Dog.bg Форуми : Проблем с Американски Кокер.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с Американски Кокер.

#1 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 26 June 2013 - 09:38 PM

Здравейте. От един час съм собственик на Американски Кокер, който купих за 10лв. Паспорт не ми дадоха. Както се казва важно е кучето да е в добри ръце. Като дойде в къщи кокера пи в продължение на една минута вода. След две минути повърна вода с някаква бяла слуз. След това се изходи и мисля, че в изпражненията му имаше кръв- но не съм сигурен за кръвта, защото може да е от светлината. Забелязах, че от лявото му око, което е леко зачервено по- крайщата - от окото му по- носът продължава течна слузеста диря. Интересувам се според вас посочените симптоми на какво се дължат- през две- три минути голямо пиене на вода и за кръвта и за окото му. Казаха ми, че кокера е на около две години и половина. Благодаря на всички, който ще ми отговорят. Найстина се нуждая от съвети, какво да правя.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 June 2013 - 10:08 PM

Да го заведете на ветеринар да го прегледат обстойно.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 26 June 2013 - 10:22 PM

Кокера много почна да повръща вода. Не зная защо. И много тежко и невероятно учестено диша. Кажете добри ветеринари в центъра на София. Защото съм бил при едни, за който само парите имат значение.

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2013 - 10:39 PM

По това време на деня работят "Св. Антим " - http://www.veterinar....com/where.html
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#5 Потребителят е офлайн   ozy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 19-April 12

Публикувано: 27 June 2013 - 10:48 AM

Какво става с кокера?
За мен добър ветеринар е др Борисов - но не е в центъра, а в Бъкстон.
http://www.vet-center.hit.bg/

#6 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 27 June 2013 - 03:52 PM

Кокера е добре. Нещо много почна да трепери и да лежи. Смятам само за малко да го извеждам, само колкото да си свърши нуждата. Не,че в апартамента не я върши. Притеснен съм само, че от лявото му око по муцуната излиза една слуз около три сантиметра каналче тече. Почиствах му слузта поне три пъти. Умира си от удоволствие щом му сложа нашийника. Личи си, че има нужда от много разходки, а предишните му собственици не са го извеждали, колкото му е било нужно. От шест часа сутринта един час разходка, три часа в апартамента. Така ги редуваме разходките. Купих му кучешка храна, но не я яде. Много му хареса кашкавала, печените мръвки и киселото мляко. Храни се добре. Само малко слузта от окото му ме притеснява. Но днес беше дъждовно, и не ми се искаше в дъждовно време да му капят капки в окото и затова не го заведах на ветеринар. Знае си името и полудява от щастие, като го извеждам на разходки. На всички лапи има извънредно много голями нокти и само щом си легне си ближе лапите. Премества се с мене. В коя стая съм идва и ляга при мене. Свикнал е с хората. Такова интелигентно куче досега не съм виждал. Разбира от думата НЕ. Идва при извикване на името му. Предполагам, че ако не са го дресирали е много интелигентно куче. Като изляза да му пазарувам храна, ляга на вратата и те чака. Изключително интелигентно куче и много обича да го прегръщат. Много съм доволен от кучето. Благодаря на всички, който ми отговориха.

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2013 - 04:07 PM

Моят съвет е да заведете кучето веднага щом можете на лекар. Не е ясно дали кучето има ваксини. Дали е обезпаразитявано. Тези неща са изключителни важни. Симптомите може да са на сериозни болести или опаразитяване. Не е хубаво да губите никакво време, ако е вирус всяка минута е от значение. Трябва сериозен преглед от лекар, изследвания за някои вирусни заболявания и незабавно обезпаразитяване. Хич не е шега работа, рискувате изключително много като не го водите веднага.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2013 - 04:15 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 27 June 2013 - 04:07 PM, написа:

Моят съвет е да заведете кучето веднага щом можете на лекар. Не е ясно дали кучето има ваксини. Дали е обезпаразитявано. Тези неща са изключителни важни. Симптомите може да са на сериозни болести или опаразитяване. Не е хубаво да губите никакво време, ако е вирус всяка минута е от значение. Трябва сериозен преглед от лекар, изследвания за някои вирусни заболявания и незабавно обезпаразитяване. Хич не е шега работа, рискувате изключително много като не го водите веднага.


Абсолютно съгласна!
bdenkov, нито знаете причините за поведението му, нито какво е здравословното му състояние, но спокойно сядате да отбелязвате как протича ежедневието ви.Качена снимка Просто недоумявам какво спокойствие има във вас, предвид това, което пишете по-горе?! Това сълзене на очите, повръщане на вода и треперене не са нормални. Потърсете незабавно медицинско мнение. Кучето ви е болно, разбирате ли?! Направете изследвания, кръв и т.н. Не отлагайте, ами тичайте на вет. лекар!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 28 June 2013 - 07:09 PM

Здравейте на всички. Много Благодаря на всички, които ми отговориха. Снощи се обадих в 20.00 часа на ветеринар. Каза ми по телефона, че според него нищо му няма. Днес го извеждах за час в 06.00 часа. След това го изведах в 10.00 часа. Днес и вчера и по- предната вечер откакто го имам изхожда кръв и изпражненията са му с кръв. Като видях чистата кръв днес да изхожда и към 10.15 часа право при ветеринарен лекар през съседен блок. Разказах му всичко, което зная за кучето и ветеринарят му направи обстоен преглед. Според него кучето е на около 3-4 години, а не както ми казаха на 2-2,5 години. Мери му температурата в ануса. Пипа го от вътрешната страна на холката. Според ветеринаря тази кръв в изпражненията е от нещо, което е хапвал. Най- вероятно са му давали кокали. Ветеринаря взе спринцовка с игла и от около 5-6 шишенца вкарва някакви лекарства в спринцовката. Каза, че ги смесва за да не го боде два пъти. Върза му устата с парче бинт и му би инжекцията с лекарствата. За гнойното течение от окото и за възпалените му и зачервени очи ми изписа антибиотик- капки за очи от обикновенна аптека. След, като му капна по- една капка във всяко око ляга на една страна и почва да си търка очите от килима. Това много ме притеснява. Но отока на окото му е намалял видимо. Днес не е повръщял пяна. Ветеринаря му смеси и би поне 5 различни лекарства. Изпражненията му вече са без кръв и твърди. Ветеринаря съвестно ми обясни много неща за хигиената, изискванията и условията за кокера. Ветеринаря му препоръчва кучешка храна, а такава въобще не иска да я помирише или да я хапва. Ветеринаря се опита да го награди с бисквитка, която кокера не я и помириса и бизквитката отиде в кошчето. След поредният опит с бисквитка, хапна няколко. Не е важно само да отидеш на ветеринар, а е много по- важно да отидеш на много добър професионалист ветеринар, който да ти обясни правилно нещата без да те манипулира. Общо взето засега съм доволен от ветеринаря. Само се чудя, как да го накарам да хапва кучешка храна, а не топен хляб в супа. Само това яде- топен хляб в супа.

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 June 2013 - 07:55 PM

Натопи гранулите в супата,тя да е без подправки.Изчакай 15-20 мин да набъбнат и му ги предложи.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 29 June 2013 - 08:00 PM

Пробвах кучешката храна да му я натопя в супа и му я предложих. Сложих я в 08.00 часа вчера, а в 23.00 часа изяде всичко. Купих му кучешка солетка, луксозни кучешки бисквитки, който ги яде с удоволствие. Възможно е кучешката храна да не е толкова качествена. Но определено предпочита хляба. Купих му и за зъбният камък, нещо като квадратен кокал с размери около 20мм х 20мм х 200мм. От втория път почна да го гризе. И толкова се привърза към него, че минута след, като му го извадих от устата да не счупи зъб ме гледаше и ми се умилкваше да му го върна. Но аз не му го дадох втори път. Смятам да го изхвърля на боклука, да не би с него да не счупи някой зъб. Моля давайте съвети за това. Изпражненията му са много добри и вече няма кръв. Капвам му капки Макситрол 4 х 1 в двете му очи да му премахна теченето от очите и резултат от вчера има. Като го заведах на ветеринаря при прегледа ветеринаря му отряза четири сантиметрови криви и остри орлови нокти на всички лапи. Като му мих лапите след разходката забелязах, че има няколко 1 сантиметрови нокти. Аз не мога да му ги изрежа и се чудя дали е спешно за няколко 1 сантиметрови нокти да го водя утре на ветеринар или да изчакам контролният преглед след 4 дни и тогава да му маха ветеринаря ноктите. Чудя се, какво да правя с кучешкия кокал за почистване на зъбите. Мисля да го изхвърля. Говорих по- мобилния с ветеринаря, който каза, че няма да му помогне за зъбният камък. Друго, което ме притеснява е това, че му текът лиги от устата- нещо, като слуз и си помислих да не би да е бяс. Аз му ги мия вкъщи лигите с вода, но засега не са толкова много. И нещо ми се струва, че от тия разходки в дъждовете почва да киха макар и рядко. И като кихне сополите или нещо, като слуз се лепи от едното до другото му око върху носа напречно.

#12 Потребителят е офлайн   bdenkov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 30-May 11

Публикувано: 29 June 2013 - 08:17 PM

Забелязах, че ляга на лява и дясна страна и почва да си чеше ушите от вътрешната страна. Ветеринаря вчера му прегледа ушите и нищо не откри. Забелязах, че с задна лапа с едносантиметровите си нокти си чеше очите с ноктите, колкото и да Ви се струва странно и необичайно това. Много умно куче, разбира от команди- най- исползваната команда засега е не и името му. Много работи по- време на разходки с носът си, но не го пускам на трева- само на плочки. Определено има хигиенни навици и не цапа вече в апартамента. Много обича да го гушкат и да ме облизва по- лицето изправен на задните си лапи - стига разбира се да не хвана кучешка теня. Гледам, че нещо напоследък много почна да си облизва половият член, което не знам на какво се дължи. Отзад на тестисите има рана с коричка, но не зная от какво е. След разходка му измивам муцуната, лапите и отдолу с хладка вода и го подсушавам. Защо ми се струва, че са го хранили с кокали и с риба преди да се отървът от него за 10лв. Умно, дресирано и обучено куче с изградени и утвърдени хигиенни навици. Благодаря на всички за отговорите и съветите и за това, че ми помогнахте да взема правилните решения. Дано да не досаждам с тази тема.

#13 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2013 - 09:23 AM

Разбира се, че не досаждате, нали за това сме тук, да си помагаме.

На мен ми звучи като много занемарено куче. Всичките проблеми ще се оправят с качествена, повтарям качествена кучешка храна и без хляб и консерви и бульони. Кокерите имат навика да правят алергии към готвено, некачествена храна и богата на хляб такава. Има много хубави храни за алергични или чувствителни кучета, аз лично с такава храна оправих моето занемарено куче когато го намерих. И време. Трябва да мине време за което организма да забрави и да изхвърли лошите неща от себе си.
Сега го лекувайте с каквото е казал лекаря. Давайте му хубава храна, малко лакомства и много разходки. И любовта и добротата, която изпитвате към него ще му помогне много.

Кокала няма да му счупи зъбите, той с течение на джвакането се размеква и тогава кучето откъсва парче и си го здъвква. Но наистина няма да помогне за зъбния камък. Като мине време и здравето се закрепи ще му го изчистите под упойка както си трябва.

П.п. Каква храна сте му взели, да препоръчам някоя подходяща?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#14 Потребителят е офлайн   kris11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 31-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 04 July 2013 - 07:36 PM

Коричката може да е рана от чесана от бълхи. Провери го внимателно за бълхи, че тази година май е бум.
Ако е обучено и кротко куче почистването на зъбния камък може и без упойка. Когато го взех моя му почистих камъка със скалпел, но с обратната страна / дръжката. - откъртва камъка на люспи. Имайки доверие в мен си стоеше мирно без протести.Не съм натискал за да нараня зъба или венеца или стържа по зъба, само леко по зъбния камък. Преди товеа пробвах с издялано твърдо дърво , но без резултат.
После с четка за зъби. Замислям се за акумулаторна четка вече -като го хвана да мина и от двете страни. Сега като мина от 1 та страна има едно голямо назлъндисване и криене под масата - иначе си стои мирно, не си върти главата, не хапе четката.
Само споделям опит -=сега ще ме нападне "Самотната.".
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 06 July 2013 - 10:53 AM

Не, Крис, когато не обиждаш хората, а си споделяш като всички останали няма да те нападам. Опита си е опит, споделянето му е идеята на този форум. Диалога и коментара на този опит също, само че културно и без обиди.

Проблема със зъбния камък може да се реши и без упойка, по твоя начин, със зъболекарска кюрета най-добре, ако обаче си сигурен, че няма под венеца. Ако има зъбен камък под венеца /а то това е големия проблем със зъбния камък/ трябва да се чисти под упойка, защото минаването под венеца боли и кучето вече не стои мирно.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#16 Потребителят е офлайн   Neni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-July 13

Публикувано: 11 July 2013 - 09:23 AM

Здравейте, нова съм във форума и се надявам да пиша в правилната тема :) От няколко седмици съм собственичка на малко, сладко, американско кокерче. Има няколко неща, които ме притесняват и ми се искаше да ги споделя с хора, които имат опит в отглеждането на кучета, тъй като такъв аз нямам.
Когато купих кученцето, то имаше толкова бълхи, че козина почти не се виждаше. Влизаха му дори в очичките. Освен това не беше направено и вътрешно обезпаразитяване. Веднага го заведох на ветеринар и той му даде лекарство за вътрешно обезпаразитяване и пудричка за бълхите. Борбата с тях беше епична, няма да я описвам. Забелязах, че по телцето му има малки пъпчици (колкото грахово зърно), но вета каза, че е от бълхите. В последствие някои от тях се разраснаха и образуваха келички. На вратлето дори му падна козинката ( колкото 5 ст.), но мястото не се възпалява и аз се успокоих, че е нормално и ще израсне нова козинка. Това, което наистина ме безпокои са паразитите. Чарли се оказа силно опаразитен. Вече два пъти даваме лекарство против паразити, вдругиден отиваме за трета доза. Постоянно изкарва глисти и (което наистина ме плаши) слуз. Първият път, когато видях какво е изходил, изпаднах в паника. Приличаше на малка топка черва обвита в слуз. Не е винаги така - на няколко дни изходи слуз, а следващото Ако е съвсем нормално. Вета казва, че е от паразитите, но дали наистина е така? Вчера отново изходи слузесто Ако, което имаше леко червеникав цвят (кръв?) и някакви бели зрънца (яйца на паразити?). Когато го взех го бяха хранили с кисело мляко с хляб (цвъкаше като кокошка навсякъде :)), постепенно въведох бебешки гранулки, а малко по-късно и консерва за малки кученца. Сега чета, че консерва не трябва да се дава на куче. Да я спра ли? Толкова сладко си примлясва сочните мръвчици :)
Стана много дълго, но само още едно нещо, което ме притеснява. Онзи ден забелязах, че козинката плътно около очите побелява. Реших, че си въобразавам, но само за 24 часа се оформиха дебели "очила" и има побеляване на козината на шията, предните и задните крачета и петна по гръбчето ( Чарли е златист). Притеснявам се, да не му липсва нещо в храната или това е нормално? Вземаме витамини и калций. Не съм питала лекаря за изсветляването.
Благодаря ви за търпението :) Очаквам всякакви съвети и споделен опит.

#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 11 July 2013 - 02:15 PM

Мдам, поредната жертва на фермите за кучета. Честито ви.

Сега относно проблемите. Това, което описвате и се притеснявате е нормално при опаразитяване. Следвайте схемата на ветеринаря си и продължавайте да давате препарат докато не спре да изкарва глисти, а очевидно и тении. Едва след като спре и дадете още веднъж и тогава пак не изкара, можете да ваксинирате. До тогава го дръжте под карантина, понеже вероятно няма никаква ваксина и е много заплашен от вирусни заболявания. За всяко нередно нещо звънете на лекаря, защото може да е симптом на заболяване.

За храната - докато е много бебе, а и докато има здравословни проблеми е най-добре да давате само висококачествени гранули и нищо друго. Калций не ви трябва, той е повече вреден, отколкото полезен. Витамини може, но е по-важно храната да е висок клас.

Относно козината - напълно възможно е кучето да има кожно заболяване. Особено при това здравословно състояние и очевидно ужасните условия в които е отглеждано до преди да го вземете. Лекаря трябва да вземе проба за да установи дали има и какво е заболяването. Може да са гъбички, крастен кърлеж или нещо друго.

За съжаление борбата ви със здравословните проблеми тепърва започва. Докато не сложите третата ваксина ви съветвам да сте много нащрек и за всяко нещо, което ви притесни да търсите съвета на лекаря.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   Neni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-July 13

Публикувано: 11 July 2013 - 03:06 PM

Много Ви благодаря за отговора! Всъщност взех кучето от хора, които имаха женски и мъжки кокер, но това не променя факта, че не бяха положили никакви грижи за животното и то беше в ужасно състояние. Вече направихме първата ваксина между двете обезпаразитявания. Това грешно ли е? Проблемът ми е, че заведох кучето при един от най-старите лекари в града по съвет на една съседка. След това започнах да чувам лоши отзиви за лекаря (жена е). Никой не говореше от личен опит, а само, че бил чул и т.н. Знаете как е :) Мислех си, че е акция на конкуренцията, градът ни не е чак толкова голям, но съмнението се загнезди в съзнанието ми и сега се съмнявам (засега неоснователно) във всяка нейна дума или действие.
А каква марка храна ми препоръчвате?

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 11 July 2013 - 04:07 PM

Да, хора, но плодящи на килограм, неполагащи никакви грижи за кучетата... ферма или само една двойка, резултата е един и същ. Лош.

Да, грешно е, че сте го ваксинирали. Ваксина се поставя на здраво куче. Опаразитено куче не е здраво. Има огромна вероятност ваксината да не е имала нужния ефект и да няма имунитет от нея.

По въпроса с лекарката нищо не мога да кажа. Има лекари от старата школа, които четата и новостите, има и такива, които си остават със знанията от преди 30 години. Като калция. От 10 години калция е отхвърлен като нужна добавка, която да се дава на бебетата. Но някои лекари си знаят, че трябва и дават/продават.

Храни на българския пазар много. Висок клас също има много представители. Аз храня с Eukanuba, изключително доволна съм. Про план е висок клас. Роял канин. Каса фера. Акана. Нямам представа какво се предлага във вашия град...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни