Dog.bg Форуми : Каква порода котка имате?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каква порода котка имате?

#61 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2007 - 08:32 AM

Това беше само необходимо уточнение, нищо лично, защото наистина най-важното е да знаем как да се грижим за котките! 1super
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#62 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 03 January 2008 - 07:51 PM

Цитат

Айде аз ще започна.Моят Чарли.Честно казано това е възможно най-лигавата и глезена котка на света.Но и моето най-добро приятелче.Моят е класическа персийка и не стаеа за изложби но става за гушкане и мачкане.


Моят Ричи Мартин е същия :wub: :wub: и той се води класически персиец,но няма толкова смачкана муцунка :blink:
Ето го и него:
Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 09:20 PM

Цитат

А не се чудя изобщо b) и не мисля да гледам темата.
 Определено знам,че и двете са предстaвителки на традиционната или Thai (Old Style) traditional Siamese. Нямах намерение да обърквам ничии представи, както писах попаднах тук случайно и ми бе странно отсъствието на тази порода. Но да се твърди,че Тайска и Сиамска котка са две различни котки е все едно да твърдиш че Сиам и Тайланд са две различни държави. Много е важно да се знае,че Традиционната Сиамска котка е чистопородна и потомък на внесените някога от Сиам котки. Те първоначално са били  с така наречената  applehead , с «пречупени» опашки и «кръстосан» поглед,които днес се смятат за недостатък и с годините старателно преодоляни от развъдчици .Истината ,е развъдчиците на Традиционнaта Сиамска котка в света не са толкова много и в изложбите почти не се виждат представителки на тази порода просто, защото самите развъдици са спрели както да ги регистрират така и да ги водят по изложби , макар доста старателно да пазят с години родословните им документи. Не визирам България- тук историята с родословията  на всякакви животни аз лично предпочитам да не коментирам, а и не се занимвам професионално с това. «Хубавото»  е че българина е сноб в това отношение.
Това че последните стандарти са наложили така наречените Show-style Модерни Сиамски Котки с видимо «триъгълно»удължени глави, които са селективно развъждани т.е. появили се след намеса на човека го знам.,но това всъщност не променя историята.  Това  разделяне на сиамската порода котки на видове е първо объркващо и второ  е исторически и генетично неточно. Има си любители както на традиционната така и на модерната сиамска котка и в това няма нищо лошо. А че признатите видове произхождащи от трационната сиамска котка са много е вярно,но не мислех,че това е предмет на темата Ви.
Аз не съм развъдчик не печеля от котки и нямам  професионален интерес от изясняване на детайлите, нямам намерение да доказвам и произход, но когато по форумите пишат хора със самочувствието на специалисти в дадена област е хубаво написаното от тях да е професионално мнение.
Съжалявам,ако на някой съм му объркала представите с моите обикновенни Тайски според Вас котки, които не са Сиамски b)  oleeee ,ако каже модератора махнете снимките им, няма проблем . Важното е да си ги обичаме и да се грижим добре за тях, а дали те отговарят на нечии стандарти или не за мен лично е без значение. Бъдете здрави,няма нищо лично в написаното от мен!

Здравейте!
Искам преди да пишете нещо ,поне малко да се просветите и да опресните Вашите познания.За Вас позната ли дума - стандарт????????? Вижте Вашата котка и кажете ,с какво освен цвета ,тя отговаря на стандарта за Сиамките.И Вашата котка не е Сиамка,според нашите стандарти , тя просто според всички съществуващите стандарти по целия свят не е ТАКАВА.Четете повече.За развъдниците по света ,пък като не знаете, не говорете.Това една от най добре застъпили породи по целия свят и няма държава в която да няма развъдници по тази порода.И на кои изложби лично сте били та да говорите такива глупости ,за това че тези котки не ги водят и не ги развъждат!!!!!!!!! :oАман от простотия! :o
Много сте отворена за това колко пари сме спечелили от котки.Искам да Ви пожелая да спечелите и Вие толкова,само че преди това ,вижте и ги пребройте ,дали ще Ви стигне тази печалба поне за едно гребенче за котка! :P
А за Сиамки не берете грижа ,скоро ще ги има доста ,ама доста в България.Те вече са тук и то отдавна. :yahoo:
С много поздрави от първия развъдник за Сиамки!
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#64 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 09:41 PM

Цитат

А не се чудя изобщо b) и не мисля да гледам темата.
 Определено знам,че и двете са предстaвителки на традиционната или Thai (Old Style) traditional Siamese. Нямах намерение да обърквам ничии представи, както писах попаднах тук случайно и ми бе странно отсъствието на тази порода. Но да се твърди,че Тайска и Сиамска котка са две различни котки е все едно да твърдиш че Сиам и Тайланд са две различни държави. Много е важно да се знае,че Традиционната Сиамска котка е чистопородна и потомък на внесените някога от Сиам котки. Те първоначално са били  с така наречената  applehead , с «пречупени» опашки и «кръстосан» поглед,които днес се смятат за недостатък и с годините старателно преодоляни от развъдчици .Истината ,е развъдчиците на Традиционнaта Сиамска котка в света не са толкова много и в изложбите почти не се виждат представителки на тази порода просто, защото самите развъдици са спрели както да ги регистрират така и да ги водят по изложби , макар доста старателно да пазят с години родословните им документи. Не визирам България- тук историята с родословията  на всякакви животни аз лично предпочитам да не коментирам, а и не се занимвам професионално с това. «Хубавото»  е че българина е сноб в това отношение.
Това че последните стандарти са наложили така наречените Show-style Модерни Сиамски Котки с видимо «триъгълно»удължени глави, които са селективно развъждани т.е. появили се след намеса на човека го знам.,но това всъщност не променя историята.  Това  разделяне на сиамската порода котки на видове е първо объркващо и второ  е исторически и генетично неточно. Има си любители както на традиционната така и на модерната сиамска котка и в това няма нищо лошо. А че признатите видове произхождащи от трационната сиамска котка са много е вярно,но не мислех,че това е предмет на темата Ви.
Аз не съм развъдчик не печеля от котки и нямам  професионален интерес от изясняване на детайлите, нямам намерение да доказвам и произход, но когато по форумите пишат хора със самочувствието на специалисти в дадена област е хубаво написаното от тях да е професионално мнение.
Съжалявам,ако на някой съм му объркала представите с моите обикновенни Тайски според Вас котки, които не са Сиамски b)  oleeee ,ако каже модератора махнете снимките им, няма проблем . Важното е да си ги обичаме и да се грижим добре за тях, а дали те отговарят на нечии стандарти или не за мен лично е без значение. Бъдете здрави,няма нищо лично в написаното от мен!


Имам снимчица на една котка от 1965 година!!!!!!!!! Ако за Вас скъпа това е новите " последни стандарти" БРАВО! Доста сте просветена.И няма по света така наречен Шоу- стил.Това си е Вашата измишльотина, та поне не се излагайте като пишете такива глупости. :P
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#65 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 03 January 2008 - 09:50 PM

Недейте да спорите сега...тя просто изказа мнение...било то вярно или грешно ;) това все пак е ФОРУМ и е за обменяне точно на МНЕНИЯ ;) а не за спорове :)
Ще кача снимка на котарака на леля ми(сиамец,но от вашите думи се обърках относно окраска и стандарт :huh:) ето го и сладура :wub:
Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:09 PM

Аз нямам намерение да се карам! Има форум за Тайските котки ,а има форум за Сиамските.Просто всеки които пише че неговата котка еди коя си порода ,трябва да види дали неговата котка отговаря на този стандарт или не.Аз лично притежавам Сиамска котка, а и не ми е приятно да пишете че Вашите котки са Сиамски,които всъщност не са такива,защото не са в стандарта за Сиамките.Моята котка е чистокръвна Сиамка и носи приставка към иметото си JW която постигна ,след като спечели шест изложби.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#67 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 03 January 2008 - 10:35 PM

Извинявай,че не разбирам :(
Тази на леля ми(Рекси) сиамска ли е или Тайска :rolleyes: защото наистина си нямам понятие от стандарта на двете породи,а те много си приличат :rolleyes:

#68 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:35 PM

Цитат

А не се чудя изобщо b) и не мисля да гледам темата.
 Определено знам,че и двете са предстaвителки на традиционната или Thai (Old Style) traditional Siamese. Нямах намерение да обърквам ничии представи, както писах попаднах тук случайно и ми бе странно отсъствието на тази порода. Но да се твърди,че Тайска и Сиамска котка са две различни котки е все едно да твърдиш че Сиам и Тайланд са две различни държави. Много е важно да се знае,че Традиционната Сиамска котка е чистопородна и потомък на внесените някога от Сиам котки. Те първоначално са били  с така наречената  applehead , с «пречупени» опашки и «кръстосан» поглед,които днес се смятат за недостатък и с годините старателно преодоляни от развъдчици .Истината ,е развъдчиците на Традиционнaта Сиамска котка в света не са толкова много и в изложбите почти не се виждат представителки на тази порода просто, защото самите развъдици са спрели както да ги регистрират така и да ги водят по изложби , макар доста старателно да пазят с години родословните им документи. Не визирам България- тук историята с родословията  на всякакви животни аз лично предпочитам да не коментирам, а и не се занимвам професионално с това. «Хубавото»  е че българина е сноб в това отношение.
Това че последните стандарти са наложили така наречените Show-style Модерни Сиамски Котки с видимо «триъгълно»удължени глави, които са селективно развъждани т.е. появили се след намеса на човека го знам.,но това всъщност не променя историята.  Това  разделяне на сиамската порода котки на видове е първо объркващо и второ  е исторически и генетично неточно. Има си любители както на традиционната така и на модерната сиамска котка и в това няма нищо лошо. А че признатите видове произхождащи от трационната сиамска котка са много е вярно,но не мислех,че това е предмет на темата Ви.
Аз не съм развъдчик не печеля от котки и нямам  професионален интерес от изясняване на детайлите, нямам намерение да доказвам и произход, но когато по форумите пишат хора със самочувствието на специалисти в дадена област е хубаво написаното от тях да е професионално мнение.
Съжалявам,ако на някой съм му объркала представите с моите обикновенни Тайски според Вас котки, които не са Сиамски b)  oleeee ,ако каже модератора махнете снимките им, няма проблем . Важното е да си ги обичаме и да се грижим добре за тях, а дали те отговарят на нечии стандарти или не за мен лично е без значение. Бъдете здрави,няма нищо лично в написаното от мен!


Най-голямото световно сдружение за котки е Световният котешки конгрес, в него членуват всички сериозни и големи организации за породисти котки. Можете да посетите сайтовете им да се запознаете със стандартите на признатите от тях породи. Сиамските котки имат сходен стандарт във всяка една от тях и той няма нищо общо с този на Тайската.Вашата си е такава и аз не виждам нещо лошо в това,само  че не я приписвайте към Сиамките. :rolleyes:Почти всички световни организации разрешават кръстосването между Сиамски и Ориенталски котки, защото те имат еднакъв стандарт по отношение на анатомията. И понеже е трудно за много хора в България да разпознаят истинската Сиамска котка, то могат да потърсят снимки на Ориенталски и да си ги представят с пойнтова окраска. Поне при Ориенталците няма такава погрешна представа в масовото пространство. :blink:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#69 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:37 PM

Цитат

Извинявай,че не разбирам :(
Тази на леля ми(Рекси) сиамска ли е или Тайска :rolleyes: защото наистина си нямам понятие от стандарта на двете породи,а те много си приличат :rolleyes:


Те не приличат много. Котката на твоята леля е ,прекрасен представител на Тайската порода. :blink:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#70 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:41 PM

А това е Ориенталче,още бебе.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#71 Потребителят е офлайн   British-Knights Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 20-April 07

Публикувано: 03 January 2008 - 10:42 PM

Цитат

Цитат на: sad eyes в Март 08, 2007, 08:23:57 am


леле ... това е мнение от преди 10 месеца :blink: ... какво се запали тук и сега ;D

#72 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:48 PM

Искам хората да знаят, и че в България не сме неандерталци и много добре разбираме за разликата в тези две прекрасни породи.И най на края да се разбере ,че има Сиамска и Тайска порода. :blink:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#73 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 10:51 PM

Цитат

Цитат

Цитат на: sad eyes в Март 08, 2007, 08:23:57 am


леле ... това е мнение от преди 10 месеца :blink: ... какво се запали тук и сега ;D


То няма значение кога е написано,важно е че не е отговорено и много от хората ,ще са заблудени и продължават да смятат ,че Тайската е Сиамка и обратно. ;D
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#74 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 03 January 2008 - 11:01 PM

Ухаа...леля ми има Тайска котка ;D
Ще ви кажа една тайна...аз незнаех,че има Тайска котка ;D
Но вече знам ;)

#75 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 11:12 PM

Цитат

Ухаа...леля ми има Тайска котка ;D
Ще ви кажа една тайна...аз незнаех,че има Тайска котка ;D
Но вече знам ;)


Това е много добре ,че вече знаеш и можеш да покажеш ,колко си компетентна, в разговор с  хората които не знаят. :blink: :blink: :blink:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#76 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 11:22 PM

Моята любима Сиамка Бафи.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#77 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 03 January 2008 - 11:29 PM

хихихихи ;D
как е твоето мопси :)

А сиамката ти е невероятно красива!!

#78 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 11:33 PM

Цитат

хихихихи ;D
как е твоето мопси :)

А сиамката ти е невероятно красива!!


Кое мопси от всичките,имам ги доста.Сега сме добре,ще ходиме февруари на изложбата в Белград.Мерси за комплимент. :blink:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#79 Потребителят е офлайн   joleto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 622
  • Регистрация: 26-August 07

Публикувано: 04 January 2008 - 02:11 AM

всъщност и че са много мопситата ти разбирам чак сега...тогава ги намачкай всичките и ги нацелувай от мен ;D :wub:

#80 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 05 January 2008 - 02:36 PM

Eто я моита котка незнам ква порода е  ;D обикновенна е  ;D

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни