Dog.bg Форуми : С Йорки на море

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С Йорки на море

#1 Потребителят е офлайн   Daizzy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 15-October 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 July 2013 - 06:20 AM

Здравейте,

Тази година ще ни е първа на море с кучо и исках да попитам за какво трябва психически да се подготвя. :tb_195:

Можете ли да ми кажете Вашия опит? Проблем ли е за кучо плажа, опасно ли е яденето на пясък за мъничетата, могат ли да плуват като цяло и какви провизии да си подготвя (някакви хапчета или каквото и да е друго)?

Предварително много Ви благодаря за отговорите. :md_064:

#2 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 18 July 2013 - 03:37 PM

За йори е опасно да седи на слънцето полу4ават топлинен удар затова му спестявайте плажа :) не го хвърляйте във морето, защото това е голям шок за едно ку4е то плува винаги към брега за да си спаси живота а не като нас за удоволствия. Разбира се 4е пясъка не е за ядене и наи малкото както на вас ви пари на крачетата така и на него на лапи4ките .. Винаги имайте вода и го мокрете и му давайте да пие на воля . С две думи , с вас на плажа под чадъра в по прохладни часове и го пазете да не ви го откраднат . Весела почивка :) по принцип с деца на море е по лесно от колкото с малко ку4енце :)
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#3 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 18 July 2013 - 10:44 PM

Не обобщавай. Изобщо не е шок за едно куче,да е във водата. Може за едно йорки да е шок,но повечето кучета обичат да се къпят и да плуват,да не говорим,че е и много полезно за подрастващи кучета. Пазете го от слънцето,това е достатъчно и не сменяйте рязко температурите... (от плажа,на климатика в хотела) за да не хвърли топа..

#4 Потребителят е офлайн   Daizzy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 15-October 12
  • Gender:Male

Публикувано: 20 July 2013 - 08:49 AM

Аз планувах да ходим в ранните и в късните часове и да се крием под чадъра. Много благодаря за съветите. :ba_025:
Чакам с нетърпение да видя мъничето на плажа. :dog:

#5 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 20 July 2013 - 10:53 AM

На охраняваните плажове е забранено за кучета. Следователно може да имате проблеми. Ще трябва да разчитате на благосклонността на охранителите. Дребос или не - йоркито е куче и забраната важи и за него. Другият вариант са неохраняемите пространства.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#6 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 21 July 2013 - 07:46 PM

Показване на мнениетоfnqkhhhzzz, в 18 July 2013 - 08:44 PM, написа:

Не обобщавай. Изобщо не е шок за едно куче,да е във водата. Може за едно йорки да е шок,но повечето кучета обичат да се къпят и да плуват,да не говорим,че е и много полезно за подрастващи кучета. Пазете го от слънцето,това е достатъчно и не сменяйте рязко температурите... (от плажа,на климатика в хотела) за да не хвърли топа..


ВНИМАНИЕ с тона , това е нашия форум секция йоркшир териер съм я създала аз, преди 8 години а от 15 развъждам йоркита и съм отговорник по развъдна дейност на клуба, все си мисля , 4е имам значително пове4е от твоите познания на тази тема пък ти ако искаш си хвърляи кучето и от моста !!!! Интересно ми е като йори толкова обича да плува като го пуснеш във вода защо винаги плува навън към брега а не навътре към шамандурата !!!! И след като напрао се размазват от щастие защо илат по 200 удара в минута сърцата им когато излезнат от водата ??? Много е полезна морската вида няма що направо козина от солта расте та е чудо :db_046: като изсъхне се подхранва на поразия а разресването в комбинация с пясъка е направо по мед и масло !!!! :be_107:
Ако говорим за друга порода кат нюф голден и т.н. да обичат но тук говорим за йорки .
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#7 Потребителят е офлайн   eyes_on_you Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 25 July 2013 - 10:58 AM

Напълно права си!
йоркитата не са големи любители на морето.
Миналата година водих Лори на първото и моренце.Задължително под чадъра и на кърпата.Къпахме се в морето но беше гушната в мен и умираше от страх.Басейна и хареса повече.
След плаж задължително изплакване на козината с чиста вода.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 09 August 2013 - 10:22 PM

ами каквото и да си говорим не е голям кеф, лепне пясък по носа , киха , ходи върху хавлийте , лае по всичко що се движи , във водата е повече атракция за другите отколкото самото то да иска да влиза . Децата пищят , събират се на тълпи това дразни още повече Моята си спеше на хладно в стаята докато сме на плаж и вечер я извеждах да тича по пясъка , умира от кеф , за 1 час каталясва , къпя я и заспива. Сама ще видиш на място то ще си покаже кучето .
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни