Dog.bg Форуми : Старо куче търси дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Старо куче търси дом над 10 годишен

#1 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 July 2013 - 09:04 PM

Вчера вечерта, прибирайки се с приятеля ми от магазина, под стълбите в блока ни чакаше изплашено и мръсно куче.
Опитах се да го извадя , като ползвах за примамка храна и успях. Веднага се намериха комшии който да ми обяснят каква грешка е това, как и те обичали кучета, ама бездомните точно не ставали.... Като цяло в района не обичат бездомни кучета и миналото лято е имало случай на отровени животинки. Тъй като кучето ме следваше по петите, не искаше да се отдели от мен, а и заради лошото му състояние, го прибрах.
Кучо се оказа НОК-подобен над 10 годишен господин, предните му зъби са изхабени до основа, кучешките са по-добре, но и те са с доста изтъпени върхове.
Много хърбав(днес беше 21 килограма), с проскубано кожухче - засега се предполага, че е от алергия към бълхите, които при него не липсват.
100% е бивш домашник и то свикнал на живот в апартамент. Послушен и дисциплиниран, с приятелско поведение. Ходи безпогрешно на повод, без повод не се отделя на повече от 2-3 метра като постоянно следи да не се отдалечи от мен. Знае команди като "Не" и "Ела", като му подсвирна се обръща и застава плътно до мен.
Не е много настроен за миене на крака след разходка, но не се и дърпа. Вече ден и нещо от както е при нас и не съм го чула да излае. На други кучета не реагира, даже и като го лаят, той просто продължава да върви. Няма стабилна походка(може да е от това, че е много слаб, а може и да е от възраста), уморява се бързо и трудно взима стъпалата до 4 етаж (нямаме асансьор).
За жалост, освен малката ни тераса, нямаме друго кътче което да му предложим. В къщи имаме 3 котки, които се страхуват и бягат от него. А той прояви интерес само към техните купички, до които минава на път за терасата. Не можах да му намеря местенце в стационар.
Много бих се радвала ако някой предложи място на дядото, където да прекара спокойно старините си. Не смея да мечтая за апартаментче, но поне дворче, на което да си се разхожда без да е вързан. Приемам и предложения за по евтино хотелче с дворче(не че знам по принцип колко излиза месец престой в хотелче). Ако някой му предложи дворче без да е вързан на синджир, ще поема храната и лекарствата му.
Единственият ми вариант засега е двор в едно село далеч от София, където обаче ще е вързан. Не ми се иска кучето да е вързано, но ако до седмица немога да му намеря друго местенце ще се наложи да го пратя там. Прекалено често ме няма в страната, а приятелят ми не е гледал никога куче и сам трудно се оправя с нещата покрай котките ни.
Снимки ще приложа утре, защото днес забравих да направя, а вече е тъмно и дядото спи кротичко.

#2 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 15 July 2013 - 10:08 PM

За жалост и днес нямам снимки. Аз съм извън страната, а на приятелят ми покрай грижите за котките и Бран, не са му останали сили.
Бран - това име решихме да му дадем вчера в клиниката.
Бран е по-добре. Днес е тичал малко. По време на разходката срещнали едно голямо домашно куче което вчера лая Бран, и днес Бран се е престрашил да му отвърне с лай.
След разходка веднага се е запътил към банята където е вдигнал сам крак след крак да бъдат измити.
Кучето определено е било домашно с добра тренировка, щом и абсолютно начинаещи като нас се оправят.
Продължаваме с изписаното му лечение и през почивните дни сме на доктор да ни тегли, мери и ако трябва променят лечението. След което обаче ако не се намери дом за него или хотелче където да мога да го настаня го чака живот на село и на верига.
Ако някой може да предложи дом,било то и временен срещу заплащане или хотелче в което да го настаня ще съм много благодарна.
Този мил дядо с чара и нрава си лесно се вмъква под кожата на човек.

#3 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 16 July 2013 - 10:59 PM

Бран:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 July 2013 - 11:41 PM

Някой може ли да ми даде координати - телефон или имайл адрес, на хотел в който приема бездомничета за по-дълго време? В нета не намирам никаква информация, а може и аз неправилно да търся. Не е нужно да е близо до София.

#5 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 18 July 2013 - 12:52 AM

Браво за това ,което сте направили :rc_036: Дано някой се отзове с координати . Предполагам ,че ще трябва да му направите някои изследвания ,да го обезпаразитите и да го ваксинирате ,за да го приемат в който и да било хотел.
Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#6 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2013 - 03:01 PM

Искам да блaгодаря на Дикари за информацията, която ми изпрати. Благодарение на нея, Бран имаше възможност да бъде настанен в хотел. :rc_036:
Това обаче не се случи, защото за най-голямо съжаление при прегледа и изследванията се оказа, че Бран има гиардия и дирофилария. От днес започваме борбата с гиардията, като от средата на седмицата имаме шанс за настаняване в стационар. В началото на август, Бран трябва да мине на прегледи за диагностика на дирофиларията и след това, ако е възможно, да започне лечение.
Иначе Бран се чуства добре. Вече не му се стои затворен на терасата и тихо си поплаква след разходка. Той е едно много добро, послушно и обичливо куче. Бран обича да раздава целувки, влажни и по много.
Живот и здраве ( и не малко късмет), след личението на дирофиларията, Бран ще има нужда от собствен дом и собствени хора който да целува и лигави по цял ден, а докато се сдобие с тях, ще се надяваме на място в хотел, където могат да му дадат всичко нужно за едно куче....всичко това което ние, като абсолютно незапознати с кучетата, не можем да му дадем.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 29 September 2013 - 11:29 PM

Утре Бран започва с лечение за дирофиларията. Тъйкато е 23 килограма, ще трябва да се отворят две ампули имитицит, като от втората ще остане около 1,5мл. Отвореният имитицит ще е годен в рамките на 24 часа след отварянето на ампулата. Ако има някой на който случайно му трябва имитицит утре и това количество може да му е полезно, моля пишете ми тук.

#8 Потребителят е офлайн   Sondra Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 10-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 October 2014 - 01:33 PM

Моля Мод да премести темата в тъжният раздел.
Бран си отиде на 29/09/2014 след кратко но тежко боледуване.
От декември миналата година, Бран се радваше на грижите на Галя и нейното семейство, за което съм им много благодарна.
Бран на 20/09/2014:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2014 - 08:13 PM

Sondra, съжалявам много! :dh_188:

Нека тича волно миличкия!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2014 - 09:30 AM

Много съжалявам :dh_188:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни