Dog.bg Форуми : Бяло Швейцарско Овчарско Куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (37 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бяло Швейцарско Овчарско Куче

#1 Потребителят е офлайн   superfly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 27-September 06
  • Location:Варна

Публикувано: 02 October 2006 - 10:28 PM

Намерих човек който продава кученца порода бяла овчарка.Казаха ми че нямало такава порода?Вярно ли е?

Прикачени файлове


User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят.

#2 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 October 2006 - 10:43 PM

Кучетата, показани на снимката, са от породата швейцарска овчарка. Може би човекът, който продава тези кученца, не знае, че това е официалното име на породата. Тя е регистрирана преди около две години в международната федерация. Аз съм виждала в България 2-3 кучета от тази порода преди да бъде призната. Всички бяха внесени в България от хора, работили в Саудитска Арабия. Те ми разказаха, че там имало няколко семейства (европейци), които ги "развъждали". Разбира се, тези кучета са без родословия. Може би този човек има кученца - тяхно поколение.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#3 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 03 October 2006 - 05:13 PM

Бялата швейцарска овчарка е усковно призната от МФК и има право да участва на международни изложби без право на титла обаче.
Качена снимка

ето един сайт за такива кучета
My Webpage

#4 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 May 2007 - 10:00 PM

Има бяла немска овчарка(швейцарска)
Аз притежавам такава- Нерон. От Бургас съм и вече тук има около десетина такива кучета, мисля че всички са роднини. Не е албинос, понеже е с черни очи, нос, лапи и прочие. Даже има леко кремав косъм наследен от майка му.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  182153.jpg (18.42K)
    Брой сваляния: 1845

User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 May 2007 - 10:01 PM

Пак Нерон

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  182114.jpg (20.42K)
    Брой сваляния: 1750

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 May 2007 - 10:03 PM

Тук е на около 1,5 м

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 May 2007 - 10:06 PM

Арон - братче на Нерон

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 May 2007 - 10:06 PM

Кайра - сестра на Неро

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 05 May 2007 - 10:08 PM

Арес - друго братче... d)
*
айде стига толкова, че се увлякох r)

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   shemet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 22-February 07

Публикувано: 07 July 2007 - 01:17 AM

Дългокосместите са извън стандарта на породата. Белите също, до колкото знам. Аз не разбирам как от НОК, може да се получи бяло кученце, освен аблинос. всичко, което не е получено от двама чистокръвни родители не е нок bl) , а пък бяло от оранжево-черни кучета, е малко старнно, не мислите ли ^^
User's Signature

В приятелството няма породи!

#11 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 July 2007 - 02:11 AM

Бялата немска овчарка е чистокръвно немско овчарско куче, дори и е селектирана като такава, ако не се лъжа до 70 - 80 години. За първи път куче с такъв цвят е показано на изложба на немски овчарски кучета 1882 година в Хановер, а 1899 се счита за рожденна дата на породата, защото тогава за първи път немските селекционери получават устойчиво поколение с такъв цвят. За съжаление на по късен етап от развъждането белия цвят е посочен като порок, което не попречило на ентусиастити да продължат да работят в това направление. Получава огромна популярност в Съединените щати, където фен и е Жаклин Кенеди. По късно, поради развитието на породата и развъждането по цвят е отделена като отделна порода - бяла швейцарска овчарка и под това име съществува и до днес.

За съжаление в България няма регистиран развъдник за тази порода. Най близкия, който зная е в Сърбия. Тук има отделни екземпляри, даже скоро имаха малки. За по подробна информация вижте в темата за немското овчарско куче, там им казват - бели братя 1super

Успех ! 1super

Ето един бял брат b)

Прикачени файлове



#12 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 07 July 2007 - 02:27 AM

на изложбата в Казичене имаше една 'бяла овчарка' -сигурна съм,защото попитах съдията,които й даде оценка,но мисля,че беше от Русия
преди са я наричали "американо-канадско бяло овчарско куче",а сега е "швейцарска овчарка" (не знам каква е историята с името...може би страна на създаване и страна на признаване като порода)
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#13 Потребителят е офлайн   shemet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 22-February 07

Публикувано: 07 July 2007 - 02:29 AM

някой може ли да ми разкаже историята на бялата овчарка?
User's Signature

В приятелството няма породи!

#14 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 July 2007 - 02:40 AM

Цитат

на изложбата в Казичене имаше една 'бяла овчарка' -сигурна съм,защото попитах съдията,които й даде оценка,но мисля,че беше от Русия
преди са я наричали "американо-канадско бяло овчарско куче",а сега е "швейцарска овчарка" (не знам каква е историята с името...може би страна на създаване и страна на признаване като порода)

Историята с името си е странна ... всъщност разлика между FCI и Американ кенел клуб. Породата е била призната като американско - канадска бяла овчарка от Американ кенел клуб. През някъде 70 години започва да придобива популярност и в Европа, като първото вписано в племенна книга такова куче е в Швейцария, по спомен кучето се е казвало Лупо и е било внос от Америка. После идва и женско куче, което също е вписано в тамошната племенна книга. Постененно породата се разпространява в страната и Европа и благодарение на тези вписвания се подава молба за признаване на породата от FCI, което става чак през декември 2002 с името бяла швайцарска овчарка.

#15 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 July 2007 - 11:26 AM

Произход и породоформиране на Немското Овчарско Куче - моля, прочетете тук.

И като допълнение за белите овчарки ...

Ако четете внимателно, ще прочетете, че през 1882 г. на изложба в Хановер са представени две вълчи кучета. Това са роденият през 1878 г. Кирас и роденият през 1879 Грейф, който е с бял цвят на космената покривка. Въпросния Грейф е прародителят на белите овчарски кучата. В 1887 г. освен Грейф, отново на изложба в Хановер е представена неговата дъщеря Русин - чисто бяло куче. Следващата година дефилират отново Русин, заедно с нейна дъщеря, и двете кучета с бял цвят, а през 1889 на изложбата в Касел е представен и Грейф II всички кучета собственост на барон фон Книге. Десет години по късно, през 1899 година, Щефаниц открива своя Horand v Grafrath и поставя началото на съвременната селекция на породата, която е достигнала и до днес. Факт е, че въпросния Грейф се явява дядо по майчина линия на Horand, а Верно фон Сивайз (1913), който води своя произход от Horand е една от първите бели немски овчарки, регистрирани в племенната книга.

След това, някъде през 20 - 30 години немските развъдчици започват да отричат тотално белия цявт. За радост кучетата имат отличен прием в Съединените щати и Канада, които успяват да запазят породата.

По горе грешкта е моя - породата е призната през декември 2002 година - FCI Бяла Швейцарска овчарка FCI №347.

#16 Потребителят е офлайн   Az. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 06-July 07

Публикувано: 07 July 2007 - 01:30 PM

Благодаря много за интересната информация на dog.bg и ако мога да попитам в България дали има от тези красавци с родословия ? cheers

#17 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 July 2007 - 02:08 PM

Цитат

Благодаря много за интересната информация на dog.bg и ако мога да попитам в България дали има от тези красавци с родословия ? cheers

Казано честно, не си спомням да виждал на изложби българско куче от породата, но не мога да твърдя със сигурност, че няма, възможно е да има някое куче с родословие, което поради една или друга причина не е посещава изложби.

За по сигурно попитайте в БРФК - 980-18-73, ако има, трябва да е вписано в племенната книга и може би те ще ви дадат по подробна и достоверна информация.

#18 Потребителят е офлайн   Northerner Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 11-December 06
  • Location:VT

Публикувано: 07 July 2007 - 10:06 PM

Цитат

Цитат

Благодаря много за интересната информация на dog.bg и ако мога да попитам в България дали има от тези красавци с родословия ?  cheers

Казано честно, не си спомням да виждал на изложби българско куче от породата, но не мога да твърдя със сигурност, че няма, възможно е да има някое куче с родословие, което поради една или друга причина не е посещава изложби.

За по сигурно попитайте в БРФК - 980-18-73, ако има, трябва да е вписано в племенната книга и може би те ще ви дадат по подробна и достоверна информация.

В нашия квартал има такава бяла овчарка, женска, внос от Канада, ако не се лъжа. Собственикът й упорито търсеше мъжко куче за разплод, но не успя да открие. Между другото беше с кучето на изложбата на празника на Пловдив миналата година, с цел да получи информация за мъжки от породата в България. Така че, ако някой с мъжко куче се интересува, мога да го свържа с човека. wink
User's Signature

Siberian husky - a dog who find the way to my heart

#19 Потребителят е офлайн   Az. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 06-July 07

Публикувано: 08 July 2007 - 12:40 AM

Еее то ако е за мъжко куче има със сигурност в България и то не 1 и 2, но той човека сигурно иска да е мъжко с родословие. Така според мен е и най-правилно. Няма да е лошо породата да бъде развита и в Бг. Да се надяваме, че и женската все пак има родословие, между другото попитай го дали има и дали е истинско. r) dog.bg написа от къде може да се вземе инфо за породата за което отново му благодаря 1super . Ще се обадя да попитам, но понеделник понеже се съмнявам събота и неделя да има някой който да ми отговори и ще пиша пак. Интересно ми е да разбера и какви са цените на тези кучета в другите държави, но съм малко скаран с езиците, така че ако някой му се занимава да провери никак няма да му се разсърдя. b) b) b)

#20 Потребителят е офлайн   shemet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 22-February 07

Публикувано: 08 July 2007 - 01:03 AM

dog.bg благодаря за ценната информация
User's Signature

В приятелството няма породи!

  • (37 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни