Dog.bg Форуми : В Ромча край няма

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

В Ромча край няма

#41 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2014 - 09:23 AM

За съжаление специфичен антидот на антифриза няма ... А по някаква причина той е много примамлив за кутетата и котките и те си го близват с удоволствие. Ето какво намерих в Нета по въпроса: http://www.vvcbg.com...osi-antifr.html .
Може би е редно, по възможност, да се пусне жалба срещу тази жена, която трови животните. Дори и нищо да не излезе от евентуална проверка, хората в селата като че ли все още имат респект от полицията и това може да има възпиращ ефект...
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   angel4etto_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 148
  • Регистрация: 02-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2014 - 11:50 AM

Като цяло основните ми познанията са изключително далеч от темата, но ще кажа какво знам.
В състава на антифриза най-често се използва етилен-гликол /заради ниската си температура на замръзване/ + други субстанции, от които се получава готовият разтвор. Етилен-гликолът се абсорбира бързо в стомаха, следователно промивката е безполезна, освен ако не се направи на момента. За противодействие се използва и активен въглен, но ако е погълнат повече антифриз /а няма как да се разбере колко е изпила една котка.../,то той също би бил почти безполезен, защото голямо количество от въглена се свързва с малки количества от ет.гликола, а също така трябва да се даде до 1 час след поглъщането. Накратко : няма как да се даде достатъчно активен въглен, който да неутрализира изцяло ет.-гликола, ако е погълнато повече.
Чела съм за случаи при хора,които след натравяне са приемали етилов алкохол като противоотрова. Антифризът е отровен, защото в организма протичат реакции, вследствие на които се образуват определени киселини / не помня кои точно, логично е едната да е гликолова/. Ролята на алкохола би трябвало да е предотвратяване на получаването на тези киселини (?) чрез протичане на други реакции. Всъщност е без значение, това последното са мои разсъждения защо алкохолът в случая помага, но е факт, че е помогнал на хора. Според мен сходни реакции протичат и в животинския организъм, друг е въпросът как ще се даде на животното (освен венозно се съмнявам да стане)...

П.С.

Цитат

А по някаква причина той е много примамлив за кучетата и котките и те си го близват с удоволствие
katetol, сладък е на вкус, а симптомите се появяват след поне няколко минути и няма как да разберат, че е опасен :( В момента храня малки кученца непосредствено до място, където тираджии спират да почиват по няколко часа - определено ме виждат, че ходя там и всеки път си мисля дали няма да им сипят нещо :dh_188:

Ред.: Намерих нещо по темата

Това мнение е редактирано от angel4etto_: 18 January 2014 - 11:53 AM


#43 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 06 February 2014 - 09:08 PM

Butci отново спаси положението тук :rc_036: : а MechoPuh осигури вкусни паучове за най - болните - Бебо и Чарли - и двамата спинаджии, и двамата с бъбречна недостатъчност и на двамата вече нищо не им се яде. Днес хапнаха, обаче :smile: .
Много Ви благодаря!
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 01 December 2014 - 12:45 AM

Сигурно минаха два месеца ... а аз дори не съм се похвалила. Огромни благодарности отново на Streunerhilfe Bg, които дариха 30 кг храна :
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
и отново вчера - Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

От тук, последният месец двама герои се наложи да посетят клиниката - Бебо трябваше да се лиши от част от следващото ухо, която операция се отрази /както бяхме предупредени/ на бъбреците и момчето няма проблем с туморите на ушите, но бъбречните показатели са в космоса, а и той не се чувства добре. Галчето беше само за един ден- колкото да се извади зъбът, който я тормозеше и да се назначи лечение за раните в устата, които прави.

От вчера едно новопоявило се бебе е в клиниката - диагнозата е Калици вирус, ако, когато и т.н оцелее, хората ще си го гледат, колкото могат. Но не могат да се справят със сметките в клиниката.

Благодаря на всички, които ги мислят!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни