Dog.bg Форуми : Проблем с Чихуахуа. Пуснах същия текст в друг раздел, но без отговор.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с Чихуахуа. Пуснах същия текст в друг раздел, но без отговор. Болно ли е кучето. Какво да правя.

#1 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 03 May 2013 - 05:17 PM

Бясното куче ръмжи, то е раздразнително, плашливо, нервно, потиснато, има ненормален лаком апетит, гризе различни предмети ( огради, мебели, камъни, интернет кабела го прегриза на няколко места, килими гризе и др. изпуска урина през 5 минути където нетрябва ). Когато умира, парализират се задната част на тялото и челюстите му. Какво да правя. Става въпрос за купено едногодишно куче от интернет. Порода чихуахуа или мелез със съставка на чихуахуа късокосместо. Това го прочетох в една книга за кучета и отговаря на поведението на мойто куче 1000%. Без парализа на задната част и челюстите. Моля за мнения дали дали кучето е болно от бяс.Ако мнението ми не е за този раздел моля темата да бъде преместена. Моля помагайте с мнения.

#2 Потребителят е офлайн   sisaria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 06-October 12

Публикувано: 03 May 2013 - 06:38 PM

Здравейте,
Ходихте ли на ветеринар? Ако не сте сега е момента да го заведете, за да му направят пълни изследвания. От бяс може да се разболее, ако не сте поставяли такава ваксина, обикновено тя се поставя към 6-ти месец за малките породи. Някои ветеринари, а също и стопани не смятат за нужно, кученцето да се имунизира с/у бяс, но според мен е наложително, предвид че разхождаме любимците си на вън, където се разхождат много бездомни и болни кучета, които могат да заразят и нашите домашни животни.
Моя съвет е да не се допитвате до форума само, а да го заведете задължително на ветеринар.

#3 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 03 May 2013 - 07:18 PM

Здравейте Цезария. Днес го водих на ветеринар. Ветеринаря ми каза, че ако е бяс ще живее от седем най- много до 14 дни. А аз имам кучето от 10 дни. Ветеринаря ми предложи изследване за бяс -ако е в работен ден 30 лв., но понеже сега са празници и неработни дни същото изследване ще ми струва 50лв. Според Еспертното мнение на Ветеринаря и препоръките и експертните съвети на същия, който направи преглед със слушалка на две места върху коремчето му за 50лв.- да съм го бил оставил кучето на спокойствие за определено време около 10 - 20 дни да свикне с новото си място и да не бъде в стрес - да му преминел стреса от новото място. Да не съм го биел - а аз въобще не съм му посягал, нито съм го удрял. Решил съм в близките почивни дни ако кучето е все още живо и в сравнително добър външен вид да го подаря. Кучето не е кастрирано и има много желаещи да го вземат. Кучето е мъжко- не зная дали това има значение. Много Ви благодаря за отговора, но желая да ми кажете къде в София има сравнително свестни и професионални ветеринари професионалисти, който си гледат съвестно работата, а не искат за две допирания на слушалката 50 лв. и дежурният отговор - добре е кучето. Нищо му няма. Ако искате изследвания можете да оставите кучето при нас, но срещу много пари. Между другото говорих с хората, от който купих кучето.
Убеждават ме с клетви, че кучето е здраво, че аз съм го бил прехранвал- давал съм му много храна, че кучето при тях имало отлични хигиенни навици и др. да не ги изброявам всичките. А чихуахуата е с орлови нокти на лапите- не зная това, какво значи. Нямам опит с кучетата.

#4 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 03 May 2013 - 07:27 PM

Това куче Вет.паспорт няма ли?
Дори да пренебрегнем мястото откъдето е закупено,нали с него има поне здравна вет.книжка...Писах Ви в "Обучение,възпитание,спорт".
Ако го обичате не го подарявайте!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#5 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 03 May 2013 - 07:51 PM

На този господин няма да му е първото куче,което подарява след кратко време прекарано с него.Взема ги големички и все с някакъв по-скоро поведенчески отколкото здравословен проблем.Предното май нямаше хигиенни навици ако не се лъжа.
Подарете го на свевтни стопани и не опитвайте повече. :eg_033:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#6 Потребителят е офлайн   sisaria Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 06-October 12

Публикувано: 03 May 2013 - 08:46 PM

Здравейте,
ами бих могла да препоръчам поне три места, за които съм чувала добри отзиви, едно от които е и мястото, където водя моето куче, заради отношението и професионализма на д-ра.
1. ВЕТЕРИНАРНА КЛИНИКА МЕЙ, София, жк. Хиподрума, ул. Найден Геров 4‎ - тук водя моето куче.
2. БАВ - Д-Р БОРИС ВЕЛЕВ, София, кв./ж.к.: Гоце Делчев, ул./бул.: Генерал Кирил Ботев, (25 Е - зад Билла) - Д-р велев е специалист в големи породи кучета.
3. Вет Медикъл Асистънс ЕООД, София, ул.Ярослав Вешин бл.16 - при тези ходят няколко мои приятелки, които са много доволни, а те и взимат доста по-евтино от предните двама.

ПП: Има резон според мен кучето да се държи и от стрес така, но трябва да се елиминират всякаки други възможни неща, като заболявания, за да се заключи че причината е от стрес.

Пожелавам ви успех.

#7 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 03 May 2013 - 08:47 PM

Има да го наречем международен ветеринарен паспорт. Без снимка с две лепенки на седемвалентни ваксини и само с един квадратен печат на мястото на раждане. Друго в паспорта няма попълнено. Няма и снимка, няма и нищо друго попълнено във ветеринарният паспорт. Само един печат от ветеринар на мястото на раждане и две лепенки от седем валентни ваксини- само това има.
Уважаема Деси79 - много Ви моля не ме съдете и аз съм човек и аз греша при избора си. За първото си куче не прецених социализацията му и хигиенните му навици. Не успях да го социализирам. Взимам ги кучетата по- голями защото нямам опит да се грижа за малко кутре. Както знаете кучетата - бебета изискват повече грижи и опит. Пък и изхождам от мнението, че едно куче на година ще е с изградени хигиенни навици и социализирано. Второто си куче го купих. Не са ми го давали или подарявали. И моля Ви се не говорете в множествено число за мой кучета. Все пак Ви благодаря за отговора. Мога да ви успокоя, че съм решил да си купя след празниците ново куче. След, колко време ще е не зная, защото първо да подаря това и да се дизефенкцира апартамента и да мине карантинен период. Хигиената е важна, затова няма да избързам с взимането на ново куче. За Ваше най- голямо успокоение ще опитвам докато не успея да се разбирам с кучето. Не се притеснявайте. Имам и апартамент, имам и две къщи в крайни квартали на София така, че кучето ще има къде да тича. Имам и стабилни финанси да си го позволя от лицензиран развъдник, както и за треньор, обучение и дресировка на кучето. Но нямам опит с кучетата.

#8 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 03 May 2013 - 09:19 PM

Много Ви Благодаря г-н Старкоф за мнението Ви и за отговорите Ви. Напълно Ви разбирам и съм съгласен с Вас. По- интернет най- често кучетата са без ветеринарен паспорт или с фалшиво медицинско. Но когато човек се влюби- хареса куче и непременно иска това симпатично и сладичко куче да му даде неговите грижи и да бъде неговата радост.
Много Ви благодаря Сезария за добрите думи и съвети и напътствия. Под- блока долу има син кръст - голяма и прехвалена фирма с още по- космически цени. Също така през няколко блока пак има ветеринарна клиника и апткека, но за съжаление се оказаха почивни дни и не работят.
Много Благодаря от сърце на всички, който ми писаха и ме подкрепиха със съвети и напътствия. Пожелавам Ви да сте живи и здрави и да се радвате на дълъг живот и много щастливи моменти с Вашите семейства и Вашите домашни любимци.

#9 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 03 May 2013 - 11:03 PM

Показване на мнениетоbdenkov, в 03 May 2013 - 07:47 PM, написа:

Има да го наречем международен ветеринарен паспорт. Без снимка с две лепенки на седемвалентни ваксини и само с един квадратен печат на мястото на раждане. Друго в паспорта няма попълнено. Няма и снимка, няма и нищо друго попълнено във ветеринарният паспорт. Само един печат от ветеринар на мястото на раждане и две лепенки от седем валентни ваксини- само това има.
Уважаема Деси79 - много Ви моля не ме съдете и аз съм човек и аз греша при избора си. За първото си куче не прецених социализацията му и хигиенните му навици. Не успях да го социализирам. Взимам ги кучетата по- голями защото нямам опит да се грижа за малко кутре. Както знаете кучетата - бебета изискват повече грижи и опит. Пък и изхождам от мнението, че едно куче на година ще е с изградени хигиенни навици и социализирано. Второто си куче го купих. Не са ми го давали или подарявали. И моля Ви се не говорете в множествено число за мой кучета. Все пак Ви благодаря за отговора. Мога да ви успокоя, че съм решил да си купя след празниците ново куче. След, колко време ще е не зная, защото първо да подаря това и да се дизефенкцира апартамента и да мине карантинен период. Хигиената е важна, затова няма да избързам с взимането на ново куче. За Ваше най- голямо успокоение ще опитвам докато не успея да се разбирам с кучето. Не се притеснявайте. Имам и апартамент, имам и две къщи в крайни квартали на София така, че кучето ще има къде да тича. Имам и стабилни финанси да си го позволя от лицензиран развъдник, както и за треньор, обучение и дресировка на кучето. Но нямам опит с кучетата.

Няма лошо човек да вземе отраснало куче.Проблемът при Вас е,че искате възрастно куче за седмица две на ново място да е като пружинка.Няма как да стане.Не знаете нищо за живота на кучето,било с орлови нокти,гризело кабели,било нервно...Все неща сочейки ,че това куче определено нито е извеждано ,не е възпитавано и навежда на мисли за един ужасен и тъжен живот. Как решихте ,че е болно?
И да ,хубаво е човек да не се отказва и докрай да се бори да се "разбира "с кучето.Но с кучето,а не за 10 дни не става-давай следващото.Какъв е проблемът след като имате финансова възможност да посетите ветеринар,да направите необходими тестове за болестите ,които Ви притесняват и след това да се консултирате със треньор и да се опитате да намерите разрешение на проблема ? Най-малкото струва ми се ужасно да имате съмнения за бяс и без да сте ги отхвърлили да подарявате кучето просто ей така.
По този начин опит няма да натрупате.Само животинки минаващи от дом в дом.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#10 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 May 2013 - 11:13 PM

Писах и в другата тема. На Вас всъщност кучето за какво Ви е ? Клиника"Добро Хрумване" работи по време на празниците,ако желаете можете да го заведете и да го прегледат лекарите.И стига с тези простотии за бяс,дрън,дрън... :eg_033:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#11 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 04 May 2013 - 09:14 AM

Нашето кученце е чихуахуа. Извеждаме го два пъти на ден. Времетраене на разходката -около 45 минути по две. Сутрешната разходка е тичане, а не ходене. За 4 години не ни се е случило, ноктите и да се изтрият сами. Винаги ги реже ветеринар, което за нея е много стресиращо. Аз не смея. Та, искам да кажа, че не всички малки кученца си изтриват ноктите. И има логика, когато се разхождат по трева, а и тежат по малко от 2 килограма, да не могат да ги изтрият .
И си мисля, подарете кученцето, щом не го искате и не се харесвате. Някой друг ще му се радва и ще се обичат взаимно. Не се насилвайте.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни