Dog.bg Форуми : Бигъл

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (251 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бигъл

#21 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 18 October 2004 - 04:58 PM

Цитат

Имам снимки, но ще питам довечера как точно да ги сложа.

Значи регни се в сайта и там направо можеш да ъплоудваш снимки и те ще се появат в сайта след като са одобрени от Dog.bg-или просто прати снимките на мейла на сайта и dogman ще ги качи.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#22 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 18 October 2004 - 06:02 PM

Честито да ти е мъничето!Аз преди исках да си взема Бигъл,но съдбата ми предложи друго.Да е живо и здраво кученцето и да те радва много!
Я кажи има ли родословие или по-точно смяташ ли да го водиш на изложби,та да се готвим за още шампиони:-)Поздрави

#23 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 08:53 PM

А това е Бери:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Кученцето има родословие, но ще ми го донесат до 8-10 дни. Засега нямаме намерение да ходим по изложби, но нищо не се знае.

#24 Потребителят е офлайн   rog4e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 09:23 PM

Бери е невероятно игрив и е много любопитен...вдигнал гордо опашка и с муцуна забита в земята обикаля там, където го пускаме да иде ;) има някакъФ особен афинитет посока боклука, който се помещава в един прост плик и бърникането в него...резултата е налице...муцунката му "ухае" много интересно ;) много е сладък като почне да тича след някой от нас :) по някое време обърква крачетата и кое краче пред кое трябва да ходи и почва да подскача като заек на 4 крака и ушите му летят встрани :) и мрънка само, когато му е скучно и има хора в къщата :)

с една дума - сладур :)

П.С. аз съм дъщерята :)

#25 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 18 October 2004 - 10:07 PM

Какво хубаво бебе само !!! Честито ! Да ви радва с лудориите си ! Те сега са най хубави ... каторазмятат крачета. На колко е ?

#26 Потребителят е офлайн   rog4e Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 10:22 PM

2 месеца и 1 ден :Р

#27 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 18 October 2004 - 10:30 PM

Бебе бигъл !!! Страхотно е ! Когато започне да излиза навън, го доведи при нас в парка, събираме се почти всяка неделя до Хилтън, ще се радваме да го видим ! Какво яде ? Има ли специална рецепта за бигъл ? Разкажи малко повече за породата, ще ми е интересно ... и вземи родословието, изложбите ще ти харесат, ще видиш !

#28 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 19 October 2004 - 11:31 AM

ВНИМАНИЕ!!!:-))

Цитат

има някакъФ особен афинитет посока боклука, който се помещава в един прост плик и бърникането в него...резултата е налице...муцунката му "ухае" много интересно

По голям чревоугодник от бигъла няма-даже и басетите не налитат така както бигълите-внимавайте с маси с ядене, пликове със суха храна и обелки от колбаси....Големи разбойници са.Иначе честито, голяма сладурана е.Имат голямо сходсто с бебетата басети, въпреки че те са по-кожести...
ТОВА ми е любимата снимка и от 2 години ми е фикс идея да видя на живо такива мъници..
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#29 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 19 October 2004 - 11:52 AM

Ето и малко за породата:
Биглите произлизат от Англия. През 14-ти век малки гончета са се използвали за лов на зайци по "мирис", но тогава все още не са се наричали Бигли. Първото споменаване на породата е в английския роман с неизвестен автор "Squire of Low Degree", публикуван през 1475г.
По времето на кралица Елисавета I (1533-1603), всички дворяни са имали гончета. Самата кралица била заклет ловец и имала собствени "пеещи Бигли".
Но независимо от отличния си нюх, упоритост и издръжливост, през 18-ти век Биглите са изместени от Фоксхаунд като ловни кучета. Те стават много популярни сред фермерите и по-бедните благородници. По това време външният вид на Биглите бил много различен, защото всеки стопанин имал собствено мнение какъв трябва да бъде Бигъла. Много често типа и размера на Биглите са зависели от местността, в която се ловува. През 30-те години на 19-ти век в Англия става популярен ловът с гончета, специално развъждани за целта. Това са предшествениците на съвременните Бигли.
През 19-ти век започват да се организират клубове по породите. През 1873г. породата е призната от Британския Кенел клуб. Спопуляризирането на кучешките изложби се установява, че породата Бигъл е на изчезване. Затова през 1890г. е организиран The Beagle Club, в които започват да развъждат Бигли от един тип.
Някои теории предполагат, че името на породата произлиза от старо-френските думи bee gueule (шумна уста). Други предполагат, че произлиза от думата "малък": старо-английското begel, френското beigh или келтското beag.

#30 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 24 January 2005 - 01:54 PM

Не мога да не се похваля. В нашия малък парк (Гео Милев) се разхождат три бигъла: моят Бери, който е на 5 месеца, Рони,който е на 6 години и Шери, която е на 8 месеца. Шери все оше не сме я срещали, защото е разгонена в момента , но с Рони се разбират чудесно.
И трите кучета са трицветни.

#31 Потребителят е офлайн   danim Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 04-October 04

Публикувано: 24 January 2005 - 01:59 PM

Остана ми малко време и преведох и сглобих нещо за породата. Аз съм напълно съгласна с всичко написано

Бигъл това е не само куче за лов, но и обожаван домашен любимец.Отлично приспособен към живота в града, той не е загубил смелостта си, спортния хъс и не се е превърнал в декоративна порода.
Трогателната външност и хармоничната структура, дружелюбния характер и веселия,игрив нрав, детската съсредоточеност и жизнерадостната енергия това са качества, който го правят изключително привлекателен за човека. Където и да отидете със своя бигъл, той като магнит привлича към себе си всички погледи и покорява сърцата.
При това кучето от тази порода идеално осъзнава своето превъзходство и майсторски се възползва от него. Много рядко някой стопанин ще устои на молбата на бигъла да си поиграят или да си изпроси вкусна хапка. И тъй като липсата на апетит не е характерна за тази порода, то трябва много да се внимава с количеството изпросена храна. Възможно е кучето да напълнее и да стане мързеливо . Но всяко зло за добро. Поощренията и лакомствата ще ви помогнат много при дресировката и възпитанието. Дори 3-месечно кутре е способно за кратко време да усвои основните команди и с ентусиазъм да ги повтаря.
Общувайки с бигъла вие много скоро ще разберете, че той е не само находчив и съобразителен, но и без преувеличение умен. Съобразителността, способността бързо да се ориентира в ситуацията, доверието към човека и желанието да разбере неговите потребности са култивирани в породата през вековете. Но ако оставите кучето да се самовъзпитава, то вродения интелект ще се обърне против вас и ще имате едно самостоятелно чудовище .
Както и всички ловни кучета, бигъла е страстен следотърсач. Увлечен от интересни от негова гледна точка миризми, той е способен да тръгне сам на пътешествие, но колкото и далече да отиде, винаги ще се върне в къщи по собствената следа. И все пак в града кучето го дебнат много повече опасности и такива пътешествия могат да завършат зле. Затова, ако не сте сигурни в подчинеността на своя любимец, по-добре го разхождайте с каишка. Игрите на чист въздух и съвместните разходки са най-голямото удоволствие за кипящия от енергия бигъл. Новите впечатления, получени по време на пътешествия по нови маршрути, спомагат за изглаждане на отношенията куче-стопанин. Разходките с този неутолим и забавен спътник ще ви донесат огромно удоволствие.
Но най-голямото достойнство на бигъла това е неговия златен характер. Това е истински жизнерадостен сангвиник, уравновесен, весел и игрив, енергичен и добър. Той е не само влюбен в стопаните си, но и към всички хора и живеещите в съседство животни. Обожава децата и е техен верен приятел в игрите. Негово весело настроение е изключително заразително, а живия и слънчев характер доставя много бодрост и радост.
Недостатъци:
- не обича да стои сам
- изисква дълги разходки
- твърдо и последователно възпитание
- доста козина
- не се препоръчва на започващи кучкари и семейства с малки деца

#32 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 24 January 2005 - 02:03 PM

Цитат

Не мога да не се похваля. В нашия малък парк (Гео Милев) се разхождат три бигъла: моят Бери, който е на 5 месеца, Рони,който е на 6 години и Шери, която е на 8 месеца. Шери все оше не сме я срещали, защото е разгонена в момента , но с Рони се разбират чудесно.
И трите кучета са трицветни

Ехх какви късметлии сте само... b) При нас има една старичка бийгълка...Май Рея се казвше и Друпи много го харесва-само подскача около него-жалко че той не й обръща толкова внимание r)
Много от нещата които си написала съвпадат с характеристиката на басета...е все пак едното е произлезло от части от другото r)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#33 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 27 January 2005 - 11:59 AM

Danim ловните кучета наистина са едно кълбо от енергия, и затова не се препоръчва да играят с малки деца /за да не ги съборят/.
А относно белите в къщи - гарантирам Ви че ако кучето е добре разходено няма да имате проблеми.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 28 August 2005 - 10:18 PM

Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#35 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2005 - 10:45 PM

Много харесвам тази порода-мислех да си взема такова,но щом видях голдена........(нищо ли4но и не искам никой да обидя)!Тя си ми остава една от любимите w) d) d) d)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 29 August 2005 - 01:29 PM

Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#37 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2005 - 04:07 PM

Много са готини! w)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 September 2005 - 03:27 PM

Здравейте всички, които пишете тук. Твърдо съм решена да си купя кученце бигъл. Както подразбрах от писаниците тук в България има единици представители на породата и явно трябва да се справя с помощ от чужбина. Бихте ли ми казали ориентировъчно на каква цена върви тази порода и все пак дали човек има шанс да се сдобие с бигъл от сигурно място в България. Мерси и се надявам скоро да се похваля с мое бигълче и да ви разказвам как расте. d)
User's Signature

allure&Jack Ray

#39 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2005 - 06:56 PM

Ми аз мога да ти пожелая само успех в търсенето и дано си намериш някое хубаво и здраво бигъл4е w) r) d)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   allure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 16-September 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 October 2005 - 11:29 AM

къде сте вси4ки бигъл-собственици и фенове? r) и аз вече си имам един малък представител на тази порода вкъщи d) Надявам се да не занемарим темата тук, защото и без това инфото за биглите в бг е доста оскъдно, така 4е дайде поне да си бъдем полезни един на друг. Поздрави и целувки от allure u Ray super best super best
User's Signature

allure&Jack Ray

  • (251 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни