Dog.bg Форуми : Бигъл

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (251 Страници) +
  • « Първа
  • 249
  • 250
  • 251
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бигъл

#5001 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 March 2014 - 12:34 PM

Здравей!
Аз ще те посъветвам да се регистрираш и в този форум: http://bkkbeagle.com/forum/index.php#1
и да се свържеш с развъдчиците, които ще отговорят на многото ти въпроси - Диана Анева и Петър Бонев, ще ги намериш из темите и мненията.
Относно лаенето: Аз имам бигълче на близо 7 месеца и все още не лае или вие така,както се очаква и колкото го описват. Напротив, има много други породи
кучета,които лаят много повече и и досадно.
Имай предвид,че всичко е до куче и до обстоятелства,когато става дума за лаене. Всяко куче лае. Въпроса е защо лае кучето. Ако е разходено,натичано,поизморено,
ако има занимавка,храна,вода,компания, ако не е навън или не вижда навън нещо,което го кара да лае (гълъб, минаващ човек, котка и т.н.), то няма причина да лае.
Кучето лае,за да каже нещо. Задоволи всичките му нужди и няма да има причина да лае.
Моето кученце тичка сутрин по 40 мин. После остава сама за към 6ч, после излиза на разходка за час. После има компания 2ч. вътре. После излиза на 2часа разходка и игра в парка с други кучета вечерта. И после в 10-11 вечерта пак излиза до тоалетната.
Вкъщи не лае,освен ако нещо много необичайно не се случи. В двора лае рядко,ако чуе друго куче, ако мине птица или котка. Лае навън и не много,докато играе с кучета и понякога по разни хора решава да си лае,но бързо я прекъсвам.
Или иначе казано - с разходки и компания няма да лае,защото ще е уморена или ще си се занимава с нещо.
Важно е да се научи да не лае,когато го оставяш само. Ние я оставихме сама от 1вата нощ и малко по малко я свиквахме да стои сама през деня. Вечер никога не е скимтяла, а скимтенето като излизаме спря много много скоро също.
Внимание,контрол, дисциплина. Ако лаенето ти е главното притеснение, не се притеснявай,бигъла не е най-лошия в категорията.
По-скоро е отличителен лая им по време на лов, когато са в група. Сам бигъл домашен любимец е съвсем поносимо.
Ако ще се притесняваш за нещо,по-добре се съсредоточи върху нагризани и съсипани вещи,обзавеждане и дом като цяло. :wb_052:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5002 Потребителят е офлайн   ani^^ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-April 14

Публикувано: 10 April 2014 - 02:39 PM

Здравейте!Аз съм на13 момиче години и още от малка искам куче порода бигъл.Нашите не са много съгласни затова може ли съвет как да ги убедя? И понеже знам че някой ще каже не кучето не е просто играчка да знам го! Аз наистина че се грижа за този пухкавелник все пак е живо същество. На училище съм от 8:00 до 13:30 а през това време има кой да го наглежда.Ще го извеждам сутрин 6-7:40 естествено ще тичаме за да изразходваме енергия. :ab_041: :ab_041: и т.н. Та наистина помогнете ми да ги навия те са съгласни ама не съвсем :ae_085: :dry: много ще съм благодарна

#5003 Потребителят е офлайн   ani^^ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-April 14

Публикувано: 10 April 2014 - 02:42 PM

Забравих да спомена че живееме в тристаен апартамент и че няма да го извеждам само сутрин :ab_041: :ab_041: обед и вечер също на обед ще са поне 2 часа и така.Само да убедя нашите и всичко ще е ок :ns22:

#5004 Потребителят е офлайн   LadyC Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-April 14
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 10 April 2014 - 04:03 PM

Здравей, Ани!
Хубаво е, че имаш такова голямо желание за бигълче, но аз ти препоръчвам да не прибързваш. Бигълът е ловец, както сигурно знаеш, и едва ли ще можеш да му осигуряваш нужните часове занимавка. Не му ли ги осигуриш ще е мноооого непослушен и вашите ще са доста ядосан. Моят съвет е да си вземеш някое по-малко кученце. :)

#5005 Потребителят е офлайн   ani^^ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 10-April 14

Публикувано: 11 April 2014 - 01:55 PM

LadyC Благодаря за съвета,но другите породи кучета като че ли не ме влечат толкова.Преди няколко седмици ходихме до един зоомагазин(ей така спокойно знам че не е хубаво кучето д е от там), на витрината беше сложен бигъл на 2 месеца и направо се влюбих. Предполагам че знаете като си харесаш и за собствениците като се привържеш към едно куче другите бледнеят пред него :D А относно разходките и грижите аз съм готова едва ли не да посветя живота си на този мъник. Но искам да попитам за всеки случай ако ги убедя кога трябва да е първата баня на кученцето и доколкото съм чела не трябва да му се мокри главичката а само леко да се облее (но какво знам аз). Та така с мене и мечтаното малко меченце :DD(както казва леля ми) али ако може съвети ще съм благодарна. Айде чао от мене засега довечера пак ще пиша ако има отговори :дд

#5006 Потребителят е офлайн   lazarina1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-May 14

Публикувано: 09 May 2014 - 11:16 AM

Здравейте. Имам бигал вече от 5 дни е в нас(апартамент) той е на 45 дни. толкова е малък а е пълен с енергия вече се опитва да гризе секцията, дивана, кабелите и всичко до което може да се докопа. Първите дни го свикнахме да се изхожда на пелена която беше поставена в коридора(до което ходехе сам и си вършеше нуждите ) но в последствие реших че там не е добра идея и сега пелената е в банята но сега пак той не иска да ходи там. Дали вече е свикнал на старото място или мога да го науча и в банята?

#5007 Потребителят е офлайн   swenstyle Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-May 14

Публикувано: 23 May 2014 - 02:17 AM

Показване на мнениетоlazarina1, в 09 May 2014 - 11:16 AM, написа:

Здравейте. Имам бигал вече от 5 дни е в нас(апартамент) той е на 45 дни. толкова е малък а е пълен с енергия вече се опитва да гризе секцията, дивана, кабелите и всичко до което може да се докопа. Първите дни го свикнахме да се изхожда на пелена която беше поставена в коридора(до което ходехе сам и си вършеше нуждите ) но в последствие реших че там не е добра идея и сега пелената е в банята но сега пак той не иска да ходи там. Дали вече е свикнал на старото място или мога да го науча и в банята?

ами нищо не пречи да опитвате поне седмица да хои на новото място, като когато използва старото, също и когато гризе нещо нерегламентирано, трябва да му привлечете вниманието да му говорите и да му се карате докато не се почувства виновно, а когато заслужава да го награждавате, щом сте го научили веднъж пак ще успеете. Нашият вече два месеца не е изял нищо, но не го оставяме за повече от 2 часа сам и когато прави беля го спираме веднага.

#5008 Потребителят е офлайн   swenstyle Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-May 14

Публикувано: 23 May 2014 - 02:23 AM

някой може ли да каже или да дадде линк с някаква таблица колко тежи бигъл през различните периоди от възрастта си, нашият е мъжки на 4,5 месеца и вече е 9,5 кг, не е дебел, не е дългокрак :)
Прикачена снимка

#5009 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 May 2014 - 12:22 PM

Разбира се,че ще се научи на новото място, просто трябва постоянство!
А за гризането не мога да помогна,аз съм поредната жертва на бигъл :dh_188:
Проблема е,че нашата действа докато ни няма, докато спим, докато не гледаме. Т.е. никога нямаме възможността да и се скараме по време на злодеянието :eg_033:

Показване на мнениетоswenstyle, в 23 May 2014 - 12:23 AM, написа:

някой може ли да каже или да дадде линк с някаква таблица колко тежи бигъл през различните периоди от възрастта си, нашият е мъжки на 4,5 месеца и вече е 9,5 кг, не е дебел, не е дългокрак :)
Прикачен файл 120420144263.jpg


Много ти е сладко бигито!
Няма такава таблица,тъй като е много относително и при всички се различава според структура, кости и т.н. А и както при всичко,колкото хора,толкова мнения,толкова таблици. Това,към което можеш да се обърнеш е такава таблица:
Качена снимка

Моята е женска и на тази възраст беше 8кг. Но е нормално за женска да е по-малко,а и тя самата в онзи период беше слабушка,понеже отказваше да яде и ребрата и леко се виждаха.
Иначе ако сложиш снимка на бигито ти докато не е пльоснато,а право, по-добре ще се вижда,но така не ми се струва да е дебел.
Имай предвид още и че докато са бебета е хубаво да са си имат мазнинки, хубаво е за костите и по-нататъшното развитие.
Важното е да го храните качествено,всичко останало само се нарежда докато растат :mg_062:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5010 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 27 May 2014 - 02:19 PM

Цитат

Имай предвид още и че докато са бебета е хубаво да са си имат мазнинки, хубаво е за костите и по-нататъшното развитие.


Точно обратното.
Докато расте кучето е по-добре да е кльощаво за да не товари излишно костите.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5011 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 28 May 2014 - 09:27 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 27 May 2014 - 12:19 PM, написа:

Цитат

Имай предвид още и че докато са бебета е хубаво да са си имат мазнинки, хубаво е за костите и по-нататъшното развитие.


Точно обратното.
Докато расте кучето е по-добре да е кльощаво за да не товари излишно костите.


И на мен към този извод ме водеше логиката. Но когато се притеснявах,защото моето от най-дебеличкото от кучилото стана кльощаво в първите 2 месеца откакто я взех, развъдчиците, с които комуникирам
ме съветваха какво ли не за да наддаде, защото било по-добре да са дебелички, именно с довод за костите и цялостно развитие...
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5012 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2014 - 02:49 PM

Малко снимчици от специалката на 15.11.2014 г.

http://imgur.com/a/yBSVu?gallery#0
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#5013 Потребителят е офлайн   fencho Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-March 15

Публикувано: 20 March 2015 - 04:35 PM

Здравейте! Искам да си взема бигъл, но цените в развъдниците са ужасно високи.. между 800 и 1000лв. за бебета :( ... Познавате ли някой, който развъжда бигъли и ги продава на по-ниски цени? Благодаря предварително. От много време искам да си взема такова кученце, не предполагах, че са толкова скъпи и останах много разочарован :(((

#5014 Потребителят е офлайн   Лола Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 969
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 06 September 2017 - 12:10 PM

Не бях влизала във форума от години,а именно той ми беше верен наръчник дълги години.
Днес влязох да оттам почит на Бушката и нямаше как да не вляза и тук.Тъжно е,че ни няма,а си бяхме така полезни.
Много от децата ги няма вече и моята Лола я няма,но други има.Дано се възроди форума както беше преди.
Бъдете здрави и поздрави на всички,с които се познавахме виртуално...ако някой някога се отбие тук.

  • (251 Страници) +
  • « Първа
  • 249
  • 250
  • 251
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни