Dog.bg Форуми : Моля за мнение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за мнение Раздвоена съм как да реагирам,ако... Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2013 - 03:22 PM

Здравейте приятели! Та моето куче абе няма какво да се оплача, слуша на 6!!! Имам само един проблем: той е много добър,социален,но пък често му се случва като се заиграе с някое куче да се почва това качване (аз съм шефа тук) и така си отнася "боя" от време на време :) еми никой не се дава да му се катерят на главата! Чувам най-различни мнения...общо взето го оставям да се оправя най-много да му се скарат и да отстъпи ама е досадно и за мен и за другите стопани,които не винаги са ок настроени ...проблема е такъв съвети бол и то най-различни,то това е нормално, но все си ги подбира най-големите и най-страшните и ще ми е по-спокойно ако може да ограничи това поведение..не че е нон стоп ама ако си хареса някой пич и става досаден...та как ще ме посъветвате аз да реагирам в тази ситуация,защото пък точно като реша да го дръпна все едно ги провокирам и това не е гот, че ще ме стреснат да си разлея кафето :)
А разгледах 10страници и просто не мога вече та за това направо питам!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 May 2013 - 03:49 PM

Как го научихте да не яде обувки (или каквито бели е правило)? На същия принцип, това е "НЕ". Това поведение не само може да е дразнещо за стопаните - тотално неприемливо е. Направи ли го - корекция, скарване, вид наказание.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 May 2013 - 03:52 PM

Показване на мнениетоAttera, в 07 May 2013 - 01:49 PM, написа:

Как го научихте да не яде обувки (или каквито бели е правило)? На същия принцип, това е "НЕ". Това поведение не само може да е дразнещо за стопаните - тотално неприемливо е. Направи ли го - корекция, скарване, вид наказание.


Обаче как избягваме тази част:

Цитат

как ще ме посъветвате аз да реагирам в тази ситуация,защото пък точно като реша да го дръпна все едно ги провокирам

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2013 - 04:13 PM

Ок, това съм го правила, но пък чух от човек които се занимава професионално е казал че това е нормално и да го оставя да се разберат,така че просто се надявам някои по-разбиращи и занимаващи се да ми дадът съвети как да е правилно а не как ще ми е по-лесно....щото с не ама той си играе като луд единия се качва после другия и ми се иска да го огранича в моментите когато не е един вид взаимна добронамерена игра :) с малко досада или по-скоро да разбера кое е правилното в тези ситуациии!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 07 May 2013 - 04:52 PM

Така ще се разберат,че ако са еднополови кучетата кърпенето после в клиниката не ви мърда.Ама ми е любима тая част, оставете ги те ще се оправят.. Не се толерира такова поведение и се спира.Ако е мъжко да катери женска и тя му се скара ок, не се намесвате,но в другите случай не е препоръчително да ги оставяте,даже е наложително да скастрите натрапника.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 May 2013 - 05:54 PM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 07 May 2013 - 01:22 PM, написа:

Здравейте приятели! Та моето куче абе няма какво да се оплача, слуша на 6!!! Имам само един проблем: той е много добър,социален,но пък често му се случва като се заиграе с някое куче да се почва това качване (аз съм шефа тук) и така си отнася "боя" от време на време :) еми никой не се дава да му се катерят на главата! Чувам най-различни мнения...общо взето го оставям да се оправя най-много да му се скарат и да отстъпи ама е досадно и за мен и за другите стопани,които не винаги са ок настроени ...проблема е такъв съвети бол и то най-различни,то това е нормално, но все си ги подбира най-големите и най-страшните и ще ми е по-спокойно ако може да ограничи това поведение..не че е нон стоп ама ако си хареса някой пич и става досаден...та как ще ме посъветвате аз да реагирам в тази ситуация,защото пък точно като реша да го дръпна все едно ги провокирам и това не е гот, че ще ме стреснат да си разлея кафето :)
А разгледах 10страници и просто не мога вече та за това направо питам!

Ако кучето ти почва по времето на игра да "клати" някоя дружка за игра, то ти в качеството си на стопанин трябва да си по-голяма мотивация за кучето си и като му свирнеш "Ела тук" или му покажеш играчка, лакомство или уред за тренировка като чиния за фризби, любима топка или празна бутилка от минерална вода дори - то ще изостави обекта за "клатенето".
Елементарно е. Н остава с упорита работа с кучето не чрез въртежа в градинката с други стопани, а с КОНТАКТ и ВРЪЗКА с кучето си.

След като приключи периода на социализацията изобщо не разбирам какво толкова въртите в кръг с другите кучета? Защо не зацикляте вниманието на животното върху себе си? Какво правите по кварталните градинки с компании други клюкари, докато кучетата се носят наоколо като удряни с камък? Има толкова много неща, с които можете да се захванете с кучетата си: най-малко общ курс дресура.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 07 May 2013 - 09:57 PM

Виж ти, имаме един и същ проблем. Аз почти го реших, от вече доста време не е качвал никое куче. Не му решавах проблема, като просто го пускам при кучетата и там да го спирам. Направих така - просто си играехме повече само двамата, но близо до кучета(главно дърпане на въже, игра с топка и др. подобни). Сега, когато го пусна при кучетата, като го повикам той идва, за да си играе. Дори и да е качил някое, викна ли го, зарязва каквото прави и тича при мен. Аз съм му по интересна, по-голяма мотивация съм му аз и въжето в ръцете ми.
Да, оставям ги и сами да се разбират. Но има и кучета, които като качи и гледат умно стопаните си, вместо да го гонят. До сега никое не е тръгвало да се бие с него, само са му се скарвали. След това той понякога се спира, друг път продължава. Когато продължава, го връзвам и се махаме от там, отиваме на разходка и през това време си играем на същите игри, които изброих по-горе.
Не претендирам, че това, което правя, е много правилно, но действа и то доста бързо.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 May 2013 - 07:18 AM

Явно върши работа, след като проблемът е овладян.Относно кокера-не казвате на колко години е.Ако е младо, ще се пробва да се перчи и хормоните го правокират-но не и със сексуален подтекст.Първо, както по-горе споменаха, кучето трябва да слуша Вас, и от там, повикате ли го, дадете ли му команда, стига да е изпълнително, проблемът Ви е решен.Научете го на команда "Слез"- като го качвате на някое стъпало или мебел, за да я схване.Отделно- ако кокерът скача и по Вас, когато се прибирате- това също е проява на доминация, обучете го да Ви се радва, без да се опитва да Ви доминира-седнало или стъпило на 4-те си крака.Вкратце- върнете се назад в обучението му за послушание, за да се отрази после при игри неговото възпитание и контролът Ви над него.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#9 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2013 - 08:31 AM

Така, аз просто незнам колко ясно е трябвало да обясня...все пак благодаря за съветите...С Гари (на лентата отдолу пише,че е на 3 години) имаме прекрасна връзка, сутрин сме сами , както казах слуша на 6 за 20 мин вчера пробвах и го научих да връща топка не само вкъщи...слуша ме, играем двамата, но все пак според мен аз не мога да заместя и кучешките му приятели, така че да ще ходим в парка и да ще играе с кучета, за мен има време всяка сутрин и вкъщи :) Принципно това е единствения момент в който не изпълнява команди иначе и да се спречка с куче като му кажа "НЕ" "ЕЛА ТУК" идва въпреки,че трябва да отстъпи, но просто явно хормони бушуват иначе не е доминантен, отстъпва и също и към мен ......това с радването не сме го усвоили напълно,но работим :) Е като го викна независимо дали играе идва, като играем двамата той не вижда даже другите кучета, не е проблема,че не съм му интересна :) аз искам той да играе и да ограничи "клатенето" а не да сме двамата на една поляна...Най-малкото седим с приятели,пием бира и какво или трябва нон стоп да играя с него или кво да седи вкъщи наказан, нека играе :)
Мерси още веднъж...по това което чета не трябва да го оставям да си се оправя, а да прекратявам!
Фурия за какъв общ курс дресура като казах,че е послушен това сме го минали от както беше на 3 месеца :)
Ок твоето куче като се размине с друго да не го дърпаш на другата страна...отговорът със сигурност не е в това да бъде изолиран и аз да съм господ , аз така и така съм ама му давам и по чуждо да ходи :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 May 2013 - 09:44 AM

Моето куче играе с тези кучета с които се разбира, а като видим чуждо непознато естествено че го дръпвам настрана по алеята да се разминем спокойно. Не позволявам да отива при непознати кучета "да се подушат" - откъде накъде? Ми ако е агресивно? Ми ако стопанина е против? Като види непознато куче първо го викам по командата "Редом", застава до лявото ми коляно, после се поздравявам със стопанина и питам за пола на неговия куч и дали е добронамерено, питам дали има нещо против животните да се подушат, дали кучето му ще реагира спокойно и само след като е разрешил стопанина позволявам на кучето ми да доближи непознато животно. Това е елементарна учтивост към друг стопанин отсреща в крайна сметка.

Моят макар че е кастрат от 5 години също може да опита да клати някоя разгонена женска, и преди и след кастрацията съм го сваляла с едно "НЕ!" и веднага му отвличах вниманието я с лакомство, я с игра с мен, я с упражненията.

Не ви знам на три месеца какво сте минали, важно е сега на три години кучето да слуша и да изпълнява командите и да е заинтересувано да играе със стопанина си. Разходката се разбива на три части - игра със себеподобните, уриниране и изхождане, и най-интензивната и натоварена част - игра и упражнения със стопанина. Така един час минава като стой та гледай. Първите две части може да се комбинират или да се пренареждат, но последната част е най - важната, за жалост повечето стопани или я подценяват или я пропускат. Като отработвате всеки ден на всяка разходка основните команди елементарно "Не!" ще стопира всяко нежелателно действие на куч, от клатене до ядене на боклуци)))
Успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2013 - 10:04 AM

Еми аз казах какво сме минали....леле знам че пишеш от 100години във форума със сиг знаеш много неща, но си изградила този навик да се заяждаш, да не четеш и да си разбираш всичко както искаш....кучето ми е послушно, какво съм минала ВСИЧКО и то когато му беше времето няма да го чакам да стане на 3 за да се образоваме...с качването е от скоро проблема и то само ако хареса някой а не всяко куче да "клати" за като мине непознато куче...да ако се разхождаш по улицата, като си в парка и е пълно със сладури които минават нон-стоп това с дръпването няма как да стане търчат и се забавляват и да ти кажа рядко някой да се скара с друг, а ако минат хора с кучета на каишка съм нащрек и не давам да се приближава, ама знаеш че си личи кой какъв е :) Тук обсъждам определен проблем, а не това как да си разхождам кучето, щото знам...възпитанието ни е супер, аз няма какво да се оплача, че да ми казваш как да го възпитам. Питах как да реагирам в такъв момент....ще съм благодарна ако дадеш съвет, а не да ме учиш как да го разхождам.....има 2 разходки дневно това означава ли че трябва да има 6 части на ден..една за пишкане, една за игра и евантуално среща от 3ти вид.. шегувам се :)
Ние сме така: озлизаме на каишка до парка и тогава си свършва всичко необезпокояван. Стигаме там пускам и е време за игра :) А сутртин в градинката зад блока сме двамата ...днес тренирахме с топка...леле много бързо се научи да връща (не съм го пробвала досега, не ми е било цел) иначе всички циркаджийски номера ги знаем :) Мисля че му е супер...а и плуваме поне 1-2 месечно ето тук аз вече не съм интересна водата е къде, къде над мен :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 May 2013 - 10:16 AM

това със фантазиите ти около някакво заяждане го пропуснах, давам ти съвсем реални съвети от личен опит - ако искаш ги чети, ако не искаш си ги интерпретирай като заяждане, все ми е тая.

Носи топката със себе си. Топка, лакомства, пищящи топки за игра, въженца за дърпане, аз излизам на разходка с пълни джобове лакомства и играчки, но не ги хвърлям играчките на обща поляна - мога да провоцирам сбиване. За това като излизаш в парка опитай с лакомство и отработвай "НЕ" до откат. Ако куч по принцип я знае тази команда - няма къде да ходи, ще я проумее и по време на "клатене". Просто в този момент другото куче, което клати му е по-силен дразнител и му е по-интересно от теб. Направи така че ти да си му по-интересна, ще стане, няма начин да не стане.

И стига с тези "сладури" в парка, кучето ми има белег милиметър до окото си от такъв "сладур". Имаме си нашата си тайфа с която куч се разбира и не ми трябват неприятности да го пускам без разрешение на отсрещния стопанин при всяко едно непознато куче.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2013 - 10:24 AM

Ок! Мерси за всичко,което написа!
Исках да чуя съвет в смисъл: Някои казват,че трябва да го оставя да му се скарат и да се оправи сам.
Други, че трябва да го спра.
Това ми беше въпросът.
И по-точно : Как да реагирам? : да го спра или да го оставя да го понабият :) те обикновенно спират с едно джафкане и показване на зъби.
Ето отговорихте на въпросът ми :)
Така, че няма какво повече да обсъдим :)
Фурийче, знам ги всички тия неща, понякога се правят компромиси, не всички стопани и кучета са ок за съжаление!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 May 2013 - 10:39 AM

Не ги оставяй да се разбират сами, мой съвет. Ти имаш кокер, той може да попадне на едро куче, което да не хареса да го клати - на такъв чешит като моят чау, например, който въпреки че не е едър, но хапе. Добре, моя не хапе по-дребни породи от него, ама представи си ако твоя хубавец попадне не на толкова голям пацифист, а на някой пес, който ще се обърне и ще го ръфне? Реакцията им е светкавична, самото животно може да пострада, колкото и да се надяваме че другите кучета ще толерират това полово и ритуално поведение - белята става за секунди, за съжаление. Виж, купи му от зоомагазина пищяща топка. Упражнявайте се вкъщи, после навън, а после ще си я носиш в джоба. Играете с топката - той като ти я носи даваш мъничко парченце лакомство, хвалиш куч, не го пренатоварвай първо време да не му е скучно - 5 минути са достатъчни. Прекъсваш играта когато му е интересно, галиш, хвалиш. Следващия ден пак така. И той ще свикне с писъка на топката: пищи играчката - значи има игра и лакомство. Аз така се упражнявах с лабрадорката, която бе голям лайнояд - спасявах се само с пищяща топка в джоба, достатъчно ми бе да я натисна в джоба си да изписука и кучето търчеше към мен в търсене на лакомство. Опитай с играчки и лакомства, не е нужно да е бой и скарване, просто повечко време ще ти отнеме да станеш в пъти по-интересна за твоя куч от другите, дето иска да ги клати. Ще стане, няма как да не стане)))) Успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2013 - 10:45 AM

Точно и аз това казвах,че може да попадне на някои лошко ..та да разбрах какво ме посъветвахте ...о със сиг ще стане с отнемане на вниманието с нещо, с бой в никакъв случай!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 May 2013 - 10:49 AM

Пиши после как са ви успехите, мисля че с пищящи играчки ще стане - вашите кокери нали са ловджийски кучета и са апортировчици, сигурна съм че с малко търпение и упоритост от твоя страна ще се получи. Бъди търпелива и ще видиш)))Кучетата са благодарни ученици))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#17 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2013 - 10:54 AM

Така е, ок ще пиша когато имаме напредък и как е станало, за да се възползва някои друг! :) Оооо да ловни сме онзи ден надушихме един таралеж в тъмното ...беше много готин :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни