Dog.bg Форуми : Прекрасното ми мопсче е натровено!!!!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Прекрасното ми мопсче е натровено!!!!!!

#1 Потребителят е офлайн   Mihaela Misheva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-March 13

Публикувано: 28 March 2013 - 10:17 PM

Здравейте, създавам тази тема,за да може повече стопани да имат информация и да продължат да се радват на прекрасните си домашни любимци.
Ще опиша подробно злочестата съдба на моето прекрасно кученце ( Бери).
Всичко започна на 21.03.2013 год. Когато се прибрах от работа,тя беше повърнала. Изчистих и я нахраних, имаше апетит, след което излезнахме на разходка,имаше желание и да се разхожда.На 22.03.2013 год, се събудих от алармата на телефона си,а не както обикновено от закачките на Бери. Видях.че пак беше повърнала и лежеше на пода. Направи ми впечатление,че беше леко замаяна .Явно имаше огромно желание за разходка, сама стигна до входа на кооперацията,където живея и повече не можа да продължи. Гущнах я и я качих,след 20 минути вече бяхме пред ветеринарния кабинет. Там ветеринаря и би няколко инжекции и я сложи на системи. Прибрахме се и тя лежеше,няма сили за нищо.В 13:00 часа я заведох отново на ветеринар ,за да и вземе кръв ,за да установи причината. Резултатите излезнаха в 16:15 часа. , не бяха никак добри,напротив много лоши. Ветеринаря ми каза,че е била натровена с антифриз и й изписа следните медикаменти:
1. Карсил 90 мг- сутрин и вечер
2. Урсофалк 250 мг-сутрин и вечер
3. Дуфалак Сироп-3 мл.
Свързах се и с Ветеринарна клиника за дребни животни
Ветеринарномедицински факултет при Тракийски университет - Стара Загора.
Те ми казаха чв ветеринаря ми е взел адекватни мерки за лекуване на кученцето ми и че ако е преживее ноща,можем да ги посетим на другия ден,за да видят и те какво могат да направят. Тези думи бяха като шамар за мен .
Лекарствата бяха купени веднага и й ги дадох,но нямаше никакво подобрение и аз отново се свързах с ветеринаря си.Той ми каза,че ще се видим на другия ден,за да и влее отново системи,което малко ми даде кураж. Бери почина на 22.03-23.03.2013 год. В 2:00 през нощта. Беше много мъчително! Тя почина в агония, която продължи поне 15 минути. Кученцето ми не можеше да диша, тресеше се , напишка се, от дупето й излизаше черен секрет ,агонизираки с мхого гърчове приключи,като й потече кръв от нослето . Беше ужасно! Аз много я обичам, но в онзи момент, исках само да спре да се мъчи и да почине,за да приключат тези непоносими мъки. Погребах я близо до Пловдив, където живеехме,на едно прекрасно хълмче,дано там намери покой!
Тази е причината , да искам да информирам,колкото се може повече хора. Понеже стопаните не знаят , но антифриза може да е безцветен и е приятен на вкус за кученцата. А на пролет,доколкото разбрах , хората си сменят антифриза и някой го източват,направо на улицата. Антифриза не се различава по вид от водата , става още по-трудно,ако е преваляло. Нядявам се никой да не го споходи това нещастие и да загуби така внезапно любимото си същество.


Ето малко информация за натравянето с антифриз :
http://www.lapa.bg/topics/

http://www.puls.bg/i...158/part_5.html

http://www.vvcbg.com...osi-antifr.html

http://www.vitabg.com/otravqne.html
Може да намерите още много информация в интернет.
Надявам се,тази тема да бъде продължена и да успее да предотврати, такива нелепи и брутални съдби,като тази на Бери! Искам хората да бъдат информирани,дори преди да имат домашен любимец,за да могат да го предпазят! Съжалявам,че аз не успях :( :( :(

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 March 2013 - 11:03 PM

Много съжалявам за кученцето Ви!
Ето тук има стара тема за антифриза:
http://forum.dog.bg/...80%D0%B8%D0%B7/
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 28 March 2013 - 11:22 PM

Много ми е мъчно, че така ужасно си е отишла твоята душица... Благодаря ти безкрайно за изчерпателната информация за антифриза! Дано наистина на никого не се случи! Съжалявам, че на твоето мъниче се е случило! :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#4 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 29 March 2013 - 08:42 AM

Качена снимка страшно съжалявам за загубата ви, знам какво е да ти умре кучето в ръцете и да не можеш да му помогнеш..... кураж
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Mihaela Misheva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-March 13

Публикувано: 03 April 2013 - 03:41 PM

Много е тъжно,да гледаш как домашния ти любимец си отива и не може да му помогнеш ,за да оздравее,нито пък да му помогнеш,да спре да се мъчи.Много съжелявам,че такава беше съдбата й .Благодаря ,за подкрепата и се надявам информацията да е полезна и ако не друго напомнихме за пореден път колко са беззащитни животинките ни и колко много трябва да ги пазим.Загубата ми е огромна ,а Берй ще остане винаги в сърцето ми :( . Дано почива в мир :rf_011:

#6 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2013 - 08:09 PM

Показване на мнениетоMihaela Misheva, в 03 April 2013 - 01:41 PM, написа:

Много е тъжно,да гледаш как домашния ти любимец си отива и не може да му помогнеш ,за да оздравее,нито пък да му помогнеш,да спре да се мъчи.Много съжелявам,че такава беше съдбата й .Благодаря ,за подкрепата и се надявам информацията да е полезна и ако не друго напомнихме за пореден път колко са беззащитни животинките ни и колко много трябва да ги пазим.Загубата ми е огромна ,а Берй ще остане винаги в сърцето ми :( . Дано почива в мир :rf_011:


Това е страшно нещо,дръж се!
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни