съжаление не дава гаранция при тази болест ,че кутрето ще се излекува.Предложиха ми 2 вариянта. 1ви беше по стар метод с някакво лекарство, чието име не мога да цитирам.2ри вариянт беше с нов метод ,чрез серум. При Вашият случай ако в кръвна проба са констатирали паровироза би трябвало да са Ви предложили същото. Та рискувах с по скъпия вариянт , а именно вариянт 2- серум.Струваше около 260лв. Манипулираха го със серума и го хоспитализираха.В клиниката престоя 7 дни, под лекарски грижи и тяхно лечение.Аз ходех само на свиждане и така кутрето за наша радост се възстанови. Беше много тежко и много тъжно.Но слава богу имало си дни и прескочи трапа. Не мога да Ви бъда полезна с нищо друго .Ако съм Ви дала някаква светлина по въпроса ще се радвам.Може да се свържете с мен на е-мейл : violettaa.ts@gmail или 0886262288.Успех !!!!

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни