Dog.bg Форуми : Джак Ръсел териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (275 Страници) +
  • « Първа
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Джак Ръсел териер

#5461 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2016 - 09:02 AM

Ехаааа, страхотна новина за любителите на породата! Поздравления и пожелания за много успехи и прекрасни кутрета ... Давайте повече информация, качвайте снимки ...

Показване на мнениетоJack Perseo, в 19 August 2016 - 09:04 AM, написа:

Лицензиран FCI развъдник за Джак Ръсел Териер
Кученца с официално родословие БРФК
https://www.facebook.../?ref=bookmarks

User's Signature

Качена снимка

#5462 Потребителят е офлайн   rosibg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-January 17
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 26 January 2017 - 11:02 AM

Привет от Джак ! :) Надявам се ,че тук ще намерим много приятели!

#5463 Потребителят е офлайн   Дим Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-March 17

Публикувано: 09 March 2017 - 08:59 PM

Добре заварили и от мен :) . В събота отивам да си взема мъничкият Джак ,но съм малко притеснен.Някой може ли да ми даде план за хранене на 45 дневно Джак Ръселче (дадоха ми съвет за гранула +яйце+кисело мляко,но търся и 2ро мнение )

#5464 Потребителят е офлайн   s.georgiev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-March 17

Публикувано: 15 March 2017 - 08:20 PM

Здравейте и от мен.Да се похваля,и аз се сдобих с едно от тези дяволчета :md_064: На 2,5 месеца е,от седмица,някъде,е при мен и като цяло се разбираме много добре,като изключим факта,че на моменти ми хитрее малко...Тръгва да прави някоя беличка,казвам му "НЕ" и спира,проблема е че след 2мин пак отива и пак наново :ab_041: Все още не съм започнал да му давам команди и награди,понеже ми се струва много малък и се надявам като започнем обучението да се оправят нещата.Иначе ясно съм му задал мястото в йерархията-винаги се храня преди него и при най-лекото скимтене му казвам " НЕ" на висок тон,не му давам да се качва на дивана и леглото (въпреки че един ден се прибрах и го заварих на дивана.нямам идея как се е качил на 40см височина :ab_041: ) Като цяло ме слуша но се прави на приятно разсеян явно..Ето го иначе малкия Джаро.Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

#5465 Потребителят е офлайн   rosibg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-January 17
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2017 - 03:04 PM

Красавец! Не се учувайте, че се качва на дивана вече. Нашия Джак скочи от двуетажното легло, когато беше на 2 м. Те са безстрашни животни! <3

#5466 Потребителят е офлайн   s.georgiev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-March 17

Публикувано: 18 March 2017 - 09:27 AM

Диваци :ac_007:

#5467 Потребителят е офлайн   vani6366 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 March 2017 - 07:35 PM

Ето ни и нас, на 7 години вече, и да си знаете ще опитва всичко което сте му забранили отново и отново! :be_107: Няма умора, няма примиряване, няма спирка диването! Всичко разбира, знае кое трябва и кое не трябва, ама постоянно си пробва дали ше мине! Но си го обичаме :db_046:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5468 Потребителят е офлайн   vani6366 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 March 2017 - 07:39 PM

Показване на мнениетоДим, в 09 March 2017 - 06:59 PM, написа:

Добре заварили и от мен :) . В събота отивам да си взема мъничкият Джак ,но съм малко притеснен.Някой може ли да ми даде план за хранене на 45 дневно Джак Ръселче (дадоха ми съвет за гранула +яйце+кисело мляко,но търся и 2ро мнение )

Не знам дали не е късно, но недейте с тези "съвети" - гранулите за малки кученца съдържат всичко необходимо. Най-много с малко вода да ги накисвате в началото, ако отказва да ги гриза, ако пък имате желание - вместо вода - местен булион, ама вие да си го направите и без никакви добавки в него
User's Signature

Качена снимка

#5469 Потребителят е офлайн   vani6366 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 March 2017 - 07:44 PM

Показване на мнениетоs.georgiev, в 15 March 2017 - 06:20 PM, написа:

.....Ето го иначе малкия Джаро.Прикачен файл 20170306_150109.jpg
Прикачен файл 20170306_151001.jpg
Прикачен файл 20170309_142057.jpg
Прикачен файл 20170312_112228_Fotor.jpg

Страхотен е Джаро! Ама само като му гледам очичките с тоя поглед джак-ръселски, да сте готови за много приключения! :be_107:
И да ви е жив и здрав е най-важно, ще се примирите с тово-онова, ама няма такова друго куче, ще се убедите сами! Много хубави емоции пожелавам! :dog:
User's Signature

Качена снимка

#5470 Потребителят е офлайн   s.georgiev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-March 17

Публикувано: 30 March 2017 - 01:49 PM

[/quote]
Страхотен е Джаро! Ама само като му гледам очичките с тоя поглед джак-ръселски, да сте готови за много приключения! :be_107:
И да ви е жив и здрав е най-важно, ще се примирите с тово-онова, ама няма такова друго куче, ще се убедите сами! Много хубави емоции пожелавам! :dog:
[/quote]

Емоциите са вече налице.Още малко и започва филма с разходките :af_089:

#5471 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2017 - 05:47 AM

Я пък да покажа и аз моя усмихнат дядо - почти на 9. Още си е щур и хахав, но като цяло се поукроти малко (съвсем малко), особено след кастрацията. Ноооо, няма такава любов ... :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5472 Потребителят е офлайн   КатетоАт Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 17

Публикувано: 14 May 2017 - 02:46 PM

:flagbg:

#5473 Потребителят е офлайн   КатетоАт Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 17

Публикувано: 14 May 2017 - 03:02 PM

Утре очаквам малко бебе Джакче.Като го получа ще кача снимки.Влюбих се в тази порода от пръв поглед,но незнам какво ме чака в действителност....

#5474 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 May 2017 - 05:47 AM

Показване на мнениетоКатетоАт, в 14 May 2017 - 03:02 PM, написа:

Утре очаквам малко бебе Джакче.Като го получа ще кача снимки.Влюбих се в тази порода от пръв поглед,но незнам какво ме чака в действителност....


Еее, страхотно! Нашата темичка малко мозамря в последните години, но определено можете да намерите доста полезни неща в нея :) :) :) . Общо взето, очаква Ви много радост, усмивки, мокри целувки ... Все такива неща. Джакчетата са големи маймуни и Ви влизат под кожата още от първия ден - имат поглед на просещо циганче, когато искат нещо, а, като са бебета, е почти невъзможно да им се устои. Моят съвет е - дайте на бебока два-три дни да свикне с Вас и с обстановката и малко по малко започвайте да работите с него, иначе ще Ви се качи на главата (от собствен опит говоря, понякога наистина буквално ми се покатерва по главата, основно когато спя). По принцип не е добре да се взема на по-ранна възраст от 8 седмици кученцето, но знам, че в България почти никой, освен истинските развъдчици, не го спазва това правило. Още първата вечер ще видите, какво означава това - малчо ще вероятно много ще скимти и няма да иска да си спинка сам. Не го вземайте в леглото си, освен ако не искате до живот да спите с космата топка, а чаршафите Ви да са вечно в косми (пак от личен опит говоря - девет години не мога да се "отърва" от съвместно спане с куче :) :) :) ). Сложете му в легълцето бутилка с гореща вода, увита в хавлия (за да не се изгори кученцето) и часовник, който тиктака. Може да Ви прозвучи странно, но сработва, кутрето си мисли, че е до мама и спи :) :) :) .
С две думи - бъдете готови за купон, понякога с неочакван развой ;) .

Пишете какво се случва с бебока :) :) :) .


User's Signature

Качена снимка

#5475 Потребителят е офлайн   КатетоАт Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 17

Публикувано: 16 May 2017 - 12:25 AM

Ден първи-кръстихме го Тери,роден е на 02.04 т.е.го взимаме на 43 дни.В първите минути беше леко "стъписан", но после се поправи.Спи сам в новото си легло( учудващо и за мен самата) няма скимтене хм може да е още в шок,но тази вечер започва добре

#5476 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2017 - 05:27 AM

Показване на мнениетоКатетоАт, в 16 May 2017 - 12:25 AM, написа:

Ден първи-кръстихме го Тери,роден е на 02.04 т.е.го взимаме на 43 дни.В първите минути беше леко "стъписан", но после се поправи.Спи сам в новото си легло( учудващо и за мен самата) няма скимтене хм може да е още в шок,но тази вечер започва добре


Страхотно начало! Направо тайничко Ви завидях :) :) :) ... Аз в първите няколко дни преживях драма - нямаше спане ... Докато не си го взех в леглото иииии ... те така до ден днешен - дъртьо ми спи в леглото ... Дано все така послушен да е бебундера. Зарадвайте ни със снимки.



User's Signature

Качена снимка

#5477 Потребителят е офлайн   Meri_Popins Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-October 17

Публикувано: 27 October 2017 - 11:27 PM

Здравейте. Имам желание да си купя джак ръсел териер момченце. Харесвам също и ми и шпицовете. Но знам че на тях им капят много козинките. С джак ръселите пак ли е така? Наистина ли е трудно обучението им? Моя познат която и гостувах има две хъскита и у тях се мете сутрин и вечер. Помогнете ми да избера. Казват че йоркито не му капе козината а се подстригва, но няма ли да е много скъпо за поддръжка? Много съм объркана.

#5478 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2017 - 03:28 PM

Показване на мнениетоMeri_Popins, в 27 October 2017 - 11:27 PM, написа:

Здравейте. Имам желание да си купя джак ръсел териер момченце. Харесвам също и ми и шпицовете. Но знам че на тях им капят много козинките. С джак ръселите пак ли е така? Наистина ли е трудно обучението им? Моя познат която и гостувах има две хъскита и у тях се мете сутрин и вечер. Помогнете ми да избера. Казват че йоркито не му капе козината а се подстригва, но няма ли да е много скъпо за поддръжка? Много съм объркана.


Здравейте!
Избирайте кученцето си не само по екстериор, но и по характер. ДРТ е много енергично куче, с потребност от много разходки, движение и упражнения. Обучението им не е много трудно, но си иска постоянна работа с кутрето. А и те са големи хитреци и честичко се опитват да се правят на разсеяни. Лоялни и смели кученца. Сравнително здрави. При тях обаче особеното е, че се скубят целогодишно. И ръсят косми по много. На пък така ще е с всяко едно куче - те не са плюшени играчки :) :) :) .
Да, йоркито не се скубе - структурата на техния косъм е сходна със структурата на човешкия, водят се "хипоалергенни", т.е. могат да се отглеждат и от хора с алергии. Козината им не се сменя като на другите кученца, поради което, да - трябва периодично да се подстригва. Аз лично нямам представа какви са цените на фризурите, а и не бих могла да Ви дам информация за техния характер.
Поддръжката на всяко едно кученце е свързана с разходи - първо, за закупуване на кученцето. Ако искате породисто - закупете го от развъдник с доказан произход и родословие. Ако не държите на породата - осиновете, има толкова прекрасни кученца, които чакат своя човек. Не се подлъгвайте по обяви за "чистопородни" кученца с паспорт и ваксина - това са породоподобни кученца, които се различават от бездомничетета само по това, че екстериорно наподобяват някаква порода и НЕ СА чистопородни.
След закупуването (осиновяването) на кученцето имате разходи за всички необходими ваксини, обезпаразитяване (вътрешно и външно, които се правят регулярно), качествена храна, прегледи при ветеринарен лекар, играчки, лечение, в случай на заболяване. Не Ви казвам всички тези неща за да Ви плаша, а за да бъдете подготвена.
Всичко обаче си струва. Защото, както една моя приятелка казва, истинската любов започва с един мокър нос и четири лапи :) :) :) .
Моят съвет отново е - избирайте разумно, прочетете много за породата, на която се спрете, не купувайте от зоомагазин, чеждусъседски скачки и каквито и да е други източници, различни от лицензиран развъдник!
Успех с изборът на Вашия най-добър приятел.
User's Signature

Качена снимка

#5479 Потребителят е офлайн   Meri_Popins Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-October 17

Публикувано: 24 December 2017 - 11:53 PM

Благодаря за изчерпателния отговор. Аз все още се чудя. Основното ми чудене е дали след всичките обезпаразитявания наистина кучетата не внасят паразити след като ще се гушкаме в тях? Защото съм микробиолог и леко това ми е като професионално заболявание. Дори тук четох как една жена, лудичка като мен за да е сигурна че не внася паразити на всеки 3 месеца го обезпаразитявала. Направо се очудих това куче как е издържало. Иначе за първи път чувам куче да пуска ковсми 4 сезона. А с помераните някой знае ли това как е? На джак ръсела не му харесвам само огромните лапи, тип чихуобразни. Иначе вс е ок.
Всъщност искам да направя запитване колко струва една подръжка на година за куче? Да рвчем без храна, всеки ще си храни както иака, аз ще храня с готвено месо и зеленчуци в нас или с качествена храна.
Става въпрос ваксини, регулярните изискуеми от закона процедури, без чип, нямам намерение кучо да ми хваща тумор, казаха че от чиповете се получавало. Има доказателства.
Значи ваксини, козметика за породата, най-необходимите неща.
Вие колко харите за вашите джакове? Има ли хубав ветеринар в Асеновградска област?

#5480 Потребителят е офлайн   Meri_Popins Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-October 17

Публикувано: 24 December 2017 - 11:55 PM

Не ли добре да си купя куче от стопанин, което е с родословие и все е чифтосало с друго с родословие? Задължително ли трябва да търся фси развъдник? Има само един доколкото знам. От зоо никога не бих купила.

  • (275 Страници) +
  • « Първа
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

4 потребители четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни