Dog.bg Форуми : Бременност

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Бременност Оцени темата: ***** 1 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2012 - 05:19 PM

Е, яли са кокали, разбира се. Това за кокала и кучето си е класика отвсякъде :af_089:
User's Signature

__________________________
________________________

#82 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 26 April 2012 - 09:28 AM

Показване на мнениетоVictor_, в 25 April 2012 - 06:55 AM, написа:

Храня я със гранула Чапи от която давам рядко по=често я храня със - Хляб + больон от сварената кайма (каймата е някви изрезки от някви меса със някви остатъци ) или хляб + ориз пак със малко месо ! Най-често с това я храня !!! Какво мислите ?


Мислим, че майтап си правиш с нас, да видиш кой как ще реагира на тая тъпня!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#83 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2012 - 12:56 PM

Ходихме на консултация днес на обяд. Лекарката опипа цицките й, каза, че вече са се уголемили - аз уж снощи я гледах и не ми се видяха по-различни, но тя каза, че трябвало да се опипа мястото около тях. Предписа ни едни таблетки за котки и кучета "Калций мултивит", съдържащи калций, фосфор и витамини Д, А и Е. Дават се приблизително последните две седмици преди и една седмица след раждането. По 1 таблетка на 10 кг. Каза да почна да й ги давам веднага, щото вече много е наедряла. Голяма история беше с първото хапче. Дадох й го така - тя го помириса и му обърна гръб. Начупих го на части и ги напъхах в парченца кремвирш. Тя лапна първото парче, постоя замислено, после го изплю, легна до него и много бавно и внимателно взе да отхапва трохички от ляво и от дясно, докато на пода не остана само хапчето. Измъкнах аз останалите частички, стрих ги между две лъжици, надъвках кремвиршите, омесих всичко - и тя, слава богу, го излапа! :smile:
За хапчетата против глисти каза, че трябва да се дадат седмица преди забременяването и после две седмици след раждането. Аз, без да знам предварително, точно така съм направила.
User's Signature

__________________________
________________________

#84 Потребителят е офлайн   Victor_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 08-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 26 April 2012 - 02:15 PM

Тоя клаций и аз съм го давал той е добър и аз ще започна 2 седмици преди раждането да започна да давам и 1 след раждането .... мойта тея хапчета ги ядеше като грнулка :)

#85 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2012 - 01:05 PM

Чара влезе в 8-мата седмица. Разшири се още повече, сега наистина е огромна. Опада й козината около цицките (аз тъкмо се притеснявах как кученцата ще си намират манджата в тая гъста козина). Рязко намали яденето на едно хранене, почнах да я храня 4 пъти на ден, май следващите дни ще минем и на пет. Започна да ака на всяко излизане - преди забременяването акаше само сутрин. Вече изобщо не я интересуват нито гълъбите, нито таралежите, нито уличните котки. Взе да пие много вода, но това може и да е заради топлото време.
User's Signature

__________________________
________________________

#86 Потребителят е офлайн   Victor_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 08-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 May 2012 - 04:54 PM

Показване на мнениетоМидрол, в 29 April 2012 - 01:05 PM, написа:

Чара влезе в 8-мата седмица. Разшири се още повече, сега наистина е огромна. Опада й козината около цицките (аз тъкмо се притеснявах как кученцата ще си намират манджата в тая гъста козина). Рязко намали яденето на едно хранене, почнах да я храня 4 пъти на ден, май следващите дни ще минем и на пет. Започна да ака на всяко излизане - преди забременяването акаше само сутрин. Вече изобщо не я интересуват нито гълъбите, нито таралежите, нито уличните котки. Взе да пие много вода, но това може и да е заради топлото време.


Мидрол аз знам че ако кучето 5 дни преди 60-тия ден не пусне козината около цицките си трябва да се пострижат имай го в предвит ако мислиш че няма как да бозат...... Също така ще те помоля да ни държиш в течение кво става със твоето куче нека пожелаем късмет и здраве на Майката и бъдещите и бебоци !!!

#87 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 May 2012 - 09:23 AM

Няма да се наложи да я подстригваме, вече съвсем й се оголиха цицките и тя се оказа съвсем несиметрична: 5 от едната страна и 3 от другата!
Ето я днес сутринта след разходката:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

__________________________
________________________

#88 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 May 2012 - 09:40 AM

Приготвихме вече детската стая - остъклената тераса към нашата спалня. Варосахме стените и тавана и сложихме креватче, 80х90 см.
Ето го:
1. Дъски, облицовани в дебела кухненска мушама, фиксирана с габърчета.
2. Три сантиметрово дунапренено дюшече, облечено в плътен найлон.
3. Калъфи от стари чаршафи - засега съм ушила четири, ако се окажат малко, ще ушия още. Ще направя и одеалца от едно старо одеало, ще го разрежа на четири, но ми трябва по-остра ножица от моята вкъщи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

__________________________
________________________

#89 Потребителят е офлайн   Victor_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 08-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 04 May 2012 - 09:43 PM

Според мен има 4-5 бебенца..... леле колкоо голям корем има ....... днес кой ден и е ? Според теб кога ще роди и ако можеш направи един клип как ражда :)) Дръж ни в течение !

#90 Потребителят е офлайн   CVETKA_IRA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 30-May 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 05 May 2012 - 12:01 AM

Показване на мнениетоМидрол, в 04 May 2012 - 09:40 AM, написа:

Приготвихме вече детската стая - остъклената тераса към нашата спалня. Варосахме стените и тавана и сложихме креватче, 80х90 см.
Ето го:
1. Дъски, облицовани в дебела кухненска мушама, фиксирана с габърчета.
2. Три сантиметрово дунапренено дюшече, облечено в плътен найлон.
3. Калъфи от стари чаршафи - засега съм ушила четири, ако се окажат малко, ще ушия още. Ще направя и одеалца от едно старо одеало, ще го разрежа на четири, но ми трябва по-остра ножица от моята вкъщи.

Не ми се сърдете , но недостатъка на вашата детска стая е , че няма бебетата къде да се скрият от случайно настъпване от майката
Ето как изглеждаше нашето родилно отделение
Тези перпендикулярни дъски са сложени точно заради това и повярвайте ми бебетата имат учудващо високо чувство за самосъхранение .
Бяха на около 3-4 дни и майката без да иска настъпи едно бебе , то изписука и за много кратко време всички се бяха наредили под дъските !
Препоръчвам Ви , ако имате възможност да го направите по подобен начин , няма да съжалявате !

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#91 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 05 May 2012 - 11:18 AM

Може да погледнете и моето творение - https://www.facebook...50329116&type=3

Терасата не е подходящо място за отглеждане на малките кучета. Защо? Недостатъка е, че през деня температурата ще е много висока, а през нощта ще бъде много ниска. През първите 3 седмици кученцата трябва да бъдат в среда с постоянно температура.
Друго - нямате предпазни греди! Майката ще смачка някое кученце, ако не дежури при нея нон стоп човек.
Трето - като започне раждането, стените ви ще станат опръскани в кръв, сто процента гаранция. Навсякъде ще има кръв и други течности, затова аз лично бях се снабдила с голямо количество дебели картони от кашони, които се напоиха здраво докато приключи раждането. И след това ги изхвърлил и чак тогава постелих одеала. Одеалата е хубаво да са затиснати с нещо от всички страни, защото майката рови и може да увие одеалото около бебетата и да задуши някое. През първите няколко дни след раждането се отделят течности от майката, кръв и съсиреци понякога, така че под одеалата - кашони.
За раждането ще ви трябват много хавлии, поне 5, много бързо стават мокри. А одеалата никога не са достатъчно, аз въртях 6-7 броя, всеки ден сменях с ново и перях. И това през зимата! Лятото определено одеалата ще се омирисват по-бързо.

#92 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 May 2012 - 11:09 AM

Ира, Весела, много благодаря за съветите! Още тази вечер ще видя какво мога да направя. Само бихте ли ми казали по-подробно за предпазните греди, не мога да преценя колко широки да са дъските и на каква височина да са.
За одеалата и аз се сетих, че ще се нагъват и съм ги ушила като калъфи. Само че са само две, плюс четири чаршафа. Казвате, да нашия още?
А що се отнася до терасата - тя е остъклена и изолирана и не изстива нощем повече от която и да е друга стая. Ако се наложи, ще включваме електрически радиатор.
User's Signature

__________________________
________________________

#93 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 07 May 2012 - 11:17 AM

Мидрол, бъдещите ви кученца родословни ли ще са? Направени ли са изследвания за дисплазия на родителите, изследвания за очи?

#94 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 May 2012 - 01:57 PM

Ами таткото е с родословие, а Чара не е. Освен това на таткото са правени всички видове тестове, понеже е заплождал друга родословна хъска, а Чарка миналата зима при едно лудо бягане се подхлъзна и с все сила се заби в един бордюр и после едва се изправи, та я водихме на рентген и успоредно с това я изследваха и за тазобедрена дисплазия. А за очите специални изследвания не сме правили.
User's Signature

__________________________
________________________

#95 Потребителят е офлайн   Victor_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 08-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2012 - 02:16 PM

Мидрол как е кучето ти то вече не трябва ли да ражда ?? Извеждаш ли я на разходки или спря ако си спряла от кога а ако не си по колко време ? Питам те това за разодките щото според мен последните 10 дни вече не трябва да се вади кучето ами ако легне някъде иии започне да ражда ... незнам дали е възможно но все пак.Според мен родословието няма значение щом обичаш кучето си и се грижиш добре за него така че.... :) Мидрол дано всичко при вас мине на шест без проблеми и да ти се родят прекрасни бебоци !!! Дръж ни в течение защото и мен след 1 месец ме чака същото днес сме 7-ми днес вече е минал 1 месец и 3 дни от както се заклещи с другото куче.Първо гръдния кош се разшери в страни след кеето изведнъж всякаш се прибра и падна надоло като корем аз се изплаших и помислих че нещо станало ама като я гледах гледах и забелязах че май май е станало така . Като я накарам да седне и като седне хубаво и се виждат цицките които са виснали всеедно събират мляко ...... както ти каза 10 минути тичане след това само спане и ядене яде повече и така по-малко игра сега повече ядене да видим живи и здрави какво ще стане !

#96 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 07 May 2012 - 03:16 PM

Показване на мнениетоМидрол, в 07 May 2012 - 01:57 PM, написа:

Ами таткото е с родословие, а Чара не е. Освен това на таткото са правени всички видове тестове, понеже е заплождал друга родословна хъска, а Чарка миналата зима при едно лудо бягане се подхлъзна и с все сила се заби в един бордюр и после едва се изправи, та я водихме на рентген и успоредно с това я изследваха и за тазобедрена дисплазия. А за очите специални изследвания не сме правили.


Значи кучилото ти с нищо не следва да пази и развива породите, затова и няма място в този подфорум и тази тема. Заключвам темата.

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни