Dog.bg Форуми : помощ за гледането на малки котета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ за гледането на малки котета

#1 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 16 October 2006 - 06:22 PM

котетата са малки 2 ,3 седмични без майка и уж ги храним и т.н. имат си бълхи и всички екстри едното още не е прогледнало препарати за бълхи като за тях намало.нека коъ каквото е патил в подобен случай да сподели защото работата е на зор , ама много.храним ги със суха храна (мляко) посредством пипета ама те нещо не са във възторг ако някой знае метод да споделя.това което не е прогледнало постояно мяука и шава а коремчетата им уж са пълни.хайде някой по на ясно да дава съвети. благодарности предварително.

#2 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2006 - 06:53 PM

Щом не е прогледнало едва ли е на 2-3 седмици. Котетата проглеждат около 6-10-ия ден. Препарат за бълхи има и се нарича Фронтлайн спрей. Трябва 2-3 дни преди пръскането котето да не е къпано. Същото важи и за след пръскането. Сухото мляко адаптирано за малки котенца е най-доброто за тях, тъй като е обогатено с нужните витамини и е максимално доближено до майчината кърма на котката. Могат от него да възникнат проблеми като запек или разстройство, но не е задължително да се случи. Необходимо е котетата да се хранят през 3 часа около 6 пъти в денонощие. Дозата с капкомера варира между 4 и 7 капкомера на едно хранене в зависимост от апетита на котето, но не бива да е по-малко от 4. Подутите коремчета могат да се дължат на запек или на глисти. Не винаги са признак на "сито коремче".
Това дето мяука и шава може би е вечно гладно, ако не яде достатъчно.
Кашончето в което се намират (предполагам че са в кашонче) трябва да бъде застлано с мека и топла постелка (стар пуловер, парче одеало) и през 3 часа да се сменя бутилка напълнена с гореща вода. Тя излъчва топлина и котетата инстинктивно ще се гушат в нея.

#3 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 16 October 2006 - 11:40 PM

Това са котетата



МОД: Какъв е проблемът, че НИКОЙ не иска да си намалява снимките???

Прикачени файлове



#4 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 12:04 AM

Моля ви хора да ги спасим.Хайде малки са и имат нужда от вас.

#5 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 12:08 AM

Благодаря на Снежанка един човек който го е грижа.Очаквам още хора да кажат какво да правим.

#6 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2006 - 12:20 AM

Така като ги гледам са около 10-дневни. Съдя по това, че дясното е с отворени очички приблизително от 3 дни, а лявото тепърва ще ги отваря.
Нещо важно - това със затворените очички да не би да има конюктивит (макар че по снимката не видях). Ако има корички на местото на очичките - чичко доктор ви трябва. С малко промивки и капчици бебока бързо ще се оправи. Ако е възможно направи нова снимка на която по-ясно да се виждат оченцата.
diman - как точно очакваш да ги спасим? Те са в твоите ръце, остава само да следваш инструкциите и да се молиш да имат късмет да оцелеят.
Забравила съм да напиша и нещо важно - след нахранване, с влажно памуче се търка дупенцето за да се предизвика изпишкване и дефекация. Също така лек масаж по коремчетата за стимулиране перисталтиката не червата. Тези работи ги прави майката-котка, но когато котенца се отглеждат от хора - те са "майката". Ако се хранят задоволително и до 2-3 дни не се изакат трябва да се потърси вет, който да даде съответно лекарство. Ако се появи разстройство - също вет.

#7 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 08:24 AM

Явно си имаме проблем ,не съм забелязал някое да е акало.за съжаление не можем да ги храним по режим но правим всичко възможно.Те са при нас от три дни и вече са се окопитили май, реагират на гласа ми и настава олелия когато ме усетят че съм в стаята.За това с затворените очички няма страшно не е инфекция ,няма корички или напластявания по очичките днес отвори едното другото е на половина.Освен акането ме притеснява и храненето ,сутринта изядоха по 4 пипети но с голям зор.Не би ли трябвало ако са гладни да мируват и сами да търсят пипетата?

#8 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2006 - 08:50 AM

Напротив - ако са гладни врещят и се въртят на всички страни. Да, търсят пипетата и понеже са нервни от глад и тогава е трудно да им уцелиш устата. Ако са се заситили, тогава ще спят спокойни 3-4 часа.
Дръж пипетата директно срещу устата, а не под наклон. Трябва да я захапят добре а не млякото да се излива на капки и да тече навън. Продават специални шишенца с много малки биберонки, точно за новородени котета. С биберон определено би ти било по-лесно, тъй като ще успеят да го захапят и да сучат.
Наблюдавай това с акането и не забравяй след всяко хранене да търкаш дупето с мокро памуче и масаж на коремчетата.
Знам, че е трудно човек да е в къщи под режим през 3 часа, но се постарайте поне 5 хранения в денонощието да им осигурите.

#9 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 10:24 AM

Това за пипетата не е точно така те не искат да сучат почти на сила ги храня дори ме е страх да не ги задавя никакви опити да ги накараме да засучат сами не помогнаха.

#10 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 10:25 AM

Ще търся такива шишенца дано имам по голям успех с тях:)

#11 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 17 October 2006 - 11:05 AM

1. Когато ги храниш не го прави веднага а ги остави малко да попищят, да те усещат че си в стаята и да пълзят. Колкото повече пълзят толкова по добре. Е стига да не настинат.

2. Малките трябва да са на топло - на много топло даже но гледай да не ги прегрееш и задушиш.

3. Не видях с какво мляко ги храниш - ако е от магазина трябва да е възможно най прясно и да няма неприятен дъх и да изглежда добре. С телесна температура. Тогава би трябвало сами да ти изсмукват капкомера и да искат още.
Шишенцата са по удобни за хранене защото като ядът малките по повече и трябва хиляда пъти да загребеш с капкомера.
Шишенца има в по големите ветеринарни кабинети - ако си близо до люлин в силвър център има.

4. Най-важното. Малките да се пазят от външни неща - да не са близо до дрехи и обувки с които се излиза навън, да не се пипат с мръсни ръце, шишенцето като се вземе да се попари и измие, всичко до тях да е чисто - и по добре за сега не ги води на ветеринар освен ако не е наложително. За прост преглед недей.
Има една неприятна болест от която умряха много малки котета на тази възраст. Стискай палци да не сте я внесли и докато не станат на месец пълна хигиена около тях. Не е опасно за коте над месец или възрастна котка но за бебе е смъртоносно. Макар че мисля че вече разбрах какво не трябва да се прави - никаква тежка храна при захранавне на котетата - дори и съвсем малко нищо от жълтък, варен дроб и лного внимателно с останалите неща, те допълнително усложняват нещата.

Общо взето първите симптоми са малко по заспал вид и леко разстроиство. След това разстроиството се засилва, получават се гърчове и котето си заминава за по малко от 20 часа от появата на първите симптоми в жестоки болки.
Та сериозно миене на ръце, чисти дрехи, и малките на топло. Като станат на 15-20 дни - следва захранване - пастетчета симба, накиснат във вода ройал канин за бебета котета.
Колкото по бързо порастнат, колкото по рано проядът - толкова по бързо ще минете критичната част.

#12 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 06:07 PM

Имаме известен напредък сменихме млякото с обикновено прясно мляко от магазина и сега наистина засукват обаче има друг проблем много ядат и постоянно искат още дали няма опасност преяждане.И едно друго питане нормално ли е това шишенце с биберон за котета да струва 8 лв. или нещо много са си повярвали.

#13 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2006 - 07:05 PM

Това шишенце съм го виждала за 1,50

Също така съм го виждала в комплект с още 2 резервни биберона и четка за почистване. То беше по-скъпо, ама чак пък 8 лева..... s)

Опасност от преяждане има, затова не давайте повече от 5-6 капкомера на едно хранене. След 3 дни примерно увеличете с още един капкомер и така постепенно докато достигнете 10 капкомера.

Остава проблема с акането. Какво стана?!?

#14 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 17 October 2006 - 07:33 PM

Цитат

Имаме известен напредък сменихме млякото с обикновено прясно мляко от магазина и сега наистина засукват обаче има друг проблем много ядат и постоянно искат още дали няма опасност преяждане.И едно друго питане нормално ли е това шишенце с биберон за котета да струва 8 лв. или нещо много са си повярвали.

8 лева е много - това е онова в хубавата опаковка с резервен биберон. Има го точно същото без резервен биберон - струва 2.50
Винаги имат и такива.

#15 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 17 October 2006 - 09:15 PM

Отново се хранихме вече с желание всяко коте изпи по 10 пипети и незнам дали това е нормално, имат и желание за още (врявата е невъобразима) но ме е страх.От опит знам че котката е достатъчно лакома да яде докато повърне и да започне отново ,така че мисля да вдигам с по 2~5 пипети на хранене.Ако някой знае грамаж някакъв, отношение на теглото и приетата храна или нещо подобно да сподели.

#16 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2006 - 10:17 PM

Не знам за такова съотношение - грамаж/ядене, но човек, осъзнай се (в случай че не си допуснал техническа грешка при писането).

Цитат

така че мисля да вдигам с по 2~5 пипети на хранене

Сега ги храниш с 10 пипети на хранене. До утре ако си ги нахранил още четири пъти, значи утре вечер ще изяждат 18~35 пипети на хранене. В другиден - по 26~55 пипети.... Така звучи написаното от теб.
Стомахчетата им не са безкрайни.
Аз съм отгледала коте, хранено само с пипета и във възрастта от 15 дни до 1 месец изяждаше по 12 пипети на ядене при 7 хранения в денонощие. И си порасна здраво и нормално коте. Не е останало недохранено.

Това, че малките пищят според теб означава че искат още. Да, възможно е, но поне докато не почнат да акат нормално, не прекалявай с храната. Ще се задръстят. Може да пищят и от това че не са акали.

#17 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 19 October 2006 - 11:01 AM

Шишенце не открих под 8 лв. днес им купих нормално за бебета с S биберон и стана, хранят се нормално и всички сме по малко оплескани с мляко.Сега ще се борим с бълхите ,до сега ме беше страх заради храненето.Консултирах се с ветеринар за спрея каза ,че им е още рано даде ми някаква ампула която се разтваря в 1.5 л. вода, с уговорката да я разтворя в 2 л. и се получи една бяла течност която си мирише на газ.Довечера ще ги мажем и ще изхвърлим старите парцали върху които спяха ,ще ги сменим с нови и се надявам до края на седмицата да сме решили и този проблем.Ще гледам да сложа снимки тази вечер.Само ме опасяват количествата храна които изяждат, това според мен си е много и и винаги са готови да се хранят пак но да се надяваме че това е признак че са здрави.

#18 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2006 - 11:28 AM

А този ветеринар обясни ли ти подробно защо да е рано за спрея, а газомиришещото нещо му е точно времето. s)

#19 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 19 October 2006 - 11:43 AM

Цитат

Шишенце не открих под 8 лв. днес им купих нормално за бебета с S биберон и стана, хранят се нормално и всички сме по малко оплескани с мляко.Сега ще се борим с бълхите ,до сега ме беше страх заради храненето.Консултирах се с ветеринар за спрея каза ,че им е още рано даде ми някаква ампула която се разтваря в 1.5 л. вода, с уговорката да я разтворя в 2 л. и се получи една бяла течност която си мирише на газ.Довечера ще ги мажем и ще изхвърлим старите парцали върху които спяха ,ще ги сменим с нови и се надявам до края на седмицата да сме решили и този проблем.Ще гледам да сложа снимки тази вечер.Само ме опасяват количествата храна които изяждат, това според мен си е много и и винаги са готови да се хранят пак но да се надяваме че това е признак че са здрави.

Честно казано този вет ме съмнява. Това газомиришещо нещо не съм го чула а с котета се занимавам доста последно време. От друга страна фронтлайн спрей действа на 100% и безвредно - слагам го на абсолютно всякакъв размер. От фронтлайн спрея ти трябва - всичко на всичко по 1 пръсване на коте и проблеми няма да имашс бълхите. И котетата няма да се натровят. И не ви трябва да сменявате постелки или каквото и да е. От опит го казвам - опит с доста котета.
Казано иначе на мен вашия вет не ми изглецда надежден но може и да бъркам.

Спрея да е задължително Фронтлайн - и то спрей а не пипети.
Виждала съм натровени котета от препарати против бълхи, на косъм го спасиха котака на един познат.


ПП: Цялата работа е че един спрей е 20 лв и не върви сами да си го купите ако нямате друго животно вкъщи. С един такъв спрей за повече от година време пръскаахме 1 куче и много котки - на познати и приятели, прибрани от вън и т.н.
Сега съм с нова опаковка от 2 месеца и още не и личи да е почвана.

Проблемът на ветеринаря е че за едно пръскане трябва да ви таксува по 10 ст най-много. 3 котета - 30 стотинки ама така не изглежда сериозно - я по добре някоя скъпа пипета.
Как се казва пипетата - дай име което пише на опаковката.

#20 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 19 October 2006 - 06:23 PM

За съжаление не мога да намеря ампулара но беше нещо "neoto...." не си спомням нататък доктора е бургаски ( от кадето сме и ние) казва се Дамянов ако на някой говори нещо.А иначе спрея беше на цена 10 лв. така ,че emetic разтърси се може и да се набутваш.Ще пробваме сега с това което имаме и дано всичко е наред.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни