Dog.bg Форуми : Норвежка горска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Норвежка горска котка

#201 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2008 - 06:56 PM

andaluz, Feliway® има ефект, но за съжаление временнен около 6 месеца. При разгонване не съм го ползвала и не мога да ти дам информация.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#202 Потребителят е офлайн   andaluz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 26-November 08
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2008 - 07:19 PM

Токущо го взех от ветеринара и го включих.Аз се надявам да се успокои голямата котка и да приеме по лесно новаците ;D и мъжкия да не е толкова неспокоен около разгонената малка,че то е тропане по вратите,драскане,мяукане абе чудо.А за самото разгонване на малката ще я пазим няма начин.Само незнам колко дни точно.От това което съм чела от 5 до 10.Ама по какво ще позная,че вече е 100 % безопасно? И колко време след това ще се разгони пак? Само 20?Четох някъде,че ако не се покрие от мъжки се разгонва отново след 20 дни,но нещо не ми се връзва да е 10 дена разгонена,20 спокойна и пак :rolleyes: А и доколкото знам нали се разгонват само 2 пъти годишно?

#203 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2008 - 08:32 PM

Мойта женска котка се разгонва всеки месец и май не само мойта. Общо взето 10 дена е разгонена 20 не е. Когато има и мъжки е трудно да ги опазиш или поне в нас, може би защото не ги гледам сама.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#204 Потребителят е офлайн   milenka_123789456 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 30 December 2008 - 09:46 PM

О, andaluz, ти си тук :blink:.
Надявам се Feliway® да постигне желания резултат и да си живеят мирно и спокойно норвежците и тяхната приятелка ;) .Аз честно казано не обръщах много внимание на тази порода,но те наистина са много красиви котки,с разкошни яки и грациозно излъчване.

#205 Потребителят е офлайн   andaluz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 26-November 08
  • Location:София

Публикувано: 30 December 2008 - 10:34 PM

За мен са си най!!! ;D И освен това са със страхотни характери.Особенно мъжкия-гледам коте имам куче.
Накъдето и да тръгне дъщеря ми и той и е по петите.То не са скокове,салта абе цирк.И сега като ги гледам всичките такива нервни ми става лошо.Дано да действа този препарат.Ще ви пиша какво е станало

#206 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2008 - 03:15 PM

з има по-голям цирк в къщи, 2 мъжки и 1 женска. ;D Те са естествена дива порода. Много ми е познато, имай прдвид, че по принцип мъжките да по-добрите и по-послушните. Много бързо се учат. Разкажи, кое коте, как се казва и колко е голямо.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#207 Потребителят е офлайн   andaluz Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 26-November 08
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2008 - 03:29 PM

Първата ми котка,която приютихме от улицатаснимката на аватара мие 3 годишна и се казва Bonitaхубава :P А двете норвежки са Lilo роден на 25.05.2008 и Ninfula родена на 27.05.2008.Двамата са купени от два различни развъдника.Първоначално искахме само женска,но така се стекоха нещата,че мъжкия ни бе любов от пръв поглед и вообще не се колебахме да го вземем и него. Сега имам ново притеснение-вярно ли,че мъжките преди да навършат 2 години не могат или незнаят как...... ;Dсе става татко?За женските има писано навсякъде та даже и в правилниците за развъждане,но за мъжките незнам.А може и да съм пропуснала.

#208 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2008 - 07:21 PM

andaluz, нашите породи се развиват по-бавно наистина, но до 1 годинка вече би трябвало да са озрели.  ;) Някои се развиват и по-бавно, но по принцип от 8 месеца нататък започва съзряването. Май ще правите рожденните дни заедно. ;D Те са колкото единия ми котарак.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#209 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 16 March 2009 - 01:21 AM

дайте снимки
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#210 Потребителят е офлайн   Panaiotova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-May 16

Публикувано: 13 May 2016 - 10:20 AM

Аз имам норвежки горски котарак. Много претенциозен на храна, много чист. Своенравен дава да се гали само
когато той поиска. Превързан е към мен и като куче ме чака да се върна от работа. Обичайно котките не обичат да се къпят, но той е спокоен при къпане.

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни