Dog.bg Форуми : Калций при кучетата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Калций при кучетата

#41 Потребителят е офлайн   kathryn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 02-June 08
  • Location:Варна

Публикувано: 27 June 2008 - 01:31 PM

Моят френчи е на 5 месеца. До сега давах калций, защото едното му ухо не се беше изправило добре, като го купих. Продавача твърдеше, че и той е давал. Давам 10 дни и почиваме 5. Във ветеринарната клиника са категорични, че трябва да даваме, без дори да попитат с какво се храни кучето. Аз като цяло съм скептична към съветите на лекари / да ме извинят присъстващите такива / и човешки и животински. Храня кученцето си с Роял Канин Джуниър - ветеринарната серия и колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че няма нужда от добавка на калций.
Искам да съм спокойна за малкия разбойник и ме интересува, преди кръвните изследвания, кои са физическите признаци, които да покажат недостиг, ако все пак има такъв?

#42 Потребителят е офлайн   Malcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 24-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2008 - 03:16 PM

Нашето куче е вече на 8 месеца, даваме му калций още от малко.........като му правим почивки по 10 дни.........примерно 1м Ca и после 10 дневна почивка, сега дори решихме да му даваме помалка доза - 1 таблетка на ден......имайки в предвид и Ca който се съдържа и в храната. Дали е правилно незнам........да не прекалим нещо?

#43 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 29 June 2008 - 04:02 PM

На мен вет-а ми каза да му давам без почивки.. и от седмица-две вече не му давам.. понеже имаме достатъчно калций в храната, Хилс. Утре ще пуснем изследвания и ще разберем дали съм била права :)

#44 Потребителят е офлайн   Malcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 24-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2008 - 05:55 PM

На мен пък точно ветеринар ми каз ада не разчитаме на Ca в храната и да си му даваме.

#45 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 06 July 2008 - 05:57 PM

Ами ние направихме така спряхме и калцийте на 9 месеца или 10,правилно ли е било  :rolleyes:

#46 Потребителят е офлайн   lisika Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 03-February 08

Публикувано: 13 September 2008 - 09:08 AM

Кучето ми от бебе се храни само с Вирбак без никакви добавки.Сега е на 1 година и 3 месеца и изглежда перфектно,а Са и Р са му в перфектно съотношение.Така,че хранете с хубава храна, без да давате никакви добавки.

#47 Потребителят е офлайн   Djani_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 12 November 2008 - 05:22 PM

Чудесна тема. Въпросът ми е следния:
Говори се за изследвания на кръвта. Това добре, но в Пазарджик всички "клиники" са тип гаражчета, в който надали има условия за такива изследвания /ще попитам все пак/. Къде мога да направя изследвания за калций и фосфор на кутрето. Кутрето е на 4м. и 10д. Сега давам "Калций +" - по препоръка на вет. лекар, но днес започна едно лудо гризане на вар от стените на терасата където излиза от време на време.  На разходките постоянно пасе трева. Абе изобщо - вкарва ми притеснения.
User's Signature

- А кой е Бог?
- Като затвориш очи и се молиш за нещо...
- Бог е този, който не чува молбите ти !

#48 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2008 - 05:42 PM

Цитат

Чудесна тема. Въпросът ми е следния:
Говори се за изследвания на кръвта. Това добре, но в Пазарджик всички "клиники" са тип гаражчета, в който надали има условия за такива изследвания /ще попитам все пак/. Къде мога да направя изследвания за калций и фосфор на кутрето. Кутрето е на 4м. и 10д. Сега давам "Калций +" - по препоръка на вет. лекар, но днес започна едно лудо гризане на вар от стените на терасата където излиза от време на време.  На разходките постоянно пасе трева. Абе изобщо - вкарва ми притеснения.

Би трябвало ветеринарите да носят пробите в лаборатории!До колкото знам кръвния анализ калции-фосфор се прави на 6 месечна възраст!
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 November 2008 - 10:24 PM

Цитат

Чудесна тема. Въпросът ми е следния:
Говори се за изследвания на кръвта. Това добре, но в Пазарджик всички "клиники" са тип гаражчета, в който надали има условия за такива изследвания /ще попитам все пак/. Къде мога да направя изследвания за калций и фосфор на кутрето. Кутрето е на 4м. и 10д. Сега давам "Калций +" - по препоръка на вет. лекар, но днес започна едно лудо гризане на вар от стените на терасата където излиза от време на време.  На разходките постоянно пасе трева. Абе изобщо - вкарва ми притеснения.
Това е много заблуждаващ въпрос. Какво яде кутрето? Каква е кондицията му. Защо точно Са+ - той не е за профилактика на рахит (ама нали няма внос на делис).
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 13 November 2008 - 08:50 AM

Само да вметна - Владо, има внос на Делис.  :blink: Отново.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Djani_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 13 November 2008 - 09:52 AM

Цитат

Цитат

Чудесна тема. Въпросът ми е следния:
Говори се за изследвания на кръвта. Това добре, но в Пазарджик всички "клиники" са тип гаражчета, в който надали има условия за такива изследвания /ще попитам все пак/. Къде мога да направя изследвания за калций и фосфор на кутрето. Кутрето е на 4м. и 10д. Сега давам "Калций +" - по препоръка на вет. лекар, но днес започна едно лудо гризане на вар от стените на терасата където излиза от време на време.  На разходките постоянно пасе трева. Абе изобщо - вкарва ми притеснения.
Това е много заблуждаващ въпрос. Какво яде кутрето? Каква е кондицията му. Защо точно Са+ - той не е за профилактика на рахит (ама нали няма внос на делис).
Давам Са+ защото го препоръча вет. лекар. 1 таблетка на кг. живо тегло - 10 дена давам, 10 дена не /почива/. Храня го 4 пъти на ден като разделям на 4-ри около 600гр. пилешка кайма, 200гр.гранули /Тренер или Треньор-не съм съвсем сигурен как се казва/. Храната е италианска и 2-3 филий хляб на ядене. Към момента кучето е в чудесна кондиция - дай му да тича, играе и да прави всички работи, който са важни за едно кутре.
User's Signature

- А кой е Бог?
- Като затвориш очи и се молиш за нещо...
- Бог е този, който не чува молбите ти !

#52 Потребителят е офлайн   Malcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 24-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2008 - 11:41 AM

Според вас до каква възраст е необходимо да се дава Ca, защото нашето е вече на година и 2 месеца, необходимо ли е да му даваме все още?

#53 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 13 November 2008 - 03:33 PM

Здравейте на всички, имам един въпрос. Моята Габи (мини пинчер) на 15.11.08 става на 3 месеца, а още на са и изправени ушлетата.Давахме и галций 10 дни и сега почиваме.Има ли място за притеснение или не.Виждала съм пинчерета на 40 дни ушите им са като локатори  ;D та за това питам. ;)
Извинявам се ако въпросът вече е задаван  ;)
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   olechka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 17-September 08

Публикувано: 13 November 2008 - 09:03 PM

Относително калция не знам,това е въпрос към специалист.От своя опит мога да кажи,че ако ушите не се исправят до 3 месяца може да им се помогне да се направи това.От вътрешната страна на ушите внимателно залепите широка ивица скотч или анкерпласт на 2-3 дена.Следите кученцето да не ги свали по-рано.Мисля,че всичко ще бъде е наред!

#55 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 November 2008 - 09:17 PM

Цитат

Давам Са+ защото го препоръча вет. лекар. 1 таблетка на кг. живо тегло - 10 дена давам, 10 дена не /почива/. Храня го 4 пъти на ден като разделям на 4-ри около 600гр. пилешка кайма, 200гр.гранули /Тренер или Треньор-не съм съвсем сигурен как се казва/. Храната е италианска и 2-3 филий хляб на ядене. Към момента кучето е в чудесна кондиция - дай му да тича, играе и да прави всички работи, който са важни за едно кутре.

При тая диета съм некомпетентен да кажа :( А какво е пилешка кайма? И още: Съветвам Ви ако давате калций да не правите "почивки" вредите от тях са повече от недоимъка иначе. А за дозата на + май беше 3 таблети на 10 кг.
Малчо, аз пак като на барабан палката, ама само си трошите парите с тоя калций :)
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2008 - 08:47 AM

Цитат

Относително калция не знам,това е въпрос към специалист.От своя опит мога да кажи,че ако ушите не се исправят до 3 месяца може да им се помогне да се направи това.От вътрешната страна на ушите внимателно залепите широка ивица скотч или анкерпласт на 2-3 дена.Следите кученцето да не ги свали по-рано.Мисля,че всичко ще бъде е наред!





olechka Благодаря ти за отговора  ;) Нашият вет ни беше казал, че при някой кучовци ушлетата се изправяли чак гато навършат 1 год   :o
А това с лепенето на анкерпласт, бях го чувала и преди  :rolleyes:
Габи вече вдигна едното  :yahoo: така, че дано да не се налага да я лепя  ;D  ;)
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Djani_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 21-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 14 November 2008 - 09:40 AM

Цитат

Само да вметна - Владо, има внос на Делис.  :blink: Отново.

Цитат

Цитат

Давам Са+ защото го препоръча вет. лекар. 1 таблетка на кг. живо тегло - 10 дена давам, 10 дена не /почива/. Храня го 4 пъти на ден като разделям на 4-ри около 600гр. пилешка кайма, 200гр.гранули /Тренер или Треньор-не съм съвсем сигурен как се казва/. Храната е италианска и 2-3 филий хляб на ядене. Към момента кучето е в чудесна кондиция - дай му да тича, играе и да прави всички работи, който са важни за едно кутре.

При тая диета съм некомпетентен да кажа :( А какво е пилешка кайма? И още: Съветвам Ви ако давате калций да не правите "почивки" вредите от тях са повече от недоимъка иначе. А за дозата на + май беше 3 таблети на 10 кг.
Малчо, аз пак като на барабан палката, ама само си трошите парите с тоя калций :)
Първо: Благодаря за отговора
Второ: Защо Са+ да не е за профилактика на рахит? А какво представлява делис? Да не са едни големи хапчета съдържащи в себе си доста елементи освен Са?
Трето: Защо да не правя "почивки" при даването на Са? Всеки с който съм говарил, в това число и вет. л-ри, го препоръчва /почиването/. При даване на делис не се ли почива? Сгрешил съм дозата по-горе - не 1 таблетка на кг. живо тегло, а 1 таблетка на 10кг. живо тегло.  Лек ден.
User's Signature

- А кой е Бог?
- Като затвориш очи и се молиш за нещо...
- Бог е този, който не чува молбите ти !

#58 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2008 - 10:00 AM

И моя вет каза, че се прави почивка  ;)
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   dany Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 25-January 05
  • Location:на морския бряг :)

Публикувано: 14 November 2008 - 10:01 AM

Дозата на Калции плюс е 1 табл. на 5 кг.Той съдържа доста голям набор от витамини, за разлика от Калци делис- в него има само калции, фосфор и вит.Д и дозата му е 1 табл. на 10 кг

#60 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2008 - 10:45 AM

Мисля, че идеята на това да се дава калциево-фосфорен препарат не би трябвало да е коктейл от витамини, а идеална комбинация на калций-фосфор и Витамин Д (нужен за правилното усвояване). Понякога повече не е равно на по-добре. Това не е мнението ми за или против даден препарат за да не стават недоразумения - не съм пробвала нито един от двата- а мнението ми за всевъзможни добавки ако не са отлично комбинирани с изхранването на кучето. Имам куче от едра до гигантска порода и с изключение на 2-3 дни в които се подлъгах от всеобщата еуфория не съм добавяла калциево-фосфорен препарат имайки предвид храненето и правилно развитие на животното. Още е с прави крака - вече отраснало, понеже това е всеобщата паника - да не изкриви краката... Не давам съвет да давате или не калций на кучето си, но се надявам скоро да има по-голяма ясното относно темата, защото се оказва, че редовно набиваното ни - КАЛЦИЙ КАТО ПРОФИЛАКТИКА за правилен растеж, особено при едрите породи, може да е пагубно точно за правилния им растеж и развитие  :rolleyes: За мен тази тема винаги е била фрустрираща на базата на всичко прочетено - блажени са незнаещите в случая. Знам колко много хора минават през фазата - "Да даваш калций или не - това е въпроса!"  За мен отговорът е - при правилно,балансирано хранене - НЕ. Остава въпросът дали храним кучетата си правилно с храните, които са представени на нашия пазар или пък забърквайки им собствено меню, но това е друга тема, също толкова субективна и изпълнена с условности, както екзистенциалния калциев въпрос  :-
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни