Dog.bg Форуми : Моля за помощ!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за помощ!!! Влошаващо се състояние

#1 Потребителят е офлайн   iva_tito Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-August 13

Публикувано: 12 August 2013 - 09:02 PM

Първо искам да се извиня, ако някуде има подходяща тема, но прегледах първите страници и не видях такава, а нямам време да чета всичко.
Моля за мнение или съвет. Горда и любяща стопанка съм на 3,5 годишно мъжко Чихуа на име Тито.Не сме имали сериозни проблемми до вчера. По време на игра забелязах че е леко дезориентиран, но едва забележимо.Видях че не си е ял храната от 2 дена и отдадох залитанията на това, че е под стрес, тъй като отсъствах известно време. Ходих вечерта и му взех от друга храна, която обожава и видях, че и нея не иска да яде.Реших че ако сутринта не е ял нищо ще го заведа на лекар.На сутринта храната бе непокътната, грабнах го от леглото и директно го заведох в Син кръст.Там се видя че всъщност се е влошил доста през нощта и не може да пази равновесие и ходи в кръг. Направиха изследваниия при които няма нищо притеснително. Едното предположение беше за на възпаление на вестибуларния апарат, но тогава трябваше и да му е наклонена главата и да има тикове на очите, а той няма.Другото предположение (и по-вероятно) е за проблем с мозъка, което много ме притеснява. Казват че трябва да се направи ядрено магнитен резонанс, но клиниката където се правел била в почивка до другата седмица, а Тито явно рязко се влошава. Моля някой, който е срещал някъде тези симптоми за помогне със мнение или съвет.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2013 - 09:55 PM

Здравейте! Не съм вет и не мога да дам никакви предположения, но си позволявам включването, водена единствено от лични преживявания. Преди няколко месеца кучаната ми изкара инсулт. Тогава не сме й правили ядрено магнитен резонанс, защото всички симптоми сочеха това. Отделно, че моментално се предприе лечение за тази диагноза и то осезателно подобри състоянието на прекрачилото ми 10 години куче. И при моето куче нямаше типичните "кривната глава" и "въртящи очи", но всичко останало даваше признаци за инсулт. Тогава доста порових нета за инфо и много ми помогна да си изясня нещата една статията на Централна ветеринарна клиника, до които не сме се консултирали никога. Искам да ви споделя страничката им, за да съпоставите нещата, особено дадения пример на куче с инсулт, снимано и показано в клипч
Дано ви помогне материала, както на мен. Вижте го ТУК!

Другото, което може би ще ви даде поне малко спокойствие е, че "Син кръст" са доказали с годините доброто си име и вярвам, че ще направят каквото е необходимо за кучето ви ... иначе казано - в добри ръце е вашият Тито.
Дръжте ни в течение, защото макар и да няма писатели, със сигурност темата ви ще е следена!
С най-добри пожелания за добър развой на нещата!Качена снимка
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни