Dog.bg Форуми : Калций при кучетата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Калций при кучетата

#121 Потребителят е офлайн   mimi8376 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 February 2012 - 03:00 PM

Показване на мнениетоanela, в 15 February 2012 - 09:00 AM, написа:

Ох, за жалост точно това си мисля и аз samotnata, май ще трябва да сменим и тази клиника. Но просто не останаха ветеринари в Бургас при които да не сме ходили.... не знам какво да правя вече.

Дано да не ви се налага да ходите за нешо повече от ваксини... В Бургас има също не малки ветеринарни клиники, дано намерите читава...

#122 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 16 February 2012 - 07:25 PM

Аз се посъветвах с нашият отговорник по развъдна дейност и тя също ми предложи, че може да направим един или два курса с калций, защото сме зимно бебе....и мисля да я послушам....а за клиниката, тази я посещавам от скоро и дано наистина не ми се налага за нещо повече от ваксини..... обиколила съм, да не кажа всички големи клиники в Бургас и не само, тази е последната останала в града. Преминахме от грешни диагнози и лечение, желание за отстраняване на очните ябълки на сляпото ми куче, до смърт при рутинна операция, като кастрацията.....така, че .....
User's Signature

Качена снимка

#123 Потребителят е офлайн   lilitto_87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 25-March 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2012 - 12:37 PM

Здравейте,

имам въпросче. Храня лабрадора си 3 пъти на ден като веднъж на ден с Про План през останалите 2 пъти го храня, или с варено месо със ориз (зеленчуци) или с риба с ориз. За уточнение, че, когато няма нищо сготвено е само на гранули. Даваме му допълнително по една таблетка калции на ден, като се дават от понеделник до петък, събота и неделя почива. Кучето ми е точно на 4м и 18дни. Въпроса ми е допълнителните таблетки калции нали не са излишни при него?


Благодаря предварително,

Поздрави,

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#124 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 April 2012 - 12:40 PM

Колко пъти и в колко теми трябва да Ви се напише?Калция е колкото полезен,толкова и вреден при предозиране.Щом храните с висок клас гранула не е необходимо да му давате калций,освен ако ветеринар не Ви е препоръчал обратното след направено изследване калций-фосфор-магнезийй!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#125 Потребителят е офлайн   lilitto_87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 25-March 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2012 - 12:46 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 03 April 2012 - 12:40 PM, написа:

Колко пъти и в колко теми трябва да Ви се напише?Калция е колкото полезен,толкова и вреден при предозиране.Щом храните с висок клас гранула не е необходимо да му давате калций,освен ако ветеринар не Ви е препоръчал обратното след направено изследване калций-фосфор-магнезийй!!!




Прочетох темата, видях различни мнения, писах защото не го храним само с гранули. Затова и поисках съвет, извинявам се, че поисках едно мнение..

#126 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 03 April 2012 - 12:57 PM

И защо тогава лекарите препоръчват да се дава калций. Вече няколко питам и всички казват, че трябва дори и да е дребна порода кучето да се дава. Нашата докторка каза, че няма значение с каква храна се храни трябвало да се дава, докато расте до 6ти месец. И от развъдника ни го препоръчаха. А в интернет навсякъде пише, че не е хубаво....не знам вече на какво да вярвам....
User's Signature

Качена снимка

#127 Потребителят е офлайн   lilitto_87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 25-March 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2012 - 01:02 PM

Показване на мнениетоanela, в 03 April 2012 - 12:57 PM, написа:

И защо тогава лекарите препоръчват да се дава калций. Вече няколко питам и всички казват, че трябва дори и да е дребна порода кучето да се дава. Нашата докторка каза, че няма значение с каква храна се храни трябвало да се дава, докато расте до 6ти месец. И от развъдника ни го препоръчаха. А в интернет навсякъде пише, че не е хубаво....не знам вече на какво да вярвам....



Точно, заради всичките тези отговори, реших да искам съвет..

#128 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 March 2013 - 07:05 PM

Възможно ли е от недостиг на калции да се износват твърде бързо ноктите? На кучето ми ноктите са изпилени до живеца, вече няколко пъти дори тече кръв от тях, а след това посиняват... Давахме му калции като беше на 5 месеца, но не цяло хапче, а по половин, и за период от няма един месец. Хранише се с гранули Орижен, сега е с Taste of the wild. И на двете храни в състава калция и фосфора е оптимален (според производителя). Преди два месеца правихме кръвна картина, която беше в норма... Ходи по асвалт колкото другите кучета, около 2км. общо на ден. Понякога бяга след топка по площадката пред блока, която е асвалтирана.
Да давам ли комбинирани витамини, или отново калции делис? Тук има мнение от ветеринар, че след седмия месец е безмислено да се дава калции... Моля ви, дайте съвет! Никога не съм чувала на друго куче да му тече кръв от ноктите, защото са изтъркани до живеца... Не знам дали трябва да се притеснявам и да отидем на лекар...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#129 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 30 March 2013 - 12:59 AM

Не е от калция..Храната с ,която храниш е висок клас и животниита няма нужда от допълнителни добавки.Търчането по твърда повърхност винаги изпилва ноктите,особено,когато кучето е по голяма порода.Не се притеснявай минава с времето.За момента го пускай само на трева и мека почва и ще се оправи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#130 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 March 2013 - 10:44 AM

Сърдечно благодаря за отговора! Качена снимка Успокоих се малко...
Днес ще му взема медицински чорапчета, защото месото на живеца се подава и кърви още щом излезе на улицата. За сега е невъзможно да стигнем до полянката, без да извървим 500м. по тротоара. Надявам се, че с чорапчето ще е предпазен поне от допълнително изтъркване.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#131 Потребителят е офлайн   Boogs Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 30-April 12
  • Gender:Not Telling
  • Location:Варна

Публикувано: 31 March 2013 - 03:18 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 30 March 2013 - 10:44 AM, написа:

Сърдечно благодаря за отговора! Качена снимка Успокоих се малко...
Днес ще му взема медицински чорапчета, защото месото на живеца се подава и кърви още щом излезе на улицата. За сега е невъзможно да стигнем до полянката, без да извървим 500м. по тротоара. Надявам се, че с чорапчето ще е предпазен поне от допълнително изтъркване.



http://www.manmat.bg...

#132 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 April 2013 - 11:58 AM

Да, нещо такова му взех, но повече прилича на обувка от неопрен с подложка отдоло.
Но да докладвам - слагахме чорапчето възможно най-малко, защото нямаше да зарастне нокътчето. Пръскахме с Котивет 2 пъти на ден. Два дни прокървяваше при резки движения. Сега вече всичко е наред. Качена снимка

Съжалявам за спама...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни