Dog.bg Форуми : Отглеждане на котенце

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Отглеждане на котенце

#21 Потребителят е офлайн   Vesela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 18-July 06

Публикувано: 26 September 2006 - 02:21 PM

Чафи, ти като го заведеш на ветеринар, той може да прецени на каква възраст е котенцето. След като си в състояние да се оправиш с 4 кучета няма да имаш проблеми и с едно рошаво бебе, не се притеснявай. Те там го теглят, преглеждат го и преценяват какво лекраство и по колко трябва да му дадат. Така като чувам е много малко още за ваксинация, но щом живее навън тя просто е задължителна за него. Като начало го обезпаразити - заведи го на лекар, те там си знаят. Нека ветеринарят да е с надрани ръце, тебе какво ти пука ;)

#22 Потребителят е офлайн   bodil4e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-September 06

Публикувано: 26 September 2006 - 03:02 PM

Здравейте! Видях снимките на малкото сладурче и това ме провокира да се включа с един съвет. С хапчетата не е толкова трудно. Тъй като котараните са хитруши и ние трябва да приложим хитрост. На моите две мацки им давам хапчетата след като са огладнели наистина добре, увити в много малко храна, за да ги глътнат наведнъж. Освен това парченцето храна, в което е хапчето не бива да мирише на лекарство. Вече са на 2 години и досега не са разбрали, че пият хапчета. b) Ако обаче котето се е измъчило с първото хапче вероятно ще е 3 пъти по подозрително когато го вземеш на ръце и усети, че си притеснена. Но ние затова си ги обичаме r)

#23 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 26 September 2006 - 09:21 PM

Milenkis, котките са много чисти животни и инстинктивно едно коте никога няма да отиде до тоалетна там където спи или се храни. просто остави тоалетната в ъгъла където се е изпишкало и няма да имате повече проблеми r)

#24 Потребителят е офлайн   Milenkis Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 27 September 2006 - 10:19 AM

Ураааа, изпихме хапчето bravoS ! В крайна сметка след цялото залъгване (и като е много гладен пак го усещаше и го плюеше - само храната около него изгризваше l) , а като го стривах на прах хич и не се докосваше до хапката), се оказа, че при нас действа методът със сискане на бузите - заигра се, реши да се боричка с брат ми, опита се да му гризне пръстите и тогава хоп, стиснахме бузките, но Кими с езиче запречваше гърлото, брат ми - факирът, успя с точно премерен изстрел да улучи точно един процеп който оставаше над средата на езичето (където то леко хлътва), затворихме устичката, и хмм глмм - преглътна, даже не разбра какво стана r). Да видим другата седмица как ще повторим изпълнението.
Иначе, мушморокът вчера целият се беше омазал в акита (чак по главата имаше), та се михме пак...Много интересно, че в началото се дърпа, но като усети, че всъшност го чистя се кротва...вероятно с времето и сам ще се научи да си мие д-то r) . Засега с сам се справя само с лапите, муцката и моите ръце l) . Нещо Фрискис не му действа както трябва...сега минахме малко на гранули, за да оправим коремчето.
Ох, много емоции, много нещо r)

#25 Потребителят е офлайн   4afi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1091
  • Регистрация: 31-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Ракитово
  • Skype:

Публикувано: 02 October 2006 - 10:44 AM

Взимайте лист и молив и пишете как се дава хапче b) b)
Стрих го на прах и го сложих в бучка масло и после маслото го натресох на лапичката--и като почна едно близане хем се мръщи хем го облиза b) как така ще има мръсна лапичка b)

#26 Потребителят е офлайн   Vesela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 18-July 06

Публикувано: 02 October 2006 - 10:58 AM

Това е конгениално! Никога не би ми дошло на акъла b) b) b) c)

#27 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2006 - 11:10 AM

как давам хапчета на най-"агресивния" си котарак - качвам го на масата, хващам здраво хапчето в дясната ръка, повдигам с лявата си ръка главата нагоре, вкарвам хапчето с упражняване на леко усилие отдясно, той разтваря уста за да протестира, хапчето е в устата възможно към най-вътрешната част на разтворената паст, затваряме устата, придържам я в това положение и броя до 5, галейки го по гушката. Гълтателният рефлекс се задейства и ... хапчето е преглътнато.

Него НИКОГА не мога да го излъжа криейки хапчето в храната, дори и прясно сурово месо отказва защото надушва хапчето! l)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#28 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 12 October 2006 - 08:15 PM

здр,
аз няма да пиша по темата за това сладурче Кими!!!
а за отгележдането но едно коте!!!
ситуацията е следната:
вчера аз и още две мои приятелки на мерихме едно коте във входа!!!женско на 1-2 месеца!!кръстихме го Бюти или Бю на галено!!но неможем да го зъдържим за дълго,а и без това то не живее при никоя от нас-а във входа сме му направили кашон-легло и сме му дали малко храна!!!
дайте савет как да го гледаме докато намери стопани!!! s) w)


и все пак отклонявам се,но ако има желаещи за писаната нека ми пишат на ЛС!!! w)
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#29 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2006 - 03:47 PM

Ами за гледането какво да ти кажа - трудно е така с 2 думи да се даде рецепта. Погрижете се да е на топло, защото времето вече доста застудя, и да е нахранено добре. Другото важно нещо е да го приучите на хигиенни навици - така има по-големи шансове да си намери дом, а и съседите ви от входа няма да имат толкова поводи да се оплакват и няма (евентуално ....) да го изхвърлят. За да му намерите стопни трябва да пускате обяви и то не само по форумите. Хубаво е и снимки да му направите.

#30 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 13 October 2006 - 04:14 PM

благодаря mecho puh!!!котето е на топло и е добре нахранено!!!но е много връсно и не знам.....смятаме да не го къпем да не го простудим,че.....нямаме възможност да го заведем на лекар,е ако му стане нещо ще го заведем ама неможем да си позволим да го разболеем!!! w)
за снимки...незнам маже би няма да мога да го снимам!!! s)
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#31 Потребителят е офлайн   Trynka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 12-October 06

Публикувано: 13 October 2006 - 04:22 PM

И един новак да се включи по темата за хапчетата. Имам две котки. Едната приема хапчета с редовния вой мяяяяяууууу, драскане, хапане, ритане и обезумял поглед, пуска и по малко пяна. Другата пие хапчета все едно за това е родена. Но съм установила, че най-лесно става, ако стане бързо. Животното,а Вие трябва да сте спокойни. Трябва да сте уверени и да знаете какво правите. Гушнете го и го погалете да се кротне, после с два пръста лекичко натиснете от двете страни на челюстта, точно под ставата. Животното инстинктивно отваря устичка, за да избегне макар и леката болка. После пуснете хапчето възможно най-навътре в устата. Прихванете леко муцунката и потрийте с пръст гърлото, като не натискате, а масажирате. Така ще го накрате да глътне. Номерът минава почти без травми, дори при моята дивачка Еди :)

Отделно от темата. Двете просто не се понасят. Не знам вече какво да ги правя? Дайте съвет как да сдобря двете си котарани. Едната е доста възрастна, а другата твърде млада. Мисля, че това е причината да хвърчи козина. Но все пак, ако има начин ...

#32 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2006 - 04:38 PM

Правилно сте преценили, че не е желателно да го къпете при положение, че не можете да го приберете поне за малко на топло и завет. Котетата наистина могат лесно да простинат. За да го приведете в по-приличен вид можете да го решете всеки ден и да го забърсвате внимателно с мек парцал. Така постепенно ще добие спретнат вид (е, разбира се, при положение, че входа, където се намира не е някаква кочина ..... )

#33 Потребителят е офлайн   Veskooo98 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-August 16

Публикувано: 13 August 2016 - 08:55 PM

Показване на мнениетоMilenkis, в 26 September 2006 - 12:45 PM, написа:

Ами да - моето е на 2 месеца точно и външно си е обезпаразитено, но трябва и вътрешно и ветеринарят ми каза сега да му дам хапче и след една седмица пак...и чак след това да го водя за ваксинация. Но въпросният вет работи само до 17 часа, а аз съм на работа до 18 часа и няма как - така че само в събота мога да ходя s) ... Добре, че има добри хора по форумите и пиша бързо в "откраднатите" минутки между задачите l) . Ще се справим с Кими w) .

Ако може помощ и извинете ако съм оплескал някое правило и пиша в грешна тема :)
Имам котка на вилата я гледаме и се окотила все в съседната вила става нали там няма никой на спокойствие. После Баба ми като забележи нещо и чакаме кога ще ги доведе. Тоя път пак доведе 2 и са си с нея всичко е ОК ама изкам повече информация ако може какво допълнително да направим. Довела ги в двора и се завряли междъ някакви ламарини и железарии и така. Маи не са мноог големи ама сякаш виждат поне така си мисля. идват към мен и мога да ги пипна ама са мънички, Сложихме им едно кашонче поне че там се прибраха. То ясни ми е че ако не е в къща в смисъл вътре в стаята, ами е както наща котка навън в двора то си е животно, ама все пак как да постъпим.
Примерно преди пак беше довела 2 преди година и бяха уплашени. Тя 1во колко са незнам ама колкото остатнат и ги доведе после 1 то се запиля някъде и ни беше яд, Сега неща да стане пак такава беля. Другото е ако може нещо бонус да се направи да им е по добре няма да е лошо, Котката ти води големи явно щото си вървят и май виждат така мисля ама не се ходят многоот там където ги е оставила. Малкиса ама каот отрастнат имало някакво мляко на патрх май дато може да им даваме мат така четох в интернет дръго какво да направя!?
Мерси Предварително :)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни