Dog.bg Форуми : Някой да ми помогне ..

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Някой да ми помогне ..

#1 Потребителят е офлайн   psixo7o Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 08-August 13

Публикувано: 08 August 2013 - 12:44 PM

Първо приятно ми е Дидо се казвам от гр. Добрич и имам следният проблем, имам Родвайлер, който намерих преди 10 месеца пред входа на уч. което уча и макар да ме беше страх от него го подмамих до вкъщи и го приютих но има следният проблем от около седмица тръгна да се хапе по гърба към началото на опашката и ме е страх да го заведа на ветеринар защото не дава никой да го пипне освен на мен но се пак не мога да му бия инжекци или разни такива което да го заболи се пак е Родвайлер ... Хапе другите хора когато се пробват да "я" пипнат но иначе пълен игнор и си ме слуша

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2013 - 12:58 PM

Пробвай да сложиш намордник.
И работи върху социализацията на кучето. Все пак някога ще ти се наложи да го заведеш на преглед във вет.кабинет. То трябва да позволява пипане и оглед. Какво ще правиш тогава?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 08 August 2013 - 12:59 PM

Един намордник и опитен лекарще го прегледа. Може и иследване да направи ако има материал от място на сърбежа.

#4 Потребителят е офлайн   psixo7o Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 08-August 13

Публикувано: 08 August 2013 - 01:21 PM

Наморника е най- удачното решение за сега защото кучето явно е бито или незнам но се плаши когато някой непознат го доближи но се пак ме слуша и свикна мн бързо с мен :) току що приятелката ми донесе 1 пръскало ОПИГАРД и го напръсках с него да видя дали ще има резултат.

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 August 2013 - 02:49 PM

От поста ти разбирам,че си ученик,но срамота е да не можеш да напишеш правилно породата на твоето куче. :md_064:
Относно проблема може да са много работи гъбички,екземи,дерматит,бълхи.
Кога е обезпаразитено за последно животното и с какво?
Иначе купуваш намордник и щом те слуша постепенно я приучаваш с лакомства да й го слагаш за да го свързва с нещо приятно,а не само с доста неприятното ходене за повечето кучета на вет.
Свърже ли го веднъж,че го слагаш само като се ходи там поставянето му ще ти е трудно,кучето ще се плаши и бяга ,а може и да опита да те гризне.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   psixo7o Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 08-August 13

Публикувано: 09 August 2013 - 01:35 PM

Извинявам се за това, че не видях че е "Ротвайлер" а не Родвайлер за което е моя грешка, но както и да е. Незная кога за последно е обезпаразитено но в по горния коментар написах че го Напръсках с ОПИГАРД (за външо обезпаразитяване - против бълхи, кърлежи и тем подобни работи) днес отново го напръсках, след като забелязах, че мястото което се е хапало е намаляло и да видим до утре какво ще стане, но днес съм решил да го заведа до вет. кабинет да го прегледат да видим какво ще е тяхното решение и да видим само как ще си събера парички да го подложа на лечение.. Финансово не съм много добре, но за моята "Джинка" се се намират парички :), все пак мерси на всички ви за мнението, което дадохте за да знам д/г какво трябва да направя :)

#7 Потребителят е офлайн   psixo7o Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 08-August 13

Публикувано: 13 August 2013 - 10:12 AM

Кучето се оправи след 2 дена пръскане (общо 4 пъти го напръсках с ОПИГАРД) и е по-доволно от всякога :af_089: , както и аз.


Ето 1,2 снимки ;д , не са кой знае какви но нямам фотоапарат ии затова от лаптопа :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   psixo7o Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 08-August 13

Публикувано: 16 August 2013 - 09:40 AM

Намерих и фотоапаратче за да се снимаме :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 August 2013 - 01:21 PM

Много е красива!!!

#10 Потребителят е офлайн   zara_zara Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-June 15
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2015 - 01:31 PM

Показване на мнениетоpsixo7o, в 08 August 2013 - 12:44 PM, написа:

Първо приятно ми е Дидо се казвам от гр. Добрич и имам следният проблем, имам Родвайлер, който намерих преди 10 месеца пред входа на уч. което уча и макар да ме беше страх от него го подмамих до вкъщи и го приютих но има следният проблем от около седмица тръгна да се хапе по гърба към началото на опашката и ме е страх да го заведа на ветеринар защото не дава никой да го пипне освен на мен но се пак не мога да му бия инжекци или разни такива което да го заболи се пак е Родвайлер ... Хапе другите хора когато се пробват да "я" пипнат но иначе пълен игнор и си ме слуша


Намордник ще оправи нещата.слагай смело,после доктора си знае работата,недей да чакаш

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни