Dog.bg Форуми : Рижко - най-вероятно бивш домен котарак, сега е бездомен и в клиника

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Рижко - най-вероятно бивш домен котарак, сега е бездомен и в клиника

#1 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2013 - 07:36 PM

Нищо различно от случаите в този раздел на сайта ....

Днес на следобедната разходка, кучатаната ми надуши нещо във въздуха и не след дълго намери източника. Едно сгушено между цветята предало се коте -не мърда, не съска, не мяука. Свело глава и клюма, незаинтересовано от заобикалящия го свят. Миризмата около него бе нещо средно между леш, мърша и безпомощност. Целият беше накацан от мухи. След секунди пресмятане какво да го правя, защото нищо в дългосрочен план не мога да му предложа, реших да го занеса в най-близката вет. клиника, пък после ще му мисля. Слава на Бога, внимателната докторка ми даде надежда, че положението не е толкова стряскащо. И двете с нея смятаме, че е паднал от дома си, защото е видимо, че е бил домашно коте. Най-вероятно е паднал преди дни, защото бе доста обезводнен, за да е станало тази сутрин. Оказа се, че и мухите добре да си снесли яйцата върху него, та бе въпрос на дни, положението да стане още по-трагично за котьо. Оставих го на стационар. Естествено веднага е започнато лечение с антибиотик и вливане на системи. Преди малко се чух с докторката - кот е изял два пауча, което е много обнабеждаващо. Утре ще го видя и ще пиша отново какво е положението.
Лошото е, че другата неделя заминавам и дълго време няма да съм в София. Какво ще правя с Рижко след това, нямам идея. За сега кот ще е в клиниката, но не ми се иска да го връщам на улицата. Домашните животни са най-неприспособими на улицата (не, че на бездомните там им е добре де). Търся приемен дом за след това и ще съм благодарна на всякакви идеи.:smile:


Ето го и котьо да го видите това момченце:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2013 - 12:11 PM

Нашият Рижко днес е малко по-добре - нахранен, системите и антибиотика са дали бърз резултат, но ще трябва да е още месец на антибиотик. Неговата фея-лекарка, която го обгрижва, е успяла да го прегледа по-обстойно и нещата се оказват малко по-различни от това, което мислехме. Новините не са добри ... горното му небце е счупено. Започнало е да заздравява от самосебе си, което е показател, че нашият Рижко е в това състояние приблизително от около седмица и най-вероятно му е причинено от удар на някой, който се нарича "човек". До момента котьо не е ползвал котешка тоалетна, което ни кара да мислим, че е бездомниче, а това съвсем намалява шанса да го търси някой. За сега ще продължи да се възстановява в кабинета под зоркото око на д-р Георгиева. Тук е момента да изкажа огромните си благодарности към нея, че взе присърце неговата съдба и направи отромен жест за него. Предполагам се досещате, че котьо вече търси постоянен дом и хора, които да му върнат вярата в човека и ще направят Рижко едно щастливо домашно коте. Дали този човек е някой от вас!?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2013 - 02:29 PM

Днес успях да видя Рижко. Миличкият си стои в клетката и дремуца. Мисля, че с д-р Георгиева вече са приятели, докато мен ме свързва с онази, където го тормози с мятане на чаршафи и отнасяне на някъде. Раните започват да заздравяват, но той продължава да хърка при всяко вдишване. Надявам се и това скоро да изчезне. Покрай притесненията ни за цялостното му състояние, пропуснах да кажа, че котьо има малко голо петно на коремчето (от гъбички), което също се обработва. Общо взето е добре, но в домашна обстановка би се чувствал още по-добре. Ако има желаещи, нека пишат на лични или да звънят на тел. 0879/857738
Докторката каза, че е много миличък, което със сигурност му носи още плюсчета Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2013 - 10:48 PM

Ето го и пред обектива : http://www.youtube.c...em-upload_owner




User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#5 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2013 - 09:03 AM

Прекрасен котешки младеж. Ама той мъничък ми се вижда, около 5-6 месечен или греша?

dmm, Качена снимка

Съжалявам, че с нищо друго освен стиснати палци не мога да помогна... Ще го споделя и във Фейсбук.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#6 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2013 - 09:31 AM

Показване на мнениетоElizd, в 21 May 2013 - 09:03 AM, написа:

... Ще го споделя и във Фейсбук.

Благодаря ти, Ели!:rc_036:

Наистина е прекрасен котешки младеж. :wub: От "инцидента", който му се е случил, не е ял дълго време, от което е загубил поне килограм от теглото си. Когато влязохме с него в кабинета, едно от първите неща, които направихме, бе да се премери и тежеше около 3.300 (доколкото видях, че много се бях ошашкала). Хубавото е, че сега има апетит и бързо ще си възвърне килограмите, но няма да стане много голям, защото видимо костната му структура не позволява това. Младо коте е, но не е бебешор. Според докторката е най-малко 3 годишен.

За сега лечението и храната съм поела, а докторката ще го кастрацията безплатно - много й благодаря и за този жест. Освен това и тя помага с разпространението на историята му. Благодаря на г-н анонимен, който е оставил 20 лв. за лечението му, щом е научил за него от нея.:rc_036:

Благодаря и на samotnata, която направи обяви, които разлепих в околността, където го намерих.:smile: Тая мъничка частичка надежда, че може някой да го търси.

Много се надявам да намери някакъв дом, защото в противен случай, след като приключи цялостното му възстановяване, ще трябва да го върнем отново на улицата, а ще е грехота веднъж спасен, да се озове отново там.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#7 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 May 2013 - 05:08 PM

Рижко, всъщност се казва Левски. Намериха се стопаните му и вече е при тях. Дано повече не лети от 7мия етаж, по неизяснени обстоятелства.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#8 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 26 May 2013 - 09:24 AM

Йес! Знаех си! Казах ти! Браво на него. Дано повече не го изпита това никога! И браво на тебе, че не го подмина!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2013 - 01:37 PM

С голяма тъга и горчивина, и дълго мислене дали да вдигам темата, пиша, че Левски не е вече между живите. За съжаление това същественце е от тези, които не са случили на стопани. Ще спестя подробностите, но ще нахвърлям фактите, които бяха:
1. Левски бе изписан от вет. клиника с абокат, който трябва да се сменя на 3тия - максимум 5тия ден, за да не се боцка всеки път, когато трябва да му се бие антибиотика (два пъти дневно),
2. Да се храни като бебе - със спринцовка, ливгавник, бавно и внимателно,
3. Да живее уединено и на спокойствие, а не тормозен от още 2 съскащи го котки и едно куче,
4. Собственика се оказа мед. лице и реши да му поставя сам антибиотика, който бе даден на ръка с условието, че след като свърши (а това са 5 дни след изписването му от стационара) да се прегледа от вет. му лекар и да се прецени какво е състоянието му и как се повлиява лечението.
5. Преди около седмица, Левски започва да гнои от носа, и след съвет от моя страна да се заведе котето на лекар, уж и това щеще да стане до ден-два. ....
За 15 дни нито едно от тези неща не бяха изпълнени!!! В петък вечерта (07.06.2013) разбрах, че собственичката е търсила спешно вет. му лекар, защото котьо бил намерен много студен, но жив. Лекуващият му лекар не е бил в София, за да реагира, но познавайки състоянието на Левски и последното му състояние, не хранеше надежда при тези факти да има хубав развой на нещата. Собственикът е препратен при денонощна вет. клиника, а така съвсем нямаше как да получавам информация за случващото се. Не исках да е права лекуващата го до момента лекарка, но за съжаление днес собственика му потвърди - Левски умря - това бяха думите му.

Левски, мило рижаво момче, спи дълбокия си сън и дано там, където си сега, душичката ти намери покой. Прости ми, че не можах да ти дам повече!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 11 June 2013 - 02:29 PM

Толкова съжалявам Ди! Никое животно не заслужава такива стопани. Дано е на по-добро място!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#11 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2013 - 03:09 PM

:dh_188: Ех, как ме е яд! Това е обичайната съдба на красивите животни в България. Попадат на изключително повърхностни и безотговорни стопани. Дано почива в мир!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни