Dog.bg Форуми : страх от коли

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

страх от коли

#1 Потребителят е офлайн   владимирпз Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 08-July 13
  • Gender:Male
  • Location:pazardjik

Публикувано: 08 July 2013 - 07:49 AM

Добро утро хора . Кученцето ми е на 3 месеца и преди 2 седмици го блъсна бус .... за щастие само задната лапа му пострада , но вече му заздравя , размина се и без счупване , но от няколко дни се опитвам да го разходя и той панически запачва да бяга в момента в който види автомобил . Може ли някой да ми даде съвет как да преодолеем този страх . Смятах , че ако стоим достатачно дълго до пътя да гледаме как минават колите ще се успокой ,но каточели нищо не се получава , след време ляга или сяда до мен и не мърда стои спокоен ,но тръгнем ли на някаде пак испада в паника ....

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 08 July 2013 - 08:57 AM

Добро утро,
дайте възможност на кученцето да се успокои - не го водете до пътното платно ( разбирайте го буквално),защото едновременно му действат и миризми и шум и преминаващи автомобили. Не знам къде живеете,но се старайте доколкото е възможно да го отдалечите от преживяването.
Разхождайте го на по-спокойни места ( ако въобще са останали такива) и следете поведението му : в моментите,когато то почувства заплаха или свърже с определен дразнител болката от удара и го покаже ( било чрез моментално спиране,присвиване на ушите,облизване и в краен случай стремеж към отдалечаване),Вие също се отдалечете в безопастната посока ,повикайте го и го успокойте.
Сменете мястото отново,за да не предизвиквате неприятни асоциации . Ще дойде време и кученцето ще привикне към околните шумове,чак тогава бавно ( във времето)започнете да се приближавате към шумовете и обектите , към които то изпитва стрес. Колкото е нужно.....
Това,което правите в момента не му помага. То ляга до Вас ,защото е на повод ( няма как да ме убедите че не е така),ако е пуснато отдавна да е избягало. Лягането,сядането и "стоенето спокойно" говорят за такова високо ниво на стрес ( в конкретния случай ) ,че след тези ясно показани признаци остава само изпускането.
Ако имате познати с кученца (може и малко по-големи на възраст ) ,с които Вашето играе,помолете ги да помогнат като ги срещате там,където Ви казах. Така кученцето в общите игри ще пренасочи вниманието си към по-приятни моменти ( близки контакти,търсене на миризми) и мозъкът му няма да се натоварва и да обостря сетивата в постоянно очакване на "познатото нещо"...
Не забравяйте,че нашите и техните ( на кучетата) мозъци работят еднакво и каквото е в сила ( при стрес) при едните , се отнася и за другите. Носете си винаги лакомства и при най- малката проява на смелост ( от познатите дразнители) го награждавайте ,като не забравяте и ласките.
И пишете как се справяте.... Успех !
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 08 July 2013 - 05:09 PM

владимирпз никъде в разказа ви не се разбира дали кученцето го е страх само от движещи се автомобили или и от спрели,ако от спрели и с неработещ двигател автомобили не се страхува работите евентуално ще се ускорят.Вие как мислите г-н старркопф прав ли съм.

#4 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 08 July 2013 - 06:04 PM

Целта е кучето да не прави асоциации с автомобилите, защото автомобил,а не друго ППС го е наранило.
В момента на удара то е запечатало не само болката,но и размера, характерния шум,миризмата на обекта, даже ако щете и настилката под краката си .
Ако беше иначе можех да му предложа близка среща с автомобил в покой. Но тук не става дума за опити ,а за конкретно събитие, описано достатъчно разбираемо.
Дали младежът ще направи нужното си е негов избор.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#5 Потребителят е офлайн   владимирпз Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 08-July 13
  • Gender:Male
  • Location:pazardjik

Публикувано: 09 July 2013 - 11:09 AM

От спрели коли не го е страх . Даже последвах съвета и още вечерта го заведохме до Марица да тича край реката , много беше щастлив . Няма проблем да се вози в колата , той си беше свикнал с това и си е много спокоен . Ама неиска да излиза от входната врата на разходка, а ако излезне и преварта като види коли ..... той има едно мъжко Хъски приятел , който го спаси от реката преди 3 седмици ( без да иска падна и то скочи да го издърпа ) та му е нещо като идол , мисля с него да пробваме заедно да се движат и да види неговото поведение .... И благодаря за съвета гледам да не го насилвам вече . (смятам че ще се оправи прекалено е енергичен за да стой вечно затворен :) )

#6 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 09 July 2013 - 12:45 PM

Като се возите в колата със музика ли пътувате(с включено радио),в смисъл чува ли се двигателя и колите с които се разминавате?Вижда ли колите с които се разминавате?Входната ви врата на какво разтояние е от улицата?Имате ли балкон,ина кой етаж живеете?

#7 Потребителят е офлайн   владимирпз Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 08-July 13
  • Gender:Male
  • Location:pazardjik

Публикувано: 10 July 2013 - 07:42 AM

(на4тия етаж и невижда през него, засега е в апартамента тои е 120 кв. стига му пък като се пооправи ще иде в къща ) от входната врата е спокойно , той входа е единствен на улицата малко е каше на 10 метра от главния път , започна да се разхожда ама не припарва по на далече . в колата се качва на изгасен двигател после няма проблеми като тръгне не му прави впечетление и не вижда колите научихме го да си лежи на стелките като пътува още в началото .
а вчера като бяхме на реката като видя кола и отиде до вратата на колата и застана мирно докато не отмина ... май почва да се осаферва което е добре , а и започнах да го извеждам с другото хъски и доста добре се държи постоянно около него се движи и като види че го е страх ,голямото куче почва да се върти около него все едно го успокоява .

И миналия път където го искара от реката като тръгна да се дави сега не му дава да припарва ,препречва му пътя ..... дано се научи от него и привикне все пак им е в кръвта да бъдат в глутница и да се учат един от друг , а и е най-добрата терапия .... според мен има напредък ,все пак самия сблъсък беше доста болезнен

#8 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 10 July 2013 - 12:43 PM

Попитах ви на кой етаж сте ако имате възможност през тераса или прозорец да наблюдавате колите от там заедно с кучето.Щом не иска да излиза пред входа просто му дайте време да се успокои 5-10 мин.колкото е нужно.Това,че се е ,,скрил"при вашата кола показва,че там се чувства сигурен,питах ви за радиото за да знам дали чува двигателя по време на път и дали реагира на това.Иначе за другото куче е много добре ,че си има такъв приятел.Пробвай ако има възможност разбира се приятелят му да го посреща пред входа,така би трябвало да забрави за страха от излизане.

#9 Потребителят е офлайн   владимирпз Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 08-July 13
  • Gender:Male
  • Location:pazardjik

Публикувано: 11 July 2013 - 07:44 AM

имаме тераси ама те са високи и невижда .. ще пробвам да го заберем с другото куче допада ми идеята ,ще бъде градивно .Днес пак го искарвах ,гледам да е към 6 да няма мн коли ,минахме малко повече метри даже някакав клон си намери и го донесохме в къщи ,ама до където и да стигнем, мине ли кола ,той тръгва обратно . Ще му направя някактв режим поне като е пред нас всеки ден да се пробваме да минаваме на по далече и по далече (тъпото е че сме заобиколени от паркове само да можехме да ги пресечем тия 3 улици ) , аз съм се вслушал в съветите до сега и не го пришпорвам , като иска да се връща го пребирам ...... и крака му мина и зъбите си сменя , хубаво е дазапочне отново пълноценен живот с разходки ,преди да е превартяло тотално :Д

#10 Потребителят е офлайн   владимирпз Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 08-July 13
  • Gender:Male
  • Location:pazardjik

Публикувано: 16 July 2013 - 08:44 PM

Кученцето май се въстанови от шока , днес си направихме една пълноценна разходка покрай колите към парка и след това към един друг парк кадето си игра 2 часа с другите кучета . не се дърпаше от колите (само за нормалните неща .. " искам да подуша тук, да пишкам там и тн " :) ) , не испадаше в паника , най накрая смятам че го преодоля и има едно наум от тук на татък да е по предпазлив .

Благодаря за чудесните съвети които ми дадохте !!!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни