Dog.bg Форуми : кучешко бебе на опасно място

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

кучешко бебе на опасно място ще се престраши ли някой да му даде шанс

#1 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 April 2013 - 03:06 PM

Това е бебето.Прикачена снимка
Последедния оцелял от кучилото.Майка му,наплашена слабичка "блондинка" решила да го доведе на крайно неподходящо място - срещу магазин Метро,в полето,на края на града.От 2 дена са тук.Пешеходци рядко минават,затова пък коли и камиони непрекъснато хвърчат.
Прикачена снимка Прикачена снимка

От прозореца на офиса вчера го фиксирах - малка космата топчица ,досами шосето,седи и се чуди да пресече ли...
Мама явно е пресъхнала ,и двамата бяха обезумели от глад.С това се справих-храна,вода,хапче за паразити.Обаче малкия си е обречен,въпрос на време е да свърши като кърваво петно на асфалта.

Ще се осмели ли някой да прибере едно мъниче....

Толкова пъти съм задавала този въпрос ,че чак се чудя с кой акъл пускам темата и на какво се надявам.Обаче седя, и ми е пред очите и не искам да го видя премазан,а още по-малко агонизиращ...

Тази тема все пак е шанс,един микрон повече от нищото....

Момченце е,с огромен тумбак,иначе ситничък и слаб.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Напудрих го,махнах 2 кърлежа,че бяха близо до окото.Социален,тича да се прилепи,за разлика от майка му.Ама и тя ще поддаде,вчера ме лаеше и искаше да ме хапе в гръб,днес ме посреща и върви след мен,че и опашка помаха.Майката ще "опитомявам" и ще кастрирам,ако се задържи,обаче бебето :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 April 2013 - 12:13 PM

Дано има късмет и се махне от опасната ситуация..Душичка..Пишете какво става.. :(

#3 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2013 - 04:06 PM

Темата е за архива.
Бебето изчезна на 29.04 по обяд(сутринта беше там,като отидох обедната почивка да го храня не го намерих,ни живо,ни умряло :dh_188: )
Майката остана сама още 3 дена,оставих и повечко храна за уикенда,храната е изядена,водата изпита,но майката днес също я няма :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 07 May 2013 - 04:22 PM

Чери, мама може и да намине пак като помни, че там е оставяна храна. Бебето някой го е взел. Търси я за кастрация.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 23 June 2014 - 12:17 PM

Дойде време да изтупам тази тема от архива.Миналата година нищо не успях да направя,майката не беше социална,не даваше да я доближа,не ядеше гранули и така и не се задържа в района,изчезна....Поне така си мислех....Докато не я разпознах миналия месец да проси храна пред входа на Метро,с увиснали цицки.Този път имам напредък,Мама ми се довери и от няколко дена ми позволява контакт,макар че при всяко по-рязко движение подскача като че стрелям по нея.Така че има надежда да успея да я кастрирам накрая.
Междувременно издирих и бебетата,7 броя зад сградата на Метро,отзад,където зареждат стоките.
Влязох и в контакт с един от служителите по поддръжката,разбрах че и миналата година оттам е дошло оцелялото бебе.Пак са били много,но като почнели да щъкат ги премазвали колите :dh_188:
Мама не се доверява на никой,учудиха се че ми позволява да я докосвам.
Повече бебета няма да допусна да се родят,обаче ми се иска да дам поне микрон шанс на тези,като ги покажа.Някой дали би помогнал на обречено кученце.Краят им е предизвестен,въпреки това сърце не ми дава да не ги мисля ,така че ходя всеки ден и ги храня.Ужасно се страхувам всеки път какво ще заваря :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 23 June 2014 - 12:32 PM

Умишлено не искам да ги проверявам кой е момче и кой- момиче,да им давам имена....просто не знам как ще ги преживея но и не намирам вариант да ги преместя някъде.
Давам храната и бягам ама от мислите си не мога да избягам :dh_188: ....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 25 June 2014 - 01:45 PM

Бебетата вече щъкат яко :dh_188: Вчера ги събирах по плаца,днес пак.Засега бройката си е още 7.
Майка им вече бяга от тях,а те пък напират да ходят след нея...или след Миша. И след мен напират да ходят- като патенца са.
Майката е приятелка с Миша,дори не си ръмжат за храната,макар че Миша пък изпитва лек боязън от бебоците и ги отбягва.Не знам как ще я караме така :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 26 June 2014 - 10:43 AM

Загазили сме го здравата с Мама покрай тези бебета :dh_188:
Сигурно и тя вече съжалява че не ми се довери миналата година,та да е станала вече модерна и да си живее живота.
Прикачена снимка
Да си призная обаче ,Миша много ми помогна със социализацията и, без Мишето може би още нямаше да ми се доверява.
Прикачена снимка
То и сега е малко "на кантар" работата ама всеки ден затвърждаваме постигнатото.
Прикачена снимка

Бебетата са добре,засега,бройката е пълна .Поне 3 имат пъпна херния.Сега ще почнем да се борим с глистите,пък да става каквото е решила съдбата,ще се бориме до последното кутре ... :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 July 2014 - 10:18 AM

Бебета са си все още 7.Растат и щъкат.Лошото е че на трапезата вече идват и други неканени гости- вероятно татковците.Кротки и добри кучета са,стоят чинно отстрани и шумно преглъщат.Днес намазаха,че им дадох хапчета за обезпаразитяване. Не съм ги привлякла аз, предишния управител обичал кучета и им давал някакви бракувани храни.Сегашния обаче- не.Свикнали са там да живеят и не си ходят,гладуват.Гледам да им дам по шепа гранули,храната обаче не стига за всички. :dh_188: Гадна работа :dh_188:
Мама Ани вече ги избягва,,че е пресъхнала ,обаче бебоците не вярват и я преследват.Преследват всяко преминаващо покрай тях куче ,и всички бягат паникьосани от тях.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 July 2014 - 09:10 AM

Бебетата са добре,в пълен състав сме още,слава богу. Докога - незнам :dh_188:
Прикачена снимка
Благодаря на Esckarina :rc_036: за помощта,без нея със сигурност щяха да гладуват( на мама вече не може да се разчита за храна)
Малките са като всички бебета- все са гладни,като ме видят писукат като ято птици и ми се катерят по краката.
Прикачена снимка
Имам си и любимка.Най- дребничка е,трицветка.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Не смея да изляза в отпуск,че няма да има кой да ги храни и си измислям причини :dh_188:
Много безпереспективна история е с тия кученца,но не ми дава сърце да ги оставя без храна,просто не мога...
Ето ги и останалите кутрета -преобладават момиченцата,мъжки са от последните 3 снимки (черното пухкаво и рижавото пухкаво и черното късокосместо с бели гърдички)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 17 July 2014 - 10:33 AM

Привет от бебетата зад Метро.Вече са само 5.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Не знам какво се е случило с изчезналите( рижаво момченце и трицветно момиченце),няма ги от седмица и не вярвам да се върнат.Дано да са добре,където и да са :dh_188:
Останалите получиха имена.Тъй като живеят зад Метро,логично ми се видя да има сред тях Кеш и Кери :),а към Кеш някакси отива да има и Танго.Имам си засега две момченца- Танго и Кеш и три момиченца- Кери ,Карма и Кая.

Това е Танго.Той е най-дребен,пухкав.Пада си малко скандалджия и ръмжи на брат си и сестричките докато яде,не ги пуска до храната.Опитвам се да го отуча от този навик,на мен не ми ръмжи.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Танго е пухкав и сладък,очертава се да е дългокосмест ако успее да порастне.

А това е брат му- Кеш.Той е в същата разцветка( черен с бяло на гърдичките и пръстчетата),но е късокосмест и по-едричък.Голям лакомник,но добродушен.Най-самостоятелен от всички и доста се отдалечава.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Любимката ми е Карма- красива пухкава трицветка. Много наивна и неориентирана,но много гальовна.Дано кармата и да е добра.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Кая най много прилича на мама. Едричка е и се очертава доста умна.Има сладка тъмна муцунка
Прикачена снимка Прикачена снимка

И последна остана Кери, на която не съм направила ,оказва се , хубава снимка.Обещавам да се поправя
Кери е красавица- черна е,но си има светли ботушки,шалче, бяло връхче на опашката и бяло носле.
Прикачена снимка

Надявам се да съм ги обезпаразитила добре и към края на месеца да смогна финансово и технически да ги ваксинирам.
Надявам се да оцелеят :dh_188: и да имат късмет някой да ги хареса.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 24 July 2014 - 09:58 AM

Обещах по-хубава снимка на Кери.
Ето да видите,че не лъжа- Кери е голяма красавица.
Прикачена снимка Прикачена снимка
При това е и много гальовна и има потенциала да стане нечие чудесно приятелче.

Ето я и Карма,позира до новия съд за вода (купих им легенче от Метро)Доста зор виждам докато го напълня,като водоноска съм всеки ден с 5 литровите туби :md_064: .
Прикачена снимка Прикачена снимка

Танго се е обзавел с безброй репейчета.И с кални фъндъци.Ама пак е хубав :wub:
Прикачена снимка Прикачена снимка

Брат му,Кеш, обаче е чистичък лъскав като черна перличка
Прикачена снимка

И Кая е спретната,въпреки че е голяма лудетина.Гладката козинка очевидно е по-лесна за поддръжка :ae_085:
Прикачена снимка


Мама Ани ,за моя голямо учудване все още им позволява да цокат.Нападат я вкупом и отдлеч се чува само шумно мляскане:)
Прикачена снимка Прикачена снимка

От вчера цялата банда е ваксинирана и паспортизирана.Малките се държаха като истински герои и гък не казаха при боцкането.
След две седмици ще трябва да повторим процедурата с боцкането и хич няма да откажем помощ за втората ваксинка или пък с храна, че ми става непосилно да се справя. :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 06 August 2014 - 10:07 AM

Привет от кучешката банда зад Метро. :re_037:
Отдавна не съм писала за малчовците ,но всеки ден поне по два пъти минумум ходя да ги храня и да им се радвам.
Утре(а ако не успея-вдругиден) ще ги ре-ваксинирам .Ваксинките са им подарък от Esckarina :rc_036: :rc_036: :rc_036: ,която редовно помага на благоевградски кучовци в нужда Много,много благодарим :vb_024:
Безкрайни благодарности и на Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036: :rc_036: :rc_036: ,без тях определено нямаше да има истории с хубав край за тукашните бездомници.
Ето и малко снимков материал.Малките си растат,вече са почти колкото мама(която впрочем никак не е едра)
Прикачена снимка .jpg] Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка

Напоследък обаче дребните са направо обсебени(или влюбени) в мъжките кучета,които вероятно са татковците им.По цял ден ходят след тях да ги целуват и да им се подмазват.Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Мъжките ги търпят,но пък им изяждат храната :fe_079: В чудо съм се видяла,чувала свършва за два дена :zz_218:

Ето откъде Кая е наследила тъмното носле :)
Прикачена снимка Прикачена снимка

А Карма вероятно е от другия татко
Прикачена снимка Прикачена снимка
макар че тя обича и двамата
Прикачена снимка
Изобщо бебоците със сигурност ще се разбират с други кучета:)Дано устискаме фронта докрай
Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2014 - 10:45 AM

Вчера следобеда изчезна Карма. :dh_188: Ужасно се притесних,точно тя никога не се отдалечаваше.Така и не се появи до вечерта,а всички други (малки и големи) бяха налични.
Тази сутрин тичах натам с с надежда че се е появила, е ме посрещна само Танго.Преди минутка пак ходих,още ги няма,барабар с мама Ани.Виках и обикалях,няма ги.
Дойде някакъв човек "на оглед",търсел си кученце ,да го върже на барачката си в полето.Много му били измирали,вика "сигурно ги тровят" .То,не че лесно се живее като те хранят веднъж седмично с половин мухлясал хляб,както правят масово тук :dh_188: За мен това е съдба по-лоша от смъртта :dh_188:
Търсеше си човека мъжко.Излъгах го че са Танго е женски и че само женски са останали,големи усилия положих да изглеждам равнодушна,да не вземе да помисли че са много ценни...
Ох,много черен ден ми е днешния :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2014 - 03:38 PM

Появиха се :af_089: :af_089: :af_089: 4 броя
Само Карма я няма,ще се пръсна от яд.

А от големите черно-белия мъжки колко е гальовен,добър и социален ако знаете :wub:
Прикачена снимка
И как си умира да го погалиш( а под козината само кокали).И колко е толерантен към бебетата.И как внимателно яде от ръка
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 August 2014 - 01:18 PM

От вчера го няма и Танго :dh_188:
В неделя липсваха всички,заедно с майката.Може би Танго се е запилял някъде из полето и сега не знае как да се върне....Или може би все пак дядката с каубойската шапка е видял че е мъжки и сега Танго седи някъде сред полето вързан и ще е така сам,гладен и вързан докато и него го отровят( ако изобщо ги отравят а не си измират от глад,жажда,топлина/студ и болести :dh_188:
Останаха 3 от седем,с две ваксини са- без бебешка(втора и трета),още нямат бяс че са малки.
Останаха Кая,Кеш и Кери.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 August 2014 - 10:45 AM

Танго не се появи.Окончателно умря капчицата надежда която хранех,че може да се върне...
Вчера обаче забелязах,че мама Ани е започнала да се разгонва.Тутакси опитах да я заведа за кастрация,но едвам успях да и сложа каишка и ми избяга.Не е едра,но е адски силна,като от стомана е,плътна и тежка и много жилава и оказва голяма съпротива .Хубавото е че колкото и да оказва съпротива не се опитва да хапе(това естествено не го знаех предварително,но така или иначе се бях прежалила :md_064: )
Днес,въоръжена с упойващ гел и саламчета тръгнах да я издирвам.От работниците дето събират количките в Метро разбрах че куча никак не била добре,едвам ходела.Даже като видели каишката и мислели че съм я кастрирала и затова е неразположена.
Намерих я,лежеше скрита,грабнах я - и в клиниката.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Там след прегледа отхвърлиха възможността да е отровена,обаче намериха малък но дълбок прорез отгоре на гърба(който аз така и не бях забелязала)- около 2-3 сантиметра,има и влязъл въздух оттам между кожата и месото по целия и гръб,нещо като джоб с отлепена кожа,което е доста болезнено.Отделно има и порязвания по краката и куца.Толкова малки ранички са,а така лошо куца :dh_188: Прикачена снимка

Сложиха и антибиотик ,обезболяващо и противовъзпалително и докторката ще я наблюдава и реши дали е уместно да я кастрира и кога.


Ани е симпатично и добро куче,но изпада в някакъв ступор от страх,което пречи за задомяването и.Толкова ме е яд,защото е добра,не посяга да хапе,търпи всичко и гък не казва.
Моля стискайте и палци.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   lilly5 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 13-December 09
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 13 August 2014 - 12:52 PM

Стискам палци на мама, а дано и Танго се появи.
Не знам, Чери, как издържаш.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което обича теб повече, отколкото себе си.

#19 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 14 August 2014 - 10:15 AM

Малко се притеснявах как ще приемат малчовците отсъствието на майка си,но всичко е наред.Даже по-добре за тях,вместо да я следват насам-натам си стоят/лежат трите накуп около къщичката.
Прикачена снимка Прикачена снимка

жега е :)
Прикачена снимка

Мама Ани е по-добре,но ще трябва да поостане за лечение.Нараняванията и са супер странни.Има много дебела кожа и това което я е срязало по гърба и крака вероятно е било много остро.Разрезите са къси и чисти и са почнали да зарастват,на пръв поглед са като обикновено одраскване,дори не личат много .Обаче под тях има големи "джобове' с гной.Вчера са извадили доста количество ,а днес пак се е посъбрало.Кучинка е добър пациент,кротува и не създава грижи,кастрацията е минала добре.Ще ми се покрай престоя в клиниката да се поотпусне и социализира,та да има шанс за задомяване,защото е наистина мило и добро куче и има страхотна изразителна муцунка.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 August 2014 - 01:13 PM

Мама Ани е добре,ходих и "на свиждане" .
Утре ще я изпишат :af_089: ,радвам се ,че поне няма да има нови бездомничета ,родени от нея.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни