Dog.bg Форуми : шар-пей подобен Шарко в Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

шар-пей подобен Шарко в Сеславци има възможност да замине за Шотландия!

#1 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2013 - 11:15 PM

Преди година и нещо от Фейсбук разбрах за шар-пей подобен куч, изхвърлен от стопанина си и живееще пред един блок в Люлин.

С една жена от квартала там ходихме няколко пъти да се опитваме да го уловим, но неуспешно.
Шарко е доста резервиран и страни от хора, трудно прекара зимите навън и даже май е блъскан от кола.

В крайна сметка последва лоша развръзка - прибран е в Сеславци след сигнал за агресивност и спешно се търси вариант за осиновянане.

Поради различни причини, нямах и сега нямам капацитета да го поема като случай, но едно момиче се е свързало с Шотландска Рескю организация, която се е съгласила да го приемат!

Това е информацията, която беше пуснало във Фейсбук момичето (ТУК):

Цитат

Това е Шарко,бодигардът на входа. Повече от 2 години винаги ме посреща и изпраща до спирката и чака с мен трамвая. Много обича да си играе с децата. Половината вход го гледаха като принц,а другата половина му се заканваха да го натровят. Преди седмица Екоравновесие го прибра в Сеславци,обявен за агресивен и ще бъде откаран в приюта в Горни Богров,заради подаден сигнал от неизвестен човек. Шарко е особен характер,типичен за породата му,просто не обича да го закачат когато той не иска,иначе започва да ръмжи,това е.... Сега единственият вариант да се изкара от там е да бъде осиновен. Много моля за съдействие да му намеря дом. :( Не му е мястото там!!! Шарко е преживял много насилие. На някой от случаите съм била свидетел,за други съм чувала от хора,които живеят в блока.Има нужда от човек с голямо сърце и много търпение! (не може да съжителства с котки,изобщо не ги обича)

P.S. Днес разбрах от един съсед,че Шарко е пребит жестоко преди да бъде откаран до приюта.


И снимки:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Момичето в момента търси варианти за приемен дом преди да замине, но кучето не е лесно като характер и задължително трябва човек с опит!

Най-спешното в момента според мен е да се ваксинира и да има паспорт, за да тече необходимото преди пътуване време!

Чудя се дали някой от редовно ходещите в Сеславци не може да помогне..

Та, апелът е за помощ:
- за приемен дом или за средства за хотел
- помощ за ваксиниране и транспорт (аз в работни дни не мога)
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 August 2013 - 11:23 PM

Много внимавайте с осиновяването,особено тук на острова.
След последния случай на евтаназираната българска БОК(именно в Шотландия) заради ''уж'' проявена агресия.
Тук ако недай Боже ухапе някой веднага ще му сложат инжекцията без да се замислят здрав ли е,болен ли е.Тук рядко се проявява търпението,което ние сме свикнали да даваме на живони с проблемно поведение и тежко минало.Решават проблема кардинално смяайки,че е правилно. :eg_033:
Ето я темата:
http://forum.dog.bg/...1&#entry1071234
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 August 2013 - 12:02 AM

Евелина е намериа този вариант с помощта на немска организация, която доколкото знам добре са обяснили за характера му.
Иначе напълно разбирам притесненията ти. И аз се притеснявам за същото - затова сега проверявам точно колко информация са получили и доколко са поели ангажимента на 100%
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 August 2013 - 12:08 AM

:ba_025: късмет на момченцето.

ПС:И ''моя'' шарпейко никой го не ще,седи си пред блока :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 August 2013 - 07:44 PM

Кучо в момента е в общинския приют в Горни Богров - Евелина днес го е видяла и като цяло е добре.

Тъй като се притеснявах доколко са съгласни и подготвени, че той е дръпнат, наплашен и дори нашийник не знам как ще му се сложи, говорих няколко пъти с хората от шотландската организация и са наясно. Предвид, че са по-инатливи като характер, при мъжките шар-пеи е по-вероятно да станат толкова дръпнати и хората са съвсем наясно, че ще трябва да се работи с него. Той ще отиде при човек с други две кучета и с 20г. опит с породата. Вече са събрали те самите половината от сумата за транспорта и сега остава само да се подготви. Ще пътува с техен организиран сухоземен транспорт.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни