Dog.bg Форуми : жестоко отношение и липса на професионализъм в Централна ветеринарна клиника в София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

жестоко отношение и липса на професионализъм в Централна ветеринарна клиника в София

#1 Потребителят е офлайн   Aira! Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-June 13

Публикувано: 17 June 2013 - 12:31 PM

Бих искала да предупредя за липса на професионализъм и бездушно отношение от страна на "професионалист" при случай с моето 8 месечно кученце Айра - джак ръсел. Вчера й влезе осил в ухото, потърсих нашия лекар, но за беда той отсъстваше от софия, не чаках, а потърсих помощ в клиниката до зоопарка. След сато ни приена на прегледа дойдоха орите лекар и може ви стажант, не се представи. Доктора ме роздрави за бързата реакция, отвеляза, че кучето е довре, осила е повърхностен и няма опастност за тъпанчето. Попита "колегата" си ще се справи ли, на което не получи отговор, но ни остави в ръсете му. Още при роставянето на упойката видях, че е некомретентен. Не искан да оставям Айра в ръсете му, той ме успокои, че ще ме извика след 15 мин. Веше 15:30, повече не се появи до 19:30! Не мога да опиша виенето и писъците на кучето и този кошмар, който изживяваше. За себе си не искам да говоря. На молбите ми никой не обърна внимание, не ме информира, по едно време излезе лекаря, който изглеждаше по-опитен и ми каза, че кучето вече е със спускано тъпанче! Тргна да ми изнася лекции по анатомия, а на въпроса ми как е кучето не даде отговор. Писъците които чувах бяха неистови. Ще продължа, когато стигна до компютър.

#2 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2013 - 05:39 PM

В тази клиника котката ми беше седирана без мое разрешение, въпреки, че бях в приемната. Само да уточня, че котето е с диабет и бъбречна недостатъчност, а седацията е манипулация, изискваща моето информирано съгласие.

#3 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 June 2013 - 06:40 PM

Ужас...
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#4 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 June 2013 - 07:05 PM

Как е кученце???Дали успяхте нещо да направите???

#5 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2013 - 05:45 AM

Показване на мнениетоdile, в 19 June 2013 - 05:39 PM, написа:

В тази клиника котката ми беше седирана без мое разрешение, въпреки, че бях в приемната. Само да уточня, че котето е с диабет и бъбречна недостатъчност, а седацията е манипулация, изискваща моето информирано съгласие.

Дори когато ми я дадоха не ми казаха, че са я седирали.
Големият шок за мен беше вкъщи, когато я извадих от клетката и видях, че залита. За първи път виждах котката си в такова състояние... Обадих се в клиниката и едва тогава ми казаха.

#6 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2013 - 10:09 AM

Показване на мнениетоdile, в 21 June 2013 - 05:45 AM, написа:

Показване на мнениетоdile, в 19 June 2013 - 05:39 PM, написа:

В тази клиника котката ми беше седирана без мое разрешение, въпреки, че бях в приемната. Само да уточня, че котето е с диабет и бъбречна недостатъчност, а седацията е манипулация, изискваща моето информирано съгласие.

Дори когато ми я дадоха не ми казаха, че са я седирали.
Големият шок за мен беше вкъщи, когато я извадих от клетката и видях, че залита. За първи път виждах котката си в такова състояние... Обадих се в клиниката и едва тогава ми казаха.


Предприехти ли някакви стъпки в следствие на това поведение? имам предвид оплакахте ли се, поискахте ли обяснение за случая?
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2013 - 10:25 AM

Показване на мнениетоgrima, в 21 June 2013 - 10:09 AM, написа:

Показване на мнениетоdile, в 21 June 2013 - 05:45 AM, написа:

Показване на мнениетоdile, в 19 June 2013 - 05:39 PM, написа:

В тази клиника котката ми беше седирана без мое разрешение, въпреки, че бях в приемната. Само да уточня, че котето е с диабет и бъбречна недостатъчност, а седацията е манипулация, изискваща моето информирано съгласие.

Дори когато ми я дадоха не ми казаха, че са я седирали.
Големият шок за мен беше вкъщи, когато я извадих от клетката и видях, че залита. За първи път виждах котката си в такова състояние... Обадих се в клиниката и едва тогава ми казаха.


Предприехти ли някакви стъпки в следствие на това поведение? имам предвид оплакахте ли се, поискахте ли обяснение за случая?

Да, на няколко пъти се опитах да разговарям с докторката за тази и други нейни грешки и пропуски в лечението, разговора се извърташе в друга посока. Даже споменах за компенсация, тя заяви, че едва ли не я изнудвам... От близо година вече чакам среща-разговор със собственика на клиниката, единственото, което постигнах, е разговор с един от управителите. Бах компенсирана със 100 (сто) лева, което е направо подигравка.


Ще спомена част от други грешки-

Водя котето за глюкозна крива рано сутринта. Посрещна ни д-р Петър Ефтимов. Докторката ни застъпваше по-късно на смяна, затова помолила колегата си да сложи 2Е инсулин. Той, обаче, сложил 1Е, защото го е било страх - така ми казаха вечерта, когато дойдох да си я взема. За тази глюкозна крива платих 80 лева, като се оказа и, че трябва да си купя инсулина (25 лева) без изобщо да са ми споменали предварително! Ако ми бяха казали, щях да си донеса инсулин, аз го получавам безплатно. Да не говорим, че инсулина им беше замърсен!!! Излиза, че от една писалка от 300Е, за котето са ползвали общо 3Е (1 сутринта и 2 сложихме вечерта като дойдох), а трябва да им купя другите 297Е!

по-късно ще продължа

Това мнение е редактирано от dile: 21 June 2013 - 11:10 AM


#8 Потребителят е офлайн   Aira! Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-June 13

Публикувано: 21 June 2013 - 10:41 AM

Показване на мнениетоira67, в 19 June 2013 - 07:05 PM, написа:

Как е кученце???Дали успяхте нещо да направите???

Многопо-добре, лечението пое д-р Стоян Павлов, смени всички предписани медикаменти, айра е по- спокойна, но все още наплашена....мисля как да постъпя с клиниката......

#9 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2013 - 04:31 AM

Заради разни пишман-докторя сме в такова състояние... Почти три години борба, безсъние и изтощение. Горчиво съжалявам, че съм се подвеждала, съжалявам и за многото безмислени прегледи и изследвания, причина за стрес у котето.


И понеже почти съм сигурна, че от ЦВК четат тук, ще ги помоля да се свържат с мен, за да обсъдим някои въпроси около бъбречната недостатъчност у моята котка. Тъй като има някои неща, които ме притесняват. А именно - два месеца преди да бъде диагностицирана с бъбречна недостатъчност 2-ра степен, правихме изследвания, уреята е била висока, както лекарката впоследствие спомена. Та въпросът ми е - трябвало ли е да се предприемат някакви мерки още тогава (смяна на храна, добавка и т.н.)?
За сега това са само въпроси.


Последните изследвания (които правихме в друга клиника) показват, че котето няма анемия, което много ме зарадва.

Това мнение е редактирано от dile: 23 June 2013 - 05:24 AM


#10 Потребителят е офлайн   LKK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 07-July 10

Публикувано: 23 June 2013 - 12:30 PM

Здравейте,
И ние сме ходили в ЦВК, и на нас ни направиха изследвания по пълната програма с ехография, рентген, консултации, кръвни картини ... При стойност на уреята 22 не беше изписано нищо! . Намирам, че това е проява на пълна некомпетентност и смятам че всеки квартален лекар без никаква апаратура би помогнал повече. Не бих ги потърсил никога повече.

#11 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 23 June 2013 - 07:07 PM

Ние бяхме в тази клиника в петък, вечерта. Трябваше да се направи ехография на пикочния мехур на моята кучка, която е немски дог, жълта на цвят. Нарочно споменавам цвета и породата, защото късокосметите кучета почти нямат козина на коремчетата. Лекарят на ехографа, като я видя, ни попита защо идваме втори път на ехограф, защото забелязял, че коремчето й е "бръснато". Аз му отговорих, че не е била на ехограф и че коремът й не е бръснат, на което "Ауууу, ами защо няма козина тогава??" Отговорих му, че немските догове, като късокосмести, нямат козина по корема, а мъхче. Той обаче пак не ми повярва и констатира "Ауууу, горкото кученце как е олисяло..."

Ххахахаха...не знам какво да си мисля! :ab_041:
Секретар съм на Клуб Немски дог, и гледам догове от 1987...някак си няма начин да пропусна, ако кучето ми е "олисяло".

#12 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2013 - 04:50 AM

Показване на мнениетоdile, в 21 June 2013 - 10:25 AM, написа:


по-късно ще продължа


Продължавам -

Предписват ни Омега-киселини. Питам докторката за една определена марка, тя каза, че са добри, да ги взема.
Купих препарата, но ме усъмни наличието на фруктозамини в съдържанието. Обадих й се и й казах, тя каза: "Спрете го."

Отново разход за моя сметка. Можеше да се поинтересува за този препарат, преди да ми казва да го купувам.

#13 Потребителят е офлайн   Стейси Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 18-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 June 2013 - 09:06 PM

Ветеринарите в ЦВК не ги зная, но да споделя нещо.
От 5 ехографии на пикочен мехур на котарака ми, последният ветеринар установи, че има нещо там- след операцията се оказа злокачествен рак. Но само той направи ехо на пълен мехур! Другите твърдяха, че мехурът е наред. Е няма ли начин ако няма урина в мехура в момента, да се предизвика бързото събиране и изследване като хората! На нас ни струваше два месеца закъснение с операцията и излишни пари!

#14 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 25 June 2013 - 09:14 PM

Не е нужно бързо събиране на урина..достатъчно е вкарването в мехура на риванол или още по-добре контрастно средство за пикочни пътища и мехур..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#15 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2013 - 01:51 PM

Показване на мнениетоyani4ka, в 25 June 2013 - 09:14 PM, написа:

Не е нужно бързо събиране на урина..достатъчно е вкарването в мехура на риванол или още по-добре контрастно средство за пикочни пътища и мехур..

Да, но тогава трябва да седираш котарака, за да му поставиш катетъра и да вкараш контраста.Съвсем бързо действа диуретикът - 15-ина минути след поставянето му и мехурът е пълен.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#16 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2013 - 03:59 AM

Показване на мнениетоAira!, в 17 June 2013 - 12:31 PM, написа:

той ме успокои, че ще ме извика след 15 мин. Веше 15:30, повече не се появи до 19:30!


и при нас доста се забавиха, лекарката сновеше насам-натам, на няколко пъти се поинтересувахме какво става, защо се бавят - ехографа чакали да се освободи, та рентгена ли..И накрая ми я дадоха седирана...

#17 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 August 2013 - 02:45 AM

.

#18 Потребителят е офлайн   dvebo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 15-July 11

Публикувано: 13 April 2015 - 06:20 PM

д-р Петър Ефтимов - http://centralvetcli...n=NPAGES&aid=36
вече не работи в ЦВК, нито в Анимо, понякога се подвизава в клиника Нова, внимавайте да не попаднете на него. Бягайте далече от такива като него. Котаракът ни почти умря от допусната елементарна грешка от негова страна. Получи се гноен абцес в следствие на коремна операция проведена от т.н "доктор". Не даде антибиотик след това и резултата беше:страшен гноен абцес, котака взимаше 10 дни силен антибиотик и береше душа, спря да яде. Пазете си животинките от него.
Това е телефона му: д-р Петър Борисов Ефтимов
Адрес: гр. София
Телефон: 0898 969728
Адрес, където в момента практикува няма. Наема операционна зала в "Нова" Адрес: Sofia, Mladost 4, ul. 406 14

Успех на всички

#19 Потребителят е офлайн   antilopa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-November 12

Публикувано: 24 May 2015 - 12:18 AM

Централна ветеринарна клиника е съзадена единствено за лесен и бърз начин на печелене на пари и то много пари! Убиват животните по най-безцеремонен начин под предтекст, че се грижат за тях! Назначават се напълно излишни, безкрайно много и мъчителни изследвания единствено с цел да се вземат колкото се може повече пари сега и веднага. Спекулира се с притеснението и тревогата на хората дошли да потърсят помощ за домашните си любимци! Пиша това от огромна тъга по убитото от тези 'лекари' любимо животно и за да предпазя други хора от същата грешка. От едно направление за ехографска снимка на сърце се стигна до поне 5 изследвания "за всеки случай" на стойност близо 600 лв. Разбира се, това е крайно недостатъчна сума за тази 'клиника' и затова задължително се препоръчва животното да остане там за наблюдение. Последното удоволствие е на скромната цена от близо 200 лв за една нощ престой!! Този "уникален шанс" включва 60лв за престой в клетка 50 /50 см,, кислород на стойност 60лв, болкоуспокояващи за останалата сума и шанса животното ви да лежи цялото мокро в собствената си урина! Страхотно! Разбира се лечение не се прилага, как иначе ще се държи животното там още дни, под предтекст, че не е ясно какво му е и са необходими още изследвания и по-дълъг престой там, заплащан естествено по гореспоменатата тарифа за ден.. Резултатът беше - мъртво живото, загинало по мъчителен и жесток начин, предадено прилично опаковано като колетна пратка. Всичко трябва да изглежда елегнанто и направено професионално. Никой не трябва да се плаши и притеснява, те са там, за да се погрижат за всичко. Труповете се изнасят от задния вход на клиниката, за да не се плашат новите жертви, които трябва да оставят поредната прилична сума там. Бих платила и по-голяма сума само и само да не бяха 'лекували' животното ми!!!!
Не мога да се примиря с това, което сториха на моята Триша. Тя не заслужаваше да си отиде по този начин...
Животното имаше някакви хрипове и след преглед при уважаван от мен лекар в друга клиника, се установи, че реално всичко и е наред, единствено лекаря имаше леки съмнения за малка аритмия. Котето имаше апетит, беше весело, нямаше температура, с една дума съвсем нормално. Заведохме го в Централна ветеринарна клиника по препоръка на нашия лекар, с цел да му бъде направена ехгорафска снимка на сърцето, за да знае какво лечение да му назначи, ако е необходимо.
Когато пристигнахме в клиниката то от стреса дишаше по-тежко, беше много изплашено. Там ни насочиха към д-р Шукерова. Тя се 'зае' със случая. Каза, че ще направи ехография, ще му бие и успокоително понеже е много притеснено и може да му стане нещо, Беше много убедителна, че едва ли не животното вече бере душа от стрес..
Тя взе котето, ние останахме да чакаме. След около час, Шукерова се появи с един загрижен вид и каза - елате да ви покажа нещо. Показа ни легенче с червена течност, като заяви, че това е извадено от дорбовете на котето. Не знаела и тя на какво се дължи, но ето там има всичко необходимо това да бъде установено. Моментално ни предложи още поне 5 неща които могат да бъдат изследвани, за да се установи със сигурност на какво се дължи това.. , като разбира се, подразбира се, че понеже едва ли не животното вече е полуумряло, то трябва да остане там под наблюдение. Първоначалната причина поради която попаднахме там, а именно само снимка на сърцето и нищо друго, изведнъж изглеждаше, като нещо съпътстващо на друг много голям и основен проблем, който само тя големия специалист току-що е открила. Няма нужда да споменавам, че 'жизненонеобходимите' допълнителни изследвания бяха на стойност около 500 лв. Притеснени, оставихме там животното с идеята след един ден да си го приберем. /трябва да се спомене и цената на престоя, тя е като за 6 звезден хотел/ По-горе съм описала какви луксове включва.
На следващия ден отидохме да видим какво се случва и какво е състоянието на Триша. какво са установили и от какво се лекува. Шукерова ни съобщи, че все още не са напълно сигурни от какво е причинен така наречения излив в белия дроб / ако изобщо е имало такъв излив, съмнявам се и в това. Червена течност може да бъде намерена без проблем в една клиника, никой не може да ми гарантира, че е от моето животно, а не от някое друго./ с една дума не знаят все още от какво е, може би трябват още изследвания и котето трябва да остане още време при тях. Показаха ми го, то гледаше много ядосано.., но беше сравнително добре. Шукерова каза - не се притеснявайте ние и даваме успокоителни, тоест дрогираме я, за да е спокойна и за да няма болки... Болки от какво се пита, след като то никога не е имало болки...
Болки евентуално можело да има ако има проблем с панкреаса.. А те не бяха сигурни, че изобщо има проблем с панкреаса, но болките са сигурни....
И така бях изпратена да заплатя следващите 200 лева за престой в клиниката включващ клетка, кислород и дрога. И понеже Шукерова от самото начало е много загрижена за нас, каза следното - говорих с управителя на клиниката, той каза, че ще ви направи отстъпка и няма да плащате днес 200 лева, а само 120. Колко мило и великодушно... Освен това, съвсем убедена, че нещата се развиат добре, Шукерова заяви, че котето ще бъде преместено от ужким интензивното отделение, в другото нормално отдление, където и клетките били по-широки, и то щяло вече да е по-добре.. Тръгнах си оттам силно притеснена въпреки опититие нещата да бъдат представени в оптимистична светлина. На следващата сутрин звъннах за да попитма какво е стоянието и да кажа, че искам да мина да си прибера животното. На рецепцията ми беше отговорено изключително грубо - информация се дава от 13, до 19, обадете се тогава и ми затвориха! Реших, че няма да чакам, ще отида направо в клиниката и ще си го прибера. Когато отидохме там, на смяна беше друг лекар - д-р Бучков. Той каза - елате да ви заведа при котето и ни заведе... Това което видях е ...... без коментар...... Тогава именно разбрах, че животното ми си отива, убито, довършено от тези мародери.... Котето лежеше напълно безпомощно, едвам се опитваше да надигне глава но не можеше... Цялото беше мокро - цялото тяло, дори главичката му... бяха напоени с урина..... Обясннието беше - ох, то това сигурно сега е станало.. няма проблем сега ще го почистим.. Бучков каза - аз ще го изсуша със сешоара, няма проблем...??! Така наречената по-широка клетка беше с абсолютно същата миниатюрна големина.. Затвор в който животно умира дрогирано, изоставено, измъчено и захвърлено в собствената си урина!!! След всичко това, 'лекаря' ни обясни, че неадекватното състояние на Триша се дължи на упойките и болокуспоителните които приема, но иначе е добре... Добре?????!!!
На сутринта последва обаждане от д-р Шукерова с думите - Триша почина, съжалявам.
Когато отидох да прибера трупа на любимото животно, ми обясниха, че то било зле, не се чувствало добре и поддържало температура от близо 40 С човешки градуса, в продължение на 3 дена!! Температура от какво??? От тяхното лечение... От силните дроги, неизвестно какви..... или от техните грижи.... При постъпването в клиниката котето нямаше температура и беше напълно адекватно!
Поисках да ми бъдат дадени описани всички епикризи, изследавния, с какво е лекувано и защо.
Беше ми отговорено, че най-добре това да го направи Шукерова, но тя е на работа след 4 дена.. Обадих се отново и заявих, че искам тези неща сега, веднага и те са длъжни да ми дадат. Тогава д-р Бучков каза - а да, разбира се, но най-добре е д-р Шукерова да ги изготви, но тя е отпуска.... Първо ми се казва, че е на работа след 4 дена, после, че изведнъж е в отпуска... Ясно ми е, че тези документи съдръжащи всички описания най-вероятно могат да бъдат написани и дописани по удобен за клиниката начин, че ще бъдат изготвени така, че нещата да изглежат съвсем нормални и без никакви проблеми.. Има достатъчно време да се подготвят.
Въпреки всичко държа да ги получа.
Никога няма да им простя това, че не оставиха животното ми, дори и да е имало пролбеми, ако е трябвало да си отиде, да си отиде в една нормална обстановка. Естествено, спокойно и заобиколено от хората които го обичат!
Желанието да се изстискат колкото се може повече пари от всеки удобен случай е най-важната и едиствена цел на тези така наречени 'лекари' и 'клиника' . Малка е всяка обида по техен адрес, която бих могла да кажа.... ПАЗАЕТЕ СЕ ОТ ЦЕНТРАЛНА ВЕТЕРИНАРНА КЛИНИКА. от д-р ШУКЕРОВА също!!!!!
Message 1 of 467

#20 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 May 2015 - 01:34 AM

Съжалявам...това ,което се разказва в тази тема е ужасяващо :(
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни