Dog.bg Форуми : Какви породи са?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какви породи са? Пинчер? Мини пинчер? Какво?

#1 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 02:57 PM

Здравейте! :smile: Днес обикаляхме с една приятелка в центъра и посетихме 4 зоомагазина, в два от които намерихме каквото търсихме. Имаше уникални сладури (Мини пинчъри, доколкото казват) ето и снимки:
Качена снимка
Качена снимка
Цената им варира от 200-400лв., което ми се вижда малко за мини пинчер, вие как мислите? Съжалявам, че нямам повече снимки, но само тези успяхме да направим.

----
Каква порода са и тези мъничета? Магазинът беше затворен и не можахме да попитаме (Цената на същото "пинчарче" разбрахме от друг магазин):
Качена снимка
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 March 2013 - 03:04 PM

Това са малки сладки кученца,които приличат бегло на някаква порода.
Прочетете добре закачените горе теми откъде да НЕ взема кученце!!!
Това,което гледате Вие са зооборси и търгаши.В 90% кученцата са болни!
Ето Ви пресен пример:
http://forum.dog.bg/...0&#entry1100132


http://forum.dog.bg/...1&#entry1070489


http://forum.dog.bg/...1&#entry1093995


http://forum.dog.bg/...1&#entry1064753

Евтиното винаги излиза скъпо!

На Вас вижда ли Ви се нормално животните да стоят натъпкани така в аквариуми и клетки?
Това ли искате да подкрепите с покупката си?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 03:50 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 24 March 2013 - 03:04 PM, написа:

Това са малки сладки кученца,които приличат бегло на някаква порода.
Прочетете добре закачените горе теми откъде да НЕ взема кученце!!!
Това,което гледате Вие са зооборси и търгаши.В 90% кученцата са болни!
Ето Ви пресен пример:
http://forum.dog.bg/...0&#entry1100132


http://forum.dog.bg/...1&#entry1070489


http://forum.dog.bg/...1&#entry1093995


http://forum.dog.bg/...1&#entry1064753

Евтиното винаги излиза скъпо!

На Вас вижда ли Ви се нормално животните да стоят натъпкани така в аквариуми и клетки?
Това ли искате да подкрепите с покупката си?


Здравейте! Добре, малки сладки кученца - аз не държа да е чистокръвно и нямам намерение да се занимавам с легитивни развъдници, поръчки и всякакви скъпотии над 1000лв., ако вие имахте ограничен бюджет, който не се покачва над 500лв. нямаше да сте на това мнение :rc_036: Ако кученцата от приюта не изглеждаха така и бяха поне по-малки бих си взела и оттам - безплатно, но искам да имам сладко животинче у нас, не мършаво. :md_064: Интересува ме дали ще станат много големи... Не искам хъски в къщата си, предпочитам дребна порода. А това дали са болни...хм, поне трябва да ми дадат документи, че са напълно здрави, нали?
Поздрави! :ae_085:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#4 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 04:04 PM

Здравей, DeSsYt0,

ShiBumi_GirL е напълно права - не си взимайте куче от зоомагазин или борса - така само стимулирате и подкрепяте тези измамници, както и начинът, по който продават животните. Няма никаква гаранция, че кучето, което ще вземете, ще е здраво, обезпаразитено и ваксинирано, независимо какви документи ви дават, нито че ще остане с размера на мини пинчер.

Най-добре осиновете куче - има достатъчно такива, които търсят своя човек, а ако сте търпелива, непременно ще попаднете на някой мини сладур.

Успех

#5 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2013 - 04:19 PM

DeSsYt0,

самият Ви пост показва, че Вие търсите съвет и информация, а, когато Ви се предоставят /в случая го е направила ShiBumi_GirL, като даже Ви е предоставила линкове към теми, които да прочетете/ ги игнорирате. Думите Ви звучат ... меко казано несериозно на фона на това, което бихте знаели, ако прочетете това, към което са Ви насочили. Казвате, че разполагате с ограничен бюджет /нормално явление, в крайна сметка всички живеем в една и съща държава и сме на един хал/. Тогава от къде смятате да намерите средствата, които ще са Ви нужни за лечението на генетичните заболявания, с които са обременени огромен брой от животинчетата от зоомагазините? От къде ще дойдат средствата за лечението и на други заболявания, с които обикновено са "дарени"? Тук се начетохме на случаи за измамени купувачи, които или пръскат страшно много пари да лекуват закупените от зооборси и зоомагазини кутрета или, недай Боже, се простиха с тях буквално дни, след като се бяха сдобили с тях? Имате ли силите да се справите с това, защото милото сладко мъниче влиза под кожата Ви буквално в първата секунда, в която се гушне в ръцете Ви? Ще се справите ли с това тази малка душичка да издъхне в ръцете Ви? Ако смятате, че това са празни приказки /сигурно ще си го помислите, ще ни нахулите и дори обвините в рекламиране на "скъпарските" кучета/, по-добре наистина прочетете повече теми от този форум! Наистина ефтиното излиза скъпо ... Почти винаги... И, не, зоомагазините не издават здравен сертификат! Или, ако Ви издадат, той не е гаранция за здраве ... или за истинност ... Това, което може да Ви предложат е, да "гаранционен срок" за кутрето, в който да го сменят, ако има симптоми на заболяване ... Това нормално ли ви се струва? За живо същество ...
Освен това кучетата от приюта ще изглеждат така, както ги направите Вие да изглеждат! Те не са "втора ръка" животни! Не са по-малко предани! Не обичат по-малко!
Подобен вид предразсъдъци като Вашите ме вбесяват, тъй като са напълно неоснователни и безпочвени и много други неща, за които ще си спестя епитетите! Кучетата от зоомагазините не са с нищо по-различни от тези от приютите ... Единствената разлика е, че бегло наподобяват някаква порода ... Което също не е доживотна гаранция, тъй като повечето от тях се променят при израстването и не приличат на нищо ... Ако имат шанса да порастнат, разбира се ...
Премислете добре! Вземането на куче е отговорност! То не е аксесоар! То е дългосрочен ангажимент! То има нужди! То има емоции! То страда и се радва с Вас!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 04:21 PM

Показване на мнениетоElenaA, в 24 March 2013 - 04:04 PM, написа:

Здравей, DeSsYt0,

ShiBumi_GirL е напълно права - не си взимайте куче от зоомагазин или борса - така само стимулирате и подкрепяте тези измамници, както и начинът, по който продават животните. Няма никаква гаранция, че кучето, което ще вземете, ще е здраво, обезпаразитено и ваксинирано, независимо какви документи ви дават, нито че ще остане с размера на мини пинчер.

Най-добре осиновете куче - има достатъчно такива, които търсят своя човек, а ако сте търпелива, непременно ще попаднете на някой мини сладур.

Успех

За да си осиновя куче трябва да имаме кола (приюта е близо до града и няма автобуси до там, доколкото знам), а нямаме. :dh_188: Не мога да купя от легитивен развъдник, защото нямам толкова пари и не ми се занимава. Искам кучето да е изненада за член от семейството и не искам да разберат откъде ще го взема :ae_085:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 March 2013 - 04:33 PM

Как смятате да го заведете на ветеринар ако нямате кола?
Не,че колата е задължително условие,но има автобуси-идете разгледайте в приюта има много дребуси.
Имаше случаи на пинчери,пекинезчета и др.
Нямам пари не е оправдание!!!
Вашия член на семейството знае ли вашите намерения да вземете куче?
Предполагам става въпрос за мама или тате.
Нямате ли познати с кола за да идете до приюта?
Следете темите в раздела ''Без дом'' там редовно излизат малки кученца.
Разходите не свършват с покупката на кученце,а тепърва започват.
Храни,аксесоари,ветеринар,ваксини.
Покупката на кученце от тези места е доста рискована!
Подкрепяте бизнеса на тези търгаши да плодят и да тъпчат животните по клетки и аквариуми!
Говорете с развъдници за породите,които Ви интересуват!Някои се съгласяват на разсрочено разплащане,съсобственост и др.Съвестният развъдчик ще готов да Ви помогне и насочи!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 04:33 PM

Здравейте, DeSsYt0,

Всички организации, които помагат на животни в беда, имат фейсбук групи - защо не пробвате там? Тъй като не знам дали е разрешено да се постват във форума, ще ви изпратя линкове - преди 3 седмици си осинових изхвърлено куче чрез тях - мисля, че е по-добре да взема безпородно, вместо да платя за такова и след това да се чувствам измамена и бясна, че някой живурка добре на моя гръб, и на гърба на други незапознати (или затварящи си очите)

Поздрави

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2013 - 04:34 PM

Десито, гледането на куче не е като да си купиш плюшена играчка, която може да изхвърлиш след това, като ти писне. А като видях другите ти коментари из сайта как нямаш парички, а на мама и тати са продънени ушетата от твоето "искам кученце", си мисля, че не си наясно каква грижа е всъщност да си имаш куче. Казано честно това не е мой проблем, проблем е, че едно такова същественце ще се озове в твоите ръчички, а като стане непотребно, ще се озове на улицата.


User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 04:37 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 24 March 2013 - 04:33 PM, написа:

Как смятате да го заведете на ветеринар ако нямате кола?
Не,че колата е задължително условие,но има автобуси-идете разгледайте в приюта има много дребуси.
Имаше случаи на пинчери,пекинезчета и др.
Нямам пари не е оправдание!!!
Вашия член на семейството знае ли вашите намерения да вземете куче?
Предполагам става въпрос за мама или тате.
Нямате ли познати с кола за да идете до приюта?
Следете темите в раздела ''Без дом'' там редовно излизат малки кученца.
Разходите не свършват с покупката на кученце,а тепърва започват.
Храни,аксесоари,ветеринар,ваксини.
Покупката на кученце от тези места е доста рискована!
Подкрепяте бизнеса на тези търгаши да плодят и да тъпчат животните по клетки и аквариуми!
Говорете с развъдници за породите,които Ви интересуват!Някои се съгласяват на разсрочено разплащане,съсобственост и др.Съвестният развъдчик ще готов да Ви помогне и насочи!

Имаме два ветеринара на съседната улица. :smile:
Всъщност Е оправдание... Както казваш по-долу покупката на куче далеч не е първата стъпка - легло, храна, хигиена, играчки, аксесоари... :dry:
С кой развъдник да се свържа? Последният път, когато се свързах с развъдник бе по имейл и отговор не получих :ea_103:

----
До: ElenaA
Хм, ще пробвам, но не ми се вярва да успея.

----
До: dmm
Наясно съм какво означава да имаш куче - не е играчка, а е истинско същество. Ще го третирам като равно и няма да го поставя в опасност. Да, мама мисли, че съм безотговорна и на втория месец ще го оставя на нейната глава или на тази на тате :eg_033: НЕ Е ВЯРНО! :eg_033: Ще се опитам да им го докажа, но първо ще го докажа на себе си :smile:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 March 2013 - 04:45 PM

Развъдниците имат и телефони :md_064:
Развъдник за коя порода Ви трябва,макар във всеки подфорум за порода има прикачена тема с легитимните развъдници и техните координати!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 04:53 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 24 March 2013 - 04:45 PM, написа:

Развъдниците имат и телефони :md_064:
Развъдник за коя порода Ви трябва,макар във всеки подфорум за порода има прикачена тема с легитимните развъдници и техните координати!

Еми, хубаво, ще звънна, ако открия породата, която търся.
Бях направила тема и очаквах повече хора в нея да ми помогнат коя порода да избера. Ето и линк към темата: ЦЪК!
Но както казах - не искам дадавам луди пари за порода! :rc_036:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#13 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 March 2013 - 05:06 PM

Нямате идея колко пари ще ви се наложи да дадете,ако си купите куче от зоомагазин или борса,бедна ви е фантазията.Ако ги нямате ще гледате как животното си отива,т.е. умира.Успех!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#14 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2013 - 05:06 PM

Аз пък ще Ви дам пример с моите племенници /на 9 и 13 години/.
И те мрънкат от 5 години за кученце. И двамата им родители отбиват фронта с отговора "Като си вземем къща, ще помислим". Естествено, към този момент къщата не е на преден план. Даже не е и в плановете в обозримо бъдеще. По някаква причина обаче сестра ми започна да поддава. Много си говорих и с децата и със сестра ми. Проучих за цените на чистопородни йоркширски териери /това им е мечтата/. Повярвайте, и те са 1000 +. Сестра ми реагира ето така: :ud_009:
А децата седнаха и си преброиха паричките, които бяха събирали от Нова година, от рождените си дни и всякакви други празници, на които им се дават подаръци "в сухо". Естествено, далеч са от заветното мъниче! И двамата обаче решиха, че ще изчакат, докато съберат нужните парички /един от редките случаи, в които постигат съгласие/ ... А аз им обещах да им помогна ... И те ще имат кученцето, за което мечтаят, защото подходиха доста отговорно и зряло към вземането му ... въпреки възрастта си ...
Когато човек има желание, намира начин ... иначе си намира извинения ...
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 March 2013 - 05:09 PM

Цитат

Когато човек има желание, намира начин ... иначе си намира извинения .


:rc_036: :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 05:12 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 24 March 2013 - 05:06 PM, написа:

Аз пък ще Ви дам пример с моите племенници /на 9 и 13 години/.
И те мрънкат от 5 години за кученце. И двамата им родители отбиват фронта с отговора "Като си вземем къща, ще помислим". Естествено, към този момент къщата не е на преден план. Даже не е и в плановете в обозримо бъдеще. По някаква причина обаче сестра ми започна да поддава. Много си говорих и с децата и със сестра ми. Проучих за цените на чистопородни йоркширски териери /това им е мечтата/. Повярвайте, и те са 1000 +. Сестра ми реагира ето така: :ud_009:
А децата седнаха и си преброиха паричките, които бяха събирали от Нова година, от рождените си дни и всякакви други празници, на които им се дават подаръци "в сухо". Естествено, далеч са от заветното мъниче! И двамата обаче решиха, че ще изчакат, докато съберат нужните парички /един от редките случаи, в които постигат съгласие/ ... А аз им обещах да им помогна ... И те ще имат кученцето, за което мечтаят, защото подходиха доста отговорно и зряло към вземането му ... въпреки възрастта си ...
Когато човек има желание, намира начин ... иначе си намира извинения ...

Имам още 4 години образование в България, после ще следвам във Великобритания, където със сигурност ще имам куче. Обаче най-голямата ми детска мечта е да имам чихуахуа /дългокосместо/ докато съм още малка, за да ми е приятелче. Явно няма да стане :dh_188: :dh_188: :dh_188: Изморих се от мрънкане, събиране на пари... На моите години едва 20% от децата не търсят откъде да съберат пари, какво да "оберат" /в преносен случай!/ и как да работят. На тея години е невъзможно да работя, въпреки "качествата" ми на уеб диайзенр, но никой няма да ме разбере, защото в очите на всички останали съм едно просто лапе, дето само врещи за едно куче! :eg_033: Не мога да пестя, то това си е ясно. Ако в продължение на година стоя гладна и спестявам джобните си ще събера около 700 лева. Пак няма да стигнат! И това е ако говорим само за самото куче! Ако си помисля за неговите аксесоари? Просто тотално се отказвам :dh_188: Детската ми мечта отиде... Пфф! Модовете да затварят темата :dh_188:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#17 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 March 2013 - 05:20 PM

Мечтите са за да се следват!
Ще ти дам пример и се надявам да го разбереш и да се опиташ да вникнеш.
Имам 2 осиновени кучета-НОК с неясен произход,хвърлих доста пари за лечение за да се закрепят.
Имам и ротвайлер купен за 150 лв-с нетипичен за породата характер,екстериора няма да го коментирам изобщо,генетично изменение на ставата,снимки за дисплазия,панкреатит(лечебната му храна на месец ми излиза 180лв).Това получаваш най-често когато търсиш евтинкото.
Харесала съм си куче от добър развъдник,ротвайлер-разгледала съм родословието му,родителите му,здравните му излседвания и тези на родителите.
Цената е 1000+.Парите се събират,да не става за 1-2 дена.Парите за кучето съм ги събрала,сега събирам за транспорта до мястото където живея,приблизително още толкова.
Има ли желание начини се намират.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 24 March 2013 - 05:27 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 24 March 2013 - 05:20 PM, написа:

Мечтите са за да се следват!
Ще ти дам пример и се надявам да го разбереш и да се опиташ да вникнеш.
Имам 2 осиновени кучета-НОК с неясен произход,хвърлих доста пари за лечение за да се закрепят.
Имам и ротвайлер купен за 150 лв-с нетипичен за породата характер,екстериора няма да го коментирам изобщо,генетично изменение на ставата,снимки за дисплазия,панкреатит(лечебната му храна на месец ми излиза 180лв).Това получаваш най-често когато търсиш евтинкото.
Харесала съм си куче от добър развъдник,ротвайлер-разгледала съм родословието му,родителите му,здравните му излседвания и тези на родителите.
Цената е 1000+.Парите се събират,да не става за 1-2 дена.Парите за кучето съм ги събрала,сега събирам за транспорта до мястото където живея,приблизително още толкова.
Има ли желание начини се намират.

Мислите че нямам желание ли? :ud_009: :smile: Сигурна съм, че Вие сте пълнолетна и можете да работите, докато аз съм далеч от осемнайстата година и дори с гладуване в училище не се събират... При мен начините са два: да кажа на мама да ми даде пари, но ако й кажа за какво са никога няма да ми даде, а ако не й кажа ще разпитва като първия човек, а още повече няма да се съгласи, защото това ще е условието да си взема кученце... Другият начин е да крада, което няма да стане :dry:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 March 2013 - 05:30 PM

Цитат

а ако не й кажа ще разпитва като първия човек, а още повече няма да се съгласи, защото това ще е условието да си взема кученце...


Т.е идеята ти е да й домъкнеш кученце на главата без тя да ти е разрешила и да знае?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2013 - 05:36 PM

Десито, никой не се опитва да те отаже от детската ти мечта - напротив! Това, което всички се опитваме да ти кажем е точно обратното - да я следваш! Не се отказвай! Просто не прави компромиси с нея...
Аз бих те посъветвала да си вземеш другарче от приют (има такива образи там, че ти пълнят душата)! Защо да даваш със сигурност трудно спестените парички за нещо, което можеш да получиш безплатно +бонус -спасяваш живот! Е, да, не е толкова "модно" но пък, както вече казах по-горе, има същото огромно сърце и безпределна преданост! А паричките можеш да сложиш като основа за мечтаното чихи ... и един ден ще го имаш ... точно такъв, какъвто го виждаш в мечтите си ... И тогава ще разбереш колко правилно си постъпила...
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни