Dog.bg Форуми : Бигъл

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (251 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бигъл

#1 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 04 October 2004 - 07:47 PM

Здравейте,
Имах коли, което почина преди един месец. Решихме да си вземем ново кученце, но по-малко. Всички имаме различни предпочитания. Накрая единодушно харесахме породата бигъл. Помогнете да си намеря мъжко кученце от тази порода на разумна цена.

#2 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 October 2004 - 10:42 PM

Цитат

Здравейте,
Имах коли, което почина преди един месец. Решихме да си вземем ново кученце, но по-малко. Всички имаме различни предпочитания. Накрая единодушно харесахме породата бигъл. Помогнете да си намеря мъжко кученце от тази порода на разумна цена.

Ако случайно пък си промените решението и се спрете на далматин се обадете

Ей тук са малките разбойници SPOTMANIAC - развъдник за далматини

#3 Потребителят е офлайн   danin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-October 04

Публикувано: 05 October 2004 - 09:48 AM

Благодаря за предложението. Много са сладки.
Предпочитанията ни са :
на сина ми - басет (мамо,виж колко са смешни и много ми харесват)
на дъшеря ми - хъски ( голямо е)
на съпруга ми - йоркширски териер ( скъпо е)
моето - може би кокер спаниел
Но първо ще се опитаме да си намерим бигъл. Ако не успеем, ще търсим отдругите породи.
Danim

#4 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 05 October 2004 - 01:52 PM

БАСЕТ!!!Това е моято дума!!!Вчера се мъчих да намеря хещо за бигъла като видях това съобщение но не успях-тъкмо си мислех,ех тези хора искат бигъл,а басета е толкова близък на бигъла,че може да си променят решението....Подкрепям сина ти и с удоволствие ще помогна както мога!!
Басетът е комкактен,перфектен за семейство-не знам ли-аз съм дъщерята и имам брат...и е много привързан към стопаните си.
Сега ще видиш...бебе басет-има ли нещо по-сладко???Виж и останалата част от галерията,вчера сложих нови снимки.Друпи е мойто куче...
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#5 Потребителят е офлайн   danin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-October 04

Публикувано: 05 October 2004 - 02:06 PM

Ели, благодаря за предложението. Все още търся бигъл. Аз съм разглеждала сайта, който си създала. Друпи е много сладък. Ако си променим решението за бигъла, ще ти кажа.
Danim

#6 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 05 October 2004 - 02:31 PM

ОК-само кажете и тръгвам да търся.Точно в момента басетчета няма нито в клуба нито при нас(надявам се това да се промени :-)И от Dog.bg помагат и ще видим какво ше стане..
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#7 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 05 October 2004 - 02:48 PM

V Bg nqma kachestveni bigali i ako iskash neshto normalno trqbva da si kupish ot chujbina,a tam e kato pri Yrkshire terrier(skupo e)

#8 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2004 - 03:14 PM

Най добрите бигъли са в Англия.
Не знам до каква степен сте запозната с породата и защо сте избрали точно нея. Имам впредвид дали само по външен вид или заради качествата и характера и. Казвам го защото общувам със собственици на бигли от Русия и те споделят за много живия характер на бигъла, нуждата от непрекъснато движение, не много податливи на дресура и възпитание, но превъзходни ловци и с тях се занимават с обучение за лов. А бигъл взет само като декорация ще се чуствува нещастен и ще устройва погроми в дома от избитък на не насочена в правилна посока енергия.
Ако сте наясно с породата и ще се занимавате с лов или пък можете да осигурите няколко часови разходки с много тичане на любимеца си - то това е вашата порода.:))
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2004 - 04:23 PM

Скъпа Госпожо,
чичо ми е ловец. Преди време имаше женски бигъл. Голяма красавица, две мнения по въпроса няма! От контакта си с Биги (така се казваше тя) мога да кажа,че бигъла е типично ловно куче и трудно ще свикне (ако изобщо успее) да се адаптира към градски условия и като куче-компаньон. Има благ характер, но неговия лай е толкова силен, че ще предизвика цялата кучешка глутница на града да "запее" с него.
Можете да погледнете анкетата "Куче в чекмедже", където се изказват мнения за най-подходящо куче за градски условия.
Ако въпреки това твърдо сте убедени, че бигъл е семейното куче, обърнете се към развъдниците за ловни кучета в България. Биги е от един от тях.
:)

#10 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 05 October 2004 - 09:17 PM

AKO НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВА родословие и такива работи тичай бързо в зоомагазина на ъгъла на Солунска и Славейков!Ако не го видиш бийгъла на витрината да не помислиш,че е продадено,те ги връщат на втория етаж в зоомагазина след като ги покажат на витрината един ден!!!!
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#11 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 05 October 2004 - 09:41 PM

Благодаря, Ели!
Този бигъл струва 550,00лв. Казаха ми още като го докараха вчера. Малко ми е скъпо като цена. Освен това подозирам, че е същият, за които излезе обява в петък за 150,00лв, и в неделя беше вече продаден. Но все пак благодаря.
Благодаря и на всички останали, които се опитват да ми помогнат. Благодаря и за информацията. Доста бях ровила по сайтовете, предимно руски, за тази порода, но научих и някои нови неща.

#12 Потребителят е офлайн   albennuti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 14-September 04

Публикувано: 12 October 2004 - 01:30 AM

V Bg ima i kachestveni bygel, nai chistoto koito poznavam e Aaron, ot Hungaria, toi jivee blizo do popa. Champion e na Serbia i Cherna Gora, ima i mnogo trofei i super hubav pedigree, samo che stopankata ne se zanimava s izlozhvite i riadko go vodi po tiah. Ima i drugite Alice i Bruno (pochinal e edin ot tiah, ne pomnia koi) i sa imali babies. Na edna izlozhva v Bg pechelih nai krasivata grupa (maika & babies). sestrami ima bygel, sin na Bruno i Alice, kazvase Paco i kakto neia ima i niakolko hora v Sofia. Loshoto e che niama mnogo jenski (ima no v provincia, krazavitzi i mnogo hunter) i za tova niama mnogo v Sofia. Ako se interesuvash kontaktuvai direktno na breeder zashtoto tezi v zoomagazinite ne se znae kakvo e i nai mnogo imat falshivi radoslovie.
(sorry for my bulgarian, nadiavamse da razvirate)
bygelite v Bg gi razhozhdat v parka koito e v popa na dolu, sled rekata, ne moga da pomnia sega kak se kazva.
Ako iskate telef na niakoi koito ima bygel pichete mi direktno na moiat email.

#13 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 October 2004 - 02:53 PM

Цитат

вчера сложих нови снимки

Eli,kak si gi slojila?Az ne6to ne moga:(((
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 10:05 AM

Здравейте!
Вече си имам бигълче. Много е сладко и игриво. Всичко опитва на вкус и въобще не плака през нощта.Супер е.

#15 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 18 October 2004 - 10:10 AM

Честито !!! Да е живо и здраво и да носи много радост та теб и всички около теб !!! Изпрати снимка - малък бигъл, супер !!! Още веднъж, честито !

#16 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 18 October 2004 - 03:54 PM

Цитат

Здравейте!
Вече си имам бигълче. Много е сладко и игриво. Всичко опитва на вкус и въобще не плака през нощта.Супер е.

Йей браво на теб!!Как се казва??
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#17 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 04:05 PM

Името му е Бери. На 2 месеца е. Трицветно е. Донесоха ми го от Словакия. Имам снимки, но ще питам довечера как точно да ги сложа.

#18 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2004 - 04:09 PM

Честито и добре дошло на новото другарче!
Пожелавам ви много радост и по-малко бели. Пазете си кожените обувки от този малък ловец! :):):)

#19 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2004 - 04:13 PM

Цитат

Името му е Бери. На 2 месеца е. Трицветно е. Донесоха ми го от Словакия. Имам снимки, но ще питам довечера как точно да ги сложа.

Има ли интернет страница мястото, от където е донесен Бери? Аз в момента си търся кученце.

#20 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 04:27 PM

Започвам отначало. Направо бяхме тръгнали да купуваме кокер( не искам да обидя притежателите на кокери, но биглите повече ни харесват). По пътя срещнахме един познат, които ни заведе при д-р Велев ( някои от вас го познават). Докторът каза:" Бигъл! Няма проблем. Това са страхотни кучета". Двамата със супругата му ми намериха бигъл. Около 2 дни обмисляхме цената. И... имаме си бигъл.
Кученцето е мъжко, родено е на 17.08.2004г, кръстихме го Бери. В трите цвята ( бяло, кафяво, черно) - искахме да е такова по възможност. Много е весело и контактно. Всъщност донесоха ни го вчера вечерта. След като му дадох храна и то я изяде, съвсем съзнателно ми донесе чинийката си за още. Абсолютно всичко първо се помирисва и след това се опитва на вкус. Ограничен му е достъпа до обувки и кабели( много му харесват). Всички сме във възторг от него.

  • (251 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни