Dog.bg Форуми : Саманта - Якима

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Саманта - Якима

#1 Потребителят е офлайн   Angi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 06-April 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2013 - 06:53 PM

Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

Цитат

Здравейте Божана или Норд,как може да заблуждавате хората така безочливо с хуманната си дейност за спасени кучета....Как обличате мантията на добрата фея,а после я сваляте и си оставате същата вещица....Сега ще подплатя грубия тон..Помните ли хъскито Саманта-Якима,която Екоравновесие взе от дома и при акция април месец,хубаво я запомнете,защото дълго ще ви напомня за себе си....Защо това куче обиколи трите приюта,защо излъгахте стопанката му,че го няма когато го е потърсила,защо обеснявахте на хората ,които питаха за него ,че е домашно , а после набързо го сватосахте за Германия ,или изчаквахте най-добрата оферта за него,защо кучето е изведено с диагноза артрит ,което е смешно ,защото проблема при него е друг и няма как да се скрие,защото белега от операцията си личи.Защо лъжете хората ,че кучето е безстопанствено при положение ,че си има собственичка ,която го издирва 3 месеца....Защо при подадената жалба до Екоравновесие от нея, сте излъгали, че незнаете за такова куче,а два дни преди това лично сте го осиновила и извела от Сеславци.Чудно защо и как осиновителка праща кучето си в Германия......Защо най-накрая, когато момичето откри следите на Саманта ,вие и заставате на пътя ,за да не може да си върне кучето,което на два пъти спасява от смърт.Вие не сте хора,всички начело с вожда ви Соня Митрева.Как ви се струва описанието ,което сама сте дала по -нагоре на Саманта-ЯКИМА,че е спокойно куче ,без поведенчески проблеми,дали едно бездомно и негледано куче ,ще е такова.За каква тъга в очите говори вашата приятелка г-жа Митрева под снимката на кучето в страницата си ,за тази тъга сте виновни вие и ще платите за всяка негласна сълза и болка от душата и очите на Саманта.Ще направим всичко ,за да си върнем кучето,ако се наложи ще минем и през вас и и вашата хуманна организация.Заплахите ,които отправяте към всички дръзнали да ви се противопоставят няма да минат този път,защото над материализма ви стои любовта на едно момиче към нейното куче.....и тя е по-силна от вас ,вашата репутация,и каузата ви на спасителки....За да не голословя ето снимки на Саманта ,която между впрочем не е на 2 ,а на цели 5 год....които не можете да заличите по никакъв начин...
User's Signature

Аз съм най-хубавото кученце.

#2 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 27 July 2013 - 08:50 PM

Относно горния пост:
1. Не работя в Сеславци, затова не зная какво е питала стопанката в Екото, съответно не съм ѝ отговаряла нищо.
2. Не съм вещица, естествено, и на фея не искам да се правя.
3. Кучето не е "изнесено" с никаква диагноза, тази пък глупост кой я измисли!
4. Собственичката не го е издирвала три месеца, а три месеца след изчезването на кучето е започнала да го търси. Всъщност за един ден би могла да обиколи и трите приюта - двата в Богров и този в Сеславци.

Сега историята. В средата на м.април т.г. видях кучето в Сеславци. Реших, че е дворно, докарано за кастрация. Но ми казаха, че е на някаква баба, която е казала, че не желае кучето да се връща. Кучето - добро, изплашено и куцащо с едното краче.
При следващото ми ходене в Сеславци кучката вече я нямаше, преместили я бяха в Богров. Там прехвърлят кучетата, които се предлагат за осиновяване. Ходят разни хора, които искат да си вземат куче - от складове, фирми, за пазачи на дворове, по-рядко за домашни любимци. Много често идват и роми с каруци - влизат, харесват си куче, връзват го на сезалчето, подписват осиновителската декларация, и си тръгват. И от Сеславци също се осиновява - всяко куче, което до две седмици не е потърсено, се дава за осиновяване на абсолютно всеки, коѝто го поиска, дори да е клошар - нямат право да отказват.
Кучето стоя три месеца в Богров и никой не го взе. Може би защото куцаше, не зная, но факт - нито го потърси някой, нито го осинови. Накрая, след много писане и молби, Соня успя да ангажира немско дружество със съдбата на това нещастно изхвърлено животно /за момента имахме само тази информация/.
На 13.юни т.г. изведохме кучето от Богров и още същия ден то замина за Германия. Там веднага са направени рентгенови снимки, които са показали, че Якима има голяма операция на гръбнака, предположиха, че е претърпяла злополука. А преди няколко дни научихме, че нещастното животинче има и дирофилария. Знаете ли какво е това? Вижте в гугъл, там пише. Лечението само на дирофиларията ще струва 400 евро.
Междувременно преди няколко дни ми се обади бившата стопанка. Каза ми, че на 15.юни /т.е. два дни, след като кучето е в Германия/ е подала жалба до Екоравновесие, че кучето ѝ не е върнато /"всички помияри са ги върнали, само моето куче - не, защото е породисто"-цитирам точнто думите ѝ/. Попитах я защо е започнала да търси кучето три месеца, след като е изчезнало. Отговори, че е в тежък развод, с малки деца, била е в Бургас, оставила кучето при баба си... Гадна ситуация, разбирам и ѝ съчувствам.
Лошото е, че германското дружество никога не би върнало куче, което е с потрошен гръбнак, дирофилария и изоставено в приют. Всъщност, не знам дали е толкова лошо - да те пазят от коли, от дирофиларийни комари, и да не те изоставят повече в приют...

Това е историята на Якима. Ако имаше и най-малко нещо нередно, мислите ли, че щяхме всичко да го пишем, описваме, та и снимки да пускаме - от изпращането и от Германия? Нямаме какво да крием.
И защото не лъжа и нищо не крия, искам вашите имена, за да заведа дело за клевета. Писна ми, най-накрая някой трябва да си плати за измишльотините.

#3 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2013 - 09:41 PM

Не ми се искаше да взимам страна, но не мога да не взема. Познаваме страшно много такива "собственици", които най-безотговорно си отглеждат домашните любимици по улиците под предлог че излизали сами. Имам въпрос към собствениците - къде намери Екоравновесие вашето куче, та го взе? Вероятно на улицата, скитащо с другите бездомници. Какво направихте Вие да предпазите кучето си от улицата, от колите, от нахапване от други кучета? Не става така. Кучето за повечето хора е член на семейството, не просто куче, което може да бъде подмятано. То е отговорност. Къде бяхте три месеца? Ако някое от моите три кучета (безпородни бездомници, които осинових) изчезне (което на практика няма как да стане), първото, което ще направя е да преровя четирите приюта и никой няма да може да ме спре. Ще подлудя всички форуми и фейсбук със снимки, че ми е изчезнало кучето. Ако някой е искал да злоупотреби с кучето, както Вие обвинявате Соня и Жана, то нямаше нито миг да остане в Сеславци, нито в Богров, нито в който и да било приют. Но смея да твърдя, че тези хора НЕ ЗЛОУПОТРЕБЯВАТ. И като си върнете Саманта, какво? Ще я лекувате ли от дирофилария, ще и осигурите ли живота, който ще води в Германия? Или отново ще се разхожда по улиците? Достатъчно е, че сте допуснали Екоравновесие да я вземе. ТОВА Е БЕЗОТГОВОРНОСТ! А ако поради някаква причина Ви е грижа за животното, ще го оставите да си живее там, където е, спокойно и щастливо, защото дирофиларията не е шега и ако някъде има шанс да оцелее, то е там, където е!

#4 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 27 July 2013 - 09:45 PM

Няколко пъти прочетох предпоследния пост, мисля, че от два - три дни даже има страница във ФБ по темата, но и от двете места нищо не разбрах - кучето Якима/Саманта според постовете тук е отпътувало за Германия в средата на юни. Екото го е прибрало през месец април. Според ППЗВМД:
Чл. 122 (1) Собствениците на кучета, навършили 6-месечна възраст, ги регистрират в съответната РВМС или при лицензирани ветеринарни лекари.
Чл. 123. (1) Собствениците на животни компаньони им осигуряват:
1. условия, грижи и внимание, съобразени с естествените им нужди според вида и породата им;
2. достатъчно количество храна и вода;
3. необходимото пространство и движение;
4. условия, които не им позволяват да избягат;
5. ветеринарномедицинско обслужване.
(2) В случаите, когато въпреки създадените условия по ал. 1 животното компаньон не може да се приспособи към тях, собственикът му го предава безвъзмездно в изолатора на общината или кметството.

Ако може да се разбере нещо от обърканите постове и тук и във ФБ /според един от постовете във ФБ, може би т.нар. собственик е наясно със системата в България/ и предвид това, че е в час и знае законите тук, Кучето трябва да е взето някак си насилствено от дома им и въпреки, че е регистрирано в съответното РВМС или лицензиран ветеринар е прибрано в общински приют. Angi, разбирам, че Вие сте собственикът, защото явно сте много наясно със ситуацията. И, за да си изясня цялата ситуация /пишете във форум, значи искате публичност, а аз като публика нещо не разбирам и ако искате подкрепа ще трябва да ми обясните/, та ... налагало ми се е, търсила съм кучета в Сеславци /е "помияри", верно/ , та кажете ни кога си потърсихте любимеца, след като изчезна през м. април? От опит знам, че екипите от Сеславци не влизат по къщите на хората. Как куче от онези "онези волни същества" , бягало нееднократно, според Вас на 5 год. го оставихте пак да бяга? И как знаете, че в деня е хванато, заедно с две други "улични" кучета, които са върнати? Същите трябва да са върнати два дни по-късно. А Вие надигате вой три месеца по- късно, сега ли се сетихте, че Ви липсва? Ами през това време това куче можеше да е сгазено, отровено, застреляно и т.н. Какво според Вас означава "собственик"? Пишете, че нееднократно е бягало, но съседите го познавали и се връщало, ами до кога така? Искате си я обратно, за да ...? какво?

Та, прочетете ми поста в началото още веднъж, моля. Хубави, лоши, Законите са си наши и ако ги спазваме, всички ще сме по-спокойни. Според тях, Вие не може да сте собственик на кучето.

#5 Потребителят е офлайн   lilly5 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 13-December 09
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 28 July 2013 - 08:29 AM

Ето я групата във фейсбук:

https://www.facebook...location=stream

Много е трудно оттам да се състави впечатление, още по-малко е представена историята хронологично, твърде емоционално, да не кажа истерично, се иска помощ с вдигане на шум и вой, при всички случаи е много некоректно да се пише така.

На всеки от нас може да изчезне кучето, при изключителни обстоятелства, но безумните три месеца няма как да оправдая, а преди да обвиня някой друг, ще бъда смазана от моята собствена вина.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което обича теб повече, отколкото себе си.

#6 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2013 - 09:25 AM

Дори да има основателна причина госпожата да не потърси кучето си 3 месеца не може така да се нападат хора, да се обиждат. Соня и Жана си имат толкова много животни на главите, та едва ли щяха да тръгнат да помагат на това хъски, ако то имаше друга алтернатива.
Хайде най-после разберете, че като се караме помежду си с това не помагаме на животните, а напротив!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#7 Потребителят е офлайн   Angi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 06-April 11
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2013 - 11:23 AM

Здравейте на всички отново,тъй като се чувствувам отговорна за този казус,нека да кажа нещо и аз.Първо искам да се извиня на Божана ,затова че използувах метафоричните сравнения фея и вещица.Наистина не я познавам лично и беше груб тон,Но смисъла на тези епитети разкриват контрастите на нейната душевност,от безкрайно жалостив и правещ добрини ,до ледено студен при молба за помощ.Тъй като тя е вписана като осиновител на Саманта,е нормално първо от нея да се поиска помощ,затова собственичката на кучето се е обадила с молба да и помогне,но е била игнорирана.Както и да е ....Нека сега да обесня и моята гледна точка.Аз не съм организация,нито търся факти ,за да изложа някой или обидя.Обожавам породата хъски и помагам на такива кучета ,които са натирени,изгубени,продадени и прочие..Влязох в тази история,защото момичето се появи в моята група и видя снимката на Саманта,която бях постнала преди време ,че търси дом...и каза ,че това е нейното куче...От този момент се започна всичко...Историята наистина е доста объркана,виновни има и от двете страни,въпросите не са еднин или два.Но искам да изясня нещо по основните обвинения за недобросъвестен стопанин и за трите месеца.Понятието добър стопанин е доста разтегливо.Има прекалено обгрижващи кучетата си хора,има и такива ,които даже не се вписват в това понятие.Аз мисля ,че въпросното момиче е някъде по средата.Факт е ,че кучето е гледано добре,личи си по снимките ,които не са малко.Факт е,че момичето ражда дете,но не се отказва от кучето си,което е доста срещана причина,за отказ от домашния си любимец,замаскирана под думите....нямам възможност да го гледам повече.Факт е ,че кучето е спасено от злополука с кола и му е направена скъпо струваща операция ,за която момичето влиза в заем ,за да я плати и не се отказва ,въпреки лошите прогнози на докторите.Между прочем да отбележа,хъскито е едно от кучетата ,които нямат никакво чувство за съхранение и повечето случаи на нещастия са именно от сблъсъка с кола.Та като почнах за хъскито.Тези ,които са запознати с породата,отлично разбират за какво говоря,защо хъскито бяга и как се опазва едно такова диване....Позволявам си да кажа това,защото имам първо личен опит и достатъчно оплаквания от стопани на хъсета,които познавам лично и знам ,че обожават кучетата си.Как бихте реагирали ,ако момичето вързваше кучето си по цял ден ,докато я няма ,за да не избяга,щяхте да кажете...леле,ама че стопанка.....Хъскито не бяга защото не му харесва дома ,или стопанката ,а защото е свободолюбиво животно и търси предизвикателства.,затова има толкова изгубени,не защото стопаните не ги обичат,а защото са диви и най-големите изобретатели на бягствата.Та да се върнем на въпроса.Момичето живее със семейството си и баба си в този дом,двора е общ със съседите и явно няма как да се прегради ,кучето го взимат със себе си винаги където ходят,и на море и на планина,доказ.са ми снимките и различната възраст на кучето на тях,което говори ,че не са правени само в един момент от време.Злополучният месец април,когато Екоравновесие имат акция и взимат Саманта и другите две ,на улицата до двора на къщата си има още едно мъжко хъски,по което се опитват да стрелят ,за да го упоят и вземат...но стопанита на кучето чува излиза и кучето е оставено на мира.Е,,,,,стопанката на Саманта в този момент я няма, и няма кой да я защити.В квартала в който живеят има 7 къщи,всички се познават,ако САМАНТА е взета по сигнал на бабата ,както твърди Екоравновесие ,защо ще взимат и другите две и ще се опитват да вземат и мъжкото хъски...??Обяснението на Екото е че,куче което е извън пределите на двора е бездомно...Съгласна съм с това,но това означава ,че просто са имали акция и противоречи на твърдението ,че кучето е взето по сигнал на съседи ,които се оплаквали от него...Когато кучето изчезва,собственичката е извън града,има проблеми и се връща чак края на месец май.Баба и, по нейните думи ,скрива от нея ,че Саманта я няма,което е рисковничето в цялата драма.Когато момичето се връща и разбира за кучето ,хуква в приют Богров но кучето го няма там,после подава жалба до Екото,там и отговарят ,че ако се намери такова куче ще и се обадят,а Саманта вече е в Германия.Докато не открива снимката и и се започва отначало.До момента по нейните думи не знае за приют Сеславци и новия Богров.И сега тъй като нападките падат върху мен,защото аз се заех да и помогна и всички питат къде е собственичката на момичето ,ето нейният фейсбук за въпроси https://www.facebook...na.velkova.Аз лично вярвам ,че момичето си иска кучето обратно,но тъй като тук институциите не и помагат и в това число ,организацията която е извела кучето, се заехме сами да я издирим и да се опитаме да намерим немската организация ,която е поела случая,с молба да я върне.Собственичката е готова да отиде до Германия и да се опита да се разбере с немските осиновители на кучето ,стига да знае кои са.Абсурдно звучи ,но това е моята версия по случая.
User's Signature

Аз съм най-хубавото кученце.

#8 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2013 - 11:41 AM

От всичко написано на мен ми изгледа, че Жана и Соня са помогнали на куче в нужда! Те откъде да знаят каква е историята му. Според мен собственичката на хъскито трябва да им благодари, защото до сега, ако беше още по приютите може би въобще нямаше да е живо. Мисля, че напълно я разбирам и й съчувствам, но нека се замисли по-добре ли щеше да му е на кучето по приютите и в крайна сметка кой е виновен че кучето се е озовало там. Ако някой ден мое куче изчезне ще съм благодарен на онези, които не го оставят в приютите!
Нека действаме с добро и да се поставяме и на мястото на другите!
Я си представете сега как Соня трябва да пише на организацията, че то това куче си имало семейство и да й го върнат. Ами помислете и за хъскито. Ако то вече е осиновено и си има ново семейство, не мислите ли че за него няма да е голяма трагедия да се раздели отново с хората си. Ами новото му семейство, което се е привързало към него?
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#9 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2013 - 11:41 AM

Показване на мнениетоAngi, в 27 July 2013 - 06:53 PM, написа:

Прикачен файл 1080364_584053374950423_1789968776_n.jpgПрикачен файл 1079775_584053214950439_2134066633_n.jpgПрикачен файл 1000495_10200268794433826_385895340_n.jpg

Цитат

Здравейте Божана или Норд,как може да заблуждавате хората така безочливо с хуманната си дейност за спасени кучета....Как обличате мантията на добрата фея,а после я сваляте и си оставате същата вещица....Сега ще подплатя грубия тон..Помните ли хъскито Саманта-Якима,която Екоравновесие взе от дома и при акция април месец,хубаво я запомнете,защото дълго ще ви напомня за себе си....Защо това куче обиколи трите приюта,защо излъгахте стопанката му,че го няма когато го е потърсила,защо обеснявахте на хората ,които питаха за него ,че е домашно , а после набързо го сватосахте за Германия ,или изчаквахте най-добрата оферта за него,защо кучето е изведено с диагноза артрит ,което е смешно ,защото проблема при него е друг и няма как да се скрие,защото белега от операцията си личи.Защо лъжете хората ,че кучето е безстопанствено при положение ,че си има собственичка ,която го издирва 3 месеца....Защо при подадената жалба до Екоравновесие от нея, сте излъгали, че незнаете за такова куче,а два дни преди това лично сте го осиновила и извела от Сеславци.Чудно защо и как осиновителка праща кучето си в Германия......Защо най-накрая, когато момичето откри следите на Саманта ,вие и заставате на пътя ,за да не може да си върне кучето,което на два пъти спасява от смърт.Вие не сте хора,всички начело с вожда ви Соня Митрева.Как ви се струва описанието ,което сама сте дала по -нагоре на Саманта-ЯКИМА,че е спокойно куче ,без поведенчески проблеми,дали едно бездомно и негледано куче ,ще е такова.За каква тъга в очите говори вашата приятелка г-жа Митрева под снимката на кучето в страницата си ,за тази тъга сте виновни вие и ще платите за всяка негласна сълза и болка от душата и очите на Саманта.Ще направим всичко ,за да си върнем кучето,ако се наложи ще минем и през вас и и вашата хуманна организация.Заплахите ,които отправяте към всички дръзнали да ви се противопоставят няма да минат този път,защото над материализма ви стои любовта на едно момиче към нейното куче.....и тя е по-силна от вас ,вашата репутация,и каузата ви на спасителки....За да не голословя ето снимки на Саманта ,която между впрочем не е на 2 ,а на цели 5 год....които не можете да заличите по никакъв начин...

Това, че разбрахме истинската възраст на кучето е единственото ценно нещо от глупавите ви и нахални бръщолевеници. И не си позволявайте да сипете обвинения срещу хората, които ефективно /със средства, време, любов и грижа/ помагащи на бездомните несретници, включително и на "вашия" такъв.

#10 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 28 July 2013 - 11:47 AM

Добре, Аngi, Вие като човек, който разбира от тази порода, смятате ли, че е отговорно и показва израз на любов, факта, че кучето нееднократно е бягало и излизало по улиците и след въпросният инцидент, в който едва не е умряло, са продължили да го държат по дворовете и да бяга? Ако кучето беше този път убито от кола и Екото го бяха прибрали в екарисажа, кой щеше да е виновен? Лично на мен ми звучи, все едно аз да обвинявам някой, че ми е задигнал котките, които храня в двора на кооперацията, в която живея - те излизат непрекъснато на вън, аз си го знам и знам, че ги рискувам, чувствам си ги свои /едната я гледам вече 8 год., обезпаразитявам редовно, кастрирах я и пр., другият, който също е кастриран, на два пъти пострада и двата пъти беше опериран, като за втората операция сумата беше космическа/, та да обвинявам някой, че ги е взел от улицата и е направил най - доброто за животно, живеещо на улицата - намерил му е дом. Същото се случи и с този, който беше опериран. Една подобна организация го изпрати при прекрасно семейство в Австрия, защото истината е, че аз не можех да го гледам и колкото и да ми се искаше, следващият път сигурно нямаше да мога да го изстържа от асфалта /буквално/. Та, имайки предвид свободолюбивия характер на тези кучета, смятате ли, че трябва да живеят на улицата и да са си наши? Случаите да бяга, явно са били редовни. Е, защо кучето не е живяло вътре в къщата, щом не искат да се връзва? Много хора правят големи заграждения от мрежа в дворовете си и прибират кучетата там.
Не знам за двете страни. Лично моето мнение е, че дай Боже, късмет на всички животни, живеещи на улицата, да си намерят дом!

#11 Потребителят е офлайн   lizi.rangelova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 08-April 13

Публикувано: 28 July 2013 - 12:08 PM

Изключително рядко се включвам с коментар по темите, но нямаше как да подмина безмълвно публикацията на Angi.
Познавам Жана отдавна - възможно е за някои да бъде зла вещица, но за кучетата, тези същите - нежеланите, отритнатите, бедстващите със сигурност е добрата фея.
Жана и Соня Митрева са този тандем, който единствен обгрижва и осигурява домове на нашите бивши домашни любимци и останалите несретничета, скитащи по улиците. Виждаме ги всеки ден, понахраним тук - там и подминаваме.
Angi. намерете време и отидете до Сеславци. Един бегъл поглед ще Ви убеди какви инвестиции са направени, за да бъдат обезопасени животните там - това е заслуга на немската организация и на Соня.
Попитайте /не е нужно да ми вярвате/ - на месец те подсигуряват 1.5 тона качествена немска храна.
Попитайте - колко болни и осакатени животинки са настанени по клиники и колко средства са нужни за лечение, рехабилитация и стационар...
Попитайте - колко от тях е приютила Жана в собствената си къща, защото е преценила, че са застрашени и полумъртви от ужас и отчаяние.
Можете да попитате за много неща, ако имате желание да разберете каква е истината.
Богоров е близо до Сеславци. Там можете да зададете същите въпроси.
Ако истински обичаме нашите животни и имаме възможност, трябва да им подсигурим най-добрата грижа - дори и да са далече от нас, да тъгуваме за тях и да ни боли! Защото ние, за огромно съжаление, не разполагаме с техния ресурс.
Саманта е минала през страшни изпитания: бягала от дома си, блъсната от кола /явно не е живяла в безопасност/, Сеславци, Богоров...
Да оставим емоциите и да помислим трезво - къде Саманта ще се чувства по-защитена и ще бъде обгрижвана по-качествено? Тук или в Германия, където хората няма да пожалят сили и средства?
ОП "Екоравновесие" е спазило законовия срок от 2 седмици и едва след това Саманта е оставена за осиновяване и..... каквото даде Господ! Имала е уникалния шанс да получи перфектния дом и грижа.
Дилемата е ясна, разумният отговор е само един, другото е егоизъм.

#12 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 28 July 2013 - 12:29 PM

Angi, собственичката ли коментира тук?: https://www.facebook...203053729858416
Ако е така, моля Ви, не я защитавайте тук. В този форум, смятам, че са събрани интелигентни хора, които имат сърце за животните. Тази дама очевидно има сериоооозен проблем!

#13 Потребителят е офлайн   Angi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 06-April 11
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2013 - 01:04 PM

Да Zarq,собственичката коментира в страницата за Саманта,незнам вече кой е прав и кой крив.И тя си има вина,това не го отричам,но проблема с бягането на хъските е наистина огромен.Исках да и помогна да си върне кучето,защото твърди ,че го обича и че е готова на всичко,а се нахвърлиха отгоре ми като луди,сякаш аз имам вина.Ако не държеше пък на него ,нямаше да си мръдне пръста да ходи да рови,да иска помощ .Неразбирам каква е целта и тогава,ако не кучето....Това е едно младо момиче ,което не е наясно нито със системата,нито с приютите...За Сеславци не ми се коментира ,...всеки си има мнение,нито ме интересуват госпожите ,представляващи организацията...нахвърлих се така срещу Божана ,защото собственичката е потърсила пъро помощ от нея и тя е отказала.Така ,или иначе ,ако момичето наистина си иска кучето ,ще продължи да го търси,както твърди,,,изхода на историята не мога да предвидя,има неписани закони и ако тя ги е спазвала,Бог ще и помогне да разреши случая....що се отнася до моето лично мнение ,кучето наистина е преживяло много,дали е с нея ,или с друг стопанин, който да го обича ,то ще свикне и ще се привърже...въпроса е ,дали е в ръцете на подходящите хора,защото знаете не са малко и случаите ,в които се пращат уж с добри намерения ,а после изведнъж се оказва ,че кучето е приспано....но за това никой не пише,рекламира се само добрата страна и цветните градинки в които кучетата си играят....Няма лошо,по-добре в Германия,отколкото в Сеславци.....спор няма.
User's Signature

Аз съм най-хубавото кученце.

#14 Потребителят е офлайн   lizi.rangelova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 08-April 13

Публикувано: 28 July 2013 - 01:24 PM

За съжаление, животни умират и биват евтаназирани навсякъде. Понякога това е единственото, с което може да им се помогне.
Тази немска организация следи абсолютно всяка животнка и никога, ама съсвем никога не биха отнели живот дори и при минимален шанс за възстановяване!

#15 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 28 July 2013 - 01:51 PM

Абсолютно съм съгласна, че и там не е чак толкова розово, но е доста по-добре , отколкото в милата ни родина, с доста по-строги правила и санкции. Тук, очевидно никой не я е поискал 2.5 месеца. Там има шанс, а организацията със сигурност си проверява бъдещите стопани. Тук на улицата, или в приюта им се случва непрекъснато едно и също. Надявам се след време да видим снимки от щастлива Якима, но на този етап, най - добре да спрем и да оставим темата да се развива за това, което е създадена. А така наречената "собственичка" като е толкова сигурна в себе си - да си търси правата, по начина, описан в Закона. Там поне правилата са ясни - как се доказва собственост, каква грижа се полага и какво означава "клевета". И да не взима друго куче никога повече...

#16 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 August 2013 - 09:02 PM

Показване на мнениетоAngi, в 28 July 2013 - 01:04 PM, написа:

Да Zarq,собственичката коментира в страницата за Саманта,незнам вече кой е прав и кой крив.И тя си има вина,това не го отричам,но проблема с бягането на хъските е наистина огромен.


Angi, "проблемът с бягането" си има решение. Нарича се "повод". Омръзнало ми е собственици на северни породи, хрътки и шпицоиди да използват за извинение породните особености на любимците си. На това му казвам мързел и безхаберие. Като те мързи да имаш активни занимания с кучето си, няма да си вземаш такова куче. Имате прекрасни примери на "добра практика" в подфорумите за тези породи. Такава фанта като "то си бяга" или "то е свободолюбиво" НЯМА. Има безотговорност и мързел. Има един-единствен начин да докажеш собственост на куче и той е регламентиран от градските наредби и законите, отнасящи се до тази дейност. Този начин се нарича микрочип и регистрация. Всичко друго са врели-некипели и тинтириминтири говори си не ми пречиш.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#17 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 August 2013 - 08:45 AM

+1 Не може да се каже по-ясно.

#18 Потребителят е офлайн   Kate2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 01-January 09
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 02 August 2013 - 10:34 AM

Мисля, че кучето трябва да отиде при собствениците си - ако се вярва на фейсбук хората са готови да платят да връщането на кучето и ако могат да докажат че кучето е тяхно, защото не виждам да има някакви документи



Всъщност моля администраторът да ми махне мнението, че нещо избързах

#19 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 August 2013 - 10:57 AM

Ако се мисли за доброто на животното, а нали това е целта, най-добре е да остане там където е в момента-при новите си отговорни хора.

#20 Потребителят е офлайн   Kate2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 01-January 09
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 02 August 2013 - 11:18 AM

Права си!

разгледах и страницата на Соня Митрева във фейсбук и тя е наистина вълнуваща със снимките на животинките преди и после

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни