Dog.bg Форуми : Какви породи са?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какви породи са? Пинчер? Мини пинчер? Какво?

#21 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 05:36 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 24 March 2013 - 05:30 PM, написа:

Цитат

а ако не й кажа ще разпитва като първия човек, а още повече няма да се съгласи, защото това ще е условието да си взема кученце...


Т.е идеята ти е да й домъкнеш кученце на главата без тя да ти е разрешила и да знае?

Да, но няма да е скоро, защото ще говорим още много пъти :smile: От седмица /откакто започнах отново да мрънкам/ се държа отговорно и зряло :ae_085: Тя обаче все още е на същото мнение и няма никакви намерения да го промени :dry:
Давам малък пример с котката, която баба и дядо спасиха от кучета:
"Имаше едно малко коте оцветено в бяло и черно - много сладко, което всеки ден посещаваше малкия ни двор и чакаше храна. Играх си с него, давах му храна, много се привързахме. Един ден дядо каза, че някакви кучета са я нахапали и опашката й е ранена. Тук става гадната част - беше оръфана до кост :eg_033: Оттогава не харесвам агресивните кучета. Заведохме я веднага до ветеринара и се наложи операция, за която доброволно платиха баба и дядо. Седмица след операцията приехме котето в нашия апартамент /при мама и тате/. Мама не искаше естествено, но беше принудена. Много се привърза към него и го заобича. Е, все още се отнасяше с леко пренебрежение обаче си личеше, че вече я възприема като член от семейството. После баба и дядо решиха да я вземат при тях. Не след дълго претърпя втора операция... и т.н., но за щастие е още жива и здрава. " - искам да им дотреса кучето, като подарък от приятел, защото това е единствения начин да го приеме /е, говорили сме за това и тя се измъква с думите "Или кучето, или аз", "Еми ако ти донесат куче на рождения ден ще те изхвърля заедно с него :ab_041: "/....
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#22 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 05:38 PM

Здравейте, DeSsYt0,

Колкото повече ви чета писанията, толкова повече заставам на страната "Не си взимай куче"

1. Кучето няма да живее само с вас - ще живее с цялото ви семейство - затова всички трябва да са съгласни да го вземете. Първоначално помислих, че го искате за подарък на човек, който го иска, но не би...
2. Сега учите тук, после заминавате в друга държава - замисляли ли сте се какво ще стане с кучето след 4 години? Ще го захвърлите на вашите може би? А те, като не са го искали, дали ще се грижат за него или просто ще бъде нежеланата и натрапена изненада? Само не казвайте, че ще го вземете в чужбина - 100% няма да го направите.

Моят съвет е да изчакате седмица-две - всеки има периоди, в които изпитва огромно желание да направи нещо, които минават с времето. Ако не мине - говорете с родителите си първо и не обричайте едно животно на разочарование.

Успех

#23 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 05:40 PM

Показване на мнениетоElenaA, в 24 March 2013 - 05:38 PM, написа:

Здравейте, DeSsYt0,

Колкото повече ви чета писанията, толкова повече заставам на страната "Не си взимай куче"

1. Кучето няма да живее само с вас - ще живее с цялото ви семейство - затова всички трябва да са съгласни да го вземете. Първоначално помислих, че го искате за подарък на човек, който го иска, но не би...
2. Сега учите тук, после заминавате в друга държава - замисляли ли сте се какво ще стане с кучето след 4 години? Ще го захвърлите на вашите може би? А те, като не са го искали, дали ще се грижат за него или просто ще бъде нежеланата и натрапена изненада? Само не казвайте, че ще го вземете в чужбина - 100% няма да го направите.

Моят съвет е да изчакате седмица-две - всеки има периоди, в които изпитва огромно желание да направи нещо, които минават с времето. Ако не мине - говорете с родителите си първо и не обричайте едно животно на разочарование.

Успех

Благодаря за поредния хубав отговор :smile:
1. Вероятно не сте прочели горното мнение, защото коментирхаме по едно и също време...
2. Разбира се, че ще го взема! Така или иначе имам сделка с нашите - замина ли в квартира извън БГ ми взимат каквото си искам куче.. просто не понасят да има нещо, което им се бута в краката :dh_188: :dh_188:
И да... този период се случва всеки месец по два пъти. Но никога няма да се откажа. Щом повече от 5 години /да бъдем точни - 7/ искам едно и също нещо значи наистина го искам и съм мислила за всичко :ba_025:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#24 Потребителят е офлайн   sim0nka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 04-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 06:00 PM

Е какво е това отношение към мечтата от 7 години :
Не мога да купя от легитивен развъдник, защото нямам толкова пари и не ми се занимава.
Кучето не е само аксесоари, гушкане и сладки муцунки! Когато се обучавате на хигиена (например) пак ли няма да ви се занимава или ако се наложи да го заведете на лекар .. Никой уважаващ себе си развъдник не би Ви дал куче, ако прочете това.
Домашният любимец трябва да е еднакво желан от всички членове на семейството, защото той сам по себе си става такъв. И не си мислете, че поне ще кажете, че е подарък ще се "размине". Знам за такива случаи и отговора е "да го връща (подаряващия) от където го е взел"
Само ще вмъкна, че в студентско общежитие и куче.... аз не съм чувала, но дано има такива.

User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 06:08 PM

Аз не разбрах защо, след като вашите не искат да им се бута из краката, искате да го вземете?

Гаранция давам, че няма да вземете кучето в чубина - може там да си вземете куче, но не и това, което искате да вземете сега.

Предполагам знаете, че в чужбина се плащат доста солидни данъци за кучетата и ветеринарното обслужване хич не е на цени като в България.

Не искам да го казвам. защото е много грубо, но.... вече ми е жал за животинката(ите), които ще вземете преди да започнете работа и да имате достатъчно пари да се издържате.

#26 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 06:21 PM

Не очаквах такова отношение от ваша старна :ud_009:
Както казах, затваряйте темата! Куче няма да се взима и точка. Явно през живота си няма да имам вкъщи!
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#27 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 06:44 PM

Защо? Вземете си, като пораснете и имате достатъчно средства. Вие сега показвате доста неуравновесен характер, нека първо да го изградите и да имате достатъчно средства, ако родителите не искат да помагат. За всяко нещо си има време :)

#28 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 07:32 PM

Показване на мнениетоElenaA, в 24 March 2013 - 06:44 PM, написа:

Защо? Вземете си, като пораснете и имате достатъчно средства. Вие сега показвате доста неуравновесен характер, нека първо да го изградите и да имате достатъчно средства, ако родителите не искат да помагат. За всяко нещо си има време :)

Това ми е детска мечта, както казах :ae_085: Щом няма да я изпълня като дете тя няма вече да е такава тръпка, като стана възрастна... :r_181:

И към всички останали, няма нужда да се обръщате към мен с официална форма - на Вие, Ви, Ваше и т.н. :rc_036:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#29 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2013 - 10:20 PM

Деси, детските мечти са такива, защото се зараждат в дтската ни възраст. За съжаление, за осъществяването на някои наистина е необходимо да се изчака! И, повярвай ми, тръпката не изчезва ... Аз също от дете си мечтаех за куче ... "Натресох" едно ... и ме накараха да го върна .... Много беше неудобно... И, когато порастнах, сбъднах мечтата си ... но вече бях независима, живеех сама и нямаше нкакво значение, че родителите ми не одобряват някои от мечтите ми ... Не се обезкуражавай ... Просто някои неща си идват с времето ...
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 25 March 2013 - 07:43 AM

Показване на мнениетоkatetol, в 24 March 2013 - 10:20 PM, написа:

Деси, детските мечти са такива, защото се зараждат в дтската ни възраст. За съжаление, за осъществяването на някои наистина е необходимо да се изчака! И, повярвай ми, тръпката не изчезва ... Аз също от дете си мечтаех за куче ... "Натресох" едно ... и ме накараха да го върна .... Много беше неудобно... И, когато порастнах, сбъднах мечтата си ... но вече бях независима, живеех сама и нямаше нкакво значение, че родителите ми не одобряват някои от мечтите ми ... Не се обезкуражавай ... Просто някои неща си идват с времето ...

Имаше шанс да се получи неудобно и да го върна, но исках да опитам така, защото както казах в някой от по-предните коментари, че семейството бързо се приобщава към дом. любимец и го харесва.
Това значи ли сега, че трябва да почна да събирам пари за чихуахуа и като порасна да го имам? Защото надали наистина майка ми ще ми го купи :dry: Ако правилно смятам за година събирам около 700лв., но ако не се лишавам напълно от храна и вземем на преден план това, че имам още 4-5 години на година ще пестя: 438лв., а за 5 години трябва да събера близо 2200лв, които трябва да са достатъчни за едно породисто дългокосместо и красиво мъжко чихуахуа и неговите аксесоари, м?. :ae_085:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#31 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 25 March 2013 - 08:10 AM

От написаното от теб ми се струва, че не е проблемът дали мама ще хареса или не кученцето. Ако тя се притеснява, че не си достатъчно отговорна и ти и занесеш кученца въпреки нежеланието, ще покажеш точно това. Посъбери си част от паричките, по този начин ще им покажеш, че наистина си сериозна и вероятно ще са по-благосклонни към желанието ти.

#32 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 25 March 2013 - 11:23 AM

Показване на мнениетоaldald, в 25 March 2013 - 08:10 AM, написа:

От написаното от теб ми се струва, че не е проблемът дали мама ще хареса или не кученцето. Ако тя се притеснява, че не си достатъчно отговорна и ти и занесеш кученца въпреки нежеланието, ще покажеш точно това. Посъбери си част от паричките, по този начин ще им покажеш, че наистина си сериозна и вероятно ще са по-благосклонни към желанието ти.

Писах че хич не умея да пестя... В училище закуската ми е 2лв., а ако изключа напитката става около 1лв. Ако спестявам по левче за година /без почивните дни, тогава не ми дават/ събирам 245лв. До 1000лв. знаете ли колко има :eg_033: Непосилно е за мен... Дори да гладувам напълно пак няма да ги събера... т'ва е България :eg_033:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#33 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 March 2013 - 12:16 PM

А като се разболее и ти кажат една 3 цифрена сума за лечение кой ще ги даде?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 25 March 2013 - 03:26 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 25 March 2013 - 12:16 PM, написа:

А като се разболее и ти кажат една 3 цифрена сума за лечение кой ще ги даде?

Това е отделен въпрос. Преди бях посочила пример с котката НИ. Веднага щом се разболя извадихме от пормонето нужната сума. Е, малко карах без джобни после, но винаги здравето е най-важно, независимо на кой! :ba_025:

А и мисля че имам напредък с убеждаването... до неделя ще се държа зряло и ще помагам вкъщи, пък да видим - може тогава да дам за примери, че съм сериозна и да взема някой мъник. :md_064: Пак ще пиша след седмица! :rc_036:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#35 Потребителят е офлайн   sim0nka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 04-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 March 2013 - 05:24 PM

По-добре се дръж зряло не само до неделя, а попринцип... защото кучето налага такова поведение и отношение.. все пак не е играчка.
Успех и щом започваш да ги убеждаваш, започни да се свързваш и с развъдници.
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 25 March 2013 - 06:13 PM

Показване на мнениетоsim0nka, в 25 March 2013 - 05:24 PM, написа:

По-добре се дръж зряло не само до неделя, а попринцип... защото кучето налага такова поведение и отношение.. все пак не е играчка.
Успех и щом започваш да ги убеждаваш, започни да се свързваш и с развъдници.

Все пак наближавам 13-тата година и е време наистина да се държа по-зряло :md_064: Поне тате каза следното: Ако майка ти каже да, аз нямам нищо против, разбирай се с нея. :db_046: Това е доста добър знак! Но за жалост при нас мама взима решенията :ab_041: Знам какво ще я размекне, но трябва да й дам примери за зрялото ми държание или новото АЗ :) Няма все още да се свързвам с развъдници, защото както казах нямам никакви пари за куче. Най-вероятно ако ги убедя ще им дам сума от 100-200лв., а те останалата по-голяма част, или ще осиновим някое. :tb_195: Ще пиша ако има прогрес! :rc_036:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#37 Потребителят е офлайн   Веселин Жечев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-June 13

Публикувано: 01 June 2013 - 04:20 PM

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Tова е потъмък на тигрова кангалка и карабаш кангал?

#38 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 02 June 2013 - 04:30 PM

Плува корабче, да.
Даже две.

#39 Потребителят е офлайн   Веселин Жечев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-June 13

Публикувано: 03 June 2013 - 09:22 AM

Показване на мнениетоshifter, в 02 June 2013 - 04:30 PM, написа:

Плува корабче, да.
Даже две.

Не те разбрах какво имаш предвид видях майката наистина е тигров кангал бащата нямах удоволствието да го видя лично но видях снимките му и видях котилото има всички реквизити за който знам че трябва да ги има

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни