Dog.bg Форуми : За и Против Домашно приготвена храна за кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За и Против Домашно приготвена храна за кучето Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 30 June 2013 - 09:59 PM

Именно за абсолютно нищо не стават :zz_020: пълна гадост не знам някой въобще копува ли ги и за какво ги ползва.

#42 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2013 - 11:39 AM

Аз купих веднъж и беше ужасяващо. Бях готвила на кучето само 1-2 пъти, нямах никаква представа кое е добре и кое - не, знаех основно, че не трябва да давам кости, когато в един месарски магазин, като им казах, че търся нещо за куци ми дадоха един патешки фенер. Казах си - супер, това е голямо, месото ще се почисти по-лесно от кокалите като се свари. Да, ама за да се събере в тенджерката ми трябваше да го счупя на две. :zz_020: Докато го правех, се чувствах така :ab_041: , беше отвратително. След като го сварих и почистих от кокалите, остана някакво супер мизерно количество месо, направо беше смешно. И това след цялото гореописано занимание. Не си спомням нещо да му е станало на кучето, беше си ок, обаче то от такова количество какво да му стане? Иии така, аз така и не можах да разбера как фенерите биха могли да си струват.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#43 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 09 July 2013 - 10:35 AM

Показване на мнениетоПепи и Хекта, в 26 June 2013 - 09:47 AM, написа:

Значи докато стане на 5 месеца го храни само с гранули разтворени с вода или мляко.После му готви ще е по щастливо.Моето куче не яде гранулите по цял ден а дам ли му ориз и месо в него и умира от кеф и върти опашка като лудо.Ние ходим в кауфланд и купуваме ориз от 1 кг. за 1 лев после му взимаме има там едни патешки фенери и когато са на промоция са по 70 стотинки иначе са към 80-90.Не е изобщо скъпо и щом го сготвиш му сипваш колкото му е паницата така има ориз за поне 2 дена.А може да му купиш и чувал с гранули.Но му давай по една шепа на ядене или на ден. Това е от мен. Късмет с гледането му.



...извинявайте но не мисля че е нормално да се накисват гранулите с вода до 5 месечна възраст на кученцето... Отделно съм сигурен че няма куче което да не се зарадва повече на нещо готвено, просто му е по-вкусно. Кучето трябва само да си гризка гранулите за да са в кондиция зъбките и тн.Практиката при мен показва че от ориз с някакво месо устата на животното започва да мирише меко казано гадно(имаше проблеми с един зъб и затова бяхме на такова хранене). Мисля че един по-задълбочен прочит на голяма част от темите тук биха се отразили добре. Желая успех в отглеждането на мъника.

#44 Потребителят е офлайн   i_love_goldens89 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 22-June 13
  • Gender:Female

Публикувано: 09 July 2013 - 12:58 PM

Моята няма още 2 месеца яйде гранулите на роял канин майка и бебе - ненакиснати,отделно си й готвим - ориз с малко морков,звездички ,засега това ,а и на грах се радва много
User's Signature

Обичам голдъни

#45 Потребителят е офлайн   dragon_soul Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 28-February 13
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 10 July 2013 - 11:47 AM

Аз на моя гладник му правя специални палачинки :D :D Смилам му гранулите в блендера ( може и да се начукат ) и ги ползвам вместо брашно , слагам яйце и малко прясно мляко ( понякога кисело , защото става по-добра сместа ) и пържа на тигана в малко масълце . Пръска се да ги яде :P
User's Signature

Open your eyes for a brand new day

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 July 2013 - 12:12 PM

Показване на мнениетоdragon_soul, в 10 July 2013 - 11:47 AM, написа:

Аз на моя гладник му правя специални палачинки :D :D Смилам му гранулите в блендера ( може и да се начукат ) и ги ползвам вместо брашно , слагам яйце и малко прясно мляко ( понякога кисело , защото става по-добра сместа ) и пържа на тигана в малко масълце . Пръска се да ги яде :P

А това го правиш защото?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 10 July 2013 - 01:59 PM

Показване на мнениетоdragon_soul, в 10 July 2013 - 11:47 AM, написа:

Аз на моя гладник му правя специални палачинки :D :D Смилам му гранулите в блендера ( може и да се начукат ) и ги ползвам вместо брашно , слагам яйце и малко прясно мляко ( понякога кисело , защото става по-добра сместа ) и пържа на тигана в малко масълце . Пръска се да ги яде :P

Хем пържено, хем мазно, защо му е?!?



User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 02:25 PM

Здравей и аз ще изкажа моето мнение по въпроса,въпреки че имам малко куче и е доста проблемно с храненето.Затова и постоянно сме при ветеринаря и чета каква ли не инф ормация по въпроса.От лекаря знам ,че от малко още когато си вземеш кучето трябва да го свикнеш на гранули.Той има куче хъски и ми каза че му е отнело 1 година докато го отвикне от човешката храна и го накара да яде гранули.В гранулите има всички полезни неща за едно куче има и много разнообразни марки (по добре му купувай по-висок клас храна,Рояла не е за препоръчване) Те са полезни за зъбите,против натрупване на зъбен камък,лош дъх добро храносмилане и мн др.Има и гранули против вътрешни паразити...Мои приятели имат пинчер,на 8 години .Няма зъби и има лош дъх точно ,защото цял живот е на човешка храна.Има и много добри и качествени кучешки консерви.Започнеш ли на кучешка храна не прави грешката да му даваш неща от масата ,защото кучетата не са никак прости.
Успех:)

#49 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 10 July 2013 - 02:36 PM

Пинчер/Чихуа кученцата са известни с претенциите си относно храната. Прочетох в другата ви тема, че се мъчите да го накарате да яде гранули. Овкусявайте ги- с парченца месо, бульон и т.н.

Не е задължително да храните само с гранула. Може да храните смесено, т.е. няма нужда да го отучавате от домашната.

Освен това има разлика между домашна и домашна...





User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 02:39 PM

Показване на мнениетоowl, в 10 July 2013 - 02:36 PM, написа:

Пинчер/Чихуа кученцата са известни с претенциите си относно храната. Прочетох в другата ви тема, че се мъчите да го накарате да яде гранули. Овкусявайте ги- с парченца месо, бульон и т.н.

Не е задължително да храните само с гранула. Може да храните смесено, т.е. няма нужда да го отучавате от домашната.

Освен това има разлика между домашна и домашна...

Ще Ви отговоря в другата тема за да не се смесват ......

#51 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2013 - 03:46 PM

Показване на мнениетоMaksii, в 10 July 2013 - 02:25 PM, написа:

Здравей и аз ще изкажа моето мнение по въпроса,въпреки че имам малко куче и е доста проблемно с храненето.Затова и постоянно сме при ветеринаря и чета каква ли не инф ормация по въпроса.От лекаря знам ,че от малко още когато си вземеш кучето трябва да го свикнеш на гранули.Той има куче хъски и ми каза че му е отнело 1 година докато го отвикне от човешката храна и го накара да яде гранули.В гранулите има всички полезни неща за едно куче има и много разнообразни марки (по добре му купувай по-висок клас храна,Рояла не е за препоръчване) Те са полезни за зъбите,против натрупване на зъбен камък,лош дъх добро храносмилане и мн др.Има и гранули против вътрешни паразити...Мои приятели имат пинчер,на 8 години .Няма зъби и има лош дъх точно ,защото цял живот е на човешка храна.Има и много добри и качествени кучешки консерви.Започнеш ли на кучешка храна не прави грешката да му даваш неща от масата ,защото кучетата не са никак прости.
Успех:)

А стига партенки де. Отде знайш, че не са му опадали зъбите от промяна в орбитата на Луната? Тоя, дето не може да си научи кучето 1 година да лапа гранули ли ти го каза?

#52 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 04:29 PM

Потърси малко повече инфо.в интернет а също така и от вринар и може сами да си отговорите няма смисъл от безмислени коментари...Все пак авторката на темата моли за съвет а не за безполезни дебати ....

#53 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2013 - 08:37 PM

Показване на мнениетоMaksii, в 10 July 2013 - 04:29 PM, написа:

Потърси малко повече инфо.в интернет а също така и от вринар и може сами да си отговорите няма смисъл от безмислени коментари...Все пак авторката на темата моли за съвет а не за безполезни дебати ....

Именно, драга, именно!
Домашно приготвената храна с нищо не е по-лоша от всяка друга :md_064:
Ако се образоваш през интернет, ти търси. Може и "вринар" да питаш ако щеш. Се ми е тая. Но не ми е се тая, да заблуждаваш други, че ако не яде гранули, кучето ще умре. Или най-малкото ще му изпопадат зъбите :ab_041:
И, ако ми отговаряш, постигни консенсус със себе си, как да се обръщаш към мен - на ти или на Вие.

#54 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 July 2013 - 09:29 PM

Моя 14 год дядо дето чак тука последната 1-2г взе да яде гранули и то чат пат за разнообразие що ли всички зъби са си му в устата?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 10 July 2013 - 10:13 PM

Показване на мнениетоMaksii, в 10 July 2013 - 11:25 PM, написа:

Здравей и аз ще изкажа моето мнение по въпроса,въпреки че имам малко куче и е доста проблемно с храненето.Затова и постоянно сме при ветеринаря и чета каква ли не инф ормация по въпроса.От лекаря знам ,че от малко още когато си вземеш кучето трябва да го свикнеш на гранули.Той има куче хъски и ми каза че му е отнело 1 година докато го отвикне от човешката храна и го накара да яде гранули.В гранулите има всички полезни неща за едно куче има и много разнообразни марки (по добре му купувай по-висок клас храна,Рояла не е за препоръчване) Те са полезни за зъбите,против натрупване на зъбен камък,лош дъх добро храносмилане и мн др.Има и гранули против вътрешни паразити...Мои приятели имат пинчер,на 8 години .Няма зъби и има лош дъх точно ,защото цял живот е на човешка храна.Има и много добри и качествени кучешки консерви.Започнеш ли на кучешка храна не прави грешката да му даваш неща от масата ,защото кучетата не са никак прости.
Успех:)

Тези лекари дето подкрепят тази гранулена индустрия ги остави,освен,че е лекар вероятно и гранули продава.На тези ваши приятели с пинчера пак някой лекар ли им го каза това за зъбите и лошия дъх?И аз храня ама не само с гранули.И за костите не виждам лошо стига да не са птичи.С тези гранули кучетата ще мутират във незнам кво нещо междо куче и хамстер, не бива да забравяме,че по природа са хищници.

#56 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 10 July 2013 - 11:36 PM

Моето куче досега се хранеше само с гранули Royal canin (от време на време и по малко месце) ,заради алергия в момента е на варено агнешко с ориз...смея да кажа че не съм го виждала толкова щастлив до сега :ab_041:
Вярвам че разнообразната храна не само им харесва но е и полезна!
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#57 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 July 2013 - 11:58 PM

Кучето няма нужда от разнообразна храна,а от пълноценна такава!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 11 July 2013 - 08:29 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 10 July 2013 - 11:58 PM, написа:

Кучето няма нужда от разнообразна храна,а от пълноценна такава!


Под разнообразна храна нямам предвид да му се дават остатъците от масата,повярвай ми от две години (от тогава има алергия кучето ми) съм изчела доста неща за правилното хранене и стигнах до извода че комбинаця от качествени гранули и готвено е най-доброто решение.
Разбира се това е лично мое мнение,сигурно ще се намерят доста хора които да не са съгласни с мен
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#59 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 11 July 2013 - 09:22 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 10 July 2013 - 11:58 PM, написа:

Кучето няма нужда от разнообразна храна,а от пълноценна такава!

Ми, всъщност май не е точно така, като гледах как след три-четири дни на кучето му омръзва ориджен и не ще й не ще, хапне гранулка-две и толкоз... Разбира се с домашната храна това се случва изключително рядко :wb_052: гранулите не са мръвка, дамм






User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 July 2013 - 06:55 PM

Показване на мнениетоowl, в 27 June 2013 - 09:35 AM, написа:

Изобщо не съм съгласна, че трябва задължително да смяташ калории, проценти и т.н., ако решиш да храниш с приготвена вкъщи храна.

На моето куче храната не е сметната по схема: то има страхотна физика с доста развита мускулатура, здрав стомах, здрава козина, достатъчно енергия и яде с апептит храната, която му предлагам.

Много съм заинтригуван да видя това куче. Може ли малко снимки?
User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни