Dog.bg Форуми : Двуличие

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Двуличие пари на всяка цена

#1 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 August 2013 - 11:55 AM

Имам една молба към собствениците на развъдници - Моля, като апелирате да не се купуват кучета от зоомагазини, а само от лицензирани развъдници, спрете да продавате кучета с дисплазия, да разрешавате развъждането на кучета с дисплазия и да продавате кучета с купирани от вас уши и опашки!
Започва да ми писва от това безочие! Разочаровани стопани, дали маса пари за клубно куче, което поради криворазбраното позволено близкородствено размножаване е всичко друго, но не и типичен представител на породата. За капак днес идват да свалям конци от уши и опашка на куче, закупено от елитен развъдник и предназначено за изложба. Купирането е станало в развъдника.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#2 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 August 2013 - 01:40 PM

Показване на мнениетоD-r Koko, в 13 August 2013 - 11:55 AM, написа:

Имам една молба към собствениците на развъдници - Моля, като апелирате да не се купуват кучета от зоомагазини, а само от лицензирани развъдници, спрете да продавате кучета с дисплазия, да разрешавате развъждането на кучета с дисплазия и да продавате кучета с купирани от вас уши и опашки!
Започва да ми писва от това безочие! Разочаровани стопани, дали маса пари за клубно куче, което поради криворазбраното позволено близкородствено размножаване е всичко друго, но не и типичен представител на породата. За капак днес идват да свалям конци от уши и опашка на куче, закупено от елитен развъдник и предназначено за изложба. Купирането е станало в развъдника.

Докторе благодаря ви за горе написаното .Бях загубил вяра във ветеринарните лекари.Явно съм грешал.ВИЕ сте един от тези на които можем да се доверим .Още веднъж ви благодаря. :dog:
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 13 August 2013 - 05:36 PM

Почудих се известно време, но ще кажа три неща:
1. Докторе, браво, кирливите ризи трябва да се изкарват. Само дето, като знаете имена на развъдници, които са сгазили лука, освен да апелирате тук, не трябва ли да пуснете поне едно мижаво оплакване в БРФК... и в полицията в случая с купираните уши и опашка?!? Така няма да решим тоз проблем, нали?
2. Ако никой не си мръдне пръста да се оплаче, няма да има и резултат от цялата работа: вие като лекар, констатиращ нарушение на закона... вие като лекар, констатиращ нарушение на правилниците за развъдна дейност... вие като лекар, констатиращ отклонения от стандарта... (дисплазията е друг проблем)
3. Това изказване "за" купуването на животинчета от зоомагазини ли трябва да се разбира? За подкрепата на гнусни търгаши, които продават болни и/или психически увредени кучета на (като цяло) неразбиращи от кучета хора? Колко зоомагазински кучета са минали през вас - здрави, обезпаразитени, в добро физическо и психическо състояние, развили са се правилно, не са боледували като последица от минаването си през мелницата, приличат си достатъчно на породата? И колко развъдникови кучета са минали през вас, които не са били здрави, обезпаразитени и т.н.? Т.е. колко магазински и колко развъдникови кучета са идвали при вас само за ваксини и "хапче за глисти" и колко са се лекували... като общи бройки? Ама честно? Моята статистика е отпреди няколко години, но е показателно не в полза на магазините. Вашата каква е?

Как така са купирани уши и опашка в развъдника? Купирани са, ДОКАТО е било в развъдника живонтинчето? Купирани са в България, от ветеринарен лекар? / Как така близкородствено развъждане - колко близкородствено? Правилниците на БРФК забраняват тази практика?

Моля да не четете изказването ми като нападение към вас, зоомагазините или развъдниците. Съвсем сериозно питам и ви уважавам много и ценя мнението ви.
---
Дисплазията, като цяло, не зависи от развъдниковото или съседското развъждане (макар че хайде пак да питам - колко кучета от легитимни развъдници са дисплазни спрямо общото количество и колко борсо-магазински? Аз пак имам статистика в случая и пак не е в посока на магазинското, да не говорим за проблемите на дребните породи). Имала съм куче, купено от чудесен развъдник, с проверени родители и с тежка форма на дисплазия, както се оказа - развъдникът си пое отговорност да ме компенсира, както е редно да се случи и с кучета, които се оказват с неспуснат тестис, с непорастнали зъби (ако кучето е шоу-клас) и прочие, и прочие.
Разбира се, съвсем пък тринайсти е въпросът, че има предостатъчно легитимни развъдници, понякога с прекрасни кучета и известно потомство, и у нас, и по света, които са невероятна кофа с помия - но това го има във всяка една област, не е приоритет на кинологията.

#4 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 August 2013 - 06:42 PM

Нека започна с това, че за мен хубавото куче е здравото куче. Нямам претенции да съм капацитет във областта на оценяване в кинологията. Но моята статистика коренно се различава от твоята. Може и в мен да е вината. Може моите пациенти да са повечето от зоомагазини, борси и частноразвъдени, а не толкова от регистрирани развъдници. Но като изключим главния проблем на гореспоменатите, а именно неваксинирани, необезпаразитени, често със храносмилателни разтройства, с фалшиви докумени, общо взето нямат или доста рядко са с генетични проблеми.И естествено не всички са мизерници. Има прекупвачи, които се грижат за кучетата доста по-добре от средностатистическия стопанин.Както има иразвъдници, които стриктно държат на кучетата, които се произвеждат. Може би проблема се дължи на факта, че при кучетата от зооборсите има по-голям генофнд -все пак купуват от цялата страна, че и извън нея от частни стопани, които заплождат на принципа на харесването и няма такова близкородствено кръстосване както при развъдниците в Бг. Подчертавам, че става въпрос за кучета от наши развъдници. А относно ушите докато ми е пресен спомена - клуб Кане корсо, линия Фон Трой. Кучето е заявено да бъде с купирани уши и опашка. Така е купено. Като дойдат пак клиентите ще опитам да получа повече данни, въпреки че ще е трудно. Те самите смятат, че това да отрежеш ушите на едно куче не е незаконно и в това няма нищо лошо. За близкородственото развъждане - забрави какво пише в родословията! Баба с внук, Дядо с внучка, това е най-редовно. Лошото е, че като съм питал при положение че има в страната приплоди, които нямат нищо общо с женската и покрили изискванията да влезнат в племенните книги защо не се запложда, отговора е бил че не желаят да имат нещо общо с чужди хора извън развъдника .Казано с прости думи - да не губим кинти извън клуба.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#5 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 16 August 2013 - 06:46 AM

Докторската статистика принципно е доста крива по няколко причини - едно, че здравите кучета рядко ходят на доктор; второ, че голям процент от хората се местят по кабинетите като хлебарки или стигат до лекар след 101 приключения и упражнения; трето че броят на истински хубавите кучета от истински развъдници е много малък на фона на зооборсите.
На практика обаче това за "генофонда" е невярно твърдение - при повечето породи в целия наш регион генофондът е минимален. Това хъскита, самоеди, мопсове, йоркита и прочие твари, които зооборсаджиите и развъждачите по дупки навъдиха преди години, всички идват от едни и същи дупкови пъпимилсове от Унгария или през Унгария минали през Сърбия. Т.е. в основата им са по няколко първоначално внесени и яко развъдени кучета, тук-там посолени със случайно изпаднала вносна кръв. "Дупковъдачите" бягат от чуждата кръв по много причини, включително че гледат кучетата си (буквално) по дупки и в чудовищни условия, и нормален собственик на куче няма да заплоди при тях, а и защо да си хабят печалбата като дават кученце на някой друг или му платят за връзката? Както и да е, мисълта ми е, че развъждането там е наистина много интересно в кавички. Съседското развъждане специално не засягам, защото макар кучетата там да са от същия сой, а принципът на харесването на партньор понякога да е напълно малоумен, хората там поне полагат грижи в повечето случаи.
Вярно, не познавам достатъчен брой зооборсаджии и прекупвачи, за да съм срещала такива, където нещата са "перфектни" и има контрол и качествена грижа за сметка на минимализиране на печалбата. Допускам възможността да има и такива, но повечето... ми не са. И не работят за здраво кученце, а за печалбата - което не е лошо, ако кученцето междувременно излезе от мелницата здраво, ама... Даже мога да допусна, че е възможно тези, за които знам повече подробности, да са гадните идиоти, а да не съм попадала на свестните, ако има такива.
От друга страна, не познавам и достатъчно собственици на развъдници, за да твърдя какъв е процентът при тях; възможно е да познавам повече свестни, отколкото смотани.
Но е абсурдно подобно твърдение, че "забравете какво пише в родословията" и че било разпространена практика да се фалшифицират. Системата е такава, че до голяма степен предотвратява това. Естествено, изобретателен и настоятелен гадняр може да измисли как да направи щуротия и да се измъкне, но като цяло преуспяването в подобно начинание изисква прекалено голяма конспирация с прекалено много участващи по веригата звена. Тоест, няма как да се превърне в масова практика, а за нормалния развъдчик е абсурдно и като идея, и няма място в процеса на развъждането: какъв е смисълът да скриеш произхода на куче, ако работиш по някаква конкретна развъдна програма?!
Ще се повторя, но подобни случаи трябва да се обявяват - в съответния клуб, в БРФК, във FCI ако щете. За такива неща (следва да) се отнемат развъдни права, изключва се от клубове, такива ми ти работи.

Интересна ми е възможната статистика за липса на "генетични" проблеми при голям брой пъпимилсови кучета, включително дори съседско развъждане. Признавам си, не съм срещала примерно йорки от развъдник, с хубава кръв, на което да му е трябвала операция на ставичките или на коленцата. "Съседски" и най-вече дупкови - всяко пето-шесто, ако не и по-често. Дисплазия при зооборсаджийски/магазински бернери, лабри, голдени, та дори и хъскита, азиатки и нюф има често, при развъдниковите знам за няколко случая, но бройката като процент е много по-малка. Вярно, това е непредвидима болест, дори проверени родители не дават гаранция, но...
Съзнателно прескачам въпроса за немското овчарско куче и дисплазията, а и за развъдниците за немско овчарско куче. При корсите нямам поглед, но няма да се учудя да е творчески интересна, достатъчно е човек да почете темата на клуба тук в дог.бг.

Но... всичко това означава, че по-скоро сте се натъкнал на един или няколко кофти примера и по тях си вадите генералния извод, че легитимните развъдници са много кофти и всеки там лъже и маже, и прави ужасии. Точно обратното - хората с развъдници са свестни, милеят за породите си и не дават съвета да не се купуват кучета от зооборси и магазини, само за да си запазят (митичната) печалба. Във всяко стадо има по някой гаден боклук, това е неизбежно, но малко ровене и гледане са достатъчни да изпъкне всеки такъв. Друг е въпросът, че повечето клиенти не ровят, не гледат и се хващат на въдиците на пишман-развъдчици. Но това е проблемът на телевизора в Технополис, образно казано.

#6 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 August 2013 - 09:32 AM

Ами погледнато от вашата камбанария може и да е така. От моята е различно. Освен това за да седна да пиша тук с истинското си име нали разбирате, че отговарям за твърденията си. Искате доказателства, публичност и пр. ОК. Кучка лабрадор Кити, закупена 2000 или 2001 год от зоомагазин Бандог, Пловдив с родословие унгарско, несигурно дали беше нейното или на друго куче, но това извадиха от чекмеджето в бързината. Става родоначалник на развъдник Блондфел(защото в родословието пишеше, че родителите са и от линия Блондфел), произвел доста шампиони в Бг, както и майка на няколко дисплазни кучила, но неизвадена от разплод. От същия магазин са закупени още много кучета с унгарски родословия, като гарантирам, че кучетата нямат нищо общо с описаните в родословието. От там беше и закупено куче хъски с обратна захапка, което беше лекувано с апаратче от доц. Борисов в Ст. Загора и като му се оправи захапката стана шампион на Бг. Нищо, че обратната захапка е генетичен проблем и такива животни трябва да се изключват от племенната книга. Сега това куче е дало доста приплоди в елитни развъдници. Но не ми е мисълта и целта да казвам кои кучета са наистина от развъдници и кои са купени от мелниците в Унгария пък са писани, че са от развъдник. Мисълта ми е, че в един истински развъдник би следвало да има контрол на заплождането и да се оставят само доказано здрави животни за разплод. За да се оправдае цената за качеството. И за последно-едно животно без значение дали е в перфектно здраве или не трябва да посети ветеринарен лекар поне веднъж годишно за ваксинации. Ако твърдите, че има перфектно здрави животни, които никога не ходят на лекар, то тези животни или не са ваксинирани или това е направено незаконно от неправоимащи хора. Което не би ме учудило, защото в Бг всеки гледал няколко години животни се има за по-знаещ от лекаря и за него ваксинацията е просто едно боцкане. И не си мислете, че не знам какво е да се натъкнеш на няколко примера в сравнение с това да е правило и обикновено срещано. Защото ще се съгласите ама има разлика да се появи случайно дисплазно куче в кучилото и да разрешиш да се заплождат животни с нискостепенна дисплазия. Чак пък толкова ли няма здрави бре? Айде не на мен. Дано сте ме разбрали правилно.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#7 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 16 August 2013 - 12:44 PM

D-r Koko,

Съгласна съм с Вас и тезата, която защитавате, но не може да отречете факта, че за дисплазия се изследват предимно кучетата с родословие.

Да поговорим в цифри от моята статистика: От двайсетина кучета които се събират в кварталната градинка, изслeдвани за дисплазия са само 4. Три от тях са единствените родословни кучета там. Едно единствено от неродословните е изследвано и то е лабрадор, при който наличието на дисплазия има видими прояви и беше неизбежно. Останалите 16 кучета (по-точно собствениците им), се уповават на тезата: "Аз нали го виждам, че нищо му няма...." От тези 16 "абсолютно здрави" кучета, само 1 е заявил, че няма да запложда кучката си, защото не е чистокръвна и има някои несъответствия със стандарта на породата си. Всички останали ще произведат, а някои вече произведоха, поколения други "абсолютно здрави" и "съответстващи на стандарта" кучета. Предполагам, че подобна е картинката и в другите квартали.

Съвсем не искам да Ви противореча, а само да не се заклеймяват развъдчиците като цяло. Това, че има некоректни от тях е факт и то неизбежен, но Вие надявам се не твърдите, че всички останали, които размножават произвеждат винаги здрави кучета...
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#8 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2013 - 01:45 PM

Показване на мнениетоshifter, в 13 August 2013 - 05:36 PM, написа:

Почудих се известно време, но ще кажа три неща:
Само дето, като знаете имена на развъдници, които са сгазили лука, освен да апелирате тук, не трябва ли да пуснете поне едно мижаво оплакване в БРФК...


Какъв неподправен наивитет ... говори ми, слушам те в захлас, Снежанке...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#9 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2013 - 01:53 PM

Показване на мнениетоD-r Koko, в 13 August 2013 - 11:55 AM, написа:

Имам една молба към собствениците на развъдници - Моля, като апелирате да не се купуват кучета от зоомагазини, а само от лицензирани развъдници, спрете да продавате кучета с дисплазия, да разрешавате развъждането на кучета с дисплазия и да продавате кучета с купирани от вас уши и опашки!
Започва да ми писва от това безочие! Разочаровани стопани, дали маса пари за клубно куче, което поради криворазбраното позволено близкородствено размножаване е всичко друго, но не и типичен представител на породата. За капак днес идват да свалям конци от уши и опашка на куче, закупено от елитен развъдник и предназначено за изложба. Купирането е станало в развъдника.



Аз съм собственик на развъдник, а ти какъв се явяваш да ми дрънкаш общи фъшкий насреща? Какво знаеш ти за моето развъждане или за това на клуба ни, че да обобщаваш и да сееш морал на база личен опит?

Дали се досещаш, че както се занимавам с кучета от 30 години, така много лесно мога да обобщя и заключа каква пасмина сте "вие ветеринарите" ... айде по-полека с формулирането на "молбите" докторе ... Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#10 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 August 2013 - 06:30 PM

Ако се бориш с прасе в кал и двамата ще се окаляте,само че на прасето ще му хареса! Май няма смисъл да пиша, остава да се опитвам на моите клиенти, които са опарени да им давам насоки как да действат.
А лично към КОКО_ко: Благодарение на тази "пасмина" когато е имало нужда животните ти са се оправяли. Ако си собственик на развъдник и смяташ, че думите са ми фъшкии се замислям дали и ти не си в ямата. Защото точно вие, собствениците на развъдници трябва да отстоявате правилата във федерацията да се развъждат в най-голяма степен генетично здрави животни и да намалите компромисите в тази област до минимум.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#11 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2013 - 10:06 PM

Добре е, че има ветеринарни лекари, на които още им пука! :ba_025:

Не прочетох никъде доктор Коко да защитава зооборсаджиите и подобните фермери.
Апелът е към очевидно не всички етично, а някои дори и противозаконно, действащи развъдници.
Недейте да скачате веднага като че ли сте лично засегнати.
Вярно малко на генерализация бие, но всъщност никъде не пише, че всички развъдници действат по този начин, обаче явно е факт, че има и черни овце.
Всъщност съм сигурна, че вие, които се занимавате сериозно с тази дейност, много добре си ги знаете тези черни овце, но защо не им покажете мястото е въпроса.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 17 August 2013 - 06:54 AM

Аз не съм развъдчик, но съм лично засегната от следното изказване:

Показване на мнениетоD-r Koko, в 14 August 2013 - 06:42 PM, написа:

Може моите пациенти да са повечето от зоомагазини, борси и частноразвъдени, а не толкова от регистрирани развъдници. Но като изключим главния проблем на гореспоменатите, а именно неваксинирани, необезпаразитени, често със храносмилателни разтройства, с фалшиви докумени, общо взето нямат или доста рядко са с генетични проблеми.


Генетичните болести при боксерите са предимно дисплазия, спондилоза и сърдечни заболявания и нито една от тях не е видима с просто око. Как може да се твърди, че нямат генетични увреждания, при условие, че не са изследвани за такива, както вече писах по-горе.... Моите уважения към доктора, но вече като патил стопанин на боксер, не вярвам на "окото ренген" на частните развъждачи, за зооборсаджиите и дума да не става...Предпочитам да вярвам на официални изследвания и становища, дадени от ветеринарен лекар, които може да ми бъдат осигурени само от легитимен развъдник.
Разбира се, заставам на неговата позиция относно развъждането на кучета с дисплазия С и нагоре, както и на такива с коригирани
дефекти в екстериора., което пък е патент предимно на някои развъдчици, но далеч не на всички.

Също така не съм съгласна с подзаглавието на темата: "пари на всяка цена", а в нея да се говори само за развъдници. Зооборсаджиите и частните развъждачи заради общото благо ли продават кученца?
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#13 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 August 2013 - 10:57 AM

към шифтър,относно сигнал в БРФК-мила,ти май наистина вярваш в дядо Мраз..че има ли по голям фалшификатор на тиотли и родословия от БРФК?? за справка вижтук http://forum.dog.bg/....относно генетичните дефекти-на няколко места сме спорили,къде се проявяват ,и е факт че се случва при клубните кучета,и е резултат от инбрийдинг,от стремежа на "развъдчиците" да "развиват",и "подобряват" породата-нещо кат кварталния пич,който си купил БМВ и го "тунингова"..
относно коментарите на ,КОКО_ко за ветеринарите ,няма кво да се каже-той е най най великия и разбиращия-развъдчик,кинолог,ветеринар,модератор,за известно време бешеи съдия даже,ей...света вода ненапита-ай стига смешки,кво било ,как било...легендите и митовете си ги разказвай в рот -форума,там още има наивници които да ти вярват...
другата щуротия-от 20 кучета ,само 4 били изследвани и то клубни...ами миличка,ако кучето ми е здраво,родителите му са здрави,защо да го изследвам за дисплазия?? на същия принцип да им пускам профилактично туморни маркери,изследвания за хепатит,сифилис или трихинелоза и бруцелоза?? изследват се кучета,които са потенциално заплашени от дисплазия-за съжаление това са клубни кучета-според статистика на ветеринарни лекари,някои с има няма 50 години стаж...
така че,помислете ,попрочетете преди да пишете...

#14 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 17 August 2013 - 11:47 AM

Показване на мнениетоnavar, в 17 August 2013 - 10:57 AM, написа:

ами миличка,ако кучето ми е здраво,родителите му са здрави,защо да го изследвам за дисплазия?? на същия принцип да им пускам профилактично туморни маркери,изследвания за хепатит,сифилис или трихинелоза и бруцелоза?? изследват се кучета,които са потенциално заплашени от дисплазия-за съжаление това са клубни кучета-според статистика на ветеринарни лекари,някои с има няма 50 години стаж...
така че,помислете ,попрочетете преди да пишете...

Защото navar, търсейки си боксер и разглеждайки много родословия, попаднах на няколко, при които от 3 поколения назад с дисплазия А, се раждат кученца с дисплазия С. Според Вашата теория, по подразбиране, трябваше да са здрави...
Защото "супер здравият" ми и хиперактивен домашно развъден предишен боксер, на 6 години се оказа, че има спондилоза, нещо, което преди това не бях и чувала, че има, а някои още не са.
Защото всеки има право да избира как да си гледа кучетата, но някои застават с името си зад поколенията на кучетата си, а други се крият зад анонимни телефони. Защото едно е да се разчуе, че развъдник еди кой си продава болни кучета, а друго е на тел. еди кои си продават болни кученца... Точно това, което в момента прави D-r Koko. В развъдник ..... имало дисплазна кучка....В развъдник ..... купирали ушите на кученцата. Това има някаква тежест. А аз си купих куче със спондилоза от един, дето преди 15 години живееше в Захарна фабрика - и какво? Точно публичността ще доведе до корекции в развъждането на клубните кучета, но как ще се справим с другите?
И последно - аз не плюя ветеринарните лекари, нито статистиките им, напротив вярвам им. Това, което направих е да споделя своята статистика, предположих, че е разрешено...
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#15 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 August 2013 - 05:04 PM

за@би...
имаме различна гледна точка за здраво куче..но клубовете си взимат решения..явно това че доктора казва неприятни истини за клубното развъждане и "кинологията" в България ,не устройва много хора...все тая

#16 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 17 August 2013 - 09:07 PM

Показване на мнениетоnavar, в 17 August 2013 - 05:04 PM, написа:

за@би...
имаме различна гледна точка за здраво куче..но клубовете си взимат решения..явно това че доктора казва неприятни истини за клубното развъждане и "кинологията" в България ,не устройва много хора...все тая



Може би е така navar...

А що се отнася до устройването - мен ме устройват всички истини. Аз съм клиент, а не продавач. Освен това съм много доволна, че съм се ориентирала към немодерна и непопулярна в момента порода, защото ми е много неприятно да чета надскачанията на различни развъдчици от да не изброявам кои породи....виждат се във форума. Само за сведение - не съм дори и член на клуба, но милея за тази порода и не бих направила нищо, което ще доведе до нейното унищожаване или компрометиране в България. Затова и не искам да развъждам - не се чувствам достатъчно подготвена за това.
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#17 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2013 - 07:42 AM

Показване на мнениетоD-r Koko, в 16 August 2013 - 06:30 PM, написа:

Ако се бориш с прасе в кал и двамата ще се окаляте,само че на прасето ще му хареса! Май няма смисъл да пиша...


Ъ? :ab_041:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#18 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2013 - 07:50 AM

Показване на мнениетоD-r Koko, в 16 August 2013 - 06:30 PM, написа:

...остава да се опитвам на моите клиенти, които са опарени да им давам насоки как да действат. . . Благодарение на тази "пасмина" когато е имало нужда животните ти са се оправяли. Ако си собственик на развъдник и смяташ, че думите са ми фъшкии се замислям дали и ти не си в ямата. Защото точно вие, собствениците на развъдници трябва да отстоявате правилата във федерацията да се развъждат в най-голяма степен генетично здрави животни и да намалите компромисите в тази област до минимум.


Оно върте, сука и па си знае неговото ... голем зор да говориш в множествено число, а, докторче? Всъщност, ако българският не ти е бил силната страна в училище, може пък и да не разбираш за какво иде реч, от което пък следва, че трябва да съм пълен идиот да се опитвам да комуникирам с теб в тази плоскост ... затова и аз, подобно на теб и без всякаква логика ще се произнеса подобающо, че и като за финал: " Не фърляй камък в нужника, че и теб ще оплиска!" :tb_195:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни