Dog.bg Форуми : Агресия при Сибирско хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресия при Сибирско хъски

#1 Потребителят е офлайн   gabitoyy_vr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 13

Публикувано: 28 June 2013 - 12:34 PM

Здравейте приятели,имам мъжко сибирско хъски на 1 година и 6 месеца,от малък има агресия и защитава своето,а той си мисли,че всичко е негово.Склонен е да нападне всеки човек-приятел,стопанин и т.н..Краде храна от масата,а когато се опиташ да я вземеш задължително ще бъдеш ухапан..Досега не веднъж е хапал цялото семейство и се принудих да го заведа на село,да остане там на синджир -за безопасността на хората.Често се налага да му купувам нови нашийници,понеже ги къса..Преди седмица си закачил синджира и щял да се удуши и баба ми хукнала да откачи синджира,но ухапал и нея.Тя е по - възрастна жена и вече се страхува много от него и не желае да го гледа повече.А на мен не ми се разделя с него,никога не е тормозен,гледан е винаги с много любов и радост..и по тази причина не мога да си обясня агресията му..Той е много непредвидим,човек не знае в кои момент ще се радва,и в кои момент ще нападне..Но нападне ли-напада с злоба и ярост..Страхувам се,дори и аз от него,страхувам се да не откъсне синджира и да захапе някои външен човек,или когото и да е.Дори защитава и водата си,заради нея също е склонен да нападне.Дори когато го храня,не трябва да съм около него,защото отново става агресивен.Веднъж беше под леглото вкъщи,и гризеше кабели,опитах се да го измъкна леко,но и мен нападна.Моля ви,добри хора,ако сте се сблъсквали досега с такъв проблем,моля споделете вашето мнение,или решение.Благодаря ви.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 June 2013 - 01:25 PM

Решението е само едно отивате с него намирате си треньор и започвате да се обучавате заедно Вие и кучето!
Инак все някога ще стане белята и за вашите грешки ще плати кучето!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   gabitoyy_vr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 13

Публикувано: 28 June 2013 - 01:36 PM

Аз не мисля,че грешката за агресията е в мен,той от бебе проявяваше понякога агресия..Аз съм от Враца,и не съм сигурна,че в града имаме треньор за кучета

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 June 2013 - 01:42 PM

Грешката е ваша,че сте допуснали нещата да ескалират до там и да Ви е страх от собственото Ви куче!
Никой друг освен стопанина не е виновен за подобно поведение.
За Враца не зная треньори-мога да препоръчам за София и Пловдив ако Ви върши работа.
Шанса да се справите сама е почти нулев,а вероятността да бъдете нахапана е голям.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 June 2013 - 04:09 PM

Аз пък не мисля, че никой освен стопанина не е виновен.... айде стига! Говорим за вродена агресия, това "нещо" се предава генетично. Което от своя страна означава, че някой от родителите на това куче, (в краен случай баба или дядо) е бил същия изрод. И някакви умници са решили да продължат тази "красота" или да изкарат някой лев ... все тая.

На собственика се пада отговорността, да се погрижи да възпита и обучи правилно своето куче. Това далеч не е работа за всеки, но е отговорност! Такава, каквато е да имаш собсвено дете и да го възпиташ. Не всички се справят еднакво, не всички могат правилно и успешно ... Кучета и хора всякакви.

Ако желаете да задържите кучето, най-добре е да се обърнете към специалист, какъвто разбирам се намира трудно, и да започнете всичко от начало. Няма да е лесно, няма да е бързо. Ще бъде с цената на нерви и време, но трябва да сте упорити и търпеливи.
Ако прецените, че не е по силите ви да се справите, намерете, човек, който е готов да го направи вместо вас, или човек, който го може и знае какво е да имаш такова куче. Най-лесно е да се откажете, но това не е най-добрият вариант.

На скоро имаше случай, за който разбрах от интернет пространството - с агресивно хъски, което хапеше и разкъсваше всичко, което го докосне и беше изправено пред дилемата да бъде приспано или да се намери някой, който да може да се справи с него, за негово добро и добро на хората около него.
Не зная в крайна сметка, как се разва историята в момента, но кучето не беше приспано, защото се намери кой да го вземе.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   gabitoyy_vr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 13

Публикувано: 28 June 2013 - 04:57 PM

Истински ви благодаря за искренния отговор и за разбирането от ваша страна..Найстина при кучето говорим за вродена агресия,защото както има дума ,още от бебе започваше да бъде агресивен.И макар през всички трудности и всички усилия ,кучето не се оправи.Изобщо не възприема нищо,ще се обърна към специалист !

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 June 2013 - 07:00 PM

Съжалявам,но и аз не мога да се съглася да се приписва всичко на генетиката..Дори и да има елементи на генетични заложби кучето с правилно обучение може да се моделира и такива наклонности да бъдат контролирани.
Ситуацията на мен ми изглежда като ''изтървана''.Малката космата топка е била толкова сладка,че всичко и е разрешавано,отнасяли са се с кучето като с човешко дете,а не като с куче

Цитат

гледан е винаги с много любов и радост..и по тази причина не мога да си обясня агресията му.

В първия Ви пост описвате как тези случки на агресия са започнали и са продължавали и за тях мерки не са взети овреме.


Цитат

Не всички се справят еднакво, не всички могат правилно и успешно

С това съм напълно съгласна!Но е трябвало да се потърси помощ на един доста по ранен етап.Хубавото е ,че все пак се търси помощ макар и закъсняла.
Наистина потърсете опитен треньор,който да Ви помогне,защото инак язък за кучето оставено на синджир на село,без разходка,без внимание и вашия живот в постоянен страх не дали,а кога ще се случи беля.
Ако наистина нямате времето,желанието и търпенито да се справите с куч потърсете му опитни стопани,които да го превъзпитат.
Успех :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2013 - 08:33 PM

Моето хъски като малък и особено в тая възраст година-година и нещо беще ужасен! Биеше се с всеки, не даваше нищо на никой! Не съм го била никога, много време, старание и нерви вложих в това да го възпитам и в момента се срещаме с всякакви кучета, дори такива, с които преди е имало проблем и всичко е прекрасно! Не се бие, слуша ме, винаги е пуснат и разчитам на него, ако му кажа да не ходи някъде си стои при мен! Така че генетиката е само извинение! Има ли желание се получават нещата! А за агресивно бебе просто не желая нито да слушам, нито да чета!
Стопанинът е виновен, затова, че не се е погрижил още при първите признаци да тушира нещата и да покаже правилното поведение!
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   gabitoyy_vr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 13

Публикувано: 01 July 2013 - 08:12 AM

Така...Първо - обърнах се към вас за помощ ,а не за нападане,че стопанина е бил виновен.Вие какво мислите,че не съм полагала нерви и усилия да превъзпитам кучето си ли? Какво е виновен стопанина на кучето като то не възприема и напада хора? Как можеш да обучиш кучето си,като то е готово във всеки момент да те нападне.И точно при първите признаци съм опитала да коригирам нещата,но както виждаме всички - безуспешно. .Имам и дого аржентино,което като малко беше същото и с усилия и труд ,кучето се оправи и в момента е невероятно куче и ме слуша адски много.. Слушала съм хиляди отрицателни мнения за породата хъски,и май започвам найстина така да си обяснявам нещата.Неискам повече да ми пишете такива безполезни мнения в темата,че стопанина е виновен!!!

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 July 2013 - 08:46 AM

А какво да Ви направим да ви погалим по главата и да кажем,че сте попаднали на изключително тъпо куче ли и че то само си е виновно че се държи така?
Поемете отговорност докато е време!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 01 July 2013 - 08:54 AM

Габито,
ще се съглася с Вас ,че така грозно бяхте нападната от всички . Добре,не желаете да четете повече подобни мнения, а ще разкажете ли на лошите хора какъв е приносът Ви във възпитанието на кучето?
Те не знаят нищо ( и затова така нападат ) ,но знае ли човек - може пък да се извинят след като попрочетат нещичко?!...
Това за възпитанието го разбирайте както пожелаете.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#12 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2013 - 10:03 AM

Показване на мнениетоgabitoyy_vr, в 28 June 2013 - 04:57 PM, написа:

Истински ви благодаря за искренния отговор и за разбирането от ваша страна..Найстина при кучето говорим за вродена агресия,защото както има дума ,още от бебе започваше да бъде агресивен.И макар през всички трудности и всички усилия ,кучето не се оправи.Изобщо не възприема нищо,ще се обърна към специалист !


Наистина по- добре се обърнете към специалист и ако питате мен намерете нов стопанин, който да полага адекватни грижи за отглеждането и възпитанието на кучето, някой с достатъчно капацитет за да се справи с "това"! Едно куче, каквото и да е то, не бива да е на синджир!

#13 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2013 - 11:36 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 30 June 2013 - 06:33 PM, написа:

Така че генетиката е само извинение! Има ли желание се получават нещата!
Стопанинът е виновен, затова, че не се е погрижил още при първите признаци да тушира нещата и да покаже правилното поведение!


Съгласна, аз просто отбелязах генетичния фактор, като източник и причина.
Стъпките, които са предприети по отношение на това куче не са правилни. Извеждането от къщи и изпращането вързано на двор не е решение на проблема с агресията. В друг раздел на форума, видях, че кучето се подарява и в описанието му е вмъкната думичката "дружелюбно" ... което разбрахме, че не е така!!! И това не е коректно!!!
Ако нямате възможност, нерви, време и най-вече желание да се справите с проблема, потърсете човек, който макар и чужд ще направи възможното за вашето куче и ще промени живота му в положителна светлина. Никое животно не трябва да живее на верига.... и ако не може да му осигурите нормален живот, поправете грешката си, като намерите някой друг, който ще може.
Междувременно имам още един съвет - кастрирайте кучето задължително, има вероятност месец-два след кастрацията агресията му да се тушира и това може да направи работата с него много по-лесна. (така или иначе такова куче не бива да дава поколение и кастрацията не вреди на здравето му)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   gabitoyy_vr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 13

Публикувано: 01 July 2013 - 12:08 PM

Моля за ключ на темата!

#15 Потребителят е офлайн   fifi_1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 17 July 2013 - 03:01 PM

Здравеите искам да попитам по какво се разбира дали хъскито е агресивно още от малко. Питам защото моето е на 2 месеца и малко и е много игрив , но когато се заиграе повече почва да ръмжи и всякъш се превъзбужда и не мога да го окротя иска само да захапе нещо и правиално ли е да го оставям да ми хапе ръцете или да му давам да си дъвче само играчките му?

#16 Потребителят е офлайн   DuffKing Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Гълъбово/ България
  • Interests:Обичам кучетата, музиката, спорта.
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2013 - 05:30 PM

Показване на мнениетоfifi_1, в 17 July 2013 - 03:01 PM, написа:

Здравеите искам да попитам по какво се разбира дали хъскито е агресивно още от малко. Питам защото моето е на 2 месеца и малко и е много игрив , но когато се заиграе повече почва да ръмжи и всякъш се превъзбужда и не мога да го окротя иска само да захапе нещо и правиално ли е да го оставям да ми хапе ръцете или да му давам да си дъвче само играчките му?


Моето куче е същото, на 2 месеца и малко е и хапе всичко, което види, но агресия не виждам в него. Предполагам е нормално за бебе хъски, все пак те са много енергични и игриви кучета. Аз също бих искал да знам, дали е хубаво да му давам да ми хапе ръцете, та да не свикне и да ме хапе като порасне? Вече ми пусна кръв веднъж, а ако стане голям тогава ще е много по-фатално! Ще съм благодарен, ако кажете как да възпитавам кучето още от мъничко, признавам нашамарих го няколко пъти по дупето, за дето прави бели! :)

#17 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 July 2013 - 12:56 PM

Показване на мнениетоDuffKing, в 18 July 2013 - 05:30 PM, написа:

Показване на мнениетоfifi_1, в 17 July 2013 - 03:01 PM, написа:

Здравеите искам да попитам по какво се разбира дали хъскито е агресивно още от малко. Питам защото моето е на 2 месеца и малко и е много игрив , но когато се заиграе повече почва да ръмжи и всякъш се превъзбужда и не мога да го окротя иска само да захапе нещо и правиално ли е да го оставям да ми хапе ръцете или да му давам да си дъвче само играчките му?


Моето куче е същото, на 2 месеца и малко е и хапе всичко, което види, но агресия не виждам в него. Предполагам е нормално за бебе хъски, все пак те са много енергични и игриви кучета. Аз също бих искал да знам, дали е хубаво да му давам да ми хапе ръцете, та да не свикне и да ме хапе като порасне? Вече ми пусна кръв веднъж, а ако стане голям тогава ще е много по-фатално! Ще съм благодарен, ако кажете как да възпитавам кучето още от мъничко, признавам нашамарих го няколко пъти по дупето, за дето прави бели! :)


Тази тема е за съвсем различно нещо, много по-сериозно.
За вашите въпроси има отговори, изписани по хиляда пъти, на още толкова места. Отговорите са: да, нормално е поведението на едно бебе да е като на бебе. Това не е агресия, а начин да опознае света. И не, не му давайте да ви дъвче ръцете, ако не сте мазохисти. Предложете заместител, играчка например. Не включвайте прекомерно шамарената фабрика, сега е по-важно да изградите взаимоотношения на доверие и привързаност. Обучението идва след като сте спечелили горните две. От наказание няма смисъл ако не сте ги хванали на местопрестъплението. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#18 Потребителят е офлайн   fifi_1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2013 - 09:21 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 20 July 2013 - 12:56 PM, написа:

Показване на мнениетоDuffKing, в 18 July 2013 - 05:30 PM, написа:

Показване на мнениетоfifi_1, в 17 July 2013 - 03:01 PM, написа:

Здравеите искам да попитам по какво се разбира дали хъскито е агресивно още от малко. Питам защото моето е на 2 месеца и малко и е много игрив , но когато се заиграе повече почва да ръмжи и всякъш се превъзбужда и не мога да го окротя иска само да захапе нещо и правиално ли е да го оставям да ми хапе ръцете или да му давам да си дъвче само играчките му?


Моето куче е същото, на 2 месеца и малко е и хапе всичко, което види, но агресия не виждам в него. Предполагам е нормално за бебе хъски, все пак те са много енергични и игриви кучета. Аз също бих искал да знам, дали е хубаво да му давам да ми хапе ръцете, та да не свикне и да ме хапе като порасне? Вече ми пусна кръв веднъж, а ако стане голям тогава ще е много по-фатално! Ще съм благодарен, ако кажете как да възпитавам кучето още от мъничко, признавам нашамарих го няколко пъти по дупето, за дето прави бели! :)


Тази тема е за съвсем различно нещо, много по-сериозно.
За вашите въпроси има отговори, изписани по хиляда пъти, на още толкова места. Отговорите са: да, нормално е поведението на едно бебе да е като на бебе. Това не е агресия, а начин да опознае света. И не, не му давайте да ви дъвче ръцете, ако не сте мазохисти. Предложете заместител, играчка например. Не включвайте прекомерно шамарената фабрика, сега е по-важно да изградите взаимоотношения на доверие и привързаност. Обучението идва след като сте спечелили горните две. От наказание няма смисъл ако не сте ги хванали на местопрестъплението. :rc_036:


Благодаря за отговора , но не разбирам защо е със заяждане все пак сме нови във форума и е нормално да не знаем къде точно да попитаме и смятъм , че името на темата е подходяща за въпроса ми ,а и предната тема която бяха дискутирали беше приключила така че не я прекъсвам или нещо такова :)

#19 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 July 2013 - 05:02 PM

Ако се заяждах, нямаше да отговоря на въпростите. :tb_195: Понякога може да е по-лесно да попиташ, отколкото да прочетеш...

П.П.: Добрият учител не ти казва какво да виждаш, а къде да гледаш. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#20 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 July 2013 - 05:54 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 20 July 2013 - 12:56 PM, написа:

Показване на мнениетоDuffKing, в 18 July 2013 - 05:30 PM, написа:

Показване на мнениетоfifi_1, в 17 July 2013 - 03:01 PM, написа:

Здравеите искам да попитам по какво се разбира дали хъскито е агресивно още от малко. Питам защото моето е на 2 месеца и малко и е много игрив , но когато се заиграе повече почва да ръмжи и всякъш се превъзбужда и не мога да го окротя иска само да захапе нещо и правиално ли е да го оставям да ми хапе ръцете или да му давам да си дъвче само играчките му?


Моето куче е същото, на 2 месеца и малко е и хапе всичко, което види, но агресия не виждам в него. Предполагам е нормално за бебе хъски, все пак те са много енергични и игриви кучета. Аз също бих искал да знам, дали е хубаво да му давам да ми хапе ръцете, та да не свикне и да ме хапе като порасне? Вече ми пусна кръв веднъж, а ако стане голям тогава ще е много по-фатално! Ще съм благодарен, ако кажете как да възпитавам кучето още от мъничко, признавам нашамарих го няколко пъти по дупето, за дето прави бели! :)


Не включвайте прекомерно шамарената фабрика, сега е по-важно да изградите взаимоотношения на доверие и привързаност. Обучението идва след като сте спечелили горните две. От наказание няма смисъл ако не сте ги хванали на местопрестъплението. :rc_036:

Може ли да ползвам вашите методи на обучение,след изграждане на доверието в книгата си?... Обещавам,ще си получите процента!
Едно време ( 1975-1979) по-големите говореха точно като вас :
най-важно е първо да "омаеш" гаджето като му сваляш звезди и не го плашиш (???) , а щом ти даде да го целунеш ( то голямо доверие ) и вече си го свалил,прави каквото искаш...
А за обучението : ако не представлява трудност,споделете моля,как го виждате? И кога започват наказанията,защото някак си неестествено звучите като психолог...
Преди ви писах : изучете поведението на кучетата,начините на комуникация и тогава давайте съвети .
И какво следва ако да речем кучето къса или се "гняви" на нещо и стопанинът го хване в крачка?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни