Dog.bg Форуми : Съвет за осиновяване на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвет за осиновяване на куче Имам нужда от съвет! :)

#1 Потребителят е офлайн   Loli Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 23-May 12

Публикувано: 19 April 2013 - 11:28 PM

Здравейте,
пиша тук, тъй като се надявам, че някой от вас ще може да ми даде компетентен съвет относно ситуацията.
Бих искала да осиновя куче - много обичам животните, имам финансовата възможно да се грижа за него, живея близо до парк, а и скоро ще имам кола, така че транспортирането няма да е проблем.
До тук звучи много лесно, но чуденката ми идва от факта, че имам 10 годишно чихуахуа. Изключително добро същество, което е много привързано към мен и семейството ми. За съжаление, в първите години на живота й не знаехме как се възпитава правилно едно куче и в момента много се страхува от други кучета, което пък се изразява в агресия. От както се опитвам да я социализирам, позволява на някои по-спокойни кучета да я подушат и дори да я близнат, но ако другото куче е по-настоятелно веднага започва да се "защитава"(ръмжи и се прави че напада но абсолютно никога не хапе ).
Въпреки че много искам да дам дом на нуждаещо се същество, в никакъв случай не искам да стресирам излишно или да пришпорвам моето чихи. Затова си мисля, че ако осиновя куче, то трябва да бъде мъжко, спокойно и по-възрастно (но не твърде възрастно тъй като с моето чихи обичаме да ходим на планина и би било добре в тези случая новият ни приятел да ни придружава).
Безуспешно търсих информация в интернет как и дали изобщо едно възрастно чихуахуа може да свикне с друго куче в дома, та тук идва и нуждата ми от вашите съвети.

Когато започнах да я "социализирам", говорих с професионалист, който каза, че най-добре би било да се разхожда с други кучета на неутрална територия, като въпросните други кучета трябва да са спокойни и за предпочитане мъжки. Затова и си мисля, че може би най-безболезнения вариант би бил да осиновя куче, което е домашно, но собствениците му вече нямат възможност да се грижат за него. По този начин ще имаме възможност да срещнем няколко пъти двете душички преди новото куче да навлезе на наша територия.

От известно време ходя като доброволец в приюта в Богров, така че, естествено се сетих първо за този вариант. Проблемът е, че не мога да заведа моето чихи до Богров за да се запознае с някой сладур - лаят на толкова много кучета безумно ще я изплаши и няма да се получи нищо. Освен това нямам необходимото време да науча възрастно куче да си върши работата навън. Чувала съм, че когато едното куче вече е тренирано да го прави, другото се научава много по-лесно, но ми се струва, че това важи само за бебета. Ако някой от вас е взимал възрастно бездомно куче ще се радвам да сподели опит. Струва ми се, че моето чихи по-лесно възприема бездомните.

Ще съм благодарна на всякакви съвети, мнения и споделен опит. Ако някой от вас е осиновявал възрастно куче ще бъде страшно полезно да разкаже за процеса на адаптация - как е започнало да ви слуша и тн. Това което най-вече ще ми бъде от полза е информация за това как нещата да станат по възможно най-спокойния начин за моето чихи и дали изобщо това е възможно. Ако знаете за някой ветеринар или училище за кучета (в София), където могат да ми дадат компетентна информация също ще съм страшно признателна! :)

За мен това е голямо решение и в никакъв случай не бих искала да го вземам прибързано и неподготвена, така че, още веднъж - ще съм много благодарна на всякаква помощ :)

#2 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 10 May 2013 - 08:58 PM

Цитат

Чувала съм, че когато едното куче вече е тренирано да го прави, другото се научава много по-лесно, но ми се струва, че това важи само за бебета.

Въпреки че е минало доста време, нека да споделя опит. Това е валидно за всички. Дори отрасналите свикват по-бързо.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#3 Потребителят е офлайн   Loli Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 23-May 12

Публикувано: 15 May 2013 - 01:27 PM

Здравей,

благодаря за отговора! Дали можеш да споделиш малко по-подробно каква е била вашата ситуация и как е свикнало твоето куче? Предполагам, че си си взела куче от улицата - можеш ли да разкажеш малко по-подробно какви са били особеностите на тази ситуация?

Благодаря! :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни