Dog.bg Форуми : Джак Ръсел териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (275 Страници) +
  • « Първа
  • 252
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Джак Ръсел териер

#5061 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 September 2013 - 10:26 AM

marty, Тери е страхотен буболек, но не сте ли поизбързали с излизането навън? Бидейки на два месеца, тя най-вероятно няма поставена трета ваксина. Ако е така, поемате страхотен риск по отношение здравето и живота на кутрето си.

Chisto_Lud, на колко месеца стана кутрето? От колко време го извеждате? По принцип най-бързо се приучава, ако имате възможността незабавно след като се събуди, да го заведете /а не отнесете/ до място, което сте му отредили за физиологични нужди, вкл. и навън. Ако го хванете в момента на правене на белята, казвате строго НЕ и пак го водите до мястото му или навън. Ако прилагате мерки "натриване на носа в белята или наказание и каране СЛЕД като вече е сторена", не очаквайте особени резултати. Това е доста отживял и остарял метод, който не работи.
Когато си свърши работата навън, го похвалете и погалете /ако вкарате емоция, все едно е направил нещо изключително, ще е още по-добре/. Постепенно ще изградите хигиенните навици.
За още по-подробна информация може да погледнете тук: http://forum.dog.bg/...bd%d0%b8%d0%b5/ .

Успех!
User's Signature

Качена снимка

#5062 Потребителят е офлайн   M.Milanov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 23 September 2013 - 04:14 PM

Здравейте фенове и щастливи собственици на Джакчета :smile:
Да ви представя моята Кира, преди 2 дена направи 2 години :dog:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

имам купища нейни снимки, но да не прекаляваме :)
Имам въпроси относно бременноста при Джакчетата, сега ще ни е първата, преди няколко дена бяхме при мъжки, покри 3 пъти, сега трябва да мине малко време, за да разберем дали е бременна. Много ще съм ви благодарен, ако споделите по-важните моменти при протичането на самата бременност, начин на хранене, на разходка и всичко по-важно, за което се сетите. Аз четох из нетапо темата, но ми се иска да получа мнения от първа ръка, особено от хора, които обичат и имат такива кучета :smile:
Благодаря предварително :ba_025:

#5063 Потребителят е офлайн   Vesita Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 26 September 2013 - 09:57 AM

Здравейте! Имам Джакче на 6 месеца от няколко дни забелязах че скимти по неясни за мен причини.Днес като лежеше и и изпънах задното краче изквича ... като цяло е енергична не куца,но много ме притесни :( Точно сега нямам възможност да я заведа на Вет а и честно казано ме е страх да не ми каже дисплазия... Някой имал ли е подобен проблем?

#5064 Потребителят е офлайн   marty.. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-September 13

Публикувано: 28 September 2013 - 05:16 PM

Не аз не я пускам навън все още :) вече имаме 3-та ваксина и след седмица две почваме да излизаме :)

#5065 Потребителят е офлайн   (wind) Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 01-September 13

Публикувано: 02 October 2013 - 09:36 AM

Здравейте , моето кутре направи цистит, къде настина това куче, незнам. Днес последно третата инжекция сложихме, но още след първата имаше видимо подобрение. Сега няколко дена на хапченца и се надявам напълно да се оправи.
Тя стана на 2,5 месеца и започнах да я уча на елементарните команди, като седни, стани, сега сме на място и стой. "Седни" го затвърдихме. Но стигнах до извода, че всичко се получава, когато и двете сме спокойни и с наградки - мноооого наградки :)
По въпроса с белите и аз по цял ден съм на работа, и като се прибера заварвам цяло руло тоалетна хартия по коридора, разнесени обувки и т.н. Храненето през деня имам страхотна комшийка , която я наглежда и я храни.
Чакаме си третата ваксина и да започнем по-малко да излизаме.

#5066 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 October 2013 - 07:47 PM

Здравейте, има ли развъдници на ДРТ в България? Приятелско семейство се ориентира към тази порода, за сега ги разубедихме да взимат от ферма, зоомагазин, животинския пазар, за това питам дали имаме тук в страната развъдник. Ако не, феновете на породата моля да ме упътят към развъдници в чужбина - кучето е предназначено за домашен любимец. Ще съм благодарна за всякаква помощ, кучето ще живее в къща с двор, вътре в къщата, там има двама младежи на 17 и на 20 години плюс родителите им.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5067 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2013 - 07:51 PM

В Бг, за съжаление, все още няма развъдник за ДРТ ... 99% от кутретата тук са породоподобни. Имаше един-давама потребители, които се похвалиха със закупени в чужбина прекрасни представители на породата, но, за жалост, вече май не се включват във форума ...
Мисля, че потребител Chriss беше със закупено от чужбина породисто куче - дългокосмест ДРТ... Надявам се да не греша ....
User's Signature

Качена снимка

#5068 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 October 2013 - 07:55 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 02 October 2013 - 05:51 PM, написа:

В Бг, за съжаление, все още няма развъдник за ДРТ ... 99% от кутретата тук са породоподобни. Имаше един-давама потребители, които се похвалиха със закупени в чужбина прекрасни представители на породата, но, за жалост, вече май не се включват във форума ...

Благодаря за бърз отговор, а можете ли да ми дадете линкове към развъдници в съседни държави? Ако човек търси ДРТ и държи да закупи от развъдник кутре пет-класа (тоест домашен любимец, не за развъдна дейност) то от къде би могъл да се сдобие с такова животинче? Предварително благодаря за всякаква информация, която можете да ми дадете:-)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5069 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2013 - 08:01 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 02 October 2013 - 05:55 PM, написа:

Показване на мнениетоkatetol, в 02 October 2013 - 05:51 PM, написа:

В Бг, за съжаление, все още няма развъдник за ДРТ ... 99% от кутретата тук са породоподобни. Имаше един-давама потребители, които се похвалиха със закупени в чужбина прекрасни представители на породата, но, за жалост, вече май не се включват във форума ...

Благодаря за бърз отговор, а можете ли да ми дадете линкове към развъдници в съседни държави? Ако човек търси ДРТ и държи да закупи от развъдник кутре пет-класа (тоест домашен любимец, не за развъдна дейност) то от къде би могъл да се сдобие с такова животинче? Предварително благодаря за всякаква информация, която можете да ми дадете:-)))


Ох, ами за жалост, аз тук не мога да помогна - моят хубостник е породоподобен и нямам представа кои европейски развъдници са качествени и предлагат родословни кутрета ... Мога да се поразровя в нет-а, но пък то ще е само информативно, без да имам реална представа за развъдника и отзиви от него ...
User's Signature

Качена снимка

#5070 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 October 2013 - 08:43 AM

Аха, разбирам, ами ако може в Сърбия, Македония или Унгария, да не е от другия край на света ще съм много благодарна, ще пусна линковете на младежи те да пишат директно на развъдници. Хем така в България може да имаме още един ДРТ от развъдник))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5071 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2013 - 01:24 PM

http://www.heartilykennel.com/news.htm - този е в Сърбия,

http://biancomarrone.com/ - този е в Гърция

http://www.ramnous.eu/ - този също в Гърция.

И, понеже се опитвах да се ориентирам по флаговете и не е ясно колко добре съм се справила, слагам и линка към сайта от който ги копирах:

http://www.eurobreed...ll_terrier.html

И после да не скриете бижуто :md_064: . Да ни го покажете тук, че да "поизплакнем" очета.
User's Signature

Качена снимка

#5072 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 October 2013 - 01:48 PM

katetol
Много благодаря, пуснах линкове по Скайп, дано да не решат че е за по-лесно да вземат от ферма-зоомагазин или по обява. Като искат ДРТ, нека да е чистокръвен от развъдник. Ако успеем да ги навием на този вариант и се сдобият с такъв мъник веднага ще се похваля))))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5073 Потребителят е офлайн   M.Milanov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 03 October 2013 - 05:45 PM

честно казано не разбирам защо са всичките тези дертове с кучета от ххх на брой километри, при положение, че кучето няма да се ползва за състезания/изложби и т.н.

кучето е най-милото и страхотно животно и ще ти е вярно до гроб и без да е на 100% чистокръвно, но това са си просто мои разбирания... :ae_085:

#5074 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 October 2013 - 07:56 PM

Показване на мнениетоM.Milanov, в 03 October 2013 - 03:45 PM, написа:

честно казано не разбирам защо са всичките тези дертове с кучета от ххх на брой километри, при положение, че кучето няма да се ползва за състезания/изложби и т.н.

кучето е най-милото и страхотно животно и ще ти е вярно до гроб и без да е на 100% чистокръвно, но това са си просто мои разбирания... :ae_085:

Заповядайте да ви покажа моят инвалид породоподобен 10 годишен чау-чау, битката за чието здраве водя с водещи софийски ветернарни клиники от 10 години? Имате ли пари да ги кихнете в клиника 800 лева за едното лято? Защото аз по толкова кихам относно операции и терапевтични процедури. Идея си нямате какво е да се гледа куче от зоо-магазин с неизвестна наследственост. Хич не ми говорете колко са били предани - вземете си тогава от Богров или Сеславци уличен безпороден пес. Моите хора искат ДРТ, опитвам се да им съдействам на ТЯХ да получат ДРТ, а не нещо подобно с клепнали уши по обявите. Инак - в Богров е пълно с бездомни ушковци, да вземат от там, нали?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5075 Потребителят е офлайн   todor471 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 13-June 13
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 03 October 2013 - 10:16 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 03 October 2013 - 07:56 PM, написа:

Показване на мнениетоM.Milanov, в 03 October 2013 - 03:45 PM, написа:

честно казано не разбирам защо са всичките тези дертове с кучета от ххх на брой километри, при положение, че кучето няма да се ползва за състезания/изложби и т.н.

кучето е най-милото и страхотно животно и ще ти е вярно до гроб и без да е на 100% чистокръвно, но това са си просто мои разбирания... :ae_085:

Заповядайте да ви покажа моят инвалид породоподобен 10 годишен чау-чау, битката за чието здраве водя с водещи софийски ветернарни клиники от 10 години? Имате ли пари да ги кихнете в клиника 800 лева за едното лято? Защото аз по толкова кихам относно операции и терапевтични процедури. Идея си нямате какво е да се гледа куче от зоо-магазин с неизвестна наследственост. Хич не ми говорете колко са били предани - вземете си тогава от Богров или Сеславци уличен безпороден пес. Моите хора искат ДРТ, опитвам се да им съдействам на ТЯХ да получат ДРТ, а не нещо подобно с клепнали уши по обявите. Инак - в Богров е пълно с бездомни ушковци, да вземат от там, нали?

Ами покажи го твоя инвалид,само за сведение ДРТ са с клепнали уши .

#5076 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 October 2013 - 07:19 AM

В подфорума на чау-чау е пълно с неговите снимки, и темата ни за болести типични за породата е препълнена. Мъка е да лекуваш любимо същество от както го имаш, минала съм през този ад и не го пожелавам на нито един стопанин. Така че като не разбирате всички тези дертове за кучета през ххх километри - отивате и си осиновявате от Богров, там е пълно с ушковци, клепоушковци, каквито душата ви иска. А когато мои близки се обръщат към мен за порода, ги насочвам към развъдник, а не към ферма и животинския пазар на Подуене.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5077 Потребителят е офлайн   M.Milanov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 04 October 2013 - 06:26 PM

сложна е вашата ситуация, не я пожелавам на никого...
моето кученце е от човек, не е от магазин/развъдник/пазар, имаше пъпна херния, но я махнаха оперативно като поотрасна малко. Сега всичко си е наред и се надявам и занапред да е така, както и да мине нормално бременноста :smile:

#5078 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2013 - 04:59 PM

По принцип в междусъседското, фермерското, пъпимил-ското и т.н. развъждане се губят голяма част от спецификите и характеристиките на породата. Така вече огромен процент от ДРТ в България са със изправени уши /включително и моя/, изменения в екстериора, твърде високи или твърде ниски, за характера да не говорим. Това се дължи на факта, че никой не знае във вените на нашите ДРТ-подобни каква точно кръв се лее и ДНК на кои породи се е омешала. Това, че по екстериор едно куче прилича на дадена порода, не го прави породисто, а породоподобно. Темата е много широко разискана в някои от подфоромите на този форум, надали е нужно за пореден път да се дъвче и тук.
Дертовете за ХХХ километри на ХХХХ цена са за хората, които държат на породата и на породисти представители - чисти и доказано ДРТ. За съжаление в България такива кучета са изключително малко, а лиценциран развъдник /ама развъдник в истинския смисъл на думата/ няма!
User's Signature

Качена снимка

#5079 Потребителят е офлайн   M.Milanov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 09 October 2013 - 04:09 PM

:ba_025:
напълно съм съгласен с горенаписаното, взимането на кученце е голям риск, освен ако не е от развъдник

Няколко мнения на горе имах няколко въпроса за бременноста, ще съм безкрайно благодарен, ако някой може да сподели мнение от първа ръка, или поне да ми каже в коя страница на темата е дискутирано :re_037:

#5080 Потребителят е офлайн   Джон Ръсел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 17-September 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 October 2013 - 05:32 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 03 October 2013 - 07:56 PM, написа:

Показване на мнениетоM.Milanov, в 03 October 2013 - 03:45 PM, написа:

честно казано не разбирам защо са всичките тези дертове с кучета от ххх на брой километри, при положение, че кучето няма да се ползва за състезания/изложби и т.н.

кучето е най-милото и страхотно животно и ще ти е вярно до гроб и без да е на 100% чистокръвно, но това са си просто мои разбирания... :ae_085:


Заповядайте да ви покажа моят инвалид породоподобен 10 годишен чау-чау, битката за чието здраве водя с водещи софийски ветернарни клиники от 10 години? Имате ли пари да ги кихнете в клиника 800 лева за едното лято? Защото аз по толкова кихам относно операции и терапевтични процедури. Идея си нямате какво е да се гледа куче от зоо-магазин с неизвестна наследственост. Хич не ми говорете колко са били предани - вземете си тогава от Богров или Сеславци уличен безпороден пес. Моите хора искат ДРТ, опитвам се да им съдействам на ТЯХ да получат ДРТ, а не нещо подобно с клепнали уши по обявите. Инак - в Богров е пълно с бездомни ушковци, да вземат от там, нали?


Без значение колко са километрите силно Ви препоръчвам да е от развъдник или кученце от кучета който са закупени от лицензиран развъдник със съответните документи макар и родени в Бг .
Furia_S Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

много точно и ясно Ви е посочила причините и доводите .Всичко останало ми прилича :" на това да си купиш 1 буркан мед и да го ближеш от вън през буркана без да го отваряш и да се хвалиш колко хубав мед си си купил"
Във Италия има много добри развъдници

  • (275 Страници) +
  • « Първа
  • 252
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни