Dog.bg Форуми : Болен Шар-пей

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болен Шар-пей

#1 Потребителят е офлайн   krasy777 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-April 13

Публикувано: 03 April 2013 - 07:54 PM

Zdraveite,molq vi za pomosht!!!Izvinqvam se ,che pisha na latinica ,no nqmam na kompa kirilica....Predi mesec namerih shar peiche izhvurleno v mnogo okaqno sustoqnie ,gladno ,bez kozinka i mnogo izplasheno.Vednaga go pribrah i zapochnahme lechenie,veterinarq mu naznachi kortizonovi preparati ,napravihme vutreshno i vunshno obezparazitqvane i vsichko neobhodimo.Do tuk dobre ,no se naloji da otsustvam ot grada i q ostavih pri moi blizki za 2 dni i kogato se pribrah te mi kazaha che sa q izturvali i kogato q namerih beshe odarena ot kola,imashe nqkolko chupvaniq ,no sled tejka operaciq v Stara Zagora kuchenceto zapochna da se vuzstanovqva s izkluchenie na tova ,che ne se seshta da klqka po nujda a samo na pampers postelka,drugiqt mi problem e ,che e mnogo zle s kozinkata ,lekarite mi izpisaha Ospehin ot 500mg po dva puti na den,no tq napravi razstroistvo,i zasega go sprqhme,i lekarqt i dade nqkakvi probiotici i vuglen.V momenta e mnogo zle i s ushite postoqnno se cheshe napravo do kruv.Molq vi ako nqkoi ima predstava ot kakvo strada po kojata tazi poroda i nqkakvo efikasno lechenie za kozinkata i ushite da mi pishe,lekarqt kazva che imala atopichen dermatit s nqkakvo uslojnenie i bilo mnogo trudno za poddrujka.Dnes se obadih i na Animal rescue ako mogat da q osinovqt ,no mi kazaha che nqmat vuzmojnost ,a i shar pei trudno vzemat zaradi grijite.Nqmam nikakva fizicheska vuzmojnost da q gledam ,zashtoto sum ama i rabotq mnogo,ako sluchaino imate i ideq za osinovqvane v chujbina ili nqkakuv variant molq vi pishete mi.I nai veche za lechenie....Blagodarq vi...mnogo sum otchaqna ,zashtoto tq e mnogo milichka a vseki den po neshto novo ,dnes naprimer ot chesaneto na ushichkite si smukna kozinkata na buzkite do kruv...

Можете да ползвате онлайн кирилизатори, например http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php
мод


#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2013 - 09:28 PM

Здравейте

Преди да търсите стопани на кучето, още повече и в чужбина, със сигурност трябва да подобрите здравословното му състояние.

Това, което описвате за кожата може изобщо да не е атопичен дерматит, а нешо много по-лесно за лекуване - правена ли му е кожна проба с посявка, за да се направи диагноза? Ако не, задължително започнете първо с това, преди да експериментирате с кортизонови препарати. След като се вземе проба, можете да го изкъпете с медицински шампоан от рода на Пероксидерм и да видите дали ще се поуспокои докато чакате резултата.

А проблемът с ушите най-вероятно си е съвсем отделна инфекция. Тази порода кучета имат тесни ушни канали и са предразположени към това, особено ако не се чистят редовно (редовно означава поне веднъж седмично). За ушната инфекция също е добре да се вземе проба, но има и широкоспектърни препарати от сорта на капки Ауризон. Капките се поставят задължително след щателно почистване, попитайте лекар да ви обясни схема за лечение. Манипулацията не е много лесна и приятна, но без нея не може.

Имайте предвид, че таква инфекция нелекувана дълго може да доведе до много сериозни проблеми и най-малкия от тях би бил например да си одере окото докато си чеше ушите.

Доколкото разбирам, кучето е женско - направете всичко възможно да я кастрирате възможно най-скоро, още преди да търсите стопани, за да не се появят хора, които да я търсят за разплод. Много внимавайте и да не я изгубите отново - извеждайте я само на повод, за да не се случват такива случки.

Ако имате въможност да дойдете до София, мога да препоръчам лекари с опит с подобни случаи.
Иначе си помислете дали няма как да си я оставите за вас - породата не е толкова активна, нямат проблем да бъдат сами докато хората са на работа.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни