Dog.bg Форуми : Калций при кучетата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Калций при кучетата

#21 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2007 - 04:53 PM

Аз също искам да попитам нещо във връзка с даването на калций-Чоки е вече на годинка,порода кавказка овчарка,тежи 47 кг,от известно време отказава да си яде калция-калций делис,давах му го с храната,но пак не става,почти винаги остава или не си яде храната и го изхвърлям заедно с нея,мога ли да спра вече или още е рано?

#22 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 April 2007 - 10:00 PM

Недостигът на калций, фосфор и витамин Д в млада възраст довежда до рахит. Предозирането им довежда до много други лоши последствия. Ако храната е балансирана спрямо кучето/тегло, възраст, кондиция/ не е необходимо да давате допълнително, защото то ще го получи от гранулата. Ако не е балансирана, колкото и да е хубава може да се стигне до недостиг или излишък. Най-лесно можете да проверявате това като периодично му правите изследвания на серумния калций и фосфор. В интерес на истината рахитът е едно от рядките заболявания на костно-ставния апарат при растящите животни. Има други, доста по-чести, но неправилно диагностицирани и съответно неправилно лекувани. Ако все пак се налага да давате препарат трябва да престанете когато кучето стане на възраст , на която растежните пластинки са вече вкостени. За повечето породи това става на седмия-осмия месец. При ротвайлерите става на единадесетия.
P.S. Имайте предвид, че нивото на серумния калций и фосфор може да е по-ниско не само поради по-малкото количество в храната, но и поради по-голямо отделяне от организма. Същото се отнася и за повишените нива. Висок калций не значи непременно, че всичко е наред. Ето защо трябва да се пускат комплексни изследвания и при най-малкото съмнение за нередност в обмяната на веществата и растежа на животното.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#23 Потребителят е офлайн   Alb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 10-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 April 2007 - 08:01 AM

D-r Koko, много благодаря за бързия и изчерпателен отговор. r)

Искам само да попитам защо е това твърдение, че калций-фосфорен анализ трябва да се прави на 6 мес. възраст? Ако кучето е по-малко, стойностите ли варират много и резултатите ли няма да са показателни или има някаква друга причина? Изобщо какво ако се направи и на 4-5 мес.?

#24 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 April 2007 - 01:08 PM

Пускате изследвания без да се притеснявате. Ако калция и фосфора не са в нормите пускате допълнителни за изясняване на причината. Това за шестия месец са глупости.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#25 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 July 2007 - 02:17 PM

Цитат

Недостигът на калций, фосфор и витамин Д в млада възраст довежда до рахит. Предозирането им довежда до много други лоши последствия. Ако храната е балансирана спрямо кучето/тегло, възраст, кондиция/ не е необходимо да давате допълнително, защото то ще го получи от гранулата. Ако не е балансирана, колкото и да е хубава може да се стигне до недостиг или излишък. Най-лесно можете да проверявате това като периодично му правите изследвания на серумния калций и фосфор. В интерес на истината рахитът е едно от рядките заболявания на костно-ставния апарат при растящите животни. Има други, доста по-чести, но неправилно диагностицирани и съответно неправилно лекувани. Ако все пак се налага да давате препарат трябва да престанете когато кучето стане на възраст , на която растежните пластинки са вече вкостени. За повечето породи това става на седмия-осмия месец. При ротвайлерите става на единадесетия.
P.S. Имайте предвид, че нивото на серумния калций и фосфор може да е по-ниско не само поради по-малкото количество в храната, но и поради по-голямо отделяне от организма. Същото се отнася и за повишените нива. Висок калций не значи непременно, че всичко е наред. Ето защо трябва да се пускат комплексни изследвания и при най-малкото съмнение за нередност в обмяната на веществата и растежа на животното.

D-r Koko, а на голдън докога се дава калций? Моят е на 10,5 м. и наскоро му откриха паностеит, пи 6 дни кетофен и сега е добре.

#26 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 July 2007 - 04:38 PM

Отдавна сте минали възрастта, до която има необходимост от повече калций и фосфор за растеж.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#27 Потребителят е офлайн   schatsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 03-March 08

Публикувано: 21 April 2008 - 09:06 AM

здравейте...имам НОК на 4 месеца но е доста дребна въпреки родословието си и факта че я купих от развъдник...имаше стомашни проблеми като я взех и доста изостана с развитието си ...храня я само с happy dog и Pro plane и никакви витамини и калций по препоръка на нашия ветеринар...според него нужните вещества си ги набавя само от храната ама мене малко ме притеснява това...тя е на 4 месеца а е само 10 кг...ушите са клепнали а задните крака са криви и събрани...не трябва ли все пак да й давам допълнително калций...и ако трябва кажете ми какъв точно

#28 Потребителят е офлайн   Ralichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 09-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 21 April 2008 - 09:35 AM

Според мен е добре да я заведете на друг ветеринар,за да ви даде и той мнението си.А иначе калция,който аз давах на моето куче и който според мои познати е най-добър,е френски е се казва Калци Делис.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   mimacat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 21 April 2008 - 09:39 AM

Цитат

Според мен е добре да я заведете на друг ветеринар,за да ви даде и той мнението си.А иначе калция,който аз давах на моето куче и който според мои познати е най-добър,е френски е се казва Калци Делис.

:OK:
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#30 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 April 2008 - 10:13 AM

Тук ветеринарите едва ли са пророци. Направете кръвни изследвания за калций и фосфор поне. И тогава ще видите дали е необходимо да давате допълнително.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 April 2008 - 10:18 AM

Хубаво е да я заведеш при друг ветеринар да я прегледа и да си даде мнението.Мойто кокерче въпреки че яде висок клас храна й давам калции.Имаше проблем с едната ставичка и ветеринаря каза че няма да навреди да й дам едно блистерче.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   schatsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 03-March 08

Публикувано: 21 April 2008 - 05:33 PM

благодарности на всички които ми отговорихте :wub:

#33 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 11 May 2008 - 04:20 PM

Здравейте!
Имам кученце от 4 дена. То е на 2 месеца и е кученцето на снимката ми.. купих му гранули Hill's Science Plan, който се водят за високо качествена храна, кученцето си ги хапва с охота. От ОВК ми казаха, че трябва да му се дава и калций, за здраве.. Друг ветеринарен лекар ми каза, че калция не трябва да се приема с кисело или прясно мляко, понеже млякото не разграждало калция.. Калция, който ми препоръчаха е Calci Delice, давам му по едно хапче сутрин. Но откакто е в къщи това кученце, всеки ден, дори няколко пъти на ден хълца! Според мен е хълцане.. не знам.. пие си водичка и се храни нормално, игриво е и спи често.. но хълца всеки ден.. за около 5-10 минути, може би и по-малко.. притеснявам се вече  :( Какво му има? :(

#34 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 May 2008 - 06:13 PM

Повечето малки кученца хълцат,защото се хранят лакомо и преяждат-не се притеснявайте за това.След като сте решили да храните кучето си с толкова високо качествена храна,няма нужда от допълнително добавяне на калций.Храната е балансирана и му доставя всичко необходимо.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#35 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 12 May 2008 - 08:55 AM

Спрете да давате калций!!!При положение,че храните кученцето си с висококачествена храна,калцият не е нужен.Прекомерното приемане на калций от кучетата/особенно при вашето двумесечно кутре/ е не по-малко вредно от недостига му.Посещавайте този лекар,който смислено обясни има ли нужда вашето кученце от допълнителен прием на калций./останалите са........търгаши!/

#36 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 12 May 2008 - 08:59 AM

Благодаря за мненията!
Единия лекар, който е в квартала, та неговата "асистентка" или и тя също е доктор не знам.. но ми каза, че трябва да приема калций въпреки, че бях казала каква храна приема кученцето. А от ОВК жената, която продава храната и аксесоарите ми каза, че трябва калций.. тези хора явно не са на себе си, след като се опитват да ме убеждават в неща, с идеята кученцето ми да е здраво и да се чувства добре, а те явно правят обратното.. С такова общество просто не трябва човек да си има работа.. пфуу...  :huh: :-

#37 Потребителят е офлайн   lisika Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 03-February 08

Публикувано: 20 May 2008 - 03:45 PM

За да бъдете сигурни дали кучето ви се нуждае от калций по-добре е да му вземете кръв,да се види количеството на калций и фосфор и тогава да се реши дали има нужда от добавки

#38 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 20 May 2008 - 04:28 PM

При 4-месечно куче калций и фосфор определено ще са изменени и това ще са резулати без стойност. Освен това е хубаво да се изследват (при над 6м кучета) и алкална фосфатаза и албумин. Щом животното се храни добре, в комбинация с добър двигателен режим много вероятно е да няма нужда от прием на калций.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   I.Voykov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 26-March 08

Публикувано: 17 June 2008 - 01:18 PM

Здравейте,
този така обсъждан въпрос силно вълнува и мен. Имам ротвайлер на 5 месеца и половина и направих кръвни изследвания за да се видят нивата на калций и фосфор.  Проблема е, че след като показах изследванията в две различни клиники ми дадоха напълно противоречиви отговори за това дали са в нормата или не. В едната клиника ми предписаха калций с витамин Д от човешка аптека, защото съотношението е нарушено и фосфора е в повече, а в другата казаха че няма никакъв проблем. Предполагам, че има някакво значение да спомена че кучето се храни с Роял канин макси джуниор; яде стените и трева.
Ето и стойностите от изследването:
Ca 2.85 mmol/L
Ca ++ 1.6 mmol/L
P 3.18 mmol/L

Възможно ли да има такива разлики в референтните стойности в различните клиники, защо, и как да разбера кое е вярно, защото искам най-доброто за кучето си? Помагайте.
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 17 June 2008 - 08:23 PM

Няма никакъв проблем. Във всеки учебник по лабораторна диагностика пише, че хиперфосфатемията е типична за млади кучета. Хиперфосфатемия може да има и при забавено изследване на пробата.

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни