Dog.bg Форуми : Zoom Groom

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Zoom Groom Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 August 2013 - 02:47 PM

Смятах да поръчам за кучето ми furminator, но реших да се поинтересувам малко повече за него, защото все пак не е евтин. Фурминатора сваля подкосъма и не върши работа на кучета, които нямат такъв. Разбрах за нещо интересно, което използват на запад (Великобритания), но за съжаление все още го няма тук. Името му е Zoom Groom на Kong е.
Собствениците на далматинци и други кучета с подобна козина много го хвалят и почти всички това ползват - http://www.britishda...865abd5aaf4c900
Това представлява - http://www.ebay.co.uk/bhp/zoom-groom
Търсих нещо подобно тук, но открих само обикновените гребени с гумени зъбци и сходните с тях ръкавици. В момента точно тях ползвам и не вършат перфектна работа. Надявам се този продукт да върши някаква работа, в него са ми надеждите и бих искала да го изпробвам.
Досега не съм поръчвала от eBay, само веднъж наша семейна приятелка поръча за мен продукт заедно с нейната поръчка. Не знам нито как стоят нещата с доставката, цени на доставката, начин на плащане и др. подробности. Ще се радвам, ако някой ме ориентира или иска да поръчаме заедно.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2013 - 02:58 PM

За мен това по никакъв начин не се различава от Прикачена снимка
Само формата е различна.
Освен това не е вярно, че четки от типа на фурминатора не вършат работа за кучета с твърд основен косъм. Виждала съм ето такова Прикачена снимка
как хубаво сваля косми от късокосместо куче.
Вече и на Бг пазара има достатъчно избор, че да трябва да се поръчват от чужбина такива неща.
А Фурминатора има и много по-евтини варианти, стига човек да се разтърси.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 August 2013 - 03:00 PM

Правиш си регистрация,виждаш до къде доставя съответния продавач и колко ще ти струва доставката.В някои случаи е добре да попиташ самия продавач за повече подробности около доставката.
Плащащ и чакаш :md_064:
Честно казано не виждам смисъл от тази джаджа,не мисля,че би ти свършила повече работа от обикновена мека гумена четка,най-добре тази с нарязаните зъби.
Относно фурминатора съм изключително щастлива откак го имам.
Ротвайлера не е от най-дългокосместите породи,но ако някой ми беше казал,че ще извадя толкова козина от него нямаше да повярвам :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 August 2013 - 04:27 PM

Доскоро бях доста скептична към фурминатор и другите т. нар. "режещи" deshedding tools и затова искам да споделя своя опит. Кучетата ми спадат към една от най-топ-скубещите се породи. Преди около две години от изключително опитни развъдчици получих "лекарска забрана" за използване на фурминатор при изложбени бернери (режел косъма). Но каква е истината, според мен: Всички дългокосмести породи създават страхотен проблем на стопаните, особено тези, живеещи на закрито, а тези от двора дори още повече с ужасните фандъци умряла сплетена линееща козина, която се пренебрегва за по-дълго време /от изложба до изложба/. Безкрайно количество косми, целогодишно.
От друга страна -при изложбените кучета трябва донякъде да се "пести" подкосъма, който дава "обем" на изложбите, затова фурминатора бива заклеймяван, отричан и непрепоръчван. Моят съвет е: ако имате изложбено куче с дълъг косъм, от "скубещите се" породи - ежедневно ресане, без пестене на усилията; ако кучето ви е излязло вече или не ходи в изложбения ринг - можете свободно да си ползвате фурминатора и да се радвате на чиста къща.... А пък ако имате изложбено куче с достатъчно добри анатомични дадености, то и без нуждата от козметично подсилване на "обема", решете си спокойно с каквито искате гребенчета! Съдиите на изложбите не са слепи - те виждат важното , пипат кучето и не можете да ги излъжете с козметика и грууминг, дори напротив!!!! Козината не е фактор номер едно за получаване на ВОВ!
Не е за пренебрегване и факта, че редовното отнемане на мъртвия подкосъм създава условия за чиста, аерирана кожа, неуязвима за инфекции, влага, екземи и т.н. чести проблеми на дългокосместите плюшковци.
Ние решим кучетата почти всеки ден и се радваме на мека, блестяща, перфектна козина и здрава кожа! Според моя опит гребените от обсъждания тип НЕ свалят основния слой косъм, а само мъртвия подкосъм и са удачни за дългокосмести heavy shedding породи кучета
ПП Къпя с хубав кучешки шампоан, но когато се овъргалят в мърша или л..на - и с "Па-Па"...и други по-ароматизирани... :db_046: щото ме е стис да хабя от шампоана за 15 и кусур евро да мия л..на :eg_033: от тея смръдльовци... :db_046:
Честотата на къпането - ако са мръсни - според човешките критерии.
Относно поръчването от чужбина - с доставката излиза доста солено,проверявала съм, както съм и поръчвала на приятелки от Щатите, но не е на сметка, особено за размера XL; ориентирайте се към БГ сайтове; наличен е както оригиналния продукт, така и ерзаци като вашия зум-грум и т.н. на двойно по-ниска цена.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.monasterymeadows.com

#5 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 August 2013 - 06:19 PM

Благодаря ви за отговорите, ще си купя и един фурминатор да го изпробвам и него. Все пак прочетохте ли какво пишат собствениците на далматинци в онзи форум. Не ми се иска само да си дам парите, пък после да го използваме за съседските голдъни и лабрадори, като тази жена:

Цитат

I bought a furminator for my boy, and was sooo disapointed when it didn't work on him, especially because someone told me it would... well, now I use it on my flat-mates two golden retrievers, and that is quite satisfying

Това казват за фурминатора и употребата му върху далматинци:

Цитат

They're not suitable for dals - they work by removing dead undercoat, and dals don't have any undercoat.

A Zoom Groom is the best!

Цитат

Yeah, the furminator is just for dogs with undercoats.
No point at all with our sleek buddies Качена снимка

I have a zoom groom and Luca loves it! But he does end up in a little mountain of grey hair (yes you even get some black ones come out!). Then when I go to sweep up his pile with a dustpan and brush, he wants to be brushed with the brush too Качена снимка

Цитат

Hi guys, just wanted to give an update. My parents bought one for their Bullmastiff, and with her being short furred too and seeing how much fur comes out of her when using it Качена снимка (I honestly was gobsmacked!), I asked if I could have a borrow to see what its like with my 2.

With Piper is was OK, not fantastic but did get quite a bit of loose fur out, nothing like with my mums dog, and certainly nothing like you see on the video's.

With Logan it was a complete and utter waste of time, I can get more fur out of him just by stroking him Качена снимка

So in conclusion, a total waste of money for Dalmatian owners!

Не, че моя пес е далматинец, но козината е наследил изцяло от тях (майка му е далматинка). Сякаш бих се доверила на мнението и на опита на стопани на кучета с такъв тип козина. До тук вие ми давате примери само с породи кучета, чиято козина си е доста стабилна, с подкосъм, по-пухена и т.н. Ще съм много разочарована, ако купя нещо и то се окаже, че не действа върху моето куче. Първоначално бях сигурна, че ще взема един фурминатор, обаче прочетох тези мнения и малко се разколебах. Искам нещо, което да сваля стабилно количество мъртва козина, а не да се чудя после как да я махна от килимите, след като вече се е набила в тях. Всички там пишат, че zoom groom действа по този начин, затова се заинтересувах за този продукт.
Ще видя какво ще правя, но за сега ще отложа поръчването на zoom groom от чужбина, а ще поръчам само един фурминатор от тук да го видя как действа. Ако не ми върши работа, ще го продам.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 August 2013 - 08:11 PM

Съгласна съм напълно с мнението на фанцифул.
Аз купих 2 фурминатора от най-големия размер един за ротвайлерите и един за НОК-овете,съответно за къса и дълга козина.
Използвах фурминатора и за хъски,за което тук бях обвинена в късането на козина от съответно ''режещия'' фурминатор.
Използвах го препоръка на развъдчици тук в ЮК именно за хъскита и ефекта беше невероятен именно в най-силни момент на линеене на козината.
Другото важно нещо,което каза фанцифул е за изложбените кучета при тях не се препоръчва,защото съдията гледа подкосъма.
Използвам фурминатора 2 пъти в месеца,съответно,който ходи на изложби няма да го ползва месец-два преди изложби.
В пъти по-малко козина имам вече вкъщи.
Това,което ще те посъветвам е да пробваш това,което смяташ за подходящо.
В крайна сметка имам една торба гребени и на всеки козината е различна въпреки,че са ми две по две повтарящи :ab_041: при един върши работа един,при друг-друг.
Но фурминатора действа при всички :ba_025:

Между другото мислила ли си за някакви добавки да даваш за козината?

PS:Погледни това:
http://www.petsathom...urminator-80353
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 August 2013 - 11:05 PM

Добавки давах, когато сменяше козина. Давах му 6 седмици по 3 таблетки на ден "Петнил". Смених му храната с Taste of the wild Pacific Stream with Smoked Salmo, по принцип от храните с риба му лъсва косъма по-добре от на изложбено куче. Отделно му давам от време на време по някоя консерва сардини или по някоя капсула рибено масло. От тези неща резултатите са повече от отлични.
Сега ми се иска да съм малко по-подготвена за следващата смяна на козина, която не е толкова далеч. Отделно ми се иска в момента да получаваме по-добри резултати при разресването, което правя поне два пъти седмично. Неговата козина си пада целогодишно, в малки количества, когато не сменя, но все пак пада. Гадно е, защото козината му е много къса и твърда, а това я прави отлична за набиване по меки материи (килимите, мебелите). Прахосмукачката не може да ги засмуче. Пробвах стандартни неща, като изчеткване на килимите с четка, намокрена във вода с малко оцет, пробвах и с мокра гумена ръкавица. Дори след изпиране с препарати и изплакване с вода под силно налягане, пак остава едно не малко количество косми. Махат се най-много 45-50% от космите по тези начини. Не е много приятно, вече вместо кафяви, килимите ни са бели.
Сега ползваме четка, подобна на тази, която samotnata е показала на първата снимка. Доволна съм до някъде от нея, но не достатъчно. Не му пасва толкова, не сваля достатъчно мъртва козина.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 10 August 2013 - 11:06 PM

Е ти пък точно в UK намери да искаш съвет за хъски...те там по рождение на повечето им липсва подкосъм :-(да не говорим за породата като цяло колко е " предобрена по английски ",аз също не използвам фурминатор заради "рязанто " на здравия косъм покрай мъртвия...
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 August 2013 - 11:20 PM

Ами тук живея :ab_041:
Хъски не е моята порода и изобщо не разбирам от тях,кучката беше при мен за 3 месеца.Но пък смея да твърдя,че са изключително умни за 3 м можех да я пускам да се разхожда до мен без повод и като я викна пристигаше веднага,а за 2 год стопанката и никога не си е позволявала да я пуска без повод.
Просто ми стана интересно,че тук това се отхвърли доста остро,а там използват.
Питането ми стана случайно покрай една изложба,но то тука май всичко е позволено използваше се дабъл хендлинг,кучетата като ги тупнеш излизаше облак пудра.
Иначе хъскито,което беше при мен точно в периода на най-голямо скуботене(Боже не бях виждала за 20 и кусур години толкова козина да пада от куче) за 1 ресане с фурминатора,после поддържах само с нормален гребен.
:ae_085:

Та оспамих на симонка темата ще извинява :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 10 August 2013 - 11:39 PM

На такива породи е ясно, че им действа фурминатора. Мен ме вълнуваше как действа върху далматинци и други с подобен тип козина. Точно тези стопани на клубни далматинци, които съм дала за пример и кото отхвърлят фурминатора, а възхваляват Zoom Groom, са от Великобритания.
Не съм го отхвърляла, даже по едно време си мечтаех, когато ми дадат едни пари, първата ми покупка да е именно един фурминатор за късокосмести. Не ме вълнува дали ще му изреже подкосъма и дали ще е без такъв или със. Той и без това няма подкосъм. Не е изложбено куче и това не ни е важно. Единственото, което ме вълнува е да премахва възможно повече мъртва козина и да видя отново цветовете на килимите ни, че ги забравих вече.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 August 2013 - 11:52 PM

В крайна сметка няма как да разбереш докато не пробваш.(това за Зуум-а)
Все бях чувала лоши работи за фурминатора,бях доста скептично настроена,изчетах темата тука и поръчах.
Останах доволна и не знам защо се дърпах толкова време.
Вярвам на Норт Фейс и може би фурмунатора не е подходящ за всяка порода де да знам.
Затова ако ти е на сърце поръчай,пробвай виж как е.
Аз не мога сън да спя когато си наумя нещо докато не го пробвам(е имам доста неща дето така си стоят неизполвани,защото са се оказали в последствие не това ,което търся),но пък знам ,че мира няма да ти даде докато не видиш ще има ли резултат :ab_041:
Само после да кажеш дали е свършило работа :beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 07 September 2013 - 02:37 PM

Да се отчетем, защото вече от около 2 седмици имаме фурминатор.
Както очаквах, при моя не върши никаква работа. Както са казали вече хората, мога да сваля повече козина от него, докато го галя.:ab_041:За щастие не останах напълно разочарована. Купих си това: http://www.petco.com...1794013509C.jpg За сега това ми върши най-добра работа от всички четки, които сме пробвали до тук. Това ползвам в момента и съм горе-долу доволна. Реша го през ден, два, иначе пак почва доста косми да ръси. Това е за сега от косматата ни история.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни