Dog.bg Форуми : Как да накарам кучето си да яде гранули

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да накарам кучето си да яде гранули

#1 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 02:00 PM

Здравейте.Прочетох цялата тема за храненето,но не открих решение на моя проблем.Кучето е между пинчер и чихи въпреки ,че в паспорта му пише чихуа-хуа:)Когато Макси беше малък си похапваше пастети и гранули,а когато ходехме на гости все му се подхвърляше нещо от масата.Ние го имаме от 3 месечен и мисля , че първите му стопани са го хранили с домашна храна.Макси вече е на 1 година и започнаха номерата с яденето. Отказваше да яде мислих,че е на инат затова му слагах гранули и чаках да огладнее,но започна да повръща.Отидохме веднага на ветеринар.Коремчето му било раздразнено биха му бусколизин и му изписаха хапчета.Беше 1 седмица на варен ориз с пиле.Започна да се храни нормално за два месеца и сега пак не иска да яде.Има 6 вида гранули от различни марки висок клас отказва ги всичките.Купих му консерия пак скъпа яде 2 пъти от нея.Направих му пак пиле с ориз ,на другия ден имаше разтройство.Опитвам се да редувам различни консерви и гранули за да има разнообразие и пак отказва.Понякога си яде гранулите само когато му давам в устата и то след половин час молене и не от купата му ,а от килима му е сладко.Иначе започне ли да хрупа гранулите всико си изяжда.Когато сме на работа по цял ден спи и не се сеща да яде.
Ако може някой да ми даде съвет какво да го правя ще съм му много благодарна.
Иначе забравих да допълня види ли хляб или нещо друго от нашата храна веднага му се отваря апетита:)

#2 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 02:48 PM

Давала съм му накиснати гранули с малко бул.не ги яде с месо изяжда само месото.Има такива спец.които се киснат с вода яде 1 път от тях.Знам че нашата храна не е полезна за кучета ,защото има мн подправки които дразнят стомаха(особенно за малки като него).Там е проблема ако редувам домашна храна с кучешка отказва мн ясно кучешката.

#3 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 02:48 PM

Давала съм му накиснати гранули с малко бул.не ги яде с месо изяжда само месото.Има такива спец.които се киснат с вода яде 1 път от тях.Знам че нашата храна не е полезна за кучета ,защото има мн подправки които дразнят стомаха(особенно за малки като него).Там е проблема ако редувам домашна храна с кучешка отказва мн ясно кучешката.

#4 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 10 July 2013 - 02:58 PM

Показване на мнениетоMaksii, в 10 July 2013 - 02:48 PM, написа:

Знам че нашата храна не е полезна за кучета ,защото има мн подправки които дразнят стомаха(особенно за малки като него)
Затова не давате "нашата" храна, а храна която да става за кучето - месо (не салами, колбаси и др. такива), зеленчук, плод, варено яйце, млечни производни- обезсолени.


Не мисля, че ще успеете да го приучите само на гранули... затова ви предложих смесеното хранене. Около мен всички хранят смесено за да не се чудят аджеба яде ли достатъчно, като е само на гранули, що се мръщи постоянно :))


Нищо не ви пречи разбира се да опитате да минете само на гранули :) ама са такива претенции, чее...


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 03:19 PM

Мерси за съветите ще пробвам.Може ли да ми кажете кои зеленчуци и плодове са полезни.Знам че месото може да е варено или печено,варени моркови,картофа не е мн желателен,от варения ориз има разтройство...Мисля да провам да му дам детски пастет.От прясното мляко пак не му става мн добре.....
Ужасен каприз ,а сега чакаме и бебе и незнам на кой по напред ще го готвя......:(

#6 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 10 July 2013 - 03:27 PM

Морков, ябълка, круша, краставица - моето ги яде тези с удоволствие (в краставицата май няма особено полезни неща, но пък тя я обожава и е идеално лакомство :) )

От прясното мляко получават разстройство.

Може извара и варено яйце и двете се ядат с апетит.

Картофи не давам.

Странно, че получава разстройство от варен ориз, той по принцип запича...

Консервите се ядат винаги с апетит, но те са блъскани с консерванти, подобрители, овкусители, тъй че за редовно хранене не идеалният вариант.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 July 2013 - 04:12 PM

Благодаря за съветите:) Сега му дадох кисело мляко с натрошени гранули и яде малко.Ще пробвам да смеся продуктите които ми каза с гранули и ще му правя попарки.Дано да сме полезни и на някои друг.

#8 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 July 2013 - 12:20 PM

От няколко дни чета кои храни са полезни за кучето и в момента правя на Макси ориз с варен морков ,чушка...,варено пиле с варено яйце...Проба му дам краставица,банан и ги яде.Гранулите като ги види и ляга да спи.Няма да го насилвам повече.Не му давам от "човешката храна" като хляб ,кокали мазни храни сладки......Яде си и кисело мляко и обесолено сирене....Искам да попитам дали тези неща са му достатъчни за да си е здрав и да няма проблеми с коремчето.Като мине малко време ще му дам да пробва да хрсне някаоя гранула.....Какво друго мога даа му давам за да има разнообразие.Когато съм на работа също нямам мн време за готвене.......

#9 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 12 July 2013 - 01:06 PM

Линк- Статия за храненето /ENG/

От тук може да вземеш идеи. На английски е обаче.

Това разбира се е за ориентиране. Аз правя порциона на око...





User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 July 2013 - 05:03 PM

Много благодаря за сайта.Искам да попитам дали може да се дава на малко куче като него варени сърца и воденички....Нямам близки приятели с кучета и нямам кого да попитам.Извинявам се предварително за многобройните въпроси,но ме е грижа за кученцето ми и искам да си е здраичко...А тук има доста хора с опит :)

#11 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 16 July 2013 - 10:10 PM

Здравейте Maxii,

Чудесно е, че се опитвате да разнообразявате храната на Макси, обаче като слушам как се лутате в храненето, нищо чудно стомахчето му да е в хаос - то не знае какво яде - все различно и все странно, не случайно при смяна на храни се преминава постепенно на новата като се миксират двете, а не рязко. Отгоре на всичко това са малки кученца с малки стомахчета и за да сме сигурни, че получават оптималното количество хранителни вещества, не смятам, че е подходящо да му готвите, защото малкото количество, което хапва няма как да съдържа всичко необходимо в толкова голяма концентрация. Невъзможно е да се направи комбинирано меню - Вие трябва да си играете по цял ден и пак няма да е достатъчно.

Спрете се на един вид гранули. Няма такива филми "той не иска да яде". Сипвате първата порция за деня и ако не е изядена до 15 мин. я вдигате. Сипвате втората, ако не я погледне пак до 15 мин. вдигате. С третата по същия начин. като огладнее ще видим дали няма да яде. нищо няма да му стане ако не яде 1-2 дни. Ако като прояде не си изяде цялата порция - мерите колко е изял /вадите остатъците от това, което сте сипали/ и започвате да давате по толкова като постепенно увеличавате до грамажа предвиден за килограмите на Макси. Увеличавате само ако ги изяжда - ако не - вдигате храната.Той трябва всичко да си изяжда и да чака още и да си има схема - сутрин, обед, вечер или сутрин и вечер.

Моята като се кумеше и не щеше да яде, да видите как като остана гладна ден и половина после и мен щеше да изяде. Така се научава да няма капризи. Ако му позволите да ви ходи по главата, той ще го направи /да не кажа, че вече го е направил/. Горната схема я каза треньорката ни, а тя е и ветеринар. Аз нямах нужда от нея, тъй като лигавщини не ми минават и реагирах инстинктивно, но я споделяше с други стопани, чиито кучета правят фасони и не ядат и помага. Да допълня, че и Сизър Милан действа по подобна схема.

Отново Сизар Милан казваше в една серия, че третираме кучетата си като деца или хора и това е базата за всякакви поведенчески проблеми! Третирайте си кучетата като кучета, какво е това лигавене?

Надявам се не звуча грубо, но трябва да се вземете в ръце и да спрете да се вживявате толкова. Пробвайте схемата - работи безотказно и е доказано! А човешките храни позволени за кучета са нещо чудесно, но за лакомство междо другото, не и за пълноценно ежедневно меню.

#12 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 July 2013 - 08:46 PM

Здравейте и благодаря за съветите ще се вслушам в тях.
Аз също съм изпробвала този метод с вдигането на купичката,но при Макси гладуването не му влиае добре.
Преди 2 месеца пак не искаше да се храни.Започна да повръща и го заведохме на ветринар.Коремчето му било раздразнено от повръщането
изписаха му хапчета и беше на варен ориз с пиле.След това лечение пак започа да се храни само с гранули и пастети.
Така до преди две седмици,когато види сухата храна свива ушите и ляга по гръб или само я помирисва и си ляга в леглото.
Започнах да чета коя храна от нашата няма да му навреди и му готвих няколко дни.Давах му варено пиле с ориз(с моркови и чушка варени)
по една лъжичка кисело мляко,печена пържолка на скара.Всичко на каша с много пилешки бул.Сутринта започнах да му давам гранули,а вечер
"манджи" или обратното.Яде с апетит даже и гранулите.Давам му само на една марка на Адванс нея харесва най-много с различни
вкусове и формички .Рояла отказа да я яде.Мисля,че му харесва да има разнообразие.Днес яде само гранули.
Аз също не искам да го третирам като дете,но ми беше много жал когато повръщаше и не се хранеше.
Благодаря много.
Поздрави от Макси.

#13 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 July 2013 - 09:05 PM

Ето го и Макси като бебе ...на последната снимка вече е на 1 г.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 17 July 2013 - 09:30 PM

Това, което казва цветик го прилагат много хора, включително и аз, но моето куче е 32кг- не 2 :) и дори и да откаже храната и да гладува някой и друг ден, няма да й се отрази особено... :)

Между другото, може да давате и витамини от време на време.

Сладурче е :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 17 July 2013 - 10:05 PM

Здравейте :ab_041:

А защо е бил на пиле с ориз? Ветеринаря ли каза така? Има си гранули и консерви за раздразнено стомахче. На мен например ми препоръчаха ветеринарната на Роял за малки породи за деликатни стомахчета за непрекъснато хранене. Смених я най-вече защото ветеринаря ми каза, че лично има много случаи на кучета със стомашни проблеми и гастрит, които са яли тази, с която аз хранех моето куче /а тя уж се води една от най-добрите/.

Според мен не е идеята да се дава на кучето каквото му харесва - то и шоколада му харесва, но не му даваме шоколад, нали? Избираме един вид хубави гранули според качествата им и даваме тях. Ходи да си ляга и не ги яде - ами да ходи, ще стои гладен. На другия ден ще се замисли дали няма да ги изяде.

Напълно възможно е кучето да е повръщало по друга причина, сама казвате, че не е искал да се храни и тогава е започнал да повръща /едвали е било от глад/. Стомаха може да е бил паздразнен от редуването наразлични гранули, пастети и какво ли още не без да е имало плавен преход /което само по себеси е огромен стрес/, или пък някои от тези манджи не са му повлияли добре. И как така накисвате гранулите в бульон? Та нали именно кашестата мека храна е една от предпоставките за превъртане на стомаха?

Вие си знаете, но за мен това е пълен абсурд и най-много да му навредите с експерименти. Консултирайте се с добър ветеринар или треньор и съм сигурна, че ще получите мнение подобно на моето.

Пак ще се повторя - апетит има всяко куче, което има режим и знае, че не хапне ли в часа за ядене, няма да получи повече до следващото хранене.

#16 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 July 2013 - 10:33 PM

Не съм съгласна,че кучето видиш ли освен гранули друго не може да яде.
Може и то чудесно сърца,карантия,дроб,месо,зеленчук,млечни продукти.Изчислявате си с един електронен калкулатор необходимите калории за деня.Отначало смятам и тегля всичко необходимо,после вече на око.
Кучетата си бяха в страхотна форма.
Доброто в случая с гранулите е че спестяват много време,което ако имате повече от едно куче и сте работещ идва малко на нагорно,но не е и невъзможно.
Много от ветеринарите препоръчват хранене с еди кои си гранули,защото ги продават.

Цитат

И как така накисвате гранулите в бульон? Та нали именно кашестата мека храна е една от предпоставките за превъртане на стомаха?


Тук също може да поспорим.
1.Превъртане на стомаха при малка порода е изключително рядко срещана.
2.С режим на хранене след разходка и определено време шансовете за превъртане се свеждат до абсолютния минимум.
3.А Вие какво си мислите,че става в стомаха на кучето като яде гранули-разложена каша.
Ето Ви една полезна статия за превъртането и гранулите:
http://peterdobias.c...mach-bloat-gdv/
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 July 2013 - 10:42 PM

Гранулите му ги давам сухи, а с бул. му готвих няколко дни.Преди това си ядеше само кучешка храна не съм му давала други неща.Няма гастрит или нещо подобно,просто не мну харесваше кучешката храна всеки ден едно и също знам ли..Оправи се за 5 дни сега си е добре и си хапва.не му давам нищо вредно,разбира се.причината за повръщането е гладуване,връщаше само стомашен сок като не яде няма какво друго да повърне...Няма начин да го оставя гладен.Ветеринаря ми препоръча докато пие хапчетата си ядеше пиле с ориз ,а после го минах постепенно само на гранулки и подейства(бяха лечебни от вет.ги купих).Сега си яде и сутрин и вечер ,но му давам смесено когато имам време си му готвя полезни неща .Мисля че сега се чувства по добре от преди и си има апетит.

#18 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2013 - 08:40 AM

Стопаните на кученца от дребни породи по принцип са склонни да предпочитат гранулите и пастетчетата, особено тези за различни породи, пък за дългокосмести, пък за късокосмести, и т.н. :)

Никой не може да ме убеди, че е полезно за куче да кара САМО на гранули, цял живот, пък било то Орижен, Акана и т.н. За мен смесеното хранене - гранула + домашни храни и витамини от време на време, е оптималният вариант!


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Maksii Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 25-July 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 July 2013 - 09:21 AM

Сега като гледам Макси как добре се храни и аз също съм за смесено хранене.Разбира се само с полезни храни (без кокали,мазнотиии ,хляб,и т.н).
Ще му взема и витамини .Можете ли да ми препоръчате някои :)

#20 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2013 - 09:33 AM

Тези, които аз давах вече не се внасят тук, тъй, че ще си харесвам нови...

Разгледайте в зоомагазините и клиниките, само не купувайте розово-синички сърчица и звездички, има едни такива (на Витакрафт и другите не ги помня какви бяха), които продавачите предлагат, когато поискаш някакви на по-сносна цена :md_064:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни