Dog.bg Форуми : Саманта - Якима

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Саманта - Якима

#21 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2013 - 12:44 PM

Показване на мнениетоChita, в 02 August 2013 - 10:57 AM, написа:

Ако се мисли за доброто на животното, а нали това е целта, най-добре е да остане там където е в момента-при новите си отговорни хора.


А Вие от къде знаете, че то всъщност е при нови стопани в дом, а не е в приют? (Само да уточня, че не казвам, че ако е в приют му е зле!)

И другото, което ме интересува е как точно преценявате къде ще му е по-добре на кучето??? Само защото е в Германия или защо?

Не защитавам нито една от двете страни в този казус! Но ми интересно дали ако се поставите поне за миг в позицията на другия човек, също ще си кажете "Е, то е в чужбина, значи там му е по-добре!"???
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 02 August 2013 - 02:17 PM

Германките никога не биха върнали куче, което три месеца е престояло в общински приют без да е потърсено, на всичкото отгоре и болно от дирофилария. Защото хората искат да помагат на кучета в беда, а за тях Якима е точно такова куче. Не че вече има значение, но и аз съм на това мнение. Само не знам кое би я довършило по-скоро - дирофиларията, или поредния автомобилен удар. Относно фактите - всичко вече се изписа. Не виждам и казус, всичко е пределно ясно и по правилата. А след като няма казус, няма и страни.
А на кого му е по-добре и по-зле, дайте да си направим една отделна тема и да си разсъждаваме. Иска ми се и аз да пиша много за случая "Якима", имам много неща да споделя, ще се включа с удоволствие.
Току що говорих със Соня - немското дружество категорично е отказало да върне кучето, защото то има много здравословни проблеми, което показва, че в България не са полагани необходимите грижи за него.
Ето и изследванията за дирофилария. По обясними причини данните за клиниката и дружеството са изтрити.

Прикачена снимка Прикачена снимка

#23 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2013 - 09:43 PM

Показване на мнениетоNort2005-2, в 02 August 2013 - 02:17 PM, написа:

Току що говорих със Соня - немското дружество категорично е отказало да върне кучето, защото то има много здравословни проблеми, което показва, че в България не са полагани необходимите грижи за него.
Ето и изследванията за дирофилария. По обясними причини данните за клиниката и дружеството са изтрити.

Прикачен файл Yakima Befund Nr.1.JPG Прикачен файл Yakima Befund Nr 2 (1).JPG


Норт, извинявам се предварително и обещавам, че няма да пиша повече за това в тази тема особено, но нека да е ясно все пак, че от дирофилария може да заболее всяко куче. Домашно, гледано, обичано, обгрижвано - това няма значение за комара, който носи гадостта в себе си.

Доколкото знам дори повечето организации, поемащи животни от чужбина, искат да се правят тестове за този тип болести и ако се окаже, че страдат от някоя от тях или се отказват изцяло да поемат съответното животни, или настояват то да бъде лекувано там. Хубаво е, че в този случай организацията там ще поеме лечението на кучето.

Друг е въпросът кои са многото други здравословни проблеми на кучето.

:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 03 August 2013 - 06:34 AM

Грима,
Прегледайте поста на Норд от 241 страница и ще разберете защо мисля така.Там всичко е казано ясно. И не съм толкова елементарна, колкото се опитвате да докажете.Вие бихте ли поели тази отговорност да върнете кучето?

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни