Dog.bg Форуми : помощ за гледането на малки котета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ за гледането на малки котета

#21 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 19 October 2006 - 06:37 PM

Цитат

За съжаление не мога да намеря ампулара но беше нещо "neoto...." не си спомням нататък доктора е бургаски ( от кадето сме и ние) казва се Дамянов ако на някой говори нещо.А иначе спрея беше на цена 10 лв. така ,че emetic разтърси се може и да се набутваш.Ще пробваме сега с това което имаме и дано всичко е наред.

Не се набутвам мисля. Става въпрос за точно определен спрей на точно определена фирма. Общо взето останалите - най вече българските бълхите може и дане убият но котката

#22 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2006 - 06:38 PM

Няма спрей на фронтлайн, който да струва 10 лв.
Толкова струва пипетка, ама то е съвсем различно нещо и се използва за профилактика. За тотално морене на гадинки най-най-най-хубав си е спрея. Варира от 25 до 27 лв за 250 мл.

#23 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2006 - 09:05 PM

Neostomosan е ампулата, но е преди всичко за кожни проблеми, отколкото за външни паразите, страничното действие е че изтребва и бълхите :-), трябва да се провери за възрастта на котето ако се прилага, мисля че имаше нещо като ограничение.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#24 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 19 October 2006 - 09:33 PM

Храним се b)

Прикачени файлове



#25 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 October 2006 - 09:35 PM

Цитат

Храним се b)

Хехе! Страхотен гигантски биберон за такова мъниче! w)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#26 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 19 October 2006 - 09:42 PM

Незнам минаха 3 часа от мазането (памуче напоено с препарата и внимателно и леко не да са мокри а просто леко влажни), но всичко е наред хранихме се ,мъркахме super best и заспахме .Нямаше гърчове и пенене, още малко ще ги наблюдаваме 1~2 часа и си лягаме а дали уморихме бълхите ще видим утре но поне до края на седмицата мисля да ги мажа.Напудрих и дъното на кашона с нещо за бълхи.

#27 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2006 - 08:53 AM

имам спецялни биберони за котенца и кученца и зайчета доста по малки и по удобни - ако искате кажете ще ви дам

#28 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2006 - 08:57 AM

Цитат

имам спецялни биберони за котенца и кученца и зайчета доста по малки и по удобни - ако искате кажете ще ви дам

Ама човека е в Бургас, а явно там няма от евтините шишенца.
Иначе и аз обяснявах за тези малките биберонки, които са пригодени точно за устичките на толкова малки животни.

#29 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2006 - 09:02 AM

ще пратим по пощата ако се налага или с куриер ако реши че иска не е проблем
ето какво представляват в реален размер

#30 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2006 - 10:31 AM

Да, с куриер е добър вариант.
Точно тези шишенца и аз имах предвид. В местният зоомагазина са по 1,50, но явно в Бургас има само някакви скъпи - по 8лв били.

#31 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 20 October 2006 - 06:18 PM

Благодаря за предложението но мисля че няма нужда справяме се добре а и ми се струва че колкото по малко промени правим около тях е по-добре ,по-бързо да свикнат с обстановката.Ако някой може да каже кога да започна да им даван вода и да ги захранвам и с нещо друго и какво ?
Струва ми се ,че третирането за бълхи дава резултат и ще продължавам ,а също така галенето се оказа много важно,след като се нахранят продължават да са неспокойни но 15 20 мин. ласки и си заспиват в мен също като бебета b)
Кога също така трябва да се извършат ваксинации и за какво и ако има някакви други профилактики вероятно са малки още но е добре да се знае по с време.

#32 Потребителят е офлайн   Masha Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-October 06

Публикувано: 21 October 2006 - 02:18 AM

МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ И НА НАС!
На по-малко от 10 дена е и го намерихме днес на улицата,ако го бяхме оставили там щеше да умре през ноща.Имаме биберона които е специален за малките животни и сухо мляко NAN A.R. ,което по принцип е за кърмачета, но храненето се оказа почти непосилна задача.Имам няколко въпроса и предварително благодаря ако някой може да ми отговори:
1.Колко милилитра са 4-7 пипети?Два пъти го храних и първия успях да му дам около 15-20 мл а втория не повече от 10.Много е мъчително защото за да го накарам да суче трябва да му напъхам биберона в устата.
2.Кое е по-доброто мляко за него в момента : сухото или краве?
3.Притеснява ме ,че докато спи постянно притреперва или сякаш се стряска от нещо,двете малки котенца правят ли така насън?
Успокоява ме поне ,че като го нахраня и започва да мърка,макар и да е толкова малко. r)

Прикачени файлове



#33 Потребителят е офлайн   Masha Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-October 06

Публикувано: 21 October 2006 - 02:19 AM

c)

#34 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2006 - 08:29 AM

Masha има спецялни млека за котета и кучета на Royal canin, Bosch , Beafar - по добре е да го храниш с такова мляко адаптирано е за котета и кученца - относно милилитлите едно 100 грамово коте или куче по доза трябва да изяжда около 30 мл на ден от млякото на Бош примерно и е важно да се масажира за да може да върши физиологичните си нужди

#35 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 October 2006 - 09:21 AM

Също така тук винаги препоръчват - бутилка с топла вода под постелката на котето, да симулира допир до топлата липсваща майка. Така може би ще спи по-спокойно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#36 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2006 - 09:22 AM

10мл на едно хранене е добре. При 5 хранения в денонощие мисля че няма да имате проблеми. И както каза trenertq - не забравяйте масажчето на коремчето след всяко нахранване и всичко ще бъде наред 1super

#37 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 21 October 2006 - 09:29 AM

За потрепването може да са бълхи въпреки че вероятно на този етап нищо не можете да направите.Ако е само може и да му е студено, нашите са три и се гушат.Обаче за храненето съм в пълно невидение колко просто, им давам колкото искат и не става на веднъж когато изплюе биберона просто взимам друго и така ги въртя по 3 ,4 пъти докато вече не търсят храна.На нас ни се наложи да смесваме мляко от магазина с сухо такова от вет. защото само сухото не го обичаха нещо а това в магазина не е много подходящо от гледна точка на хранителните качества.

#38 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 21 October 2006 - 09:35 AM

И защото се отплеснах ами не потреперват но и наблюденията ми не са много достоверни защото в момента в който ме усетят и настава революция всички се разшават тръгват и чакат хранене без значение че няма и 30 мин. от последното.

#39 Потребителят е офлайн   diman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-October 06

Публикувано: 21 October 2006 - 04:22 PM

С риск че се повтарям но ако някой знае да си каже :)

Ако някой може да каже кога да започна да им даван вода и да ги захранвам и с нещо друго и какво ?
Кога също така трябва да се извършат ваксинации и за какво и ако има някакви други профилактики вероятно са малки още но е добре да се знае по с време.


#40 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2006 - 04:48 PM

Захранване с "друго нещо" - когато станат на 1 месец се започва с пастетчета. Има такива в зоомагазините. Дори е добре първоначално пастетчето да бъде размито с малко водичка (или мляко) за да стане по-редичко. Слагаш пастетче в чинийка, намачкваш го хубаво с вилица, доливаш няколко капки вода/мляко, разбъркваш. Взимаш на пръста си малко и му буташ в устичката. След като усети вкуса на месцето му забождаш главичката в чинийката. Няма да стане от първия път веднага да залочат лакомо, но след 1-2 опита се получава. Така, че не се отчайвай, трябва да имаш търпение. След като свикнат с пастетчето, няколко от храненията остават с пастет, други ги заменяш със суха храна. Продават такава за малки котета до 4мес. възраст. Много ситни гранулки са.
Вода започват да пият малко по-късно. След като се научат на гореизброените храни, трябва винаги да имат достъп до паничка с вода и те сами ще си я намерят. Особено след ядене на суха храна.
Първа ваксина се прави при навършване на 2 месечна възраст. Втора ваксина е 2 седмици след първата.
Но всичко това ще ви го обясни вет, който е добре да посетите, когато малките навършат 1 месец.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни