Dog.bg Форуми : НФФе - ФДП

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

НФФе - ФДП

#1 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 October 2006 - 04:55 PM

Цитат

Манкс има в Габрово. Има и сайт. В сайта е сложен и документ за произхода на котетата.

не желая да споря...
на въпросния сайт не видях родословие, доказващо произход, затова поддържам вече написаното от мен по-горе...

МОД уточнява, че това е новосъздадена тема, отделена от друга такава (ето тук), с цел в преждесъществуващата да не се появяват съобщения, които нямат нищо общо с нея.
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#2 Потребителят е офлайн   NasampCo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-July 06

Публикувано: 20 October 2006 - 07:53 PM

В България НЯМА Манкс, няма Тайски, няма Шотландски клепоухи, няма Турска ангора, ....... няма, няма ... има само Норвежки горски - най-добрите, гальовни, прелестни, божествени ... според skogkatt_bg

още от неговите изказвания "в България НЯМА хубави персийски котки, всички са съскащи, драскащи, сълзящи ... просто ужасни", думи казани на лекарка от ВМИ, и тя горката му повярвала и си купува коте от неговото първо котило!

и какво се оказва, че котето е буйно - обича да се катери, да точи нокти по дивани и секции, и да се разхожда по парапета на терасата - ( (...) редактирано от модераторнаследствени гени от баща му (на снимката в сайта го има (...) редактирано от модератор- чийто произход (...) Мод: Какво целиш, Nas&Co? норвежец, и от там котетата са с риексови полупразни родословия!

края на разказа е най-лош, оказва се, че на 1 годинка, неизвестно защо, то скача през прозореца и ....... оказало се доста високо за него!
половин час реве жената в телефонната слушалка - слушах я, съчуствах й, няколко думи за утеха успях да й кажа, но бях изумен за много неща, .... .....! Тъжна история, извинявайте,ама не се сдържах и модераторът не се сдържа, тъй като няма намерение да толерира открити обиди по адрес на други форумници!!

И като видях днес тези обяви в базар.дир.бг на други двама члена на УС на ....., си зададох въпроса: Имат развъдници, имат сайтове, защо се крият тези хора, защо не са открити?!? Но всеки сам си решава!

"Persijski koteta na priemlivi ceni! Izberete si ! 974 13 95 i o887 834 891.
Подател: Ivanka"

"Персийски котета с родословия,за домашни любимци,на приемливи цени, продава развъдник. За информация 088 8803764
Подател: aneeva"

Йона, моето мнение е (но то не е важно за Вас), че само ти можеш да подобриш нещата във федерацията!

alekian_yona: уважавам мнението ви, благодаря за добрите думи, но федерацията си има ръководство, аз ще оказвам необходимото съдействие и това ми е напълно достатъчно.

c)

Документ за произхода на манксовете в БГ

#3 Потребителят е офлайн   NasampCo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-July 06

Публикувано: 20 October 2006 - 07:57 PM

Ето линк към документа http://www.fdp-bg.com/manx.htm

#4 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 20 October 2006 - 08:39 PM

това извинявай ама не е документ за произход. особено като се има пред вид от коя година е. ти виждаш ли на него за какви котки става дума? кои са те? отбелязано ли е някъде поколението им? да се знае че сегашните котки са резултат от развъждане, а не разможаване? в Лозенец има едно бездомно коте без опашка. нито майка му, нито другите котета от котилото са като него. Манкс ли е? (не става въпрос за загубена опашка след травма, а вродено)

#5 Потребителят е офлайн   NasampCo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-July 06

Публикувано: 20 October 2006 - 09:08 PM

Да, това е документ, че наистина котките са дошли от остров Мен, били са със сертификати и паспорти, но в онези години са забутани някъде из архивите на общината, защото никой не го е интересувало тогава. Първоначално котките са отглеждани и са се ражвъждали помежду си 10 години в зоологическата градина на Габрово. По-късно Розмари е избрана за Общински съветник и се наема заедно с вет. доктора на Габрово да въведат ред в породата. Последните екземпляри от породата имат оценъчни листове от международни съдии (Лоозе - FIFe и от Kellner - FFE) и напълно отговарят на стандарта и могат да бъдат родоначалници на породата в БГ, напълно по правилата могат да им се издават експериментални родословия. Както на много котки в България. Гена се предава отлично в поколенията им, опита и заслугата за това е единствено на Розмари.
Така че в породата всичко е по правилата. b)

#6 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2006 - 11:57 AM

Здравейте,

искам да изкажа моето скромно мнение по въпроса с манксовете. Това, че котките в Габрово са внесени от остров Ман, не означава че те са манксове. Уважавам желанието на г-жа Розмари Казасова да се занимава с породата в България, но и това не прави котките манксове. Самите вие сте радетели на отглеждането на родословни котки и следователно сте убедени, че родословното свителество е до висока степен доказателство за това. По принцип съм наясно с унаследяването на гена за липса или частична такава на опашка, както и с леталитета при кръстосването на две безопашати котки. Знам, че при работата с тази порода се използват европейски котки, НО манксовете, които са призната и стабилизирана порада имат малко по-различен тип от тези на Розмари :( Ако не сте съгласни с това, което казвам, мога да приведа и снимков материал. От друга страна, ако се работи с риексни животни, в която и да е организация по света, животните с риексни родословия се кръстосват с такива с LO родословия, а не с други животни с експериментални, така че не мисля, че в случая може да става въпрос за Работа с породата. Моля да ме поправите, ако греша някъде! Отново държа да подчертая, че уважавам усилията на г-жа Казасова, но Вие като отговорници по развъдната дейност в Дружеството трябва да я посъветвате да се обърне към някой развъдник за манксове в Европа или Америка и да се сдобие с мъжки, с който да продължи работата си с породата. Предполагам нещата около манксовете са попроменили от 1975 година насам :)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#7 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 21 October 2006 - 01:05 PM

c) Аз знам, че има порода манкс, не знаех, че в БГ има манксове. И си мисля, че мое куче като беше донесена от п-в Нюфаундленд какво нюфаундленд ли беше? Беше си най-обикноен мелез, скъп за мене и децата ми и никой друг.
Значи темата беше каква порода котка имаме. Моля авторът да сложи и други възможности, щото повечето хора си имат безпородни котки или както мене от непризнати видове или пък просто най-обикновени мишелови. Ако имаше работни състезания за котки моята котка Оксана на вилата щеше да сложи в джоба си доста мишелови и плъхолови. От нищо не се страхува и им скача на врата и го троши. После ни го носи. Не ги яде или ние така си мислим. Но и леля Грозда, нашата комшийка и градинарка също не е виждала да ги яде.
Моля да запазим добрия тон заради децата, които искаха да направят анкета, да се изявят и да общуват добронамерено.
Поздрави
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#8 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 October 2006 - 02:02 PM

НЕуважаеми г-н Праматаров,

Аз никога не съм си крил името и то е Христо Симеонов. Високо ценя опита ви отново да нагнетите ИЗЛИШНО напрежение между вашия клуб и нашата федерация, но уви нямам никакво намерения да се присъединявам към вас!
Ще отбележа само, че изказването ви е пълно за ПОРЕДЕН път с МНОГО неточности (да не кажа лъжи!) и не смятам да ви се оправдавам.
Свързах се току що с жената и ... всичко ви се изясни като бял ден - проблемът е в това, че не си е купила следващото животно от вас, а от друг развъдник на НФФе... - каква "загуба".

Истината обаче е, че май хората ви започват да проглеждат къде имат някаква перспектива за развитие във фелинологията и да установяват контакти с нас и това явно ви изнервя. Е, видяхме че сте със слаби нерви в цялото ви семейство, но това не е новост за нас. Наистина НЕ вярвах, че можете да падате все по-ниско и по-ниско в опитите ви за разцепления в НФФе чрез обиди на едни и хвалби на други. Не вярвам за имате успех, но...не мога да ви забраня да се опитвате...

Сърдечни поздрави,
ХРИСТО (ако не сте ми видяли името все още!!!)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#9 Потребителят е офлайн   NasampCo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-July 06

Публикувано: 21 October 2006 - 02:04 PM

Здравей fantik,
всичко написано от теб е точно така, отново казвам, подкрепяме я в нейният ентусиазъм и желание за някаква работа по двете породи - Манкс и Турска ангора. Никой не ги сравнява с екземплярите от Европа и Америка, и тя го знае отлично. Писали сме за тези породи и са ни поискали над 500 евро за коте от отлични кръвни линии. Каквито и желания да имаш, тук се намесва и финансовия характер. Всеки знае, че породите Турска ангора, Манкс, Тайска, Европейска късокосместа в БГ се подаряват или се дават на символична цена и няма такъв, който да внесе родословни екземпляри от чужбина. Има просто желание на една габровка да запази символа на Габрово (безопашатата котка) и да работи според възможностите си по породата.
Има желание и за нови качествени персийски котки, но всичко зависи от финикийските знаци и е в бъдещето b)

#10 Потребителят е офлайн   Ofika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 394
  • Регистрация: 30-December 05

Публикувано: 21 October 2006 - 02:26 PM

Имам няколко, но тайската и домашната котка не са включени в гласуването. ouu
Ето това е [B]Вероника, или Ники на галено. Порода - (с много условности) - тайска:
Качена снимкаКачена снимка

А имайки предвид горните пояснения и географското ми местообитаване - Манкс-стампи от тайски произход. bl)
Има точно 2 опашни прешлена. oleeee
User's Signature

New concept in the dog world http://www.doginfo.info

#11 Потребителят е офлайн   NasampCo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-July 06

Публикувано: 21 October 2006 - 03:07 PM

Най-неуважаван от мен, (...), г-н skogkatt_bg,
казаното от мен не са лъжи и ти отлично го знаеш, защото аз няма от къде да го науча, освен от потърпевшата госпожа!
Използвам никове, защото такива са правилата на форума!!!

Относно "вашия клуб и нашата федерация", ние не регистрирахме федерация преди 3 години, от уважение и колегиалност към вас, а и да не създаваме конфликти, НО още утре можем да регистрираме федерация от няколко Дружества и Клубове от цялата страна. Просто ни подтикваш към тази стъпка! Така както се регистрира федерация, а не от 3-4 човека като вас и след това да създават клубове по 1-2 човека и после да събират членове, като теб идвайки в Пловдив да се молиш на изключения руски клуб. Така имате 4-5 развъдника, които ......
А хора, които преди 1 година сме ги създали, помогнали и научили на много неща, ако нямат благодарност, то такъв развъдник ........ нека дойде при вас! Хора, които са подписали "Етичен кодекс" и думи като, честност, корекност и лоялност не означават нищо за тях, нямат място при нас! По-късно ще разберат какво ще изгубят! Млади, ентусиазирани са за изложби и не са се сблъскали още с проблемите на развъдчици. Но всеки е свободен да направи своя избор!

Относно разцепване на НФФе, въобще не съм си го помислил, просто си казах мнението.

Има хора между вас, но има и "човеченца" - миню, както казва Слави b)

c)

#12 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 October 2006 - 05:03 PM

Двуличие има там, където има двойни стандарти! В НФФе такива няма и няма да се допускат! А що се отнася до скромните ни персони, то не виждам смисъл да обременяваме повече форума със себе си и с излишни нападки - по-добре да говорим САМО по темите!!!

А истината за трагичната съдба на котето НАРОЧНО НЕ е изнесена публично по МОЛБА на собственичката му, защотот децата й знаят, че е избягал и са го намерили други хора - не виждам защо трябва да попаднат тук и да прочетат от непознат човек какво се е случило!!! А се е случило поради невнимание с необезопасен прозорец!!!
Истина е, че сте говорили и е истина, че повече от половината неща написани по-горе по случката просто НЕ СА така!!! Явно вече паметта ти изневерява или никога не си знаел кое как е!!!
Не виждам какво се цели с този пасквил и ще помоля модератора да изтрие до 24 часа утре всичко написано и от двама ни тук, тъй като само разводнява темата!

БЛАГОДАРЯ!!!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#13 Потребителят е офлайн   NasampCo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-July 06

Публикувано: 21 October 2006 - 07:18 PM

skogkatt_bg, не съм споменал за двуличие в НФФе, а за твоето, говоря за усмивките и поздравите, когато сме се срещали на изложбите (никога не сме имали противоречия) и за доносите писани от теб до различните международни федерации срещу нас - такъв като теб се нарича "човек с две лица" и да ти кажа, не харесвам такива хора! s) Най-меко по този начин мога да се изразя! И спирам!

Не виждам повод модератора да изтрива всичко до тук! Ако желае може да открие нова тема. Тук четат хора като manus, papyy и други, интересуващи се от фелинологията в БГ, питащи защо има две организации и т.н. и смятам, че трябва да чуят и двете страни, не едностранно, което им се поднася.
Монетата има две страни!

#14 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2006 - 09:20 PM

alekian_yona,
много добре си кръстила темата. Имаше един хубав филм на времето - Досиетата Х и там се казваше " Истината е някъде там". Не мисля, че тя ще изплува в този форум, дори че въобще ще изплува, защото какво е ИСТИНАТА??? Тя май е гледна точка, а те са много и различни.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#15 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2006 - 10:33 PM

Аз също се съмнявам, че някога каквато и да е истина ще изплува. Всяка страна ще държи на своята "истина".

Държа да подчертая обаче, че в качеството си на модератор на този форум, нямам никакво намерение да изтривам темата или отделни постинги от нея.

Нека тези, които милеят за котките или за фелинологията въобще, успеят да си извлекат единствената правилна поука! Това поне е моето желание.
c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#16 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 October 2006 - 11:18 AM

Под изтриване имах предвид: 1. за злополучната съдба на едно коте и 2. че там където се пишеше не му беше мястото като тема.
Идеята за нова тема е добра и сполучлива, но...тук би трябвало да се закачи тогава и предишната епопея от началото на лятото, която беше към друга тема май някъде в "С котка в леглото", защото там бяха изнесени много факти, които не желая да пиша отново.
Що се отнася за усмивките - раздавал съм ги тогава, когато съм се надявал, че все пак с някои хора може да се общува, или поне говори, или поне да има коректни отношения! Наскоро не помня да съм се усмихвал на въпросното семейство.
А темата за това кой, къде и какво е писал отдааавна е приключена и не ми се занимава да я вадим пак от скрина и да преливаме от пусто в празно. Благодаря.

Мдааам...дали в този форум можем да стигнем до консенсус по философското понятие "Истина" angelpik - съмнявам се..., но нека всеки открие своята! 1super

ПП. Не знам как точно се оказах аз в полето "автор" на темата..., но здраве да е r)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни