Dog.bg Форуми : Beauty

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Beauty много спешно приемен дом

#1 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 July 2013 - 10:07 PM

Бюти е една от котките, които храня в квартала. Кастрирана е и е на около 3 години. Вчера вечерта, когато отидох както винаги да ги нахраня, заварих ужасна гледка-две лежаха отровени, едната беше в напреднала бременност, бяха с изкривени от болка лица. Предния ден бяха живи. :( Беше гадно.
Бюти е толкова красива, че не е нужно да го описвам. Много гальовна и доста дебелчика, също така и доста пухкава. Ако не й намеря приемен дом, ще бъде следващата жертва.:(
Поемам храна, тоалетна, и всичко, за да я подготвя за осиновяване. Мога да плащам до 50 лева на месец за приемен дом.
В момента съм в бума си на прибрани котки-вкъщи - с 9 на брой съм :( и е изключено да я прибера. :(
Ако красавицата е трогнала на някого сърцето, моля да ми пише.
Спешно е.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2013 - 01:52 PM

Бюти вчера беше все още жива, отровените котки най-накрая са ги махнали.
Никой ли не може да предложи приемен дом за трази красавица?

#3 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2013 - 12:07 PM

Вчера е починало и третото отровено коте, останаха Бюти и един пухчо с болно око.:(
Не знам кога ще заваря и Бюти умряла.
Никой ли не може да я приюти, докато й търся дом? Поемам всичко-храна, тоалетна, плащам 50 лева за гледане на месец.
Котето е толкова красиво, много е добра, свикнала е с кучето, което храня при нея, кастрирана е.

#4 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2013 - 10:15 AM

Вчера имах акция Бюти и първо искам да изкажа огромна благодарност на TRONTINIA, която ми даде своята подкрепа с приемен дом, за да спасим това красиво и добро коте. Снощи, след като я хванах, бяхме на вет, направих й всички тестове за спин, лекемия и панлевкопения и съм много щастлива, че всички са отрицателни:) После й сложихме и пълна ваксинка. Приемната й мама ми каза сутринта, че снощи им се е галила, не се е крила от тях, изплашила се е от техните котаци и е искала да излиза от стаята. Дано свикне с другите котаци и да не създава проблеми, ще чакам и мама да пише инфо за Бюти. Иначе е доста уравновесена, гушкава, навън винаги отстъпваше на другите котки за храна и се налагаше да стоя до нея докато се нахрани. Бюти вече е извън опасност! :af_089:

#5 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2013 - 10:45 AM

Време е да разкажа малко за пухкавата Бюти. За разлика от първата вечер у нас, когато усърдно се галеше, в следващите дни писана се покри упорито под леглото, изглеждайки доста депресирана, но ходеше до тоалетна (след едно първоначално объркване с пишкането веднага се научи къде се ходи), хапваше и пиеше вода. Нощем плачеше доста и явно не разбираше какво, по дяволите, прави в тази голяма кутия (спалнята) без небе. Нямаше как да й обясня, че е за нейно добро, но когато ми позволяваше, я погалвах по нещастната тиквичка за успокоение.

Постепенно обаче започва да се забелязва прогрес Качена снимка Младежът Франки много помогна за социализирането на Бюти, като след като оставих отворена вратата към стаята, той започна настойчиво да общува с нея и да я разхожда из апартамента нощем. Последните дни тя много чаровно се присламчваше сутрин към храненето в хола (иначе я хранех отделно), а днес дори остана в хола доста след ставането ми и поигра с въдичка заедно с Леми и Франки. После се скри пак, но мисля, че нещата вървят все по-добре и малко по малко принцесата ще стигне до заключението, че няма нужда от скривалище.

Абсолютно безпроблемна е, има здрав апетит и когато се поотпусне, наистина е адски гальовна. Няма никакво желание да доминира. И е много, много красива Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#6 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2013 - 04:08 PM

Trontinia, хиляди благодарности за това, че спаси тази малка красота. :rc_036:
Тя заслужава да спи на легълце или на диванче, гушната от някого и аз ще се опитам да направя каквото мога за нея.
Има прекрасен приемен дом, благодаря ви! :smile:

#7 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2013 - 08:06 PM

Поздрав от пищната котешка красота!

Писанка доста посвикна с домашната обстановка, все още е плашлива към непознати, но ми дава да я галя с голямо удоволствие, спи в леглото ми и с Франки играят лудешки, най-вече в срамно ранна утрин, за мое нещастие Качена снимка Плаши се все още от вдигането на ръце, но мисля, че скоро ще свикне. Обича всякакви котешки играчки. Има много добър апетит и много нежно и мило пее, когато стане време за ядене.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2013 - 03:43 PM

ееее, сега виждам фотосесията, страхотно ти благодаря!
истинска прелест е Бюти! Момичето извади страхотен късмет с приемния си дом :)
Дано такъв късмет има и с постоянния!

#9 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2013 - 02:08 PM

Показване на мнениетоPURSY, в 05 August 2013 - 12:07 PM, написа:

Вчера е починало и третото отровено коте, останаха Бюти и един пухчо с болно око.:(


А какво става с Пухчото? За него намери ли се вариант? :dh_188:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2014 - 03:19 PM

Няма го вече Пухчо:( R.I.P.
И най-лошото е, че вероятно и Бюти е хапнала или близнала от отровата (аз мисля, че е бил антифриз във водата им), защото се оказа с много повишени бъбречни показатели, а тя е много младо коте и няма от какво да са зле бъбреците й:( Поради което, от два месеца, Бюти е на пакитин и на лечебна храна. Последните контролни изследвания показват голямо подобрение, в началото на февруари й предстоят нови. За съжаление, това доста забави осиновяването й в чужбина.
Аз вярвам, че Бюти ще се възстанови напълно и че ще има своя дом и своя човек.
Но, за съжаление, се налага спешно да търся нов приемен дом за Бюти, тъй като приемната й майка Trontinia е спасила две котета от улицата, които няма къде да настани.
Аз в момента съм с 12 котки вкъщи и Бюти няма да се чувства никак добре у дома, тъй като се оказа много деликатно коте, което доста трудно се приспособи в приемния дом.
Трябва й по-спокойна обстановка, в която да няма такова нашестие на животни, каквото е при мен в момента:(
Моля ви за съдействие.
Искам изключително много да благодаря на Trontinia за перфектните грижи и огромната любов, с която се грижи за Бюти :rc_036:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни