Dog.bg Форуми : КАСТРИРАНЕ НА КОТАРАК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

КАСТРИРАНЕ НА КОТАРАК

#1 Потребителят е офлайн   Paris7878 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-June 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2013 - 09:50 PM

Здравейте, имам нужда от компетентно мнение. Имам котарак на 3год.. Не е кастриран и досега е имал няколко поколения котенца.не мисля повече да го срещам с женски котки и затова незнам какво да правя. Доколкото разбрах кастрацията няма да спре разгонването, имам предвид мяукането през ноща и маркирането най-вече,макар че последната година и нещо маркира много по-малко от преди. Търся съвет какво мога да направя, за да спре да се разгонва и да нямам тези проблеми с маркирането. Има ли изобщо смисъл да го кастрирам? Благодаря предварително :)

#2 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 30 June 2013 - 10:06 PM

Имам много отдавна кастрирани котараци.На Каквато и шзраст да ги кастрирате ще престанат да се разгоншат.
Моите престанаха и да маркират. Добрите ветеринари ще ви кажат най-добре , но не вярвайте на агенция Една жена каза, не е вярно, че ще продължат да се разгонват и да маркират.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#3 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2013 - 06:11 AM

Мъжките животни не се разгонват. Маркирането ще спре след като го кастрирате. Тогава ще спре и да се интересува от разгонени женски. Така ще постъпите отговорно като няма да допринасяте повече за раждането на бездомни котенца с неясна съдба.

#4 Потребителят е офлайн   Paris7878 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-June 13
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2013 - 11:28 AM

Показване на мнениетоChita, в 01 July 2013 - 06:11 AM, написа:

Мъжките животни не се разгонват. Маркирането ще спре след като го кастрирате. Тогава ще спре и да се интересува от разгонени женски. Така ще постъпите отговорно като няма да допринасяте повече за раждането на бездомни котенца с неясна съдба.



Благодария за мнението ви, но само искам да кажа , че съдбата не неговите бебенца не е неясна, няма нито едно бездомно и всички са много добре гледани. Просто реших,че вече не искам да го събирам със женски котки,защото последния път котката му одраска окото. Затова се интересувах ако го кастрирам дали все още ще имам проблеми с маркирането и мяукането през ноща, защото ако продължава няма смисъл да го правя,той така или иначе няма да се среща с котки,освен ако аз не му ги доведа. Чувала съм различни мнения по въпроса ми и затова исках да се допитам до хора,които са се сблъсквали с проблема ми. Изобщо не става въпрос за безразборно размножаване на котета.

#5 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 02 July 2013 - 12:09 PM

С маркирането ще спре. С мяукането - не е сигурно.
Може да мяука по най-различни причинио, Например , ако нещо го боли, ако иска да му отвориш някоя врата. Aко му е скучно :ab_041: !
Котките са в голяма степен нощни животни
Моите ( кастрирани мъжки ) нощем се гонят и се бият. Денем спят един до друг.

#6 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 02 July 2013 - 12:43 PM

Моят кастриран от 10 месячният. Спря да мяучи ,да маркира и си е добре. Усинових кастрирана женска ,той опитвасе все пак да се чифтосва с нея ,обаче тя му лепи шамари. Но той не отстъпва и продолжава да я ухажва ,но не мисля че това им пречи и на двама.Притеснява ме все пак женска. хем кастрирана ,хем се прави на розгонена от време на време.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни