Dog.bg Форуми : НФФЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

НФФЕ

#1 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 24 September 2004 - 04:35 PM

Честито на НФФЕ ! Доколкото разбирам, това е Национална федерация по фелинология. Някой може ли да помогне с повече инфо - кога и как е основана, на какви принципи е изградена, колко клуба членуват . Интересно ми е да знам кои са най редките породи котки в България. Дали има канадски сфинкс някъде ? Имате ли инфо за сайт примерно ? Това си е голямо, голямо постижение ... Честито още веднъж !!!

#2 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2004 - 09:15 AM

Като начало можем да започнем с посещение на http://www.nffe.hit.bg... макар, че има още много да се работи по сайта...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#3 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 September 2004 - 03:58 PM

Освен да благодаря за честитките в този сайт, искам да съобщя на всички развъдчици, собственици и любители на котки, че НФФе организира първите си официални ФИФе изложби на котки тази година на 4 и 5 декември в София. Повече информация можете да получите на посочения по-горе интернет адрес!:) Моля, побързайте със записването преди да са се попълнили бройките;)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#4 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 September 2004 - 04:18 PM

О, ще бъдем там, обещавам !!! Ако може да сме полезни с нещо, само кажете - този сайт и всички хора тук ще помогнат с каквото могат, за да стане един истински празник !

#5 Потребителят е офлайн   KoTaRaK Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 28 September 2004 - 12:46 PM

Прочетох всички постиги и се опитвам да си обесня нещо ... значи и при котките има групи ? Никога не съм знаел ... разкажете ми повече, как се разделят, кои са, какви са наградите ? А като котарака ми е е улична превъзходна, може ли да го заведа на изложба ?

#6 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 September 2004 - 07:05 PM

Съгласно класификацията на ФИФе, котките се категоризират на 4 категории:
І - Дългокосмести (Персийска и екзотична)
ІІ - Полудългокосмести (Норвежка горска, Турска ангора, Турска Ван, Сибирска, Мейн Куун, Рагдол, Свещена Бирманска...)
ІІІ - Късокосмести (Европейска, Британска, Руска синя, Шартрьоз и още много други - тази категория е с най-голям брой породи)
ІV - Сиамски и ориенталски
"Наградите", т.е. титлите са различни и се получават по различни схеми за различните международни организации на котки. Към ФИФе родословните котки започват от клас 09-открит и се борят за титлата САС. След 3 такива титли стават шампиони и се борят за САСІВ и т.н.... Така котката гради изложбена кариера:)
За котки "улична превъзходна" има клас "Домашни котки" или дори клас "Извън конкурса". В тези случаи за участие се заплащат съответните такси, както и животното трябва да се яви с изпълнени необходимите ветеринарни изисквания.
Поздрави,
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#7 Потребителят е офлайн   KoTaRaK Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 29 September 2004 - 10:20 AM

Започва да става все по интересно ... значи когато коте е с родословие, ходи на изложба ... А изложбите по красота ли са или са нещо като стандарт ? Как се оценяват ? Значи има CAC ? Това шампион на изложба национално равнище ли е или на международна ? Как става CACIB ?

#8 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 September 2004 - 08:16 PM

Kakto napisah po-gore, na izlojbite moje da u4astvat i nerodoslovni kotki v suotvetnite klasove!:) Ina4e vsqka poroda si ima utvurden standart, po koitko se ocenqva vsqko jivotno ot saotvetnata poroda kato mu se prisujdat to4ki za: forma na tqloto, glava, ushi, ochi, opashka, kondicia, podgotovka za izlojbata i t.n...
CAC moje da se prisujda i na nacionalna izlojba, no vsi4ki sledvashti titli se prisujdat samo na mejdunarodni izlojbi ba FIFe. Niama shampion na izlojba!:) Titlite se pridobivat pojizneno - sabira 3 CAC i stava Champion.
Inache na vsiaka izlojba im razlichni klasacii kato: BIV - Best in variety, t.e. nai-dobra kotka ot saotvetnata razcvetka za dadena poroda; BIS - Best in show, t.e. nai-dobra kotka na izlojbata po otdelno za mujka i za jenska kotka za vsiaka kategoria vuzrastni kotki /kakto biaha opisani kategoriite po-gore.../, otdelno za kastrati, kakto i otdelno za klasove 11 i 12 - za mladi i podrastvashti; BOB - Best of Best, t.e. nai-dobrata kotka na izlojbata izmejdu vsi4ki polu4ili BIS i... BOX - Best opposite sex, t.e. nai-dobrata kotka na izlojbata ot protivopolojnia na kotkata polu4ila BOB pol.
Moje da sum propusnal niakoia klasacia, no tova sa v obshti linii iziskvanite zvania, davani na vsiaka izlojba i validni samo za konkretnata izlojba. Inache moje da se organizirat po jelanie na organizatorite i drugi konkursi, kato nai-vuzrastna kotka, kotka na publikata i drugi...
CACIB e sledvashtata sled CAC titla, koiato se dava na kotki stanali veche shampioni...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#9 Потребителят е офлайн   KoTaRaK Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 01 October 2004 - 09:42 AM

Значи има различни породи и те се състезават, това ми е ясно. Оценяват ги съдии, предполагам. А как се става съдия примерно? И друг въпрос, който ми идва веднага - има ли срок, в който коте трябва да вземе трите САС ? Значи не знам в БГ да има три изложби в годината, ако не съм прав ме поправете. Обикновенно има една. А даден клуб може ли сам да си организира изложба, примерно на породата ? Или трябва да са всички заедно ?

#10 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 October 2004 - 10:59 AM

Как се става съдия е описано в документите на ФИФе. Накратко само ще ви кажа, че е трудно и то най-вече от финансова гледна точка. Иска се в рамките на 2 години да обекаляш по европа международни изложби (мин. 10) за своя сметка и да стюардстваш. След това в рамките на още години пак така да обикаляш, да си стажант съдия, да плащаш разни такси, да ходиш да те обучават по семинари - като всичко това струва пари. Като капак, се иска животно от порода от категорията, за която кандидатстваш да ставаш съдия, което ДА Е РОДЕНО в твоя развъдник да го докараш до ниво Гранд международен шампион, което отново означава разходи по воденето му на много изложби в чужбина и то на изложби, на които ти не участваш като стожант-съдия или стюард. (А не трябва да се забравя, че участието на изложба НЕ означава, че съдиите ще решат да му дадат титла..., т.е. участията може да са повече на брой от сбора на необходимите му титли за всяко едно ниво до GIC). С други думи, за да станеш качествен съдия, се изисква да се докажеш като качествен развъдчик преди това! Всички от федерацията ще се радваме да имаме достатъчно заможен наш член, който да насочи любовта си към животните и средствата си за качествено развъждане и израстване като съдия...!
В БГ досега сме се старали, както ще правим и за в бъдеще, да има поне 2 междунарди изложби - по една през пролетта и есента. За вбъдеще, понеже те са еднодневни, а ние ще правим по 2 за уийкенда, значи ще имаме минимум по 4 изложби годишно с международни съдии от ФИФе.
За САС-овете - тъй като титлите са пожизнени, няма значение в какъв срок са придобити. Освен това изложби но ФИФе се организират и в съседни държави, където могат да се трупат титли (стига да ги присъдят;) - Сърбия, Румъния, Гърция, кокто и Хърватия, Кипър и т.н. по географията на ФИФе.
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#11 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 November 2004 - 11:20 AM

Iskam da napomnq na vsichki liubiteli i nai-ve4e sobstvenici na kotki /predi vsichko chistoporodni/, che zapisvaneto za uchastie na izlojbite na NFFe e kum kraia si! Molia, poburzaite da se zapishete, za da popadnete v kataloga i kotkite vi da budat oceneni podobavashto ot mejdunarodnite sudii na FIFe!!! Zapisvaite se na nffe@abv.bg, a neobhodimite danni za kataloga mojete da namerite v zaiavkata za uchastie (http://nffe.hit.bg), koiato triabva da bude podpisana i podpechatana ot NFFe.
Uspeh!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#12 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 June 2005 - 12:13 PM

Здравейте и тук пак!:)

Искам освен да подканя членовете на НФФе, които през последните 1-2 години са пропуснали да си платят членския внос, да подканя и всички любители на котки, особено на собствениците на чистопородни котки да се запишат при нас. Казах за чистопородните котки, защото с тях се извършва целенасочената развъдна дейност - с това не искам да отблъсна любителите и собствениците на домашни безпородни котки, за които също има място сред нас!:)

Във връзка с членството на НФФе във ФИФе, искам да напомня на всички, които развъждат котки или просто редовно имат котета, на които искат да се издават родословия, че от ФИФе се изисква централизираното регистриране на имена на развъдници и издаване на родословия! Всички желаещи да регистрират ФИФе развъдници трябва:
1. да подадат молба за членство в НФФе като декларират готовност и желание да спазват правилата за развъдна дейност на НФФе и ФИФе;
2. да си платят членския внос;
3. да имат поне една женска родословна котка (с признато родословие, а не фалшиво!);
4. да си намислят три желания за име и ги подредят по ред (степен) на желание.
Останалото е работа на НФФе:)

Успех на всички,

П.С. Не пропускайте и нашите редовни международни излобжи!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#13 Потребителят е офлайн   Kris Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 09-October 04

Публикувано: 26 February 2006 - 09:43 AM

Цитат

Започва да става все по интересно ... значи когато коте е с родословие, ходи на изложба ... А изложбите по красота ли са или са нещо като стандарт ? Как се оценяват ? Значи има CAC ? Това шампион на изложба национално равнище ли е или на международна ? Как става CACIB ?

c) nqkoi moje li da mi kaje koga i kude 6te ima!!
blagodarq predvaritelno!!!!

#14 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2006 - 09:46 AM

тук!... и моля, пишете на кирилица !
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни