Dog.bg Форуми : Помощ за Ши тцу

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за Ши тцу

#1 Потребителят е офлайн   КеренАпух Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 22-June 13
  • Gender:Female
  • Location:Кипър Лимасол
  • Interests:Ши тцу

Публикувано: 22 June 2013 - 08:09 PM

Здравейте, преди почти два месеца ми подариха 10 месечно Ши тцу на име Гоша. Гледала съм различни кучета но с такова нещо не съм се сблъсквала никога. Породата си има специфики, с които не съм наясно и допуснах грешки още от началото. Жената , която ми го подари го беше бръснала съвсем до кожа и ми препоръча скоро и аз да го обръсна... и аз го направих защото живеем в Кипър и тук е по- грещо отколкото някога сте изпитвали лично. Имаше отит излекувахме го, имахме и имаме проблем с храната много е капризен. Предишните собстеници са го ханили с какво ли не а той има алергии. Реших да му купя подходяща храна но попаднахме в неподходящ Пет Шоп... продадоха ни на Хилтс Слианс план (може и да греша в наименуванието). Не му хареса но го изяде после отидохме в друг пет шоп и намерихме Роял Канин за Ши тцу отначало всичко беше супер хапваше с страхотен апетит но храната неочаквано свърши в неделя сутрин и 2 пъти го хранихме с пиле. В понеделник купихме пак Роял Канин за Ши тцу но хубавеца не искаше да яде а ние в див ужас от това. Върнахме се и купихме още един пакет Роял канин но за особено капризни кучета, познайте и това не искаше да яде :dh_188: . Заради алергията Вета ни даде специален шампуан и каза да го къпем всяка седмица, днес го изкъпах и той получи пърхот :eg_033: . Чувствам се неграмотна. Кучешкия "фризйор" даже на знам дали така се казва ми каза че най вероятно сме му съсипали козината с бръсненето и че никога няма да стане красавец с дъъълга козина (не го е виждал). Идеше ми да се гръмна. Виждам че съм зле и имам нужда от помощ за да се грижа за него по най- добрия начин така че да е доволен и щастлив. Моля хората които имат опит да пмагат.

#2 Потребителят е офлайн   КеренАпух Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 22-June 13
  • Gender:Female
  • Location:Кипър Лимасол
  • Interests:Ши тцу

Публикувано: 22 June 2013 - 08:17 PM

опитах да кача снимка но не се получи

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 22 June 2013 - 11:17 PM

По въпроса за козината: Не сте му съсипали козината. Тя ще порасне. Кучешкия " фризйор" е грумер или фризьор :) Къпете го всяка седмица, но с подходящ шампоан, като задължително го издухвайте със сешоара, докато му разресвате малкото козина. Тя ще порасне. За да има хубава козинка, тя трябва да се " отгледа", а това става с редовно къпане и разресване. Приучете го от сега да стои с ластик на главата. Връзвайте го, колкото и да му е къса козината, за да свикне.
По въпроса за храненето съвет не мога да дам.
Успех!

#4 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 23 June 2013 - 12:23 AM

За храненето-като не иска да яде-веднага му вдигате купата с храната.След 24 часа пак му я поднасяте и така докато прояде.И 5 дена да не яде,на шестия ще му плющят ушите.Нищо няма да му стане.Капризно е,защото му минават номерата.

#5 Потребителят е офлайн   КеренАпух Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 22-June 13
  • Gender:Female
  • Location:Кипър Лимасол
  • Interests:Ши тцу

Публикувано: 23 June 2013 - 04:59 AM

Благодаря Ви! Пробвах да му връзвам по 2 ластика всеки над всяко око обаче сле2 минути и ги няма. Ще съм по-упорита. А как смятате необходимо ли е бръсненето на кучето щом е горещо, грумера :md_064: каза че при тези кучета козината им служи като изолация, и че е е неободимо да го бръснем колкото и да е горещо. Иначе го къпя на всеки 7 дни а го реша всеки ден понякога по 2 пъти, на него му харесва много. А с пърхота какво да правя, той се появи след последното къпане азз се съмнявам, че шампуана му е изсушил кожата

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни