Dog.bg Форуми : Джак Ръсел териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (275 Страници) +
  • « Първа
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Джак Ръсел териер

#4981 Потребителят е офлайн   Santa's little helper Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-June 13

Публикувано: 17 June 2013 - 12:17 PM

Обезпаризитихме го в петък и се надявам чешкането да спре. Мерси!

#4982 Потребителят е офлайн   Santa's little helper Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-June 13

Публикувано: 17 June 2013 - 01:05 PM

Моят Джефри е на два месеца и не иска да се храни от купичката си. Яде само ако му оставиш храната на земята или от ръката ми и то не винаги иска да яде дори и така. Как да го науча да яде от купичката си и това ли е проблема или храната просто не му харесва. За пояснение храната ни я дадоха от магазина, от който го взехме и там с нея са го хранили: роял канин мини джуниър

#4983 Потребителят е офлайн   vergil Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-June 13

Публикувано: 19 June 2013 - 04:47 PM

Здравейте, искам да си купя джакче, но изискванията май са ми в повече и не мога да открия моята душичка. Кои са важните неща, за които да гледам в кучето? Казват,че не било хубаво от магазин,други -че не било хубаво от развъдник,трети- да не се доверявам на обяви от частни лица.... И сега на къде??? Търся малко момиченце, късокрако и гладко-косместо (макар,че в повечето случаи ме уверяват,че е именно такова, а то му стърчи козинката ,макар и малко) и да има роооозово шкембенце, с окраска само на очичките и ушетата...
Кое е по-добре - да е с копирана опашка или не? И за какво всъщност се прави това? благодаря за вниманието :ab_041:
User's Signature

love is enough...

#4984 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2013 - 06:14 PM

Здравейте, vergil. Чудесно е, че сте се насочил към тази прекрасна порода и се надявам, че вече сте се запознал с особеностите и характеристиките на нейните представители!
По принцип, единствената гаранция за чистопородно куче е закупуването му от лицензиран развъдник с родословие /развъдник в истинския смисъл на думата, а не зооферма, зооборса и т.н./. Проблемът е, че такъв развъдник в България няма все още. Кученцата, които нямат родословие са породоподобни - т.е. по екстериор могат да покриват на 100 процента стандарта, но Вие реално не знаете какви гени носи, кои са родителите, пра-родителите и т.н. В тази връзка, естествено, могат да се очакват и сериозни отклонения от стандарта, дори родителите също на 100% да изглеждат като ДРТ. Такива отклонения са изправени уши, по-висок или по-нисък ръст, носле с розови петна по него и т.н. В повечето случаи тези "отклонения" не могат да бъдат установени, когато кутрето е на 40, 50 или 60 дневна възраст /на моя хубостник ушите му се изправиха след третия месец/.
С две думи - закупувайки породоподобно кутре Вие трябва да сте готов за евентуални различия от стандарта и, естествено, да сте готов да ги приемете.
Съветвам Ви да не купувате кученце от зоомагазин - те идват от ужасни места и, освен, че с такава покупка стимулирате една отвратителна търговия, нямате гаранция и за здравословното състояние на кутрето и колко дълго ще живее то.
А и розовото коремче на "момето" няма да е дълго розово - след определено време стават бели на черни петна :)
Купирането на опашката е забранено със закон, т.е. незаконно е. Все още има ветеринари и частни лица, които го правят, но това не го превръща в по-малко нередно.
Целта на купирането е свързана с ловните умения на кучето и с факта, че е ползвано като такова. Сладурите са сладурести и с некупирани опашлета!
Дано съм Ви била поне малко от полза!
Успех с намирането на "сродна душичка" :) :) :)
User's Signature

Качена снимка

#4985 Потребителят е офлайн   packo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 20-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 June 2013 - 10:33 PM

katetol, поздравления :mg_062:
Много добре обяснено :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#4986 Потребителят е офлайн   vergil Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-June 13

Публикувано: 22 June 2013 - 11:03 PM

извинете за глупавия въпрос относно петната по коремчето...защо? в смисъл защо се появяват,причината,на каква възраст... и изобщо задължително ли ще му се петньоса шкембето :dh_188: :x_194: :wink:
User's Signature

love is enough...

#4987 Потребителят е офлайн   packo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 20-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 June 2013 - 06:58 AM

Показване на мнениетоvergil, в 22 June 2013 - 11:03 PM, написа:

извинете за глупавия въпрос относно петната по коремчето...защо? в смисъл защо се появяват,причината,на каква възраст... и изобщо задължително ли ще му се петньоса шкембето :dh_188: :x_194: :wink:


Пигментацията е естествен процес при почти всички породи. Започва след 2-ия месец и обхваща не само коремчето ни и почти цялата кожа.
Може да се каже че при джаковете е задължително :smile:
User's Signature

Качена снимка

#4988 Потребителят е офлайн   vergil Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-June 13

Публикувано: 23 June 2013 - 08:46 AM

благодаря за отговорите :ae_085: просто цял живот съм имала котки и тепърва ще прохождам с кучетата, за това живот и здраве като с го взема ще ми е нужна подкрепа :ab_041: издирвам дивак,както казват за джаковете- за да си паснем :ad_018:
User's Signature

love is enough...

#4989 Потребителят е офлайн   sickdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:SOFIA
  • Skype:

Публикувано: 23 June 2013 - 02:08 PM

:dog: :dog: :dog:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#4990 Потребителят е офлайн   Bart_Iliev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-June 13

Публикувано: 23 June 2013 - 05:48 PM

Здравейте на всички.След 2 дни,ще ходя да си взема кученцето.До тук добре.Проблемът ми е,че до сега не съм имал домашен любимец,а съм на 22.Ако може да ми кажете с какво да го храня в началото,по колко и като цяло първите стъпки в това "да имаш куче".Този техен свят е адски непознат за мен и ще съм много благодарен,ако ме "поканите" в него.
Благодаря предварително.

#4991 Потребителят е офлайн   Maylo03 Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-June 13
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 23 June 2013 - 09:10 PM

Здравейте,
преди 2 седмици си взех моя Майло на 2 месеца , започнах да го храня със суха храна, но онзи ден му дадох малко пица и от тогава не иска и да помирише гранулите . Ккаво да правя ?

#4992 Потребителят е офлайн   S-B Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-June 13

Публикувано: 24 June 2013 - 10:11 PM

Здравейте,
Радвам се и аз да се присъединя към този форум и феновете на породата. Съвсем скоро и аз ще посрещна у дома Джак ръсел-че, трябваше да ичакам да го отбият от майката, а сега и да му направят първата ваксина.Много съм ентусиазирана и въоудошевена, въпреки че сме имали много и различно домашни любимци.....нямам търпение вече да си го взема при мен.Подготвям се осърдно, купих най-важните неща от първа необходимост, изчетох всевъзможна литература......... общо взето - готвя се да ставам супер стопанин, апък да видим.Това е исках просто да ви поздравя и да се "запиша" официално. Скоро ще кача снимки и ще споделям опит, предполагам ще се родят и множество въпроси, така че до скоро писане :)
User's Signature

"Няма по-добър психиатър в света от куче, което ближе лицето ти"
Ben Williams

#4993 Потребителят е офлайн   S-B Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-June 13

Публикувано: 24 June 2013 - 10:26 PM

Bart_Iliev - в началото, когато кученцето е малко, ще трябва постепенно да го приучиш на твърда-храна.Във всички зоомагазини има богато разнообразие на гранули,консерви,лакомства и всичко необходимо за твоето кученце, там продаавчите ще ти дадат и информация за подходящи джунир храни, марки и т.н.Гранулите може да накисваш в бульон или топла вода. Определянето на порциона може да правиш по таблиците върху опаковките на храните.Отделно в интернет и тук във форума е пълно с необходимата ти информация, просто почети. Успех и честито за кученцето.



Maylo03 - ако не искаш да го приучаваш на такива вредни навици, повече не му давай такава храна.Ще хапне, но сега ще се иска повече упорство от твоя страна.Пробвай да промениш храната (примерно вкус на гранулите), накисни му ги в бульонче от супа или добави някакво лакомство към основната му храна.
User's Signature

"Няма по-добър психиатър в света от куче, което ближе лицето ти"
Ben Williams

#4994 Потребителят е офлайн   Michko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-June 13

Публикувано: 25 June 2013 - 11:13 AM

Здравейте, сега се регистрирах в този форум , много харесвам тази порода кучета и след месец като се прибера в БГ, ще си копувам, искам да попитам дали някой продава чистокръвен мъжки Джак Ръсел с родословие?? Благодаря :re_037:

#4995 Потребителят е офлайн   packo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 20-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 June 2013 - 07:35 PM

Показване на мнениетоMichko, в 25 June 2013 - 11:13 AM, написа:

Здравейте, сега се регистрирах в този форум , много харесвам тази порода кучета и след месец като се прибера в БГ, ще си копувам, искам да попитам дали някой продава чистокръвен мъжки Джак Ръсел с родословие?? Благодаря :re_037:


Прочети поста на katetol от началото на страницата.
Там много добре е обяснено за ситуацията с родословните джакове в България.
User's Signature

Качена снимка

#4996 Потребителят е офлайн   Michko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-June 13

Публикувано: 27 June 2013 - 04:17 PM

ок ,благодаря :dry:

#4997 Потребителят е офлайн   Bart_Iliev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-June 13

Публикувано: 29 June 2013 - 05:23 PM

Здрасти на всички.Абе моето момче е на месец и няколко дни и сега му растът зъбките.Може би заради това не спира да ме хапе.И то го прави все по-силно с всеки изминал ден.Сега му давам,но се замислих,че така може и да го науча и да не се спре .. никога. Някакви съвети може ли да ми дадете :)

#4998 Потребителят е офлайн   S-B Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-June 13

Публикувано: 30 June 2013 - 08:46 AM

Показване на мнениетоBart_Iliev, в 29 June 2013 - 05:23 PM, написа:

Здрасти на всички.Абе моето момче е на месец и няколко дни и сега му растът зъбките.Може би заради това не спира да ме хапе.И то го прави все по-силно с всеки изминал ден.Сега му давам,но се замислих,че така може и да го науча и да не се спре .. никога. Някакви съвети може ли да ми дадете :)




И моят мъник е на 45 дни и имаме същия проблем.Пробвах със всевъзможни видове играчки и залагали, но нищо не е по-интересно от пръстите.А по-лошото е,че има афинитет към чехли и кабели, опитвам се да го отуча, местя го и му се скарвам, но мисля,че още е твърде малък за да разбере.
User's Signature

"Няма по-добър психиатър в света от куче, което ближе лицето ти"
Ben Williams

#4999 Потребителят е офлайн   S-B Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 24-June 13

Публикувано: 30 June 2013 - 08:48 AM

Ето го и него Булет!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"Няма по-добър психиатър в света от куче, което ближе лицето ти"
Ben Williams

#5000 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2013 - 06:37 PM

Няма такова нещо като "твърде е малък да разбере". Вие сега поставяте основите на вашата връзка и сега е моментът ясно и категорично да покажете какво може и какво не! Кутретата на тази възраст си чешкат зъбките. Не им позволявайте да го правят с ръцете Ви - така ще се научат, че това е разрешено и на по-късен етап, когато на Вас вече няма да ви е толкова забавно, няма да разбират, че правят нещо нередно и ще Ви е по-трудно да ги отучите. Най-лесния начин е да им купите играчки от малко по-мека гума, подходящи по размер за тях. Започнат ли да хапят ръцете Ви, казвайте строго "Не!", след което му дайде в устата играчката, като го погалите по главичката. Така постепенно ще започнат да разбират, че не бива да хапят пръстите Ви, а своите играчки.
И, по принцип, не позволявайте сега, докато са малки и сладки, нищо, което няма да им бъде разрешено като големи и зрели кучета. От собствен опит казвам - порастнал ДРТ е мнооооого трудно да бъде превъзпитан и отказан от лоши навици...
User's Signature

Качена снимка

  • (275 Страници) +
  • « Първа
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни