Dog.bg Форуми : Кучило D в Diamanti Neri Fiona's

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучило D в Diamanti Neri Fiona's Очаквано кучило в края на септември

#1 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 July 2013 - 02:46 PM

Повторение на връзката между CH Torro Custodi Nos x INT CH Fiona Sangue Magnifica
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Torro Custodi nos (born 29.07 2011)
HD-B,ED-0 official
70 cm and 60 kg
JCH of Serbia
CH of Serbia
Raduno club winner 2012
Junior Club winner 2012
Прикачена снимка
Fiona Sangue MAgnifica (born 11.05.2008) HD-A, ED-0 Official, 65 cm, JCH of Bulgaria, CH of Bulgaria, Serbia and Turkey, INT CH

За запазване на кученца:
www.diamantineri.com
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 July 2013 - 02:49 PM

Кучило C
45 дни:
Прикачена снимка
Чезаре 4 месеца
Прикачена снимка
Целестинус 3 месеца
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 12 July 2013 - 06:25 PM

Искрено се надявам, че нещо не съм разбрала.

Това е записано в актуалния правилник за развъдна дейност на клуба. правилник

5.2.3. Честота при употребата на кучета за развъдна дейност.
Женските кучета не могат да имат повече от едно кучило за една календарна
година.


и кучило "С" - кучило "С"

Много тъжно Владо !
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#4 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 July 2013 - 10:37 PM

Деси, напълно правилно си разбрала. Има две уточнения. Правилникът, който цитираш не е актуалния и наистина трябва да се промени в сайта. Този правилник допуска заплод на куче с дисплазия C да се кръстоса с B. В действащия правилник, депозиран в БРФК се допуска изключение ако се сменя сезона. Друг въпрос е, че в момента развъдната дейност на КККБ е суспендирана и правилникът не е основание за издаване на родословия.
В конкретния случай реших, че е по-добре Фиона да роди сега, при положение, че е напълно въстановена и е раждала оптимално по време на живота си имала е 3 кучила - 7, 4, 6 кученца за 4 години, отколкото следващата година, когато вече ще е на 6 години (консултирах се с развъдници, които имат моето пълно доверие) . Всъщност възнамерявам това да е последното й раждане и след това да я кастрирам. Искам да повторя една изключително успешна връзка и съм се водил за времето й единствено от грижата за кучката. Едва ли някой, който ме познава би допуснал да си помисли, че става дума за експлоатация и то точно на Фиона. Ако ме беше попитал, който и да е друг, не бих обяснявал това. Но на теб дължа този отговор и вярвам, ще го приемеш и коментираш положително.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 July 2013 - 10:37 PM

:)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 July 2013 - 11:34 AM

Владо, правилникът ви в тази част е много слаб за мен. Разбира се, вие сте хората, които го приемате и които трябва да го спазвате. Аз мога само да споделя мнението си. Смея да коментирам, защото по определени причини се чувствам близка до клубните ви дела и то не заради разразилите се интриги, а защото имам много добри и нормални приятелски отношения с определени хора, които са били или още са част от клуба. С тези хора сме разменяли мисли, позиции, дискутирали сме определени клубни и изобщо проблеми в развъждането и това е било полезно за всички страни. По различни поводи съм коментирала, че съм против поредните заплождания. Предполагах, че обяснението ти ще е това, което си написал. То е "изповядвано" от доста развъдчици, но ако попиташ лекарите - там ще чуеш и други мнения. Просто съм си правила труда да обсъждам темата и с тях. Правилникът беше само повод за темата. Бременността си е бременност независимо дали ще се родят 2 или 15 кучета, разликата е в самото раждане, а понякога и там не е толкова различно (Според каквото се случи, а човек никога не знае какво може да се случи. Наскоро се убедих лично, че дори когато нещата вървят уж по учебник може да получиш такива изненади, че да си задаваш дълго след това въпроси за причините). Познавам и такива "развъдчици", които си заплождат кучето няколко поредни пъти, защото било родило 2 или 3 кученца. За тях това е все едно като да не е раждало. Бременността е процес и то достатъчно стресиращ организма не само на кучешкия вид. Както и да възстановяваш един организъм, дори да успееш да набавиш най-скъпите и модерни медикаменти и храни, това си остава физиологичен процес, чиито последици имат нужда от време за да се преодолеят. Има биохимични реакции, които няма как да се контролират външно, а зависят от възможностите на организма. Така или иначе това е човешки избор. Той зависи от много обстоятелства, които ние, хората, сме склонни да тълкуваме според както ни устройва.
По различни поводи съм коментирала, също така, че съм против повтаряемостта на определена връзка. Това е нож с две остриета и не веднъж съм се сблъсквала с негативния резултат. Дано ти имаш късмет. В чисто развъден план, обаче, за мен това не е развъждане, а просто създаване на повече представители с един и същ генетичен материал, а това не е добре. Това е вид ограничаване, особено когато популацията не е голяма. Много от клубовете използват думичката "инбридинг" като някаква мантра, а съм убедена, че за 99% от членовете разбирането е, че това е "чифтосване на роднини" и едва ли не това си е съвсем нормално да се прави без особен анализ. Просто защото "така се прави", пък то не е съвсем така или поне не е толкова елементарно като метод и употреба.
В този форум съм била много агресивна, емоционална, понякога твърде праволинейна като потребител и човек, изразяващ определени възгледи. Понякога звуча като ментор, което не ми е цел на изказванията. Не крия, че съм озадачена и дори в някакъв смисъл разочарована, но това е твоя избор и той почива на определени разбирания и приемането на определени доводи. Надявам се, че резултата от тази връзка ще ме опровергае. Поне си сигурен, че съм искрена. Понякога човек наистина се надява да греши !
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#7 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 July 2013 - 04:01 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 14 July 2013 - 11:34 AM, написа:

Владо, правилникът ви в тази част е много слаб за мен...В чисто развъден план, обаче, за мен това не е развъждане, а просто създаване на повече представители с един и същ генетичен материал, а това не е добре. Това е вид ограничаване, особено когато популацията не е голяма. Много от клубовете използват думичката "инбридинг" като някаква мантра, а съм убедена, че за 99% от членовете разбирането е, че това е "чифтосване на роднини" и едва ли не това си е съвсем нормално да се прави без особен анализ. Просто защото "така се прави", пък то не е съвсем така или поне не е толкова елементарно като метод и употреба.


Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни