Dog.bg Форуми : Купиране на уши?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Купиране на уши?

#21 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 July 2013 - 01:21 PM

tok4ev, ако следваме логиката за опасност от възпаление на ушите, тогава и ще трябва да режем масово уши при какви ли не кучета... Нашето мъжко куче (безпородно) например често има проблеми с възпалени уши.
А ако се разровим за снимки, правени след проблемно протекло купиране на уши при добермани или други породи, ще има също доста материал.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 26 August 2013 - 12:57 PM

С риск и аз да бъда нападната искам да изразя своето мнение, че това величествено куче губи от осанката си ако се остави с увиснали уши и дълга опашка. Няма по-голяма красота от доберман с купирани уши!

Пишете в гугъл търсачката "доберман" и вижте на изображения кучетата, които излизат......на 90 % всички са с купирани уши. Уникални и величествени са!
Имам усещането, че си кривите душите, като казвате, че доберман е по-красив с натуралните уши, то просто няма база за сравнение....

#23 Потребителят е офлайн   Ivo Skoklev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 16-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 26 August 2013 - 02:15 PM

Бая време не бях влизал и чел тук,но май нищо не се е променило......много знаещи и много агресивни хора.....дано и кучетата ви да не са такива.Колкото до купирането,дано поне уцелиш читав доктор,че бая сме изпатилите от рабирачи с дипломи(ти така или иначе явно си взел решението) :)
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2013 - 03:22 PM

Показване на мнениетоdjaro, в 26 August 2013 - 10:57 AM, написа:

това величествено куче губи от осанката си ако се остави с увиснали уши и дълга опашка. Няма по-голяма красота от доберман с купирани уши!


Осанката не върви комплект с кълцането. Нея или я има или я няма.Че да губи.

п.п. За да не отговорям в нов пост - ушите на стафа на аватара ми са купирани преди 19 години. Никога повече не бих направила такава простотия.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#25 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 27 August 2013 - 10:09 AM

Да, не е в комплект, може би израза не е съвсем правилен, но ушите са определящи за цялостната визия на кучето, облика не е така страховит ако са клепнали.
Колко е красиво само да видя моя наострил ушите, притихнал и дебнещ с интерес нещо странно за него...няма друга такава гледка просто...
Купирането се прави с обща анестезия, животно нищо не усеща, а след това вече кучето не страда, няма болка.
Както и да е, всеки сам решава за своето куче :)

#26 Потребителят е офлайн   TheBeast Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 17-January 13

Публикувано: 27 August 2013 - 11:04 AM

Здравейте отново,

На първият ми въпрос не получих отговор, нека пробвам с втори... :)
След като решението ми вече е окончателно и то е купиране на ушите, бихте ли ми казали на каква възраст точно трябва да го направя?
Все още не съм търсил ветеринар, който да извърши процедурата, но имам насока къде да питам.

Благодаря предварително за отговора!!!

#27 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 27 August 2013 - 01:22 PM

3-4 месеца

#28 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2013 - 01:55 PM

Показване на мнениетоdjaro, в 27 August 2013 - 10:09 AM, написа:

Купирането се прави с обща анестезия, животно нищо не усеща, а след това вече кучето не страда, няма болка.


Ай стига бе, верно ли така става? Що ти не си отрежеш ухото, пък после да те видя как ще виеш на умрело като мине упойката ... Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#29 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 September 2013 - 10:59 AM

и пак вечния спор..нехуманно е да купираш уши и опашка..но е хуманно да изсипеш топките на мъжки куч,или да изтърбушиш женска кучка изцяло..отрязаните уши болят,ама изрязаната матка и яичници не....ама видиш ли ,кастрирането било превенция..дрън дрън..и купирането е превенция,и като такова е създадено-уши и опашки се купират,много преди да е имало киноложки организации и изложби,които налагат някакви си стандарти и ги променят през 10-тина години.

#30 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2013 - 03:34 PM

Показване на мнениетоnavar, в 29 September 2013 - 10:59 AM, написа:

и пак вечния спор..нехуманно е да купираш уши и опашка..но е хуманно да изсипеш топките на мъжки куч,или да изтърбушиш женска кучка изцяло..отрязаните уши болят,ама изрязаната матка и яичници не....ама видиш ли ,кастрирането било превенция..дрън дрън..и купирането е превенция,и като такова е създадено-уши и опашки се купират,много преди да е имало киноложки организации и изложби,които налагат някакви си стандарти и ги променят през 10-тина години.


navar, нещо като че ли смесваш темите... Да сравняваш купирането на уши и опашки с кастрацията е като да сравняваш поставянето на силикон и мастектомията...
Не пречи всеки да си има лично мнение и предпочитание, разбира се...
User's Signature

Качена снимка

#31 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 October 2013 - 08:25 AM

ихаааа...ама готин пример даде ,благодаря..ама ако мога да вметна е че мастектомия,принципно се прави при заболяване от рак на гърдата( никога не съм бил против кастрация при пиометра да речем) ама нали напоследък Анджелина Джоли си отряза гърдите ( дали го е направила наистина,или прави реклама на клиника е друг въпрос) без да е болна,та ще вземе да стане модерно-що не почнете жените да си правите мастектомия като превенция??..
та кастрацията ,като превенция е също толкова мъчителна ,като купиранео че и повече..и определено е по ненужн-пак казвам,купирането не е възникнало по визуални причини,дремело му е на пастира на Чингиз хан как изглежда кучето му,и как ще го оценят съдиите по стандарт..какво ще стане ако като превенция за всяко заболяване почнем да режем части от животните-срещу дисплазия да отрежем краката,срещу паразити да обръснем кучето до голо и да му извадим червата,срещу дирофилария да извадим сърцето...ей така ,за профилактика,защото повече кучета умират от дирофилария ,околкото от рак...стига псевдопричини-кастрира се ,щото така е модерно,насадено ,и набито в главите на любителите на кучета и котки...

#32 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2013 - 08:42 AM

navar, съвсем умишлено дадох примера с мастектомията.
Ако според теб и според примера ти с пастира, ушите не ги режат поради естетически съображения, а превантивно, защото видиш ли страдали от проблеми с възпаления на ушите, имало опасност да се раздерат и тн..., то тогава се оказва, че и това е нещо като превантивната мастектомия или кастрация, или?

П.П. А това, че било модерно да се кастрира... ами извинявай, но ти влизаш в раздел "Без дом", нали? Значи би трябвало да си горе-долу наясно, че не става въпрос за мода, а за доста голям проблем с една повече от свръхпопулация!!!
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2013 - 12:39 PM

Показване на мнениетоgrima, в 01 October 2013 - 08:42 AM, написа:

navar, съвсем умишлено дадох примера с мастектомията...П.П. А това, че било модерно да се кастрира... ами извинявай, но ти влизаш в раздел "Без дом", нали? Значи би трябвало да си горе-долу наясно, че не става въпрос за мода, а за доста голям проблем с една повече от свръхпопулация!!!


Да храниш трола, е като да храниш радиоточката на стената ...Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#34 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 October 2013 - 08:02 AM

за бездомните никога не съм спорил..тук говорим за домашни кучета...да ,купирането е създадено с превантивна мярка,при всяка порода с различно предназначение..и е толкова болезнено ,колкото и катрацията..
п.п. "потребител модератор"а,да си стои в дупката,където май е останал сам поради "компетентното" модериране,що'т май по голЕм трол от него няма-да си се кефи сам на себе си колко е напред с мат'ряла..или поради липса на внимание в останалия празен форум си търси изява..

#35 Потребителят е офлайн   SwAR991 Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-October 13

Публикувано: 02 October 2013 - 10:14 AM

Показване на мнениетоjijafka, в 03 July 2013 - 08:57 PM, написа:

Няма да споря с никой, просто ще изкажа моето мнение.

От дете съм фен на породата Доберман, в момента имаме 3ти и мога да кажа, че с две ръце предпочитам тези с купирани уши. От 3те, които съм имала до сега, 1 беше оставен и с уши и с опашка... без брой хора го бъркаха за гонче и имаше доста проблеми с ушите. Наистина е въпрос на предпочитание, но за мен Добермана губи част от своя чар и осанка, ако е оставен с некупирани уши и опашка.

А, от хуманната гледна точка.... било жестокост... а, не е ли жестокост да режат половината ухо на вече кастрираните котки, за да ги маркират? Да слагат маркери и да кълцат ушите на бездомните? Толкова да мразя лицемерни работи, а тоя закон в нашата държавица е много лицемерен!

Винаги ще се намира страна, където да е позволено купирането и винаги ще има Добермани с купирани уши и опашка. :beer:

Прочетох ,че сте имали 3 добермана и аз наскоро си взех една малка красавица :) в момента е на 2 месеца ,ако може да ми кажете към кой месец да и купирам ушите . Благодаря предварително . :)

#36 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 October 2013 - 05:04 PM

Показване на мнениетоSwAR991, в 02 October 2013 - 11:14 AM, написа:

Показване на мнениетоjijafka, в 03 July 2013 - 08:57 PM, написа:

Няма да споря с никой, просто ще изкажа моето мнение.

От дете съм фен на породата Доберман, в момента имаме 3ти и мога да кажа, че с две ръце предпочитам тези с купирани уши. От 3те, които съм имала до сега, 1 беше оставен и с уши и с опашка... без брой хора го бъркаха за гонче и имаше доста проблеми с ушите. Наистина е въпрос на предпочитание, но за мен Добермана губи част от своя чар и осанка, ако е оставен с некупирани уши и опашка.

А, от хуманната гледна точка.... било жестокост... а, не е ли жестокост да режат половината ухо на вече кастрираните котки, за да ги маркират? Да слагат маркери и да кълцат ушите на бездомните? Толкова да мразя лицемерни работи, а тоя закон в нашата държавица е много лицемерен!

Винаги ще се намира страна, където да е позволено купирането и винаги ще има Добермани с купирани уши и опашка. :beer:

Прочетох ,че сте имали 3 добермана и аз наскоро си взех една малка красавица :) в момента е на 2 месеца ,ако може да ми кажете към кой месец да и купирам ушите . Благодаря предварително . :)




Тук може да намерите много информация за породата.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Noby Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-December 13

Публикувано: 30 December 2013 - 10:37 AM

Здравейте!
Тази тема винаги ще си остане спорна, затова и аз искам да изкажа моето мнение и личен опит. От 9 м имаме женско доберманче и още преди да я вземем въпроса с ушите беше вече поставен. След дълго четене по американски и канадски форуми решихме да купираме ушите, опашката вече беше купирана понеже кученцето ни е от Сърбия. Вечерта след процедурата кучето си беше весело и игриво както обикновено, единствено много гладно. Притеснявах се много за болка и дискомфорт, но такива не забелязах. Ако ухото се купира до 12 седмица, все още нервните окончания не са толкова добре развити и кучето не усеща толкова силна болка. Ухото на добермана е селекционирирано за купиране. То е с малък хрущял, където е най-силно изразена болката, а останалата част е мека. А и кучетата имам много висок праг на поносимост на болка. За мен проблема не е самото купиране, а след това изправянето на ушите. Това е по-неприятната част. Отделна тема е, че в България няма добри ветеринари, които да могат да направят купирането правилно, т.е. красиво ухо, което да се изправи бързо. При нас веднага беше поставена метална шина и ушите бяха залепени на прясната рана...малоумие. От лепенките се запариха . Моят съвет е да оставите ушите свободни за 2-3 дни докато зараснат шевовете и след това да шинирате. Шевовете зарастват бързо и няма никаква болка, дори бих казала че им е приятно да се мажат и масажират...кученцето лягаше най-спокойно всеки път.
При нас това е първият доберман, но сега със сигурност пак бих купирала ушите, но не в България. Проблемите са от ветеринарите. Много още бих писала за това...
Добермана е страхотно куче! То дава само любов и заслужава само любов! Не мисля, че някой би искал да причини на кучето си болка и травма. Купирането е сравнимо само с обрязването при момчетата. Чисто козметична процедура...докато кастрацията е вече тотална намеса в природните процеси...а се "препоръчва".

#38 Потребителят е офлайн   Анелия Пандезова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 07-September 15

Публикувано: 07 September 2015 - 11:33 PM

Показване на мнениетоTheBeast, в 28 June 2013 - 12:10 PM, написа:

Значи оплюхте ме и никой не каза нищо повече от това, че е забранено, освен ironic_ за което искрено й благодаря.
Решението си е мое и ще преценя сам какво ще правя, явно е че няма да ми помогнете. Ще размисля над думите на ironic_, защото единствено нейното мнение до тук има смисъл.

И все пак благодаря ви за бързите отговори!!! :)

Лелееее.....ти какъв въпрос зададе,та какви отговори получи!Ужас!А аз мислех,че с регистрацията тук ще получа съвети от хора които гледат ДОБЕРМАНИ!А то някакви дървени философи......

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни