Dog.bg Форуми : Остеоартрит!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Остеоартрит!

#1 Потребителят е офлайн   NapErkaN Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-October 12

Икона за мнението  Публикувано: 25 July 2013 - 07:29 AM

Здравейте,имам американски ставордшир териер на година и два месеца.Преди от около месец се появи леко накуцване с предна дясна лапа.На рентгеновата снимка се индикира наличието на малък шип в раменната става, или така нареченият остеоартрит (ошипяване). Казаха ми,че е вследствие на претоварване.Нещото което не ми дава мира е....възможно ли е от по-дълги разходки (4км), не всеки ден в 6-7 месечна възраст да се тълкува,като претоварване.Кучето е женско,кастрирано е и тежи 30 кила предписаха ми консервативен метод на лечение (една шепа хапчета вечер). Кучето разви куцотата постепенно без признаци на рязка болка ,и напълно повдигане на засегнатия крак. Айра е неизчерпаем източник на енергия и обездвижването което и се налага в момента е доста неприятно и за двамата.Дали е възможна хирургическа интервенция на раменната става или няма такава практика?
Предварително Благодаря!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2013 - 09:56 AM

Показване на мнениетоNapErkaN, в 25 July 2013 - 07:29 AM, написа:

Дали е възможна хирургическа интервенция на раменната става или няма такава практика?



Най-добре ще отговорят специалистите - ветеринарни ортопеди. Може би Клиниката към Университета в Стара Загора, Син кръст и Централна ветеринарна в София.

Доколкото знам при хората шиповете не се лекуват оперативно.

Моят съвет е да и намалите теглото, защото то натоварва още повече ставата. Не знам какъв е ръстът, но 30 кг за женско не е малко.
Кастрацията и обездвижването водят до надебеляване, така че намалете храната.
Може да използвате и хондропротектори
User's Signature


Good blood doesn't lie !
Dimanovs Kennel

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни